FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Czy muzyka jest dla Ciebie czymś ważnym??
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 30-04-2004, 08:28    Post subject: Czy muzyka jest dla Ciebie czymś ważnym?? Quote selected Reply with quote

Dla jednych muzyka jest jak rozmowa, wypływa z potrzeby chwili, dla innych nie ma żadnego znaczenia, a dla jeszcze innych jest jak narkotyk… nie mogą bez niej żyć.
A dla Was czym jest muzyka??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 30-04-2004, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

ktos mi kiedyś powiedział: "wiesz...czasem zasatanawiam sie czy w twoich zyłach płynie krew...czy muzyka..."...a tak wogole...to muzyka jest dla mnie jednym z wazniejszych elementow zycia.....poprostu wplata sie we wszystko...Czasem to wrecz przybiera przesadne formy..ale to nie kłopot :P
Back to top
View user's profile Send private message
Lord_Licze


Offline 



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 13

PostPosted: 30-04-2004, 20:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Muzyka jest jak ideologia
Back to top
View user's profile Send private message
Kubolski


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 26
Location: Zgierz

PostPosted: 30-04-2004, 20:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Muzyka to dla mnie oderwanie się od świata: tego, co znane, przyziemne, codzienne... Muzyka odrywa mnie od rutyny, pozwala uciec w inny świat... Dlatego tak ją uwielbiam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 01-05-2004, 02:21    Post subject: Re: Czy muzyka jest dla Ciebie czymś ważnym?? Quote selected Reply with quote

Zbiorem tak dobranych, wyselekcjonowanych dzwiekow ktore potrafia zrelaksowac, pobudzic wyobraznie, czasem swoja agresja zagotowac w zylach, czasem wyciszic swoja rzewna melodia - muzyka jako stymulator uczuc po prostu.
Roznica miedzy prawdziwa muzyka a tym gniotem ktory leci w tv polega na tym, ze jest ona ponadczasowa, ma swoich wiernych wyznawcow, jest szczera, opisuje uczucia jej tworcow i jest sztuka sama w sobie - nie czeka na zaplate.
Czym jeszcze jest dla mnie muzyka? Natchnieniem, poszukiwaniem, wzmocnieniem... Czasami pomaga zapomniec o klopotach choc na chwile....
Back to top
View user's profile Send private message
Lord_Licze


Offline 



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 13

PostPosted: 02-05-2004, 14:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Prawdziwa muzyka wypływa z wewnątrz z chęci tworzenia, a nie dla pieniądza
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 02-05-2004, 19:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie chcialbys zarabiac na tym co kochasz i tworzysz dla siebie ?? Wszystko ma dwie strony.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 03-05-2004, 13:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Nie chcialbys zarabiac na tym co kochasz i tworzysz dla siebie ?? Wszystko ma dwie strony.


Zarabianie na muzyce zapedzilo juz niejeden zespol w slepy zaulek. Zespoly kiedys odkrywcze i ciekawe, dzis robiace nudne plyty pod publike z ktorych zadna nie rozni sie niczym szczegolnym od poprzednich, ale sami sobie i innym wmawiaja ze to 'rozwoj' i inne brednie. Ja zawsze bede przeciwny zarabianiu kasy na muzyce... muzyka ma byc hobby, a nie praca...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 03-05-2004, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

To zalezy od charakteru czlowieka a nie od tego czy tworzy "komercyjnie czy tez nie".

To tak jakbym ja zaczal komercjalizowac portal. Bo to bylo moje hobby a teraz w ten sposob zarabiam na zycie. U mnie sie nic nie zmienilo, mysle ze u niektorych sespolow tez tak jest. To tylko kwestia mentalnosci czlowieka.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 03-05-2004, 20:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
muzyka ma byc hobby, a nie praca...


Rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć, jednak trochę tobie to Centuś nie wyszło... W końcu chyba każdy chciałby pracować i zarabiać pieniądze na tym co mu najlepiej i co także kocha robić. W końcu poszedłem na te a nie inne studia żeby w przyszłości za to przeżyć. Możesz to traktować jako swoiste sprzedanie samego siebie... ale taka jest rzeczywistość i nic na to nie poradzisz:]
Back to top
View user's profile Send private message
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 03-05-2004, 21:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rucok-San wrote:
Quote:
muzyka ma byc hobby, a nie praca...
Rozumiem co chciałeś przez to powiedzieć, jednak trochę tobie to Centuś nie wyszło... W końcu chyba każdy chciałby pracować i zarabiać pieniądze na tym co mu najlepiej i co także kocha robić. W końcu poszedłem na te a nie inne studia żeby w przyszłości za to przeżyć. Możesz to traktować jako swoiste sprzedanie samego siebie... ale taka jest rzeczywistość i nic na to nie poradzisz:]


no wlasnie nie rozwazam bycia muzykiem jako pracy, no chyba ze mamy na mysli wiejskich grajkow przygrywajacych na weselach to sie moge zgodzic, stymze wtedy nie ma to nic wspolnego ze sztuka, gdyz jest tylko zwyklym odgrywaniem... studia maja sluzyc do znalezienia pracy i zarabiania pieniedzy, a po pracy mozna robic muzyke, ja tak to widze...
Back to top
View user's profile Send private message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 03-05-2004, 21:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

No tak ale nie kazdy jest toba albo mna, nie kazdy mysli tak jak ty i ja. Ja bym sie sklanial jeszcze na to patrzec z innej strony. To sa niejako uslugi te "szarpanie drutow":P, mozna to przyrownac rownie dobrze do gry w noge, czy tez wystepie w cyrku. A tak drodzy mili i to i to ma na celu rozweselic publike, rozwinac albo poprostu wyluzuowac. Niezaleznie od refleksji niejako sie to do tego przyczynia i jesli ktos sie ciezko stara i cos tam nabrzdakal to czemu to nie moze byc jego praca-hobby?? Z reszta nie sadze aby zespoly metalowe traktowaly to jako prace, tak jak ja chociarzby nie traktuje programowania jako swojej pracy mimo iz wiem ze jesli bede wprzyszlosci pisal chociazby gry to bede to robil z wielkim oddaniem i z poczuciem, ze tworze cos wielkiego dla innych ludzi, a jesli pieniadze maja byc forma zaplaty za to, to czemu nie??
Back to top
View user's profile Send private message
Lord_Licze


Offline 



Joined: 18 Apr 2004
Posts: 13

PostPosted: 04-05-2004, 16:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zarabianie na muzyce jest jak najbardziej dopuszczalne. Trzeba przeto jakoś godnie żyć, ale owe wynagrodzenie to cel perspektywiczny, a motor do działania.
Back to top
View user's profile Send private message
Kristofulus


Offline 



Joined: 04 May 2004
Posts: 1
Location: Poznań

PostPosted: 04-05-2004, 23:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie muzyka jest częścią mojego zycia. Uwielbiam kontemplować spójne, doskonale scalone i dopasowane dzwieki kultowych kapel, jak i przedzierać się przez to co jeszcze nie poznane, przez dema i pierwsze wynużenia z podziemi muzyki, która może niebawem podbije serca tych, którzy słuchają duszą.
A co się tyczy pieniędzy i zarabiania muzyką, to z pewnością pieniądz nie moze być celem bo wtedy mamy do czynienia z czystą komercją, graniem dla pieniędy i dostosowaniem muzyki tak by jak naj więcej na tym zarobić. Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność, choć myślę że tu dopuszczalne (a nawet wskazane) jest granie tylko dla siebie.
Całkiem naturalne jest że muzyk chce się podzielić z innymi tym co wypływa z jego duszy, tym co twoży. Ciepłe pezyjęcie jego muzy na koncercie tylko motywuje do dalszego działania, potem próby nagrania pierwszej płyty, czasem we własnym zakresie albo w studiu wykupionym na 10h za wlasną kase, i sprzedaż płyt na koncertach.
A gdy komuś nagle spadnie na łeb sława i kontrakt w wytwórni, to się tyylko cieszyć i uwazac by nie zagubic istoty i treści przekazu.
Wtedy bardzo łatwo jest się skomercjalizować.

ale się rozpisałem :) podsumawując: grajcie swoje a jak przyjdzie kasa to bierzcie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Devineresse


Offline 



Joined: 06 May 2004
Posts: 35
Location: Warszawa

PostPosted: 07-05-2004, 00:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Muzyka zdecydowanie jest ważna. Od zawsze mi towarzyszy, ponoć moja matka puszczała ją jak była w ciąży. I pewnie stąd mam słabość do Queen i Pink Floyd...
Ale potem zaczęłam rosnąć i szukać własnego gustu muzycznego. Przechodziłam przez różne fazy (kiedyś nawet irokeza miałam, ale to nie gotHyckie, oczywiście jak dla Polaków :P )... I kiedyś mój przyjaciel puścił mi TON. Miłość, jak to określa moja Sis, obs, czyli orgazm bez stosunku. I zaczęłam grzebać w różnych gatunkach metalu, głównie w goth.
I tak jakoś wyszło... że dziś elektro głównie słucham... Strach pomyśleć co będzie za kilka lat :P

Muzyka jest zawsze przy mnie. Nawet gdy nic mi nie gra "przez"uszy, to w mojej głowie... Mam tam całkiem niezłą kolekcję muzyki... Z dobrą zmieniarką płyt :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Czy muzyka jest dla Ciebie czymś ważnym??

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group