FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » "Mam swój styl" - co to znaczy w naszych czasach..
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 16-11-2008, 23:41    Post subject: "Mam swój styl" - co to znaczy w naszych czasach.. Quote selected Reply with quote

Często na ulicy słyszy sie "mam swój styl".... Jak myślicie co to znaczy w naszych czasach ......

.... A jaki Ty masz "Swój styl", ....a może go nie masz ;P ???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Elbereth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Aquarius
Joined: 05 Aug 2006
Posts: 38
Location: Starachowice/Warszawa

PostPosted: 17-11-2008, 21:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie osobiście bawi trochę to określenie "swój styl" ;P Zarazem każdy go ma i nikt go nie ma.... bo każdy, w miarę możliwości, ubiera się po swojemu, zasadniczo nikomu się odzienia nie narzuca siłą, więc każdy nosi to co chce. A z drugiej strony, każdy w jakimśtam stopniu czerpie swój gust z czegośtam, z obowiązującej aktualnie mody czy jakiegoś konkretnego, zdefiniowanego stylu. Chyba kwestia tkwi w umiejętnym i niebanalnym łączeniu elementów różnych stylów (czy różnych kawałków mody) - uogólniając, rzeklabym, że własnego stylu nie mają zarówno silące się na oryginalność masy strojące się w centrach handlowych (acz i tam można czasem znaleźć coś fajnego), panienki (i chłopcy) ślepo podążający za modą, w całkowitym oderwaniu od własnej osobowości i cech fizycznych (exemplum szerokie panie w szortach nad kolano w zeszłym roku jakoś), ale też nie pozwoliłabym sobie na określenie tym mianem dziwacznych istot, które za wszelką cenę usiłują wyglądać oryginalnie, a wyglądają zwykle śmiesznie.
Tak więc - własny styl to umiejętność ubrania się zgodnie z własną osobowością, nietypowego i pasującego do urody doboru ubrań - albo niespotykanych samych w sobie, albo ciekawie połączonych, jak i umiejętne i oryginalne łączenie różnych stylów i dodatków w celu uzyskania zadowalającego osobę tworzącą efektu.
Ja np w zależności od humoru łączę ciuchy retro-wiktoriańskie (pseudo) ze stylem Tima Burtona, z klasycznym "gotykiem", z cyber, military, a czasem zasuwam w dresie ;P . W zależności od humoru i okazji. Nie wiem czy to mój własny styl,wszak jest miksem paru innych, i nawet nie do końca dobrze się w nim czuję, ale żeby naprawdę mi się podobało to, co noszę, musiałabym mieć milion na krawca - a drugi na Xtrax :P .
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 18-11-2008, 00:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Według mnie, aby mieć swój styl niekoniecznie trzeba w jakiś oryginalny sposób łączyć inne style lub wprowadzać własne elementy (oczywiście nie neguję tego). Moim zdaniem jeśli ktoś dobrze czuje się ze swoim wyglądem, garderobą, poglądami i czymkolwiek jeszcze co składa się na jego styl, a w to co robi wkłada serce - wtedy jest to człowiek, który ma styl. (czyt. nie pozerom!)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Elbereth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Aquarius
Joined: 05 Aug 2006
Posts: 38
Location: Starachowice/Warszawa

PostPosted: 18-11-2008, 09:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

No właśnie, to jest określenie które można zrozumieć na parę różnych sposobów ;) . Z Twoją "definicją" też nie sposób się nie zgodzić, wszak własny to płynący z własnych potrzeb, pokazanie wnętrza przez zewnętrze, więc wszystko zależy od tego, co tam w kim siedzi i co kto lubi (za wyjątkiem pozerów, naśladowców itp)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 18-11-2008, 11:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokładnie, ciężko zdefiniować jednoznacznie. Ja uważam to właśnie za zbiór cech i zachowań niekoniecznie będących wymyślonymi przez nas (nie wymyślimy koła ponownie) ale szczerych i konkretnych.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Elbereth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Aquarius
Joined: 05 Aug 2006
Posts: 38
Location: Starachowice/Warszawa

PostPosted: 18-11-2008, 12:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Własnych, a więc całkowicie subiektywnych ;) ja odruchowo patrzę przez pryzmat samej siebie - odczuwam wewnętrzną potrzebę odróżnienia się od reszty ciuchem, a i zarazem to, co mi się podoba, od powszechnie obowiązujących kanonów odbiega ;) stąd - w moim odczuciu - potrzeba łączenia tzw "własnego stylu" z oryginalnością i oddzielania go od cudzych stylów .
I fakt faktem, ciężko byłoby teraz wymyślić coś całkowicie nowego, o ile w ogóle się da; mona tylko łączyć i odświeżać czy modyfikować to, co ludzkość wymyśliła na przestrzeni dziejów.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
CathCullen


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 29
Zodiac: Sagittarius
Joined: 24 Feb 2009
Posts: 9
Location: Forks

PostPosted: 25-02-2009, 17:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wg mnie mieć swój styl, to po prostu mieć swoje własne nieodgapione zdanie na każdy temat. Mało jest teraz takich osób... Kazdy praktycznie się na kimś wzoruje, itd. Ja np też wzoruje się na różnych osobach.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger Skype Name
qpass


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 34
Zodiac: Gemini
Joined: 28 Apr 2009
Posts: 15

PostPosted: 28-04-2009, 13:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

miec wlasny styl w dzisiejszych czasach?
zdecydowanie wg mnie znaczy to miec wlasne zdanie i nie isc za masami jak baran na rzez (no np jak teraz jest moda na liberalnosc, tolerowanie wszystkich i wszystkiego) .
co do ubioru generalnie wygladam normalnie, na impreze w klimacie cos w styl cyber narzuce... ale na codzien ? na codzien mam prace i upierdliwa, wyczulona na tym punkcie dziewczyne.
Zycie nie pozwala.
________
Hemp


Last edited by qpass on 13-02-2011, 19:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Autumn


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 48
Zodiac: Virgo
Joined: 18 Feb 2006
Posts: 60
Location: Gdynia

PostPosted: 25-06-2010, 21:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja dzisiaj usłyszałam od koleżanki z pracy, ze jestem "wyraźna" w swoim sposobie ubierania. Jestem w szoku - chyba nikt na tym padole nie jest bardziej konserwatywny w sprawach stroju niż ja i nikt tak nie unika ekstrawagancji niż ja i nikt nie jest tak konwencjonalny niż ja. Ale ciuchy lubię.
Ja myślę, że mieć swój styl, to po prostu lubić rzeczy które się nosi i dobrze się czuć w stroju, w którym się właśnie wyszło do pracy/szkoły itd.
Back to top
View user's profile Send private message
Nicole34


Offline 

Age: 38
Zodiac: Capricorn
Joined: 02 Sep 2010
Posts: 1

PostPosted: 02-09-2010, 07:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Według mnie, aby mieć swój styl niekoniecznie trzeba w jakiś oryginalny sposób łączyć inne style lub wprowadzać własne elementy (oczywiście nie neguję tego). Moim zdaniem jeśli ktoś dobrze czuje się ze swoim wyglądem, garderobą, poglądami i czymkolwiek jeszcze co składa się na jego styl, a w to co robi wkłada serce - wtedy jest to człowiek, który ma styl. (czyt. nie pozerom!)
Wharwhhh....best way to get rid of acne
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
GreenShadow


Offline 



Joined: 14 Jun 2011
Posts: 9
Location: Pod laskie'm se mieszkam

PostPosted: 14-06-2011, 23:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Własny styl...

Jak mawiał pewien filozof, "w świecie w którym każdy chce być kimś, dużym nakładem sił i środków da się pozostać sobą"

I chyba o to chodzi - by w tym całym wszechogarniającym komercyjnym ścieku zostać sobą
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » "Mam swój styl" - co to znaczy w naszych czasach..

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group