FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » A jeśli człowiek zaczyna się zmieniać.........
Goto page « Previous  1, 2, 3
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
v-anity


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 18 Sep 2005
Posts: 55

PostPosted: 21-09-2005, 19:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ćma wrote:
albo jak na siłe chcą zmienić innych :/


Znam to... Zerwany kontakt z pewną osobą przez coś takiego .
Back to top
View user's profile Send private message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 29-10-2005, 14:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

ehhh wiec mowicie ze kazdy sie zmienia... nie dobrze może jestem glopcem ale ja nie chce sie zmieniac. Dobrze mi z tym jakim jestem. Wielu ludzi z mojego otoczenia mowi ze oni w moim wieku tez nosili glany ubierali sie na czarno i sluchali takiej a takiej muzyki mowia ze im przeszło i ze ze mna bedzie tak samo. Patrze na nich i nie to ze bym cos miał ale swiadomosc ze bede taki sam wywołuje u mnnie strach. Kojazy mi sie z "Rok 1984" Orwell'a głowny bohater miał "normalne" spojrzenie na swiat ale sie zmienił. Sam uwazał zmiane za własciwa - boje sie ze stane sie taki jak oni i bede uwazał to za własciwe mimo ze teraz gardze ich pogladami. Boje sie ze strace swoje idealy (jesli jakies jeszcze mam) i stane sie ... pusty? ehhh... za prosty jestem na to wszystko.
Back to top
View user's profile Send private message
v-anity


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 18 Sep 2005
Posts: 55

PostPosted: 30-10-2005, 16:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niestety tak sie dzieje dosyć często. Nie mamy wpływu na to jak kształtuje nas świat i życie.
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 31-10-2005, 09:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

v-anity wrote:
Nie mamy wpływu na to jak kształtuje nas świat i życie.


dlaczego myślisz ze nie mamy wpływu na to jak kształtuje nas życie... tu się myliśz.. to my sami wybieramy jaką drogą chcemy iść .. co chcemy robić... zawsze masz kilka dróg którymi możesz iść... ja myślę ze kazdy ma wpływ, a w szczególności my sami na to jak to wszystko potem się potoczy....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 31-10-2005, 14:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się z Nocturnal. Oczywiscie ze MAMY wpływ , zawsze dokonujemy wyboru. zawsze. To gdzie się dzis znajduję jest konsekwencją kilku/ kilkunastu wyborów dokonyanych po drodze. Trochę wyobrazni , i nie zrzucajmy odpowiedzialnosci na los, fatum albo coś równie mglistego......
Zauważam ze wielu ludzi lubi sobie tak tłumaczyć , a swoje niepowodzenia juz napewno.....Owszem ,czasem człowiek znajduje się w niewłasciwym miejscu i czasie, shit happens, ale w znakomitej większosci przypadków sami kształtujemy naszą rzeczywistość.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 31-10-2005, 14:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może ci którzy są wystarczająco silni i doświadczeni potrafią kształtować swoją rzeczywistośc. Boje się jednak że ja nie będe potrafil. boje sie ze to rzeczywistość ukształtuje mnie i zmieni w jednego z tych "rozsadnych" ludzi kturzywiedza co i kiedy powiedziec etc .... :/
Back to top
View user's profile Send private message
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 31-10-2005, 21:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Każdy człowiek zmienia się z upływem czasu. Każdy poszerza swoje horyzonty, zdobywa doświadczenie, zmienia punkt widzenia w wielu dziedzinach... Jednak to ostatecznie nie tylko otoczenie ma na nas wpływ, nie zmieniamy się tylko i wyłącznie pod wpływem tego co dzieje się wokół nas, pod wpływem ludzi i ich opinii na różne tematy....
Każdy z nas filtruje wszystkie informacje i sam kreuje siebie, sam tworzy swoj swiat. Nikt nie decyduje za nas, ani za to kim jesteśmy. To MY jesteśmy odpowiedzialni za siebie, swoje życze i swój świat, w którym żyjemy. Taka jest prawda...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 01-11-2005, 10:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

szary9 wrote:
Może ci którzy są wystarczająco silni i doświadczeni potrafią kształtować swoją rzeczywistośc. Boje się jednak że ja nie będe potrafil. boje sie ze to rzeczywistość ukształtuje mnie i zmieni w jednego z tych "rozsadnych" ludzi kturzywiedza co i kiedy powiedziec etc .... :/


nie zgadzam sie. silni - ok. ale doswiadczeni - niekoniecznie. doswiadczenie zdobywa sie na przestrzeni czasu i nie tylko silni je zdobywaja - zdobywa kazdy, bo kazdy ma swoje sytuacje w ktorych musi podejmowac decyzje. wcale nie jest powiedziane ze czlowiek musi sie zmienic - malo jest przykladow ludzi ktorzy np. przezyli jakis ciezki wypadek ale nie zalamali sie tym?

v-anity wrote:
Nie mamy wpływu na to jak kształtuje nas świat i życie.


wcale nie zdarzenia decyduja kim jestesmy - to my sami o tym decydujemy.

NocturnalGirl wrote:
to my sami wybieramy jaką drogą chcemy iść .. co chcemy robić... zawsze masz kilka dróg którymi możesz iść... ja myślę ze kazdy ma wpływ, a w szczególności my sami na to jak to wszystko potem się potoczy....


zgadzam sie w 100%.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 06-12-2005, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

v-anity wrote:
Niestety tak sie dzieje dosyć często. Nie mamy wpływu na to jak kształtuje nas świat i życie.

I tu się nie zgadzam , na to jakie będzie jak i jest nasze życie zależy tylko i wyłącznie od Nas samych ...każdy człowiek jest kowalem własnego losu a naszymi myślami i wiarą możemy sprowadzić na siebie nieszczęście jak i sukces...Równorzędnie może mieć też jakiś wpływ na nasze życie środowisko w jakim się znajdujemy , to zależy wszystko od Nas...

-->>Może ci którzy są wystarczająco silni i doświadczeni potrafią kształtować swoją rzeczywistośc. Boje się jednak że ja nie będe potrafil. boje sie ze to rzeczywistość ukształtuje mnie i zmieni w jednego z tych "rozsadnych" ludzi kturzywiedza co i kiedy powiedziec etc .... :/ <<--
Więc w tym momencie Szary9 nie musisz się obawiać tego że twoje życie będzie takie samo jak innych , tych których teraz oglądasz..myślę że jak już od dzisiaj zaczniesz sam kształtować swoją drogę , to zajdziesz tam... dokąd zamierzałeś/zamierzasz
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Insomnia


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 16
Location: Poznań

PostPosted: 25-08-2007, 19:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moim zdaniem każdy może się w jakimś stopniu zmienić. Geny, dzieciństwo nie są naszą wyrocznią. Zmiana siebie najtrudniejsza jest bez wzspomagajacyh ją wydarzeń, albo sytuacji z którymi trzeba się skonfrontować. Co jak co, ale jeśli istnieją kluby AA,AE i dla kleptomanów i są ludzie na nie chętni i odnoszą sukcesy to jednak zmiana jest możliwa.
Co prawda np. alkoholikiem zostaje się przecież do końca życia. Ale jeśli człowiek go unika, buduje siebie bez alkoholu, odrzuca go, albo pije rozsądnie.

Każdy jest kowalem własnego losu. Najlepsze są spotkania po latach. Wtedy widać jak ludzie się zmienili. jak albo postawili sprawy w swe ręce albo sytuacje ich do tego zmusiły. Oczywiście nie każdy jest na tyle silny, wytrwały i odważny, by siebie zmienić. Jak w życiu. nie każdemu się udaje.

"życie ludzkie jest wędrówką w mrok, gdzie tylko Bóg odnajduje drogę do tego, w co człowiek nie odważy się uwierzyć, że Bóg może sprawić"

Lepiej nie iść w mrok, tylko się zmienić, chociaż spróbować.
Back to top
View user's profile Send private message
hely


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 16

PostPosted: 13-12-2007, 20:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

oj tak tak... czytam posty i zgadzam się z każdym. po większej lub mniejszej części. my sami decydujemy o własnym losie, choć bardzo duży wpływ ma na nas otoczenie. zależy tylko czy się jemu poddamy czy odepchniemy. czy życie nas czegoś nauczy, czy staniemy się ostrożniejsi czy lekkomyślni?? czy będziemy ufni, czy dostrzeżemy w każdym wroga. kogoś kto chce nas upokorzyć i koniecznie zniszczyć?? a może będziemy pałać miłością do bliźnich (poczułam się jak ksiądz na kazaniu ;) ) i kłaść się na błocie, żeby ktoś inny mógł po nas przejść?? jacy byliśmy, jacy teraz jesteśmy i kim staniemy się w przyszłości?? zmiany są nieuniknione. pewnie, że niekoniecznie musimy tego chcieć, ale cóż zrobić, życie toczy się dalej. nie wiadomo co ze sobą przyniesie. natomiast wiadomo na pewno, że jeszcze wiele się zmieni
Back to top
View user's profile Send private message
Autumn


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 48
Zodiac: Virgo
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 60
Location: Gdynia

PostPosted: 17-06-2010, 23:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się z tym, ze każdy jest kowalem własnego losu. A jakby się nim nie czuł, to zawsze się wydarzy coś takiego, że zacznie postrzegać swoje życie w innym świetle, niejako na nowo i doznaje przebudzenia. To jest wtedy głęboka zmiana. Wiem, o czym piszę, bo doznałam tego na własnej skórze. Wtedy człowiek zaczyna pozbywać się lęku przed tym, co tkwi w nim samym, przed drugim człowiekiem, przed życiem w ogóle, a także przed śmiercią.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Forum Index » Rozmowy » A jeśli człowiek zaczyna się zmieniać.........

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group