FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Kirlian Camera - Invisible Front.2005(Ltd.Edition) (2004)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 04-05-2004, 22:39    Post subject: Kirlian Camera - Invisible Front.2005(Ltd.Edition) (2004) Quote selected Reply with quote

“Log book.
Up here in this part of sky,
Each nerve transmits sounds…”

Tymi właśnie słowami powitał mnie jeden z ostatnich krążków wydanych przez ten projekt. I oddają one dokładnie wrażenie jakie ogarnęło mnie podczas słuchania tego materiału.

Rozpłynąłem się w delikatnych dźwiękach płynących z głośników. Utwór „K-pax” to delikatne połączenie kojących brzmień ślicznego kobiecego wokalu wraz z majestatyczną elektroniką. Słuchające tego kawałka miałem wrażenie, że to ścieżka z jakiegoś serialu z lat 80-tych tylko w nowocześniejszym wydaniu.
Następne “Nefertiti one" to już inny klimat, brzmi jak połączenie ambientu wraz z noisem + losowe audycje z racja. Interesujący fragment czegoś .... co wprowadza nas w nostalgiczny nastrój i chęć powrotu do utraconych chwil młodości. Tak, ta płyta ma w sobie czar...
"Dead zone in the sky " włoska tradycja w śpiewaniu i budowaniu tego specyficznego klimatu daje o sobie znać w tym już szybszym kawałku, doskonałe do lekkiego dryfowania po parkiecie w kierunku baru z jakimiś wykwintnymi alkoholami. Naprawdę takie obrazy stają mi przed oczyma :P . A tak poważniej jest to ładna kompozycyjnie ścieżka nadająca się i do słuchania w samotności jak i też złapania oddechu na imprezie.
"The immaterial children" – tutaj już typowo recytowany kawałek w którym słyszymy niezwykle zmysłowy kobiecy głos na tle powtarzającego się podkładu muzycznego. Wprowadza nas w nastrój odosobnienia i wyciszenia przed wg. Mnie najlepszą ścieżką na tej płycie – „Path of flowers” – Delikatne EBM-owe(??) klimaty połączone z męskimi i żeńskimi wokalami tworzą niepowtarzalny nastrój tak specyficzny dla całego tego wydawnictwa. Piękne ( tak, piękne) kompozycje budują tego fragmentu muzycznej podróży. Trasa nas prowadzi dalej poprzez już bardziej Gotycko-darkwave-owy „k-space-y 1” w którym słyszymy najprawdopodobniej dźwięki harfy lub ( innego strunowego instrumentu z tej rodziny, tutaj nie jestem pewien). "kobna dob – ponownie nam serwuje cięższe gotyckie klimaty które na pewno wielu osobom przypadną do gustu. Na szczęście płyta ta nie jest jednostajna i dlatego "A woman's dreams" jest połączeniem noisu z wybijanymi na bębnach afrykańskimi rytmami. Wszędzie jak do tej pory towarzyszył nam wokal (Angelo Bergamini / Elena Alice Fossi) jednak w „k-space-y 1” mamy do czynienia z noise z lekką domieszką ambientu zupełnie pozbawioną wokalu. Płytę zamyka majestatyczne „Recorded Memory”.
Na „sekond cidi” jest jeszcze „Days to come” gdzie piękny wokal znów pieści nasze dusze, w szybszych EBM owych rytmach, bardzo zgrabny relaksujący kawałek, jeśli jednak myślicie że nadaję się on na disco to jesteście w błędzie.

Cóż ja mogę powiedzieć więcej Kirlian Camera to swietny nabytek dla Trisol – wytwórni która ma w swym portfolio wiele sław. Jakich ? Sprawdźcie samemu ;-)




CD 1
Mission diary 1 [02:55]
K-pax [06:17]
Nefertiti one [04:46]
Dead zone in the sky (Vintage Solution Mix) [06:36]
The immaterial children [05:53]
The path of flowers [04:45]
K-space-y 1 [07:24]
Kobna dob (The sinister season) [05:55]
A woman's dreams [07:31]
K-space-y 2 [06:59]
Recorded memory [02:47]

CD 2
Days to come (Offical Version) [05:36]

7/10



Kirlian Camera - Invisible Front.jpg
 Description:
 Filesize:  7.74 KB
 Viewed:  5176 Time(s)

Kirlian Camera - Invisible Front.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Kirlian Camera - Invisible Front.2005(Ltd.Edition) (2004)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group