FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » iNsCissorS - The Circus Of Ichneumons (2014)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 27-08-2014, 08:40    Post subject: iNsCissorS - The Circus Of Ichneumons (2014) Quote selected Reply with quote

iNsCissorS „The Circus Of Ichneumons”
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 072-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: CD

Grecki projekt powraca z czwartym pełnym krążkiem. „The Circus Of Ichneumons” ukazuje się ponownie nakładem polskiego wydawcy, tym razem album wydały wspólnymi siłami Zoharum i Beast Of Prey.
Vincent Andelmoth na EPce „Destin” dał nam namiastkę swoich możliwości w kreowaniu sundtracku do filmu, na nowym krążku „The Circus Of Ichneumons” pokazuje się już w pełnej krasie. Reżyser dźwiękowego teatru przygotował aż 18 utworów podzielonych na preludium, akty i przerywniki w formie interludium. Czas trwania to lekko ponad 70 minut także jest w co się wsłuchiwać. Ciężko mi określić czy album nadaje się na muzykę do filmu czy też teatru bo wydaje mi się że sam w sobie tworzy muzyczne przedstawienie. Muszę przyznać że słuchając całej płyty trudno nie docenić rozbudowanej fabuły i użytych środków. Zrobiły na mnie duże wrażenie barokowe, orkiestralne melodie które przeradzają się czasem w formy bardziej awangardowe. Neoklasyczne partie instrumentów pochodzą zapewne głównie z klawisza ale brzmią bardzo ładnie i wiarygodnie. Również mocnym punktem płyty jest ścieżka wokalna z klimatycznymi damskimi chórami, na albumie pojawiło się także kilku gości: Maciej "Dragos" Mehring z Bisclaveret, Evor Ameisie, Michiel Spape z H.E.R.R. i Annamaria Bernadette Christian. Fajnie odcisnęli oni swoje piętno potęgując atmosferę. Warto pochwalić brzmienie za którą odpowiada sam Peter Andersson. Tak sobie myślę czy jest do czego się przyczepić? Choć mam czasem odczucie podczas słuchanie by może skrócić nieco płytą o jakiś kwadrans, po chwili namysłu wydaje mi się że jest jednak wszystko na miejscu. Warto docenić starania artysty i dać się wciągnąć w jego ponury świat. Na jesienne wieczory „The Circus Of Ichneumons” przyda Wam się na pewno.

Lista utworów:
01 : Prelude (...to Incubation)
02 : Nothing Moves Here - Session I
03 : Dust & Light
04 : ΥΒΡΙΣ (Hubris)
05 : Ate & Litae
06 : Interlude I - The Ichneumon Queen's Chamber
07 : Nothing Moves Here - Session II
08 : SideShow Music II - The Hominoid Helminth
09 : SideShow Music III - Inside The Circus Of Ichneumons
10 : Small Quiet Music & The Old Sleeping Manor
11 : Interlude II - ΛΕΒΙΘΑ (Helminth)
12 : Nothing Moves Here - Session III
13 : The Carrion Symposium
14 : Nemesis
15 : Final Interlude - SideShow Music III (Reprise)
16 : Nothing Moves Here (The Voices Made Me Do It)
17 : Nothing Moves Here - Session IV
18 : ?

www.zoharum.bandcamp.com/album/the-circus-of-ichneumons
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.alchembria.pl
www.facebook.com/vincent.andelmoth?fref=ts



in.jpg
 Description:
 Filesize:  51.01 KB
 Viewed:  435 Time(s)

in.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » iNsCissorS - The Circus Of Ichneumons (2014)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group