FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » DeepDark & Paranoia Inducta - Mind Games (2019)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 13-05-2019, 09:27    Post subject: DeepDark & Paranoia Inducta - Mind Games (2019) Quote selected Reply with quote

DeepDark & Paranoia Inducta - Mind Games
Wydawca: Noctivagant
Rok wydania: 2019
Nośnik: CD

Niestrudzony Anthony Destroyer kolejny raz uraczył nas kolejną dawką post apokaliptycznych dźwięków. Z mediów społecznościowych dowiedziałem się iż są w przygotowaniu kolejne wydawnictwa w tym kolejna cześć „Lux Mundi”, serii która stanowi hołd dla wszystkich nękanych przez katolicki kościół. Idąc na seans do kina na film Kler pomyślałem sobie że do każdego biletu powinni dodać egzemplarz z tej serii. Jestem pewien że w naszym specyficznym kraju dla wielu byłoby to umysłowo nie do przeskoczenia.
Póki co w odtwarzaczu mam najnowszy krążek „Mind Games” wydany wspólnie z rosyjskim projektem DeepDark za którym kryje się rosyjski muzyk Dmirty Vologdin. Oba projekty zaprezentowały się w czterech utworach , początek należy do Rosjanina. Choć album zdobi grafika zrujnowanego miasta (autorstwa Iwony Sikorskiej), to głównym bohaterem jest mroczna postać kobiety idącej ulicą. To co słyszę w głośnikach to zapis jej stanu świadomości. Dark ambient jego autorstwa jest ponury i przytłaczający. Gęste pomruki mieszają się z industrialnymi odgłosami i fortepianowymi smutnymi melodiami które nie pozostawiają złudzeń o braku nadziei. Rosjanin stworzył fajny filmowy dekadencki klimat, końcowy numer może trochę mnie przypadł mi do gustu z powodu za długiej, przekombinowanej fortepianowej melodii. Co i tak nie popsuło dobrego wrażenie całości.
Następne cztery kompozycję to nasz rodzimy projekt Paranoia Inducta. Anthony stworzył momentami jeszcze bardziej duszną atmosferę. Podoba mi się fajne budowanie nastroju, raz jest niezwykle ciężko i upiornie, jest też chwila na wytchnienie ale oczywiście wszystko pachnie mrokiem na odległość. Dark ambient/industrial w jego wykonaniu to zawsze odpowiedni poziom i tutaj znów nie zawodzi. Tworzenie bezdusznej atmosfery to jego znak rozpoznawczy także zaręczam że na pewno się nie zawiedziecie. Oba projekty fajnie się uzupełniły, muzyka dobrze wchodzi bez popitki późnym wieczorem gdy wszyscy już śpią i zostajemy z nią sam na sam. Posłuchajcie bo warto, album jest dostępny w całości do odsłuchu na bandcamp.com ale zachęcam sięgnąć po fizyczny nośnik, limit tylko 149 sztuk.

Lista utworów:
1. DeepDark - Scorn
2. DeepDark - Coals Of The Mind
3. DeepDark - Vertical Asymmetry
4. DeepDark - The Seal Of Sadness
5. Paranoia Inducta - Hieronymus Machines
6. Paranoia Inducta - Structure Of Reality
7. Paranoia Inducta - Torsion
8. Paranoia Inducta - Divine Invasions

www.noctivagantcollective.bandcamp.com/album/mind-games
www.paranoia-inducta.com
www.pl-pl.facebook.com/paranoiainducta/
www.youtube.com/channel/UCIwMC0XnDvpLQGdyKcDVQyg
www.mydeepdark.bandcamp.com/music
www.facebook.com/myDeepDark



1.jpg
 Description:
 Filesize:  63.27 KB
 Viewed:  366 Time(s)

1.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » DeepDark & Paranoia Inducta - Mind Games (2019)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group