FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » perwersja a gotyk
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 27-04-2004, 23:13    Post subject: perwersja a gotyk Quote selected Reply with quote

czy myslicie ze ta jawna prowokujaca erotyka jest pociagajaca czy raczej zalosna?
w sumie gwiazdy disko tez prowokuja, tyle ze zamiast lateksu sa rozowe bluzki, takie ze pepek widac i gwiazdki na cyckach no i czasem babki sie musza poslinic na koncertach (playbacku) zeby polglowkowa publika o nich pamietala.
a moze gotycka erotyka jako sztuka? ale w sumie niektorzy uzywaja do tego jakiejs tandetnej wampirycznosci.
jak to widzicie? ;)
Back to top
View user's profile Send private message
sadistic pussy


Offline 



Joined: 17 Apr 2004
Posts: 15

PostPosted: 28-04-2004, 07:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Erotyzm tak, ale z umiarem i bez przesadnej tandety. Zresztą gdzie tu erotyzm?W większości przypadków kobiecość ma oznaczać długą sukienkę i "glany"?Obrzydlistwo!
Na szczęście są prawdziwie kobiece wyjątki:)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-04-2004, 10:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
W większości przypadków kobiecość ma oznaczać długą sukienkę i "glany"?

To zalezy, czasem to wyglada dobrze, a czasem nie...
Pozatym tak sie ubieraja tylko "gotki" w polsce z tego co wiem :P
Co do tego co sie komu podoba to coz... wszysto zalezy od gustu....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-04-2004, 10:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przedmowcy nie zgubili watku, tylko u nas tzw. "moda gotycka" szczegolnie wsrod mlodszych wywodzacych sie ze srodowiska metalowego to uosobienie "glanow i sukni" ;P

Co do mnie, ja lubie prostote, zadnych przesadnych ilosci swiecidelek, piercigngu , bohomazow na twarzy itp.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-04-2004, 11:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ale nie jest to wątek o modzie gotyckiej,tylko perwersji i erotyzmie w modzie gotyckiej-co nie oznacza ubioru codziennego.

Znaczy sie ze ja czegos nie rozumiem, mnie zawsze wydawalo sie ze kobieta stara sie zawsze pociagajaco i sexy wygladac. A co do mody gotyckiej to jakos perwersja i erotyzm mi sie kojarzy z wygladem nawet codziennym, a nie tylko na specjalne okazje.

[ Dodano: 28-04-04, 12:07 ]
Jesli kobieta epatuje przesadna nagoscia i wulgarnoscia to mnie raczej odpycha niz przyciaga... ale takich przypadkow nie obserwuje czesto...

Natomiast lubie jak kobieta potrafi byc kobieca nie odkrywajac swojego ciala, to trudniejsze ale tez znacznie bardziej pociagajace :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 28-04-2004, 16:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

jesli chodzi o linki to dla przykladu zdjecia Umbra Et Imago z CP
umbra et imago - castle party

Jesli chodzi o wampiry i erotyke to nic mi sie nie kojarzy w tej chwili, ale bylo cos takiego ;]

A poza tym chodzi mi o to ze niektore dziewczeta potrafia na imprezie ubrac sie w taki sposob ze biust im wyplywa ;p zwracajac na siebie uwage i robiac z siebie tania sensacje, stymze czesto przekracza to jakiekolwiek granice dobrego smaku ;p jest troche fajnych ekstrawaganckich ciuchow, ktore zaslaniaja to co powinny (nie to ze jestem jakis konserwatywny bo w kazdym jest odrobina podgladacza, ale jak ktos sie ubiera jak dziwka spod latarni - za przeproszeniem - to niech sie nie dziwi ze slyszy potem takie a nie inne komentarze) i jednoczesnie pobudzaja fantazje. w sumie to i tak wszystko kwestia smaku i gustu. ;]


Last edited by Centurion on 28-04-2004, 16:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 28-04-2004, 16:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sanguine de'Viant wrote:
Laska,żeby być goth laską musi mieć czarne włosy,porządny makijaż,zadbane paznokcie,gustowny piercing,cienkie brwi,musi używać dobrych perfum,mieć wystylizowane ubranie.Kobiece buty na obcasach bądź koturnach,dobrze skrojony płaszcz.To na codzień.

Co do porządnego makijażu, zadbanych paznokci i innych się zgodzę .... ale jeśli chodzi o włosy to nie.... ja np nie mam czarnych włosów, i powiem że nie mam zamiaru... podoba mi się mój naturalny kolor... Uważam, że nie każdemu jest dobrze w czarnym kolorze (jeśli chodzi o włosy) ? znam parę osób co maja czarne włosy i powiem szczerze że lepiej by im było w innym kolorze, ale to jest tylko moje odczucie?.

Co o tym sądzicie???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 28-04-2004, 16:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sanguine de'Viant wrote:
Laska,żeby być goth laską musi mieć czarne włosy,porządny makijaż,zadbane paznokcie,gustowny piercing,cienkie brwi,musi używać dobrych perfum,mieć wystylizowane ubranie.Kobiece buty na obcasach bądź koturnach,dobrze skrojony płaszcz.To na codzień.


To jest jakas twarda regula? Bo jesli tak to cholernie nudne jest to srodowisko gotek.
Czarne wlosy, owszem sa fajne, ale naturalne, takie farbowane na sile nie sa fajne, wrecz przeciwnie. Naturalne wlosy ( poza rudymi ;P ) jesli pasuja do osoby - to niech zostana takie jakie sa - po co psuc na sile cos co jest dobre? zeby byc mrocznym jak kupa w piwnicy? Poza tym od kiedy wyglad swiadczy o osobowosci? Juz predzej ubieranie sie tak jak wszysy wokol swiadczy o jej braku. No ale moze ja nie jestem gotka (ani gotem ;p )to sie nie znam ;]
Acha a smutnego bloga tez trzeba miec zeby byc gotka? czy nie ma tego w regulaminie? ;>
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 28-04-2004, 16:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

W ogóle takiej reguły nie ma kto w ogóle powiedział że gotka musi tak a nie inaczej wyglądać… zgodzę się z Centurionem że „wygląd nie świadczy o człowieku”. Często ludzie oceniają sam wygląd a nie wartości jakie kto posiada. Często niestety można się spotkać z takim czymś ze jak już ktoś zobaczy osobę to ja oceni zanim ją pozna… a przecież może to być bardzo wartościowa osoba.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-04-2004, 16:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Naturalne wlosy ( poza rudymi ;P )

Ciemne rude wlosy sa strasznie sexy... ale to zalezy od przypadku :P

Quote:
Juz predzej ubieranie sie tak jak wszysy wokol swiadczy o jej braku


No zgadza sie, jest to miedzy innymi powod dla ktorego zgolilem wlosy na glowie :D
Bo inaczej bym wygladal jak z metra ciety, kazdy taki sam :P Taki maly wyraz sprzeciwu przeciwko zatracaniu wlasnej tozsamosci.

Jakbym ja mial wygladac tak jak reszta gotow to powinienem na poczatek sie porzadnie zaglodzic zeby byc slabym i zylastym, potem sobie zrobic jalis ladny makijaz i nie zapomnijmy o czarnych pazokciach , do tego buty z klamerkami siegajacymi szyi ( to mi sie akurat podoba :P ) , i musialbym zaczac lazic w czarnej sukience bo taka moda :P

Androgyniczny wygąd gota mi sie nie podoba i nie pasuje. Dla mnie facet powinien byc facetem. No ale są różne gusta. To napisałem wyżej odnosi się do pięknych stereotypów jak i też do tego że gotka musi mieć czarne wlosy. ;-)


Last edited by Ergo on 28-04-2004, 16:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 28-04-2004, 16:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja mam włosy ciemny blond i podobają mi się - i nie mam zamiaru ich farbować tylko dlatego że to jest jakaś reguła bycia gotką.... dla mnie to jest bzdura.. po co mam niszczyć sobie włosy jeśli mi w nich dobrze :) - jakoś innym się podobają ;P
A jeśli chodzi o ubiór... lubię wyglądać inaczej niż inni - nie lubię tandety, jak widzę na ulicy ludzi gdzie wszyscy są w to samo poubierani to mi się ich szkoda robi... Chcą nadążyć za modą - tylko niczym się nie wyróżniają. Zresztą każdy ma swój styl, inny gust … coś innego lubi..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-04-2004, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Czarne włosy u gotek wyglądają dobrze,zwłaszcza te farbowane,błyszczące,dobrze obcięte-a nie,jak u metalówek,długie,pofalowane,nijakie,w mysim kolorku.Gotycka fryzura to także fiolety,bordo,czerwienie-ale żadnej naturalności,drogi panie,każda gotka Ci to powie.
A co do nudy...chodzi o pewien szyk.Sam zobacz:


Co do wlosow to farbowane na czarno wlosy nie zawsze pasuja tak samo jak nie zawsze pasuja ciemne ufarbowane na "bląd" :P

Co do tzw. mody to niby goci uciekaja od Mainstreamu ale tworza sobie taki sam tylko mniejszy.
Quote:
Dopracowany wygląd świadczy o osobowości,o przynależności do pewnej grupy,już to tutaj wałkowaliśmy.

Ok, moge sie z tym zgodzic, ale na sile dostosowywanie sie do grupy swiadczy tylko o SLABOSCI. Ja nigdy nie bede wygladal jak "typowy got", ani tez jak "typowy metal" bo mi to po prostu nie odpowiada, a nie dlatego ze chce byc np. na sile omienny. Jak ktos traci wlasne ja na rzecz bycia "trendy" to tylko wspolczucia....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-04-2004, 21:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Śmiem twierdzić ,że łysych jest o wiele wiele więcej,niż długowłosych.Więc co to za oryginalność?


jak ide na koncert to widze wszedzie latajace grzywy itp. tutaj chodzi o to ze w pewnym momencie poczulem slabosc i potrzebie solidaryzowania sie z bracmi :P ale mi przeszlo i po pol roku najnormalniej w swiecie je zgolilem

Quote:
A co do bandy z czarnej strefy-pisałam o tamtych kolesiach jako o świetnym przykładzie debilizmu.Którego mam nadzieję tu nie zaobserwuję.


Faktycznie nazwanie kogos dziwka tylko z powodu tego jak sie ubiera to debilizm. Ale wiesz z drugiej strony jak widzisz dziwke na ulicy to poznajesz ja po czym ? po wygladzie, a nie po liczniku miedzy nogami.

Mysle ze oni mocno przegieli ale odrobine racje tez mieli.... zaznaczam ODROBINE....

Prawda jest taka ze niektore przypadki mi sie kojarza z latwymi panienkami, nie musza wcale takie byc, ale budza takie skojarzenia mimowolnie. Sila stereotypow jest czasem wieksza niz by sie zdawalo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-04-2004, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Prostytutki stoją u nas w mieście w określonych miejscach.
Poza tym pewien makijaż,buty,ciuchy-i nie ma to z gotykiem nic wspólnego.


Wiesz co, masz racje jak zobacze "dobrze zrobiona gotke" , to napewno sie nie pomyle. Ale pokaz gotke komus kto nie zetknal sie z ta kultura. Jak sadzisz co pomysli ??

Sadzeze chyba kazdy z nas tutaj by raczej nie pomylil jednego z drugim . Ja jesdnak mysle bardziej o ogole spoleczenstwa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 28-04-2004, 21:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sanguine de'Viant wrote:
Czarne włosy u gotek wyglądają dobrze,zwłaszcza te farbowane,błyszczące,dobrze obcięte-a nie,jak u metalówek,długie,pofalowane,nijakie,w mysim kolorku.
Gotycka fryzura to także fiolety,bordo,czerwienie-ale żadnej naturalności,drogi panie,każda gotka Ci to powie.

Sztucznosc jest najczesciej kiczowata. Ale zawsze mozna postawic jakas w ogrodku jako stracha na wroble.

Quote:

A co do nudy...chodzi o pewien szyk.Sam zobacz:
http://nightrose.net/?moda/fryzury/fryzury

nie podoba mi sie zadna z tych fryzur. poza tym nie specjalnie przepadam za takimi grzywkami - wole proste wlosy i prosta grzywke w dlugosci pozostalych wlosow ;] ale de gustibus.

Quote:

Czemu poza napisałeś poza rudymi?

hehe, taki to juz moj prywatny gust ;]

Quote:
Dopracowany wygląd świadczy o osobowości,o przynależności do pewnej grupy,już to tutaj wałkowaliśmy.


ja wygladam jak dresiarz czasami ale moglym wielu zagiac znajomoscia muzyki albo wiedza o kompach. wyglad o niczym nie swiadczy.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Forum Index » Rozmowy » perwersja a gotyk

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group