FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Van Helsing - nowa odsłona vampiryzmu z gotycyzmem.
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 09-05-2004, 11:39    Post subject: Van Helsing - nowa odsłona vampiryzmu z gotycyzmem. Quote selected Reply with quote

Akurat wczoraj tak się złożyło, że po dłuższym okresie nie odwiedzania przeze mnie kina postanowiłem pójść i zobaczyć, co tam ciekawego grają... W sumie nie było, nad czym się zastanawiać, a z racji, że nie oglądam telewizji to nie wiem, co jest warte obejrzenia, no chyba, że przeczytam jakąś reckę danego filmu na portalach temu poświęconych. I o dziwo trafiłem wczoraj na pokaz Van Helsinga. Myślałem sobie, że to znowu jakiś Spider-Man albo inni power rangersi występujący w obronie całego świata a przynajmniej Nowego Yorku...
Film o dziwo jest zupełnie inny.

Intro stylizowane na coś w stylu tych tandetowatych filmów z lat 80 o wampirach, mimo że z lepsza scenografią oraz grą aktorów i nagle ZONK. Muzyka po prostu muzyka w intrze mnie zszokowała aż mi ciarki po całym ciele oblazły. Mało, w którym filmie z tak wybitnie wykonaną muzyką się spotkałem no jeszcze Matrix i saga gwiezdnych wojen:P Te chórki, klimaty o kostiumach nie wspominając.

Fabularnie film zasługuje na miłą przytulną bajeczkę, ale widać w filmie, że każdy detal został dopracowany, każda sceneria, każda postać ma swoją psychologię, nie żeby to było na poziomie mistrza Nietschego, ale coś jednak w tym filmie mnie urzekło, coś takiego, że gotów bym był jeszcze raz go obejrzeć wydać te 17 złotych i pójść do kina po raz wtóry.

Było kilka buraków w stylu: Drakula ma moc władania wilkołakami a według innych przekładów wampiry są naturalnymi wrogami wilkołaków, ale co tam przynajmniej na końcu starcie tytanów mnie nie zawiodło. W ogóle teraz głupio przyrównam, ale jeśli ktoś grał w diablo pierwszą i drugą cześć, gry fabularnie tandetne a mimo to jest muza w nich grafika/scenografia, coś co urzeka i można godzinami przy tym siedzieć i młućkać, to oglądając jeszcze z systemem THX Georga Lucasa normalnie czułem się w tym świecie, bo on żyje i ma rytm swego serca.

I na koniec powiem, film nie jest wybitny tak samo jak diablo nie jest grą wybitną (mam gdzieś, że się komuś narażam, ale chcę w ten sposób przejść do meritum sprawy) to polecam go każdemu chociażby dla samej muzyki i kreacji gotyckich (tak tak, kreacji) a jest, na co popatrzeć zwłaszcza na piękną bohaterkę czy też na wampirzyce ach miodzio.


Last edited by Rucok-San on 09-05-2004, 21:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
krystalizacja


Offline 



Joined: 17 Apr 2004
Posts: 26
Location: Olsztyn / Działdowo

PostPosted: 09-05-2004, 13:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja chce na to isc!!!!!kto sie ze mna wybierze???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 09-05-2004, 16:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

nono...ja tez sie wybieram w najblizszym czasie, tylko kino w moim miescie jest zwykle niezle opoznioje wiec nawet niewiem czy jest juz u mnie:/ ale jak obejrze to wrazeniami napewno tez sie podziele:)
Back to top
View user's profile Send private message
krystalizacja


Offline 



Joined: 17 Apr 2004
Posts: 26
Location: Olsztyn / Działdowo

PostPosted: 09-05-2004, 16:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

no ja bede musiala tez do jakiejs innej wiochy chyba wyjechac zeby to obejrzec....a wrazen chetnie poslucham/przeczytam o nich :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Devineresse


Offline 



Joined: 06 May 2004
Posts: 35
Location: Warszawa

PostPosted: 09-05-2004, 18:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Właśnie, ja też jeszcze nei widziałam.. i w sumie się zastanawiam czy bardzo się spieszyć z oglądaniem, czy tez nic sie nei stanie jeśli trochę poczekam....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
krystalizacja


Offline 



Joined: 17 Apr 2004
Posts: 26
Location: Olsztyn / Działdowo

PostPosted: 14-05-2004, 13:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

bylam na filmie..rzeczywiscie muzyka fajna...tylko czasami mi jakos to wszystko nie wspolgralo ze soba..tzn.niektore fakty...nie czepiam sie wcale tego ze zajezdzalo momentami shreckiem, tarzanem, jamesem bondem..o nie...to da sie przezyc...ale jakies to takie wszystko..hm...no dobra...sami obejrzyjcie..mozna sie posmiac...:-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nuitari


Offline 



Joined: 19 May 2004
Posts: 5
Location: Gdańsk

PostPosted: 19-05-2004, 22:30    Post subject: Re: Van Helsing - nowa odsłona vampiryzmu z gotycyzmem. Quote selected Reply with quote

Rucok-San wrote:
Myślałem sobie, że to znowu jakiś Spider-Man albo inni power rangersi występujący w obronie całego świata a przynajmniej Nowego Yorku...

Spiderman - Bardzo wybitny film, co chcesz :>

Wracając do tematu słyszałem, że straszna wiocha z tym filmem, jednak jak natrafie na jakiegoś dobrego dvd-ripa z pewnością nie przegapie okazji by zweryfikować moje poglądy.
Macie tu jedną ciekawą recke tego filmu:
http://film.onet.pl/1,4,8,5856753,17497269,391075,0,forum.html
Trzeba przyznać, że gość ma ciekawe podejście :)
Back to top
View user's profile Send private message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 06-06-2004, 13:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja na "Van Helsingu" bardzo się zawiodłem. Połaczenie Draculi, Frankensteina, Jamesa Bonda, Aniołków Charliego i paru innych filmów. Postawiono na efekty a nie na fabułę i dzięki temu powstał rozreklamowany kicz.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-06-2004, 13:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

dla mnie kicha... ale frankenstein byl fajnie zrobiony szczegolnie z tymi lampami w glowie :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 06-06-2004, 13:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeciez pisalem ze to nie jest wybitny film:P Na drugi raz prosze czytac moje wypowiedzi uwazniej:> hehehe Heh mimo tego ma cos w sobie i tyle...
Back to top
View user's profile Send private message
Dark_Despair
Guest








PostPosted: 27-06-2004, 11:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

kicha... totalna kicha....
Back to top
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 27-06-2004, 18:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie sie muzyka zajebiscie podoba mam nawet Soundtracka hahahahah:P a film to bajka ale fajna bajka.... No chyba ze ktos bajek nie lubi , mial dziwne dziecinstwo i w ogole rodzice go bili....
Back to top
View user's profile Send private message
Kojot


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 50
Location: Kraina Ozz

PostPosted: 27-06-2004, 20:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moim zdaniem film był dobry nawet wiecej niz dobry.Bardzo mi sie podobały, charakteryzacja, efekty[miejscami](nie)specjalne, scenografia, kostiumy, wszystko było bardzo dokładnie i profesjonalnie zrobione.Mimo to tak jak to ujoł mój przedmówca film jest po prostu bardzo fajną bajką i po wyjściu z kina nie miałem jakichś specjalnych odczuć co do niego(filmu, nie kina:))Jedynymi zgrzytami które mnie dość mocno raziły był wygląd Draculi który krótko mówiąc wygladał nie jak Książe Ciemności a co najwyzej albatros na haju, oraz wciśnięty na potrzeby filmu gniot mówiący ze wilkołaki były pod kontrolą Draculi(co wydało mi sie conajmniej bez sensu) Myśle że film ów wart jest obejżenia jednak po 2, 3 razach moze sie poprostu znudzić.
Back to top
View user's profile Send private message
seth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 26 Jun 2004
Posts: 87
Location: Dz-Wo / Warsaw

PostPosted: 29-06-2004, 20:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

heh ja ogladalem [niestety] film zrippowany z DVD łącznie z lektorem , ktory , delikatnie mowiac, mial troche jakby gejowski głos [bez obrazy dla niektorych ...] ... wolno czytal i kiepsko go bylo slychac .. wolalbym obejrzec go z napisami. to jedno.
wszystko poza lektorem mi sie podobalo ... muzyka, klimat, postacie, walki ... i czasem odrobina humoru .. ogolnie wszytsko razem ciekawie wyszlo. bardzo dobry film .
teraz tylko zalatwiac soundtracka /..
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 29-06-2004, 20:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
teraz tylko zalatwiac soundtracka


A ja mam soundtracka hahahahha i powiem ze poszedl bym na ten film jeszcze raz do kina dla samej muzyki tak mi sie podoba, jeszcze raz moc uslyszec ja w systemie THX poprostu bomba co tam ze film bajka ale przeca po co np. ludzie chodza do filharmoni??
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Van Helsing - nowa odsłona vampiryzmu z gotycyzmem.

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group