FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - Seeds in the Tide Volume 02 (2013)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 27-01-2014, 08:47    Post subject: Rapoon - Seeds in the Tide Volume 02 (2013) Quote selected Reply with quote

RAPOON “Seeds in the Tide Volume 02”
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 057-2)
Rok wydania: 2013
Nośnik: 2CD

Zoharum kontynuuje kompilacje z rzadkimi i niedostępnymi nagraniami Rapoon. Druga część obejmuje lata 2000-2003, tym razem oprócz nagrań ze składaków dodano trzy wyprzedane publikacje. Na pierwszym dysku umieszczono dwie EPki "Pell Mell" i "Ep Et Vee”. Drugi krążek to „Live At Klanggalerie”, które ukazało się na kasecie i na CD w malutkim limicie 100 kopii.
“Seeds in the Tide Volume 02” pozwala mi po raz kolejny raz zapoznać się z bogatym dorobkiem Storey’a, ugruntowując mnie w przekonaniu, że mam przyjemność poznać jednego z najciekawszych artystów na scenie eksperymentalnej elektroniki.
Wydawnictwo ponownie pokazuje nam dosyć szerokie spektrum muzyczne, w jakim porusza się Robin. Jedną cechą wspólna wydaje mi się być etniczne aura i nietypowa trudno do opisania duchowość. Jedynka prezentuje się dosyć zróżnicowanie. Na początku rządzi marzycielski ethno-ambient, który z czasem zmienia sią w bardziej rytmiczne, bitowe partie („Pulse Codec ”). Ku mojemu zadowoleniu muzyka dalej porusza się na ukochane dark ambientowe rejony („Ep Et Vee”). Natomiast fanom zapętlonych elektronicznych dziwactw powinien przypaść do gustu szósty kawałek „Pay Up” z 2003 roku. Na koniec mamy ciekawą kolaboracje z The Altai Chamber Orchestra i Xingu Hill.
Drugi dysk to ponad 70 minut gdzie Rapoon dobrze oddaje klimat przypominający mi miejską dżunglę. Tutaj pierwotne instynkty i duchy z przeszłości fajnie połączyły się z miejskimi perkusyjnymi rytmami. Najważniejsze dla mnie jest to, że ten ponad godzinny kolos ani przez chwilę mnie nie znużył. Przyjemny, urozmaicony materiał, co ciekawe jakoś niespodziewanie łatwy dla mnie w odbiorze.
Nie będę się dużej rozpisywał, to trzeba po prostu posłuchać. Dla fanów Rapoon pozycja obowiązkowa. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać z na trzecią część rarytasów. Nie umiem odmawiać sobie przyjemności. ;-)

Lista utworów:
CD 1: Keepsakes and Oddities from 2000-2003
01. Your Cheating Lies
taken from 7" split with Black Faction, Klanggalerie, gg25, 2000
02. Border Land
taken from Elegy-Numéro 13 compilation, Elegy, ELGCD0013, 2000
03. Trace Area
04. Pulse Codec
taken from Pell Mell EP, Staalplaat, STCD 155, 2002
05. Ep Et Vee
taken from Ep Et Vee EP, Piehead Records, PIE021, 2003
06. Pay Up
taken from Domo Arigato compilation, Piehead Records, PIE024, 2003
07. Zoom Extract 2
taken from Ponder This... compilation, Submergence, SUB 5007, 2003
08. The Altai Chamber Orchestra vs. Rapoon – Sound
09. Rapoon vs. Xingu Hill – Fallen Gods
taken from Danza De La Muerte - R.I.P. Syntactic compilation, Klanggalerie/Syntactic, gg50/syn62, 2002

CD 2: Klanggalerie 2000
01. Live at Klanggalerie, Vienna, Austria, 28th May 2000
taken from Live at Klanggalerie MC, Klanggalerie, gg20, 2000
reissued as Forget In This World CD limited to 100 copies as part of In This World box set, Ultra-Mail Prod., U.M.P.-011, 2012

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.the-edge.ws/pretentious/rapoon/
www.discogs.com/artist/Rapoon



rapoon.jpg
 Description:
 Filesize:  72.15 KB
 Viewed:  312 Time(s)

rapoon.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Rapoon - Seeds in the Tide Volume 02 (2013)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group