FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Cradle of Filth - Krew i Sex
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 17-11-2004, 15:49    Post subject: Cradle of Filth - Krew i Sex Quote selected Reply with quote

Nie będę się tutaj rozpisywał na temat historii zespołu, gdyż tę poznacie z setek stron internetowych poświęconych Cradle of Filth. Ja tylko chciałem gorąco polecić całą ich twórczość tym, którzy jej jeszcze nie znają lub tym, którzy ich poprostu nie lubią. Spróbujcie wsłuchać się w dźwięki grane przez nocny wiatr szemrzący wśród opuszczonych nagrobków. Pozwólcie opleść się mackom lepkiej mgły zalegającej kurhany. Dajcie się uwieść uśmiechowi tajemniczej kobiety spacerującej samotnie cmentarnymi alejami... Taka jest właśnie muzyka Cradle of Filth - tajemnicza, drapieżna, lubieżna i bluźniercza. Wystarczy otworzyć się na nią, a wszelkie zakazane owoce staną się Waszą własnością...

Moim skromnym zdaniem jest to najlepszy zespół, jaki powstał na tym łez padole! Nie wszyscy się z tym zgodzą oczywiście. Na tym właśnie polega niezwykłość Cradle of Filth - genialna muzyka i mnóstwo kontrowersji. Jakże niewielu jest ludzi w metalowym światku, którym ten zespół jest obojętny. Dani i spółka w równym stopniu wzbudzają zachwyt i podziw, jak i nienawiść. Wspaniały chwyt marketingowy.

No i właśnie. Cradle of Filth to obecnie najlepiej sprzedająca się kapela należąca do nurtu tak zwanego "black metalu". (Piszę "tak zwanego", gdyż CoF nie grają stricte black metalu.) I przede wszystkim ich popularność jest największą przyczyną nienawiści, której są celem. Dani - mózg zespołu - nie bał się wyjść naprzeciw skrytym oczekiwaniom ludzi. Pokazał to, co dawno chcieli zobaczyć i usłyszeć w muzyce - krew i sex. Dzięki takiemu podejściu zyskali sobie ogromną rzeszę fanów i, co niesłychane jest w tym gatunku muzyki, mają na koncie już przeszło 2,5 miliona sprzedanych płyt!

Cradle of Filth muzycznie penetrują rejony gatunku, który nazwałbym poprostu "Cradle of Filth". Muzyka, którą tworzą, jest jedyna w swoim rodzaju, i chociaż ma już wielu naśladowców, nikt jeszcze nie był w stanie dorównać potędze CoF. Ale próbując na siłę wepchnąć ich do jakiejś szufladki z etykietką powiedziałbym, że ich muzyka to mocno zmieszany black metal z gothic'iem. Taka mieszanka epatuje niezwykłym klimatem, ale też niespożytą agresją i dynamiką. Największa siła Cradle of Filth tkwi jednak w melodii. To jest najpotężniejsza broń Wampirów z Suffolk; przekona się o tym każdy, kto przesłucha sobie chociażby takie utwory jak "Forest Whispers My Name", "Cruelty Brought Thee Orchids", "A Gothic Romance", "Saffron's Curse" czy tytułowy utworek z najnowszej płyty "Nymphetamine". Można by się jeszcze długo zastanawiać nad fenomenem tego zespołu. Żeby dać więcej do myślenia powiem tylko, że rozpoczynając pracę nad najnowszą płytą Dani wymienił cały skład muzyków. Co sądzić o takim posunięciu, gdy z gitarzystą Gianem Pyresem pracował od początku istnienia zespołu niemalże? Zresztą niekwestionowany lider, Dani, słynie z tego, że bez ogródek i ceregieli usuwa ludzi z Cradle of Filth. Jednakże płyty zachowują ten niesamowity klimat i nastrój, który wyróżnia ten zespół na muzycznej scenie. Czyżby Dani był geniuszem? – Pytanie bardzo kontrowersyjne i poniekąd niebezpieczne, ale warto się chyba nad nim zastanowić.

Cradle of Filth bez wątpienia kroczy własnym torem ułożonym przez dowódcę tej szajki – Daniego. Powoli jednak zapętlaja się w swoich pomysłach, zaczynając powielać wydeptane przez siebie ścieżki i stąpać po swoim własnym ogonie. Jakkolwiek nie można nigdy odrzucić tego, co CoF uczynili podczas swojego długiego istnienia na scenie; wprowadzili w życie gatunek muzyki, który stał się odpowiedzią na pragnienia metalowej i gotyckiej braci, który można by nazwać gothic/black, no i uraczyli nas niezapomnianymi albumami, które już stały się klasyką gatunku i na pewno zajmą swoje miejsce w historii mocnej muzyki.

Jednak można by się też zastanowić patrząc na przykład dogasania Cradle of Filth na cały postępujący w widocznym i zastraszającym tempie rozkład muzyki metalowej. Czy nadchodzi nieunikniony schyłek tej ery? Czy naprawdę brak już jest pomysłów? Czy nie narodzi się już geniusz, który pociągnie to wszystko i zapali latarnię, do której będą się kierować zespoły poszukujące swojej ścieżki? Mam nadzieję, że tak się stanie. Póki co, pozostaje nam obcować z tym, co już zostało stworzone i mieć nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 17-11-2004, 20:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szczerze powiem ze mam dzuo plyt Cradle Of Filth i bardzo mi sie podoba ... Chętnie bym pojechala na jakis koncercik... mam nadzieje ze zawitaja do Polski jakos :) Nie mam swojej ulubionej plytki jakos... na kazdej jest cos ciekawego ... tak samo jak i mniej ciekawego :) Ja rowniez polecam ten zespol
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
AkkA


Offline 



Joined: 18 Aug 2004
Posts: 20
Location: Myślenice

PostPosted: 28-11-2004, 10:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

jakoś nigdy nie przepadałam za twórczością cradle of filth, ale bardzo spodobał mi się kawałek ''From the Cradle to Enslave'' i myśle że warto bedzie się dokładniej przyjżeć ich muzyce, może mi się spodoba....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Glaurung666


Offline 



Joined: 12 Dec 2004
Posts: 15
Location: Warszawa

PostPosted: 19-12-2004, 17:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mój pierwszy album Kredek to "Cruelty and the Beast" - powalił mnie na kolana! Potem epka "From the cradle to enslave", itd. "Midian" jest dla mnie ich najlepszym albumem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 10-03-2005, 20:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

chociaż słyszałam bardzo niewiele utworów tej grupy to Cradle of Filth w ogóle nie przypadł mi do gustu; muzyka sama w sobie jest w porządku, ale nie podoba mi się wokal (imo - bez urazy dla nikogo - Dani piszczy jakby nadawał na falach dla delfinów)
Back to top
View user's profile Send private message
sanity


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 15 Jul 2004
Posts: 13
Location: wrocław/namysłów

PostPosted: 08-10-2005, 21:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

hehe Ćma to dobrze ujeła, ja choc ogólnie nie przepadam za black,to szacun dla Daniego za dykcje,zwroccie uwage ze jest on jednym z nielicznych wokalistow "skrzeczących" przy ktorym nie trzeba non stop siedziec z ksiazeczka i sledzic ,ktory to teraz wers jest:)[/code]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ather


Offline 

Age: 33
Zodiac: Cancer
Joined: 05 Oct 2005
Posts: 5
Location: Gdańsk

PostPosted: 09-10-2005, 16:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

zgadzam sie ze słowami autorki, że Cradle of Filth jest dość kontrowersyjnym zespołem ze względu chocby na teksty swoich piosenkek i nie zgodze się tutaj że Dani niewyraźnie śpiewa bo jeśli chodzi o teksty są zrozumiałe chyba że komuś na ucho nadepnął słoń i ma z tym problemy :P aczkolwiek podzielam zdanie że głos ma piskliwy ale to nadaje charakterystycznego klimatu da każdego utworu:D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
sanity


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 15 Jul 2004
Posts: 13
Location: wrocław/namysłów

PostPosted: 10-10-2005, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
i nie zgodze się tutaj że Dani niewyraźnie śpiewa bo jeśli chodzi o teksty są zrozumiałe chyba że komuś na ucho nadepnął słoń i ma z tym problemy :P


jesli ta uwaga do mnie:) to wyraznie zanaczyłem ze Dani ma dykcje i ze spiewa wyraznie:)

i jeszcze jedno ,Myst jest jak najbardziej mezczyzna, no chyba , ze ten avatar to tak dla sciemy:PP

a jesli ogolnie nie zrozumiałem poprzedniego postu i sie czepiam i all; w razie "W" spalcie mnie stosie:P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 12-10-2005, 11:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

ej nie czepiaj sie koleżanki - ja jak pierwszy raz zobaczylam avatar tez myslałam, że to dziewusia :] (bez urazy)

a jeśli chodzi o to popiskiwanie Daniego to...hmm...niewiele z tego zrozumialam, ale to pewnie dlatego, że się nie wsłuchiwałam (albo nie odbieram ultradźwięków ;P )
Back to top
View user's profile Send private message
Shadow_Cat


Offline 



Joined: 08 Oct 2005
Posts: 15

PostPosted: 13-10-2005, 15:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam też bym chciała umieć tak ''popiskiwać'',jak Dani:P Bardzo podobają mi się ich klipy, które są zródłem natchnienia do tworzenia coraz to lepszych wierszy i opowiadanek.Nigdy nie miałam okazji być na ich koncercie, ale mam nadzieję że kiedyś tam w końcu uda mi się :P
Back to top
View user's profile Send private message
sanity


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Taurus
Joined: 15 Jul 2004
Posts: 13
Location: wrocław/namysłów

PostPosted: 13-10-2005, 22:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

uwazaj bo oni lubia pic krew takich niewiast;-)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
AkkA


Offline 



Joined: 18 Aug 2004
Posts: 20
Location: Myślenice

PostPosted: 14-10-2005, 07:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

hehe oj dawno wypowiadałam się na temat twórczości kredek.... no i musze się przyznać że przez ten czas zdążyłam się przkonać do ich twórczości :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shadow_Cat


Offline 



Joined: 08 Oct 2005
Posts: 15

PostPosted: 14-10-2005, 17:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehe,nie miałabym nic przeciwko temu:P
Back to top
View user's profile Send private message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 18-10-2005, 21:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm Kredki graja specyficznie. To trzeba przyznac. Sa dobrym zespołem ale nie wiem czy gloryfikowanie ich to oaby napewno dobry pomysł. Sa zespoły ktore mi sie bardziej podobaja np: The Vision Bleak graja klimatycznie nawiazując w muzyce do starych horrorow... radze sobie ich posluchac. (fakt The Vision bleak jest bardzo mało znany i ma na koncie raptem dwie plyty ale za to jakie plyty...)
Back to top
View user's profile Send private message
krul12


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Libra
Joined: 18 Oct 2005
Posts: 18
Location: Tarnów

PostPosted: 26-10-2005, 20:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cradle of Filth owszem dobry zespół nawet go lubie mam kilka ulubionych kawałków, kilka bo niewszystkie mi przypadły do gustu.Czy sex i krew jest poczebna w Ich teledyskach, może tak, może nie ale musze przyznać, że bez tego nie miały by tego swojego stylu. Apropo ma ktoś film "Creadle of fear"? Zmiłą chęcią bym go oglądnoł. Jak tak to może by ktoś udostępnił Mi <legalną kopie>:-), albo strone gdzie można zdoyć ten film.
Pozdro dla wszystkich.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Cradle of Filth - Krew i Sex

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group