FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Nightwish - Once (2004)
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 06-06-2004, 11:44    Post subject: Nightwish - Once (2004) Quote selected Reply with quote

Każdy ten zespół chyba zna i raczej nie widzę żadnego sensu aby go wam po raz setny przedstawiać. Nightwish, bo tak się owa kapela nazywa, niedawno promował swój najnowszy krążek Once i tak sie złożyło, że go mam i postanowiłem przelać troche refleksji na "wirtualny papier". O tymże krążku już głośno się mówiło w maju. Zespół zdążył wydać w tym konkretnym miesiącu jeszcze singiel oraz Promo CD reklamując go. Mało tego, 31 maja na Stadionie Chorzowskim odbył się koncert Metalliki. Wielkie przedsiemwzięcie, spora liczba 'klimatycznych' ludzi, bodajże 60 tys. metali wliczając w to mnie. Gra sobie Slipknot a tu ni stąd ni z owąd lata aeroplan z wielką reklamą gloszącą: "NOWY ALBUM NIGTHWISH - ONCE JUŻ DZIŚ PREMIERA". Jak tu się nie dziwić tak wielkiej kampani reklamowej. Na domiar tego sądzę, iż ta forma musiała trafić do większości a przynajmniej do większej części ludzi. Po tak "słodkim" chwaleniu, postanowiłem sam się w owy release zaopatrzyć.

Jak większość z was wie Nightwish balansuje na granicy gotyku, folku, power i heavy metalu. Przez wielu taki mix uważany jest za kiczowaty, tandetny i beznadziejny. Mimo wszystko ta pozorna układanka w tym przypadku urasta do sztuki. Jak do tej pory kapeli najlepiej to się udało w ich drugim niebanalnym krążku Oceonborn. Przyglądając się najnowszemu krążkowi pod kątem poprzednich, to nic on specjalnie nowego nie wnosi. Nadal usłyszymy chórki kobiece w tle, w połączeniu z szybkimi gitarami, a do tego jakże wysublimowane dżwięki klawiszy. Całość dopełnia przepiękny wokal Tarji Turunen. Finowie powinni być dumni, że maja kobietę o nieprzeciętnej figurze i fenomenalnym sopranie. Sama muzyka jest jak najbardziej wyszukanym połączeniem muzyki klasycznej z szybkim "szarpaniem strun", w zespoleniu z występującym - chodź z rzadka - growlem wychodzi formacji doskonale. Co do utworów, na płytce znajduje się ich aż 11. W dodatku są to te same piosenki co na Promo CD, z tym że już bez tego strasznie denerwującego komentarza "This is a <here title> of a new album called Once". Dopiero teraz moża czuć piękno i siłę jaka drzemie w najnowszym wydaniu Nightwish'a. Na temat utworów mógłbym osobny temat napisać, ale nie o to przecież chodzi. Powiem tylko że urzekają, szczególnie dwa utwory. Pierwszy zatytułowany Nemo - nasuwa się pytanie czy to nie aby spóźniona promocja bajki "Where is Nemo?" - bardzo dobry utwór, szybki konkretny dokładnie taki jaki powinien być. Drugi to "Creek Mary´s Blood" zachaczający o indiańskie wydźwięki, balansujący na krawędzi bólu i ukojenia, pozorny spokój jednak w dość systematycznym tempie przeistacza się w mocne granie na gitarze z dodatkiem "indianskiego smaczku".

Dochodząc do sedna Finowie pokazali na co ich stać, a także powrócili do swoich korzeni, bo po dwóch ostatnich płytach nie mógł bym tak dobrego słowa o nich powiedzieć. Album Once jest bardzo przejrzysty, jednocześnie bardzo czytelny i selektywny. W tej płycie nie ma poprostu niczego, co mógłbym zarzucić od momentu kręcenia się w moim już wysłużonym czytniku po ostatnie sekundy. Drapieżność czy nostalgia, miłość czy zdrada, wielka niewiadoma która swym majestatem urzeka, a przynajmniej mnie urzekła. Finalizująć mą wypowiedź, pozycję tą polecam każdemu, bez wyjątków i dalej idę się poddawać dźwiękom kojącym mą bestialską naturę...

8/10



Nigthwish - Once.jpg
 Description:
 Filesize:  23.61 KB
 Viewed:  19396 Time(s)

Nigthwish - Once.jpg




Last edited by Rucok-San on 10-09-2004, 13:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Dark_Despair
Guest








PostPosted: 19-06-2004, 14:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie wiem, nie słyszałam... ale Nigthwish zawsze zalatywał mi kiczem.[glow=red:10ce2609ba][/glow:10ce2609ba]
Back to top
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 19-06-2004, 14:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nightwish to typowy power metal, takze jak ktos lubi to mu sie spodoba. Jak nie , to nie. Plyta jest strasznie komercyjna ale ma ze 2-3 kawalki ktore sa sensowne i daja sie sluchac z przyjemnoscia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 19-06-2004, 15:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

moj kumpel mowi na to 'vagina metal' :P
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 19-06-2004, 15:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
moj kumpel mowi na to 'vagina metal' :P

Stalowa vagina ?? to mnie sie juz z Iron maiden kojarzy :P ( zelazna dziewica )
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Dimrosta


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 2
Location: Gliwice

PostPosted: 22-06-2004, 15:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak dla mnie nowa płyta nie ejst najlepszym dokonaniem finow. Nie mowie ze jest zła bo tak nie ejst ale wczesniejsze albumy jakos zrobily na mnie wieksze wrazenie..
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 22-06-2004, 15:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

dla mnie na tej płycie są lepsze i gorsze kawałki :P tak jak na kazdej zresztą :) ale ogólnie jest fajna
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
gandalf220


Offline 



Joined: 21 Jul 2004
Posts: 20
Location: Łódź

PostPosted: 21-07-2004, 21:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nightwisha słucham od momentu powstania zespołu - muszę stwierdzi c fakt że jest to jedna z 2 najlepszych płyt jakie wydali. Pierwsza to Wishmaster. Once zawiera nowe brzmienia i nowe elementy wcześniej nie stosowane przez ten zespół jak i żaden finski zespół tego typu. Co jak co ale ja bede zachwalał tą płytę jak i ten zespół
Back to top
View user's profile Send private message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 25-07-2004, 13:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja za heavy metalem nie przepadam (zaraz odezwa sie glosy, ze to nie heavy metal ;>) ale jest co najmniej kilka utworow Nightwisha, ktorych bardzo, bardzo lubie sluchac... Z "Once" przybyly mi do sluchania dwa nowe, moze i nawet najbarzdziej rozreklamowane i skoczne numery - "Nemo" i "J Wish J Had An Angel"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 25-07-2004, 14:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ja za heavy metalem nie przepadam (zaraz odezwa sie glosy, ze to nie heavy metal ;>)

Dla mnie jest o heavy/ power metal... pokrewne gatunki. Chociaz ktos mi probowal wmowic ostatnio ze jest to zespol "gotycki". A jak wiadomo my na strefie recenzujemy nie tylko "gotyckie" produkcje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 25-07-2004, 15:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale ma dziewczyna ladny glos...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 25-07-2004, 15:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Ale ma dziewczyna ladny glos...

Coz ja nawet powiem ze nie tylko glos ma ladny :P

A co do samego glosu to specjalnoscia Tarji byl spiew klasyczny wiec ma ona odpowiednie wysztalcenie i trening , efekty widac :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
gandalf220


Offline 



Joined: 21 Jul 2004
Posts: 20
Location: Łódź

PostPosted: 28-07-2004, 11:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli można to tak nazwac to Zakochałem się w Nightwishu. Ja poza nimi ( no i kilkoma ) innymi zespołami świata nie widzę, ale Nightwish jest tym od którego nie moge się oderwać a zwłaszcza od utworu: ghost love score, nemo i wishmaster.
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 20-01-2006, 17:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Takze najbardziej lubię 'Ghost Love Score' i 'Romanticide" ,'I wish I had ' jest powerful,"Nemo" taki sobie.....
W dobrym tonie jest narzekać na ten komercyjny 'vagina metal" ( ?!),ale jakmam już dosc wysublimowanych nowych brzmień to sięgam po Nightwish i zawsze zachwyca mnie wokal Tarji. Porywają mnie partie z orkiestrą ,dobrze ze jest obecny męski wokal bo na poprzednich produkcjach miałam chwilami dosć wysokich tonów Tarji.... Mniesię płyta podoba nieważne jak jąnazwiecie ,vagina czy power czy kicz....:)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 20-01-2006, 20:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Obojętnie jaką plakietke ludzie do tego zespołu przyczepią, w jaką szufladkę go wsadzą, to i tak Nightwish jest super, Tarja ma zajefajny głos, Empuu świetnie gra na gitarze, Marco też nieźle śpiewa, Jukka dobrze i porządnie wali w bębny, a Tuomas pisze dobre teksty. Tylko szkoda, że Tarja już więcej z nimi nie zaśpiewa ;( Baaaaardzo żałuję, że nie mogłam jechać na ich koncert, kiedy byli w Polsce. A co do płytki "Once"... Jest tak samo świetna jak wszystkie pozostałe. Zobaczymy co będzie dalej... Ave wszystkim.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Nightwish - Once (2004)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group