FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Jarl / Envenomist - Tunguska Event (2014)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 31-10-2015, 06:39    Post subject: Jarl / Envenomist - Tunguska Event (2014) Quote selected Reply with quote

JARL / ENVENOMIST - Tunguska Event
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 083-2)
Rok wydania: 2014
Nośnik: CD

Szwedzko-amerykańską kolaboracja wydana nakładem polskiej wytwórni od samego początku słuchania zrobiła na mnie duże wrażenie. Eric Jarl znany Wam zapewne z IRM czy też Skin Area połączył swe dźwięki z Davidem Reedem (Envenomist, Luasa Raelon) by przedstawić nam własną wizję katastrofy tunguskiej która miała miejsce 30 czerwca 1908 roku. Wiele informacji o tej ogromnej eksplozji można znaleźć w Internecie, co myślę najważniejsze i najfajniejsze jest to że ta historia do dzisiaj nie została wyjaśniona i krąży na jej temat wiele teorii i domysłów.
Dla twórców dark ambientu to wydarzenie jest wręcz wymarzone do dźwiękowej rekonstrukcji. Przeczytałem gdzieź że płyta jest zbyt monotonna ale nie mogą się z tym zgodzić. Album trzyma w napięciu od początku do końca nie pozostawiając słuchacza w obojętności. Mamy tutaj 5 długich mrocznych kompozycji zbudowanych na podstawie dark ambientowych dronów i industrialnych ozdobników którym wtórują pulsująco-wibrujące rytmy. Najtrafniej by ją opisać pasuje mi tutaj określenie muzyki nie z tego świata co oczywiste fani kosmicznych kolaży obowiązkowo powinni ją bliżej poznać. Całość posiada swoją odpowiednią dramaturgię okraszoną jakże potrzebną tajemnicą i niepokojem. Fajnie że obaj panowie potraktowali to historię po swojemu tzn. nadal słuchacze nie są pewni przyczyn oraz całego przebiegu tej niezwykłej historii. Wydawnictwo na pewno jest godne polecenia nie tylko dla fanów gatunku, gdyż jest to temat tak uniwersalny i ciekawy że każdy powinien je poznać i zmierzyć się z nim ze słuchawkami na uszach. Tak smakuje mi najlepiej. Jeśli lubujecie się w nagraniach choćby z oficyny Cryo Chamber posłuchajcie „Tunguska Event”. Wrażenie gwarantowane albo zwrot pieniędzy? Będzie Pan zadowolony! :)

www.zoharum.bandcamp.com/album/tunguska-event
www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum
www.facebook.com/zoharum
www.facebook.com/Jarl.
www.discogs.com/artist/498755-David-Reed



ja.jpg
 Description:
 Filesize:  224.65 KB
 Viewed:  467 Time(s)

ja.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Jarl / Envenomist - Tunguska Event (2014)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group