FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Echoes Of Yul - Tether (2014)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-03-2014, 19:55    Post subject: Echoes Of Yul - Tether (2014) Quote selected Reply with quote

Echoes Of Yul - “Tether”
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 061-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: CD

Poprzednie wydawnictwo Echoes Of Yul zatytułowane „Cold Ground” zrobiło na mnie duże wrażenie. Album został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, także w jego recenzjach nie brakowało dobrego słowa. Nie ukrywam, że jestem miło zaskoczony, iż Michał Śliwa zawitał po raz pierwszy w progi płodnego Zoharum.
“Tether” nie jest klasycznym albumem, a EPką o niespotykanej długości, prawie osiemdziesięciu minut. Nietypowe wydawnictwo zawiera 4 zupełnie nowe utwory oraz remiksy starszych utworów autorstwa: Stendek , James Plotkin (OLD, Khanate), iconAclass (MCDalek), Steve Austin (Today is the Day), Maciek Szymczuk i Different State.
Muszę się przyznać, że gdy zobaczyłem zapowiedź płyty na youtube udostępniony przez wydawcę mocno się rozochociłem. Przyjemne uczucia towarzyszą mi również podczas słuchania całego krążka. Pierwszy numer to mroczny ciężki walec z wolnymi gitarowymi riffami i przytłaczającym nastrojem. W ”Guess” pojawiają się bardziej wyczuwalne melodie i nastrój wydaje być się mniej posępny, szczególnie w zakończeniu. Także, tutaj prym wiedzie gitara. Trójkę, czyli „Murder The Future” na pewno trzeba słuchać bardzo głośno by poczuć dobitnie jego gęstą atmosferę, kolejny świetny ciężki utwór. Końcówka to ciekawie brzmiący duszno-ambientowy „Ecclesiastes”.
Moim zdaniem artyści, którzy wzięli na warsztat utwory Echoes Of Yul także stanęli na wysokość zadania. Nie jestem fanem remiksów, ale podoba mi się to, że pomimo sporego stylistycznego rozstrzału niespodziewanie dla mnie wszyscy stworzyli jedną poszukującą całość. Wiem, że dla wielu taka różnorodność będzie wadą, nie raz w przeszłości miewałem takie odczucie podczas słuchania wielu płyt. Ale tutaj zwyczajnie mnie wzięło i nie chce odejść. Nie będę Wam psuł zabawy i szczegółowo się rozpisywał, ale gwarantuje, że nie będziecie się nudzić. Niewiele jest płyty, które trwają tak długo a ja słucham ich od początku do końca. Tutaj zdarza mi się przesłuchać całość i z uśmiechem na twarzy wcisnąć przycisk repeat. Polecam fanom kreatywnych dźwięków.

Lista utworów:
1. Rosids
2. Guess
3. Murder the Future
4. The Message (Stendek Remix )
5. The Stand (James Plotkin Remix)
6. The Mission (The Message iconAclass Remix)
7. Cold Ground (Steve Austin Remix)
8. Last (Echoes of Yul Version)
9. The Tenant (Maciek Szymczuk Remix)
10. Down Deal Load (Different State Deconstruction)
11. Ecclesiastes

www.zoharum.bandcamp.com/album/tether
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.echoesofyul.com
www.echoesofyul.bandcamp.com
www.facebook.com/echoesofyul‎



ech.jpg
 Description:
 Filesize:  28.77 KB
 Viewed:  371 Time(s)

ech.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Echoes Of Yul - Tether (2014)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group