FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hybryds - Mythical Music from the 21st Century (2013)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 19-06-2013, 17:45    Post subject: Hybryds - Mythical Music from the 21st Century (2013) Quote selected Reply with quote

HYBRYDS - Mythical Music from the 21st Century
Wydawca: Zoharum [ZOHAR 041-2]
Rok wydania: 2013
Nośnik: CD

„Mythical Music from the 21st Century” to druga część reedycji klasycznych wydawnictw Hybryds. Dla fanów to bardzo fajny prezent tym bardziej że premiera płyty zbiegła się 30-leciem pracy artystycznej Sandy'ego Nysa. Dla mnie, trzydziestoletniego gówniarza to również fajna sprawa bo mogę posłuchać niedostępnych i klasycznych albumów z gatunku szeroko pojętej alternatywnej elektroniki.
“Mythical Music from the 21st Century” powstał na przestrzeni trzech lat, pomiędzy 1983 a 1986 rokiem. Pierwsze wydanie pochodzi z 1986 roku na kasecie magnetofonowej nakładem wytwórni 3RIORECORDINGS. Cztery lata później album został wznowiony również na kasecie przez francuski label Nuit et Brouillard. W 1998 roku pojawił się winylowy picture disc w ilości 666 kopii, wydawca była niemiecka oficyna Triton. Po 15 latach album pojawia się ponownie, tym razem nakładem polskiej wytwórni Zoharum.
Muzyka Hybryds na „Mythical Music from the 21st Century” brzmi niezwykle realistycznie. Duże wrażenie zrobiły na mnie świetne etniczne nagrania terenowe. Podobają mi się bardzo wszelakie ludzie odgłosy, w większości mają one formy różnych rytualnych śpiewów („Na He Ma”) oraz przeróżnych jęków. Odpowiedniego klimatu dodają także dźwięki przyrody (świergot ptaków, przelewanie się wody).
Najważniejszym elementem tutaj na pewno jest rytm. To on nadaje nam prędkość naszego oddechu i swoją monotonnością wprowadza słuchaczy w trans (posłuchajcie choćby „Kill the Beast” i siódmej kompozycji „Aquahypno”). Mroczne rytuały Sandy oczywiście przyprawił odpowiednio wyważoną dawką elektronicznego hałasu i mrocznym szumem. Płyta zrobiła na mnie duże wrażenie ale na pewno nie jest to muzyka dla każdego. Wydaje mi się że dla niektórych z Was może być ona zbyt surowa choć dla mnie jest to jej atut. Warto poznać korzenie współczesnej poszukującej elektroniki. Na koniec wydawca dodał pięć bonusowych utworów, w tym koncertową wersję "Sacred Voices”, nagraną w Radiu Centraal. Warto ją posłuchać.

Lista utworów:
1.The Awakening
2.Stampede
3.Man Eater
4.666 is Sucking Cock in Heaven
5.Kill the Beast
6.I Do Not Believe in the Beast
7.Aquahypno
8.Na He Ma
9.Oischa
10.Hypno
11.Mind Swamp
12.The Willing Victim
13.The Final Answer

Extras
14.No God but Man
15.Sacred Voices (recorded live)
16.Eternal Words
17.Octahedron (unreleased)
18.A Whisper

www.hybryds.be
www.myspace.com/hybryds1
www.soundcloud.com/hybryds
www.lastfm.pl/music/Hybryds
www.zoharum.com
www.zoharum.bandcamp.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl



hybryds.jpg
 Description:
 Filesize:  26.89 KB
 Viewed:  377 Time(s)

hybryds.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Hybryds - Mythical Music from the 21st Century (2013)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group