FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » music, music, music.
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Jak zdobywacie muzykę?
Kupuję oryginalne płyty.
30%
 30%  [ 23 ]
Kupuję piraty. (a fe;) )
9%
 9%  [ 7 ]
Ssę z sieci. (slsk rządzi :))
44%
 44%  [ 34 ]
Słucham radia tam je fajna muza....
3%
 3%  [ 3 ]
Inne (wynosze ze sklepu, sam nagrywam, kumple przynosza, uzywam iTunes, muzyka a co to?)
11%
 11%  [ 9 ]
Total Votes : 76

Author Message
dF


Offline 



Joined: 10 May 2004
Posts: 11
Location: W.A.W.A

PostPosted: 11-05-2004, 13:59    Post subject: music, music, music. Quote selected Reply with quote

Zatem zwracam sie z zapytaniem o wasze podejscie do sprawy, czy zdaza sie wam lamac polskei prawo, czy tez jestescie anarchistmi i nie dajecie zarabioac gigantom rynku lub po prostu was nei stac na kupowanie orginalow.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 11-05-2004, 14:04    Post subject: Re: music, music, music. Quote selected Reply with quote

dF wrote:
Zatem zwracam sie z zapytaniem o wasze podejscie do sprawy, czy zdaza sie wam lamac polskei prawo, czy tez jestescie anarchistmi i nie dajecie zarabioac gigantom rynku lub po prostu was nei stac na kupowanie orginalow.


ja powiem tak, ze z tego co dostaje na studia starcza mi jedynie na akademik, zarcie, ksero (na ktore cholernie duzo kasy idzie) i niezaczeste picie piwa, wiec nie ma mowy o kupowaniu plyt, druga sprawa to taka, ze nie mam zbytnio szacunku do 'plyt' z kompa ktore mozna sciagnac w 5 minut i skasowac w pol sekundy... jak bede zarabial juz na siebie mysle ze bede inwestowal w oryginaly.

no tak pozostaje jeszcze wygoda posiadania czegos w wiekszej ilosci na kompie, ale zawsze mozna ripowac ze swoich oryginalow przeciez ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Devineresse


Offline 



Joined: 06 May 2004
Posts: 35
Location: Warszawa

PostPosted: 11-05-2004, 19:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tia. Jasne, że slsk rządzi. I to nie tylko jeśli chodzi o ściąganie muzy. Właśnie siedzą u mnie Deu i Her. :D Że już nie powiem skąd znam Ciebie, dF, i przez co właściwie w Wawie wylądowałam :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kubolski


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 26
Location: Zgierz

PostPosted: 11-05-2004, 22:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Najczęściej kupuję oryginalne płyty... A co mi tam, wydam te pięć czy sześć dych na produkt. Zależy mi na muzie, to kupuję ją w najlepszym wydaniu. Fuck the koszts. Mój ostatni zakup - Sigur Ros.
Zdarza mi się kupić pirata, ale tylko jak znajdę coś ciekawego (np. Nickelback).
Czasem pożyczę płytę od kumpla i przegram sobie płytkę kropka-w-kropkę (jak np. The Dark Side Of The Moon na SACD).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 12-05-2004, 01:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Najczęściej kupuję oryginalne płyty... A co mi tam, wydam te pięć czy sześć dych na produkt. Zależy mi na muzie, to kupuję ją w najlepszym


No coz dla mnie piec czy szesc dych to akurat kupa kasy. ale to juz zalezy od majetnosci danej osoby.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Kubolski


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 26
Location: Zgierz

PostPosted: 12-05-2004, 11:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Quote:
Najczęściej kupuję oryginalne płyty... A co mi tam, wydam te pięć czy sześć dych na produkt. Zależy mi na muzie, to kupuję ją w najlepszym


No coz dla mnie piec czy szesc dych to akurat kupa kasy. ale to juz zalezy od majetnosci danej osoby.



Dla mnie też to kupa kasy. Ale dla mnie kupno oryginalnej CD to coś, czego wielu dzisiaj już nie rozumie :P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 12-05-2004, 13:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ogólnie sobie ssam z netka płytki i muzyczkę, ale uwazam, ze nie jest to good. Jak zaczne zarabiac to bede kupowal oryginaly. Staram sie przynajmniej sciagac rls-y. Po za tym zgadnijcie ile by mnei wybulilo kupienie plyt oryginalnych jeslibym chcial zastapic moje 48 GB muzyki??:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1UNAtic


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 06 May 2004
Posts: 167
Location: Gomorrha

PostPosted: 12-05-2004, 16:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

to daj mi chlopcze :W: - Defcon na cd
po pierwsze 500 sztuk
po drugie na kasecie

a ze masz duzo plyt to znaczy ze wspomagasz wydawce nie artysta , bo artysta podpisuje umowe na kase a nie na to ile sprzeda :]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 13-05-2004, 13:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Zależy mi na muzie, to kupuję ją w najlepszym wydaniu.


Ja to ssam z sieci aby sprawdzić czy mnie się cosik podoba czy nie, dopiero potem ide do sklepu i zakupuje dany towar bo 60 zlotiszy to jednak kupa kasy, poza tym wolałbym już wydać je na pełną orginalną grę niżli na płytkę która se troszke posłucham a potem się znudzę, z reszta większość płyt mam zripowanych dla samego siebie nienawidzę słuchac z płytek, za dużo w tym kombinowania i przekładania, a tak biorę se foobara i zapuszczam kilka płytek naraz.
Back to top
View user's profile Send private message
dF


Offline 



Joined: 10 May 2004
Posts: 11
Location: W.A.W.A

PostPosted: 13-05-2004, 14:07    Post subject: Caroline's Spine - 05 - Rock N' Roll Hero Quote selected Reply with quote

Jakoz e oprogramowanie p2p nie jest nie legalne pozwole sobie dodac cos na temat slsk czyli soulseek'a Strona programu: http://www.slsknet.org proponuje sciagnac wersje testowa jest dostepna w newsach polecam tez polska strone o programei http://slsk.prv.pl i zapraszam na kanal #polska_metal. Chyba tyl, oczywiscie zastrzegam ze ma to na celu wymienianie sie jedynie wlasnymi dokonaniami muzycznymi i niema nic wspolnego z nielegalnym kopiowaniem orginalnych plyt do tego formatu (sam chyba kolo setki org plyt mam i jakies trzysta kaset keidys bylo tearz stanowczo mniej...). sam sse duzo (alem ja nie dobry) ale to kwestia tego ze bym chyba musial byc szefem niezlego banku w polsce by tyle na mze wydawac.... to kwestia kto jak do tego podchodzi, mi mp3 nie przeszkadza i np nie mial bym nisc przeciw by placic miesiecznie np 150zeta za to by moc ssac legalnie muzy ile wlezie, rzecz by sie oplacila, bo nie kazdy ssie tyle sa tacuy co chca max 3 plyty miesiecznie wiec i tak by wyszli na swoje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 13-05-2004, 23:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Witam @ll!
To mój pierwszy post, mam nadzieję, że nie ostatni :-)
Muzyka dobra, ceny złe. Na szczęście są zawsze zaradni znajomi, którzy wynajdą co trzeba i nagrają elegancko... i obawiam się, że to doprowadzi do poważnego załamania się rynku muzycznego w Polsce.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Centurion


Offline 



Joined: 13 Apr 2004
Posts: 210

PostPosted: 13-05-2004, 23:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Perfect Witch wrote:
Witam @ll!
To mój pierwszy post, mam nadzieję, że nie ostatni :-)
Muzyka dobra, ceny złe. Na szczęście są zawsze zaradni znajomi, którzy wynajdą co trzeba i nagrają elegancko... i obawiam się, że to doprowadzi do poważnego załamania się rynku muzycznego w Polsce.


witamy na power strefie, yyy czarnej strefie ;)

rynek w Polsce praktycznie nie istnieje, Polska to zlodziejski kraj, ale czy mozna sie dziwic biorac po uwage przecietne zarobki i miesieczne koszta?
Back to top
View user's profile Send private message
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 14-05-2004, 08:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

rynek w Polsce istnieje, ale jest marny... zarobki katastroficzne, nie mówiąc już o stypendiach :-) niektórym się wydaje, że jak się zapłaci za akademik, to już studentowi nic więcej do życia nie trzeba, a i tak za całą miesięczną kasę można by było sobie ze 4 płyty kupic... ale od czego mamy net? :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Deunomius


Offline 



Joined: 12 May 2004
Posts: 17

PostPosted: 14-05-2004, 08:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do cen płyt, to zamiast narzekac to byscie ruszyli zady i poszukali jakis promocji czy używanych. A jak nie stac na płyte to ludzkosc wynalazła cos takiego jak kasety.

Inna sprawa jest to ze duuuuuuuuuuzo intrygujacych płyt jest niedostepnych w Polsce :/ A koszt sprowadzenia nierzadko przewyższa sama cene

Ale kiedys prawie porwałem sie na zakup wydawnictwa za prawie 75 dolców :P Nie pamietam juz co to miało byc ale było cholernie trudno dostepne i potwornie unikatowe :>


Jeszcze nie doszedłem do tego jak sie tu cytuje wiec zrobiłem to recznie :P

Rucok-San :"nienawidzę słuchac z płytek, za dużo w tym kombinowania i przekładania, a tak biorę se foobara i zapuszczam kilka płytek naraz. "

No tak, pokolenie komputerów, życia w internecie i komercji:/

Cały urok płyt(i kaset i winyli) polega na tym ze mozesz ja wziasc do reki, pooogladac ksiazeczke, poczytac cóz tam spłodził twoj ukochany artysta. Masz kontakt bezposredni z nosnikiem!

Muzyka z komputera nie ma duszy;/

Jak znajde jakies permamentne (w miare) zródło dochodu to cała pensje bede przeznaczał na skompletowanie w oryginałach tego co udalo mi sie usłyszec dzieki internetowi, jak to kupie to z przyjemnoscia skasuje mp3 z ich słaba jakoscia :>

AAAARRRRRRRRGGGGGGG \m/
Back to top
View user's profile Send private message
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 14-05-2004, 10:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kasety może i tańsze, ale o ile? Jak mam w empiku zapłacic 26zł za kasetę, a w media za płytę 30-35, to co to za interes w ogóle?

Muzyka z komputera jaka jest każdy słyszy... jakośc jakością a taniośc taniością? :P

A co do niedostępności płyt to najbardziej mnie śmieszą sprzedawcy w sklepach muzycznych, kktórzy jak przychodzi do mniej znanych kapel, to w ogóle nie mają pojęcia, o co pytam :-)))))))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » music, music, music.

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group