FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Maciek Szymczuk - Music for Cassandra (2015)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 26-02-2016, 08:33    Post subject: Maciek Szymczuk - Music for Cassandra (2015) Quote selected Reply with quote

MACIEK SZYMCZUK 'Music for Cassandra'
Wydawca: Zoharum (ZOHAR 103-2)
Rok wydania: 2015
Nośnik: CD

Poprzedni album Maćka Szymczuka co jakiś czas wraca do mojego odtwarzacza w sypialni. Najnowszy materiał jest bardziej instrumentalny i na pewno stanowi kontynuacją poprzednich dokonań.
Tak więc nie ma rewolucji w zamian otrzymujemy chyba najbardziej przemyślane wydawnictwo, przynajmniej z tych które ja miałem przyjemność posłuchać. Maciek w niezwykle przemyślane sposób łączy elementy delikatnej orientalnej elektroniki z ambientem. Każdy z utworów stanowi odrębną historię, są przyjemnie zróżnicowane i dobrze muzycznie przemyślane. W efekcie powstała płyta przyjemnie kojąca i wyciszająca.
‘Music for Cassandra” głównie zaskoczyła mnie świetnymi melodiami oraz filmowym nastrojem. Utwory są na tyle melodyjne by sięgnął po mnie nie tylko zasłuchany fan gatunku. Aranżacyjnie także sporo się tutaj dzieje, każdy numer ma swoją dramaturgię i odpowiedni klimat. Całość razem z odpowiednim brzmieniem robi zwyczajnie swoją robotę. Ta płyta ma w sobie trudną do opisania elegancję i po prostu chce się do niej wracać. W dzisiejszych czasach gdy sporą część płyt skraca się przesuwając suwakiem po ekranie monitora, tutaj ani przez chwilę nie będziecie mieć na to ochoty. Świetny, przemyślany album.

01 Serpent's Tongue
02 She Who Entrangles Men
03 The Seer
04 Helen's Golden Veil
05 In the Belly of Weapon
06 Spoil of War
07 Infinite Sadness of Being Right
08 Let My Life Be Done
09 Last Lament in Death
10 I am Free

www.zoharum.bandcamp.com/album/music-for-cassandra
www.zoharum.com
www.alchembria.pl



zoh.jpg
 Description:
 Filesize:  13.27 KB
 Viewed:  464 Time(s)

zoh.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Maciek Szymczuk - Music for Cassandra (2015)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group