FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Tyrant - Legend (2002)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rucok-San


Offline Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 11-04-2004, 21:43    Post subject: Tyrant - Legend (2002) Quote selected Reply with quote

No i jest, tak jak obiecałem prosto spod gorejących potem klawiszy, napisana właśnie dla was recenzja płyty Legend japońskiego zespołu Tyrant. Na początku chciałbym wam przedstawić ten jakże mroczny i mało znany na polskim rynku zespół.

Ekipa z Japonii rozpoczęła swoją karierę w grudniu 1994 roku jako typowa grupa black metalowa. Po wydaniu dwóch demówek i wymianie kilku członków zespołu, Tyrant zdecydował się na grę bardziej atmosferycznego black metalu. Przełomowym dla kapeli okazał sie dopiero rok 1997, w którym to zadebiutowali formalnie na mrocznej scenie, wydajac swój pierwszy krążek pt."Under The Dark Mystic Sky". Był to wielki sukces dla kapeli. Pokazali jednoznacznie swój jakże fascynujący charakter. Po wydaniu swojego pierwszego dzieła, grupa borykała sie z problemem odnosnie ich nowego perkusisty, tracąc przy tym swój cenny czas, by skomponować swoją następną płyte.

W roku 2002 doczekaliśmy się w końcu drugiego CD zatytułowanego Legend. Własnie na tle tego drugiego chciałbym podzielić się z wami moimi refleksjami oraz wrażeniami, jakie mnie ogarnęły podczas mojego pierwszego zetknięcią się z jakże osobliwą japońską sceną. Zestawiając w szranki z ich pierwszym wydaniem, utwory nie tylko są dłuższe, ale także bardziej dojrzałe i melodyjne. Kolejną bardzo ważną rożnicą jest to, że nowy album może szczycić się czystą barwą dźwięku, co nie było brane pod uwagę przy pierwszej ich produkcji.

Materiał został nagrany w Studio Nest przy udziale producenta Kenji Kikuchi, natomiast został on wydany przez Holland's Displeased Records. Pod względem technicznym utwory są bardzo melodyjne, solidny kunszt japośkiej gry na gitarze (Yashihiro Yamaji), wzmocniony przez klawisze (Ayumi Kubo) oraz brudny growling (Keisuke Kubo) wykazują ogromny potencjał twórców.

Teksty samych piosenek tematyką nawiązują do nienawiści dewastacji Japonii w roku 1945, dokonanej przy uzyciu bomby atomowej, która tym samym zakończyła II-gą Wojnę Światową (o czym opowiada utwór "Tears of Purgatory"). Teksty w takim świetle mogą być tylko Japońskiego pochodzenia. Bardzo zauważalna jest inspiracja zespołu do melodyjnego acz kolwiek bardziej symfonicznego: norweskiego Dimmu Borgir ("Enthrone Darkness Triuphant"), Gehena oraz finlandzkiego Thy Serpent.

Co prawda Legend Tyrant'a nie jest pierwszej młodosci, jednakże jestem pewien iż zapewni niezapomniane chwile i miłe wrażenia każdemu miłośnikowi blackowego szarpania drutów, a przynajmniej zachęci do poznania poza granice już ogranej sfery europejskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do czytania kolejnych recenzji produktów zza wielkiego oceanu. Sayonara.

8/10Tyrant - Legend.jpg
 Description:
 Filesize:  29.61 KB
 Viewed:  3500 Time(s)

Tyrant - Legend.jpg


Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Tyrant - Legend (2002)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group