FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » oprócz filmów są również seriale warte uwagi
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 14-02-2007, 10:46    Post subject: oprócz filmów są również seriale warte uwagi Quote selected Reply with quote

i takim przykładem moim zdaniem jest szpital królestwo (hospital kingdom), który polecam osobiście
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 14-02-2007, 11:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Szpital..." oglądałam, ale tylko dlatego, że zaczęłam i chciałam skończyć...raczej się nie wkręciłam (powalił mnie wielki mrówkojad). Moje typy serialowe to między innymi "Rodzina Soprano", "Gotowe na wszystko", "Kryminalne zagadaki...." tylko nie pamiętam czego bo tyle tych kryminalnych zagadek jest :P Ale główną rolę grał Gary Sinese. Ostatnio wciągnęłam się w "Skazanego na śmierć" i jak na razie serial naprawdę trzyma w napięciu. Nie zdołałam natomiast przebrnąć przez osławionych "Zagubionych", którzy znudzili mnie do cna. Dobrze rokował serial "24 godziny" z Kieferem Suterlandem, ale w połowie napięcie jakoś siadło i przestałam oglądać. Z serialowych typów to wszystko co aktualnie przychodzi mi do głowy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-02-2007, 12:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

z reczy ktore ja ogladalem i lubilem to :
ziemia 2 - bardzo ciekawy serial SF

Space: above&beyond ( u nas znane jako gwiezdna eskadra), bardzo fajny serial.


kiedys ogladalem czasami "seaquest", lubie "xfiles", chociaz nie wszystkie odcinki

za to mistrzostwo swiata to byl serial pt. "przybysz z andromedy " czy jakos w tym stylu, pamietam z e jak bylem mniejszy bardzo sie balem "straznika", moze ktos pamieta jak sie to nazywalo.

natomiast z rzeczy bardziej dzisiejszych to: "Swiat wg. Kiepskich" - bardzo dobrze sportretowana nasza mentalnosc. Jesli ktos mowi mi ze serial jest prymitywny czy obrazliwy , to znaczy ze sam podswiadomie czuje ze taki ferdek kiepski z niego , lub tez w ogole nie potrafi dostrzec drugiego dna w perypetiach bohaterow serialu... szkoda ze krystyna feldmann nie zyje , jej rola jako babci byla swietna.

"niania" - mnie zwyczajnie smieszy i tez w jakis sposob portretuja nasza rzeczywistosc.

pozatym ogladalo sie klasyczne seriale takie jak "zmiennicy" , alternatywy itp.

pozatym ogladam bardzo selektywnie seriale anime, polecam : Samurai X: Trust and Betrayal
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 14-02-2007, 17:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
z reczy ktore ja ogladalem i lubilem to :
ziemia 2 - bardzo ciekawy serial SF

Space: above&beyond ( u nas znane jako gwiezdna eskadra), bardzo fajny serial.


kiedys ogladalem czasami "seaquest", lubie "xfiles", chociaz nie wszystkie odcinki


Fakt, zapomniałam o tych starszych serialach, ale pamiętam je bardzo dobrze. Zwłaszcza "Ziemia 2" i "Gwiezdna Eskadra" przypadły mi do gustu. "Seaquest" u mnie oglądała cała rodzina, ale za "X files" nigdy specjalnie nie przepadałam. Był jeszcze serial "FX" zrobiony na podstawie filmu - niezły, chociaż film, jak to często bywa, podobał mi się bardziej.

Ergo wrote:
natomiast z rzeczy bardziej dzisiejszych to: "Swiat wg. Kiepskich" - bardzo dobrze sportretowana nasza mentalnosc. Jesli ktos mowi mi ze serial jest prymitywny czy obrazliwy , to znaczy ze sam podswiadomie czuje ze taki ferdek kiepski z niego , lub tez w ogole nie potrafi dostrzec drugiego dna w perypetiach bohaterow serialu... szkoda ze krystyna feldmann nie zyje , jej rola jako babci byla swietna.


A ja niezbyt lubię Kiepskich. Nie wydaje mi sie żebym podświadomie odnajdywała w Ferdku siebie, po prostu ten typ humoru niespecjalnie do mnie trafia i najzwyczajniej w świecie nie śmieszy. Od razu przyznaję, że nie mam pełnego rozeznania bo Kiepskich obejrzałam góra dwa odcinki, a i to tak jednym okiem. A Krystynę Feldman bardzo cenię za fantastyczne kreacje w poznańskim Teatrze Nowym.

Ergo wrote:
pozatym ogladalo sie klasyczne seriale takie jak "zmiennicy" , alternatywy itp.


"Aletrnatywy" jak najbardziej, "Zmiennicy"...jakoś niekoniecznie... :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 14-02-2007, 17:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie chyba tylko "Prison Break" wciągnął. Ciekawie się rozwija, trzyma w napięciu, a przede wszystkim jest świetnie zagrany (w filmach rzadko się to teraz zdarza, a co dopiero w serialu:)). Nawet jak jest jakaś ckliwa scena to przedstawiona i zagrana prawdziwie, bez tych typowych amerykańskich standardów, do których jesteśmy przyzwyczajeni i które nikogo już nie ruszają.

Mam też zamiłowanie do amerykańskich animowanych jak "Dilbert" (większości może być znany z dodatku Praca w Wyborczej;)), "Futurama" albo "Family Guy".

I oczywiście kultowe "Miasteczko Twin Peaks" też trzeba tu wymienić:) Zrobiono też film, ale to taka sobie spuścizna po świetnym serialu.

Wspomniany "Świat wg. Kiepskich" na początku odbierałem jako bardzo prymitywną rozrywkę (bo taki raczej był). Po kilku pierwszych odcinkach ładnie się rozkręciło i bywało bardzo zabawnie. Gdzieś w połowie brakowało już pomysłów i przestawało śmieszyć aż w końcu serial się skończył. Tak było kiedyś. Natomiast od jakiegoś (niedługiego) czasu lecą nowe odcinki "Kiepskich" i tutaj zgodzę się z Ergo. Serial świetnie parodiuje polaczkową mentalność (choć po części to wcale nie jest parodia tylko rzeczywistość). Ten serial bardzo się zmienił i choć teraz budżet jest mniejszy (to widać) to scenariusz i dialogi bardzo się poprawiły.

Stare polskie seriale oczywiście rządzą:). Do dwóch wymienionych dodałbym jeszcze "Czterdziestolatka".

A w słynnym "Lost" to nie wiem co ludzie widzieli. Totalny gniot i taniocha (w sensie pomysłów na fabułę, a nie budżetu;)). Ja rozumiem, że widz lubi być zaskakiwany, ale niech to będzie coś choćby trochę prawdopodobnego, a nie jakieś takie (za przeproszeniem) z dupy wysrane.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 14-02-2007, 18:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do seriali to zainteresowaly mnie X-Files no i komediowe Przyjaciele, South Park, Ally McBeal, Ich piecioro i Dziewczyna z komputera. A ostatnio meksykanska telenowela Rubi (jak sie juz obejrzy 2 odcinki to trzeba patrzec dalej, wiec nie polecam zaczynac:P)

Dobrych seriali jest bardzo malo niestety, wychwalane wszedzie Lost mialem dosc po pierwszej serii, Gotowe na wszystko moze i by mnie wciagnelo, ale niestety nie trawie polsatu:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
managarm


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 37
Zodiac: Libra
Joined: 01 Aug 2006
Posts: 89
Location: Poznań

PostPosted: 14-02-2007, 19:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja polecam:
"Rome" - jak sama nazwa wskazuje opowiada dzieje rzymu, 1 sezon konczy sie smiercia Cezara itd... bardzo fajny :)
"Dexter" - ciekawy serial opowiadajacy historie na pozor normalnego czlowieka, ktory okazuje sie byc psychopatycznym morderca, zabijacym aby zaspokoic swoje rzadze...
"Heroes" - hmm rowniez jeden z lepszych seriali jaki ostatnio wychodzi, historia troche sciagnieta z 4400 ale poza tym daje rade ;]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 43
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 14-02-2007, 20:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

managarm wrote:
"Rome" - jak sama nazwa wskazuje opowiada dzieje rzymu, 1 sezon konczy sie smiercia Cezara itd... bardzo fajny :)


Swietny serial!!! Titus Pullo jest ekstra koleś. A Marek Antoniusz to po prostu cały ja - nieskromnie dodam;)
Juz obejrzalem pierwszy odcinek drugiej serii - kończy sie krwawą jatką z udzialem naszych dwoch ulubionych bohaterow;) a opowiada juz o czasach Oktawiana Augusta.

South Park mi sie znudzil juz i ten rodzaj humoru tez. Czasem do Simpsonow za to wracam.

Prison Break jest też calkiem niezly z nowszych. I o rodzince Soprano tez warto wspomnieć (Gandolfiniemu udaje sie uratowac nawet gorsze scenariusze).
Kilka odcinków "Millenium" bylo dobrych (klimat gdzies pomiedzy "X-Files" a "Milczeniem Owiec").
Z przygodowych - "Niesmiertelny" (ale "Nieśmiertelna" to już kicha).

Ale i tak stare Twin Peaks bije wszystko na glowe.

A z komedii serial z rodzinka Bundych;))) Kultowe już.

Z anime - Samurai Champloo ("Slonecznikowy Samuraj") - rzecz kosmiczna po prostu, Japonia XVIII wieku (o ile dobrze pamietam) w rytmie hip-hop;)))

Królestwo von Triera - bardzo dobre, ale tylko pierwsze 3-4 odcinki. Potem coraz gorzej niestety.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 17-02-2007, 08:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

haha, życie może zadziwić, dorwałem pierwsze dwie serie skazanego na śmierć:D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 17-02-2007, 16:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli już seriale to preferuję głównie te polskie i na dobitkę stare. I tak np bardzo lubiłam "Czterdziestolatka" czy "Alternatywy 4", nastomiast tych nowych jakoś nie trawię. Z zagranicznych kiedyś zerkałam na "Chirurgów". No i bardzo lubię "Alo alo".
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 18-02-2007, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Adorfine wrote:
Jeśli już seriale to preferuję głównie te polskie i na dobitkę stare.

Ja równiez raczej stare polskie. Z nowszych ( od lat 70tych wzwyz...;p);Twin peaks, kilka odcinków X-files czy Millenium, Star Trek - caly ( ulubione : Enterprise & Next Generations)
Alo alo, Black Adder, Little Britain, La Femme Nikita, Roma.( posiadam je na DVD z reguly ) O reszcie o ktorych wspominacie ( Lost , Desperate Housewives, Prison Break etc) nie mam pojecia bladego , ale ochoty tez nie :D. Ogladanie TV zredukowalam do minimum, najczesciej tylko wiadomosci ogladam.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Yavanna


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Aquarius
Joined: 16 Jan 2007
Posts: 12
Location: Gdańsk

PostPosted: 19-02-2007, 00:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Po poswieceniu calych ferii na odswiezenie Twin Peaks nie ma mowy - ten serial wymiata :D

ze starych polskich Czterdziestolatek no i Alternatywy 4 - ale do momentu, kiedy ma Rodzona Matka nie zaczela mnie nimi za bardzo meczyc :D

Prison Break oglada pół akademika, wiec ja nie zamierzam:P

Na odmóżdzenie - Swiat wedlug Bundych, kilka telenowel w zapasie produkcji poludniowoamerykanskiej ;P
Back to top
View user's profile Send private message
Cziki


Offline 



Joined: 23 Feb 2007
Posts: 4
Location: Apocaliptic Rudka

PostPosted: 23-02-2007, 19:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie oglądajcie skazanego na śmierć! (zwracam sie do osób które mają odcinki zdobyte we własnym zakresie:P) Koniec każdego odcinka aż prosi o włączenie kolejnego, a sprawi to problemy osobom które muszą wcześnie wstawać.
Gorąco polecam X-Files. Mimo, że niektóre sprawy są idiotyczne to motyw konspiracji,spisku który towarzyszy Mulderowi i Scully (uh <3) przez bodajżę 9 sezonów nie nudzi się , przynajmiej mi...
Back to top
View user's profile Send private message
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 26-02-2007, 08:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

aj, przystanek alaska:D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 43
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 27-02-2007, 14:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

th wrote:
aj, przystanek alaska:D


To był dobry serial, jakoś miło go wspominam, zawsze to lepsze niż jakiś tam "seks w wielkim miescie" czy jakaś tam upośledzona niania.

A co do Archiwum X to ja najlepiej wspominam te odcinki ktore nie były związane z głównym tematem (ufo/rząd/JFK;), najlepsze były odcinki parodystyczne (był jeden taki czarno-biały o zmutowanej rodzince, albo ten który dział się w cyrku)

Teraz ściągam kolejne odcinki drugiej serii Rzymu i az mnie skręca z ciekawości komu w nich przyłoży (i w jaki sposób;) Titus Pullo i kiedy wreszcie Marek Antoniusz puknie tą ćpunkę Kleopatrę:)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » oprócz filmów są również seriale warte uwagi

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group