FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - Seeds in the Tide Volume 01 (2012)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 30-03-2013, 12:49    Post subject: Rapoon - Seeds in the Tide Volume 01 (2012) Quote selected Reply with quote

RAPOON - Seeds in the Tide Volume 01
Wydawca: Zoharum Records [ZOHAR 038-2]
Rok wydania: 2012
Nośnik: 2 CD (digipack)

Robin Storey świętuje wraz z Zoharum 20-lecie działalności retrospektywnym wydawnictwem „Seeds in the Tide”. Z ręką na sercu musze się przyznać że zajrzałem na discogs.com i dosyć mało znam wydawnictw spośród ponad pięćdziesięciu które dotychczas się ukazały pod szyldem Rapoon. Trudno mi ocenić czy płodność idzie w parze z jakością ale jednego jestem pewien. Projekt zyskał spore grono odbiorców, właściwie chyba nie ma fana poszukującej elektroniki który nie słyszał o nim.
“Seeds in the Tide Volume 01” to dwupłytowa kolekcja trudno dostępnych utworów, zebranych z różnych kompilacji, często ściśle limitowanych i od dawna już niedostępnych. Pierwszy dysk, zatytułowany „Keepsakes and Oddities” zawiera nagrania z lat 1993-1999, drugi to reedycja ściśle limitowanego CD-Ra, znanego jako "Messianicghosts".
Zaczynamy od pierwszego krążka. Podoba mi się chronologiczne ułożenie utworów. Można fajnie zaobserwować stopniowe zmiany stylu i coraz odważniejsze eksperymenty z dźwiękiem. Ja najbardziej lubię te momenty zabarwione charakterystyczną nutką orientu. Muzyka obiera tutaj różne formy, niektóre z wyraźnym rytmem inne zaś są bardzie mroczne i abstrakcyjne. Podoba mi się Rapoon w wersji dark ambientowej („Recant”), fajne są etniczne wpływy w „Shakaah” oraz nastrój swoistego wyciszenia w „Lest We Forget”.
Drugi krążek to cztery utwory z cdra "Messianic Ghosts" z 1997 roku. Dla fanów to duża gratka, gdyż wydawnictwo pierwotnie ukazało się jedynie w ilości 50 sztuk. Bardzo dobrze się tego słucha. Ambientowe oblicze Robina które tak lubię - sakralna atmosfera, fajny pulsujący rytm i miłe dla mojego ucha szumy. Dobra robota!
Jeśli szukacie czegoś więcej w muzyce to myślę że nie muszę Was zachęcać do zakupu. Ja postawiłem „Seeds in the Tide Volume 01” na półce obok znakomitej serii „Archive Series” od Requiem Records. Ładnie się ze sobą komponują ;) Z niecierpliwością czekam na „Volume 02”

Ocena:
8,5/10

Lista utworów:
CD 1: Keepsakes and Oddities from 1993-1999
01. Fallen Gods (7" version)
taken from 7" single, Syntactic, RAP01, 1993
02. Visionneuse
taken from Ambient Rituals: Exercise One-Music For Soul Braiding compilation, Hypnotic, CLEO 9516-2, 1995
03. Shakaah
taken from Thisoriented compilation, Thisco, Thisk.06, 1996
04. Untitled
taken from Vanité 7" compilation, Syntactic, VA23, 1996
05. Birethen
06. Amuz
taken from 7" single, Syntactic, FRANZ19, 1996
07. Dust of Faith
taken from Solar: A Music Travelogue Volume 1 compilation, Soleilmoon Recordings, SOLAR1, 1997
08. Exodus
taken from Elsie And Jack And Chair compilation, Elsie & Jack Recordings, eaj001c, 1997
09. Trial of Lies
taken from Circles Of Infinity MC compilation, Myotis Records, MYO002, 1998
10. Recant
taken from Wreck This Mess: Remission 1 compilation, Noise Museum, NM025, 1998
11. Distance In
taken from Lágrimas De Miedo N°6 - S.i.l.o. compilation, Fear Drop, LAGR006, 1999
12. Lest We Forget
taken from Marconi Point compilation, Iris Light Records, ilight010CD, 1999

CD 2: Messianic Ghosts Originals
01. Messianic Ghosts
02. Eye of Cloud
03. Babel's Tongues
04. Horned Moon
taken from a CDR limited to 50 copies, Syntactic, Sophie 17, 1997

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.the-edge.ws/pretentious/rapoon/
www.discogs.com/artist/Rapoon



rapoon.jpeg
 Description:
 Filesize:  208.65 KB
 Viewed:  409 Time(s)

rapoon.jpeg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
joanmary149


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 53
Zodiac: Leo
Joined: 27 Nov 2013
Posts: 1

PostPosted: 27-11-2013, 13:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wybaczcie ale ja udzielam sia na DN coś od roku czasu i ani przez chwile nie przeszła mi myśl że jest on portalem "stricte gotyckim"!!! Rozumiem że może Admin ma taki zamysł, ale póki co to ja takowym bym go nie nazwał. Na jakiej podstawie tak twierdzisz DeadMoon bo ja jakoś tego kompletnie nie widze? :-)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - Seeds in the Tide Volume 01 (2012)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group