FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Zmienność muzycznych upodobań
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Anya


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 20 Aug 2004
Posts: 59
Location: Poznań

PostPosted: 27-12-2004, 16:53    Post subject: Zmienność muzycznych upodobań Quote selected Reply with quote

[shadow=darkred:3b852733b4]Zachęcam do opisania jak kształtowały się Wasze muzyczne gusta.

Zastanawiająca też jest zmienność muzycznych upodobań. Nie chodzi mi tu o takie radykalne zmiany typu kiedyś byłem metalem teraz słucham hip hopu, tylko o to, że potafrimy posłuchać muzyki, którą kiedyś odrzucaliśmy.

Po krótce mogę napisać, że z disko ewoluowałam poprzez grunge do punka, a później metalu, gotyku, elektro...
Heh, do tego ostatniego "przekonałam się" stosunkowo niedawno. Eh, do dziś pamiętam CP2002, jak zobaczyłam Hocico - wstyd mi za to, ale czem prędzej uciekłam z dziedzińca na rynek, a teraz nie opuściłabym ich występu!! Tak samo Eve Of Destiny - śmiać mi się chciało widząc jak jeden wymalowany koleś uderza w kalwisze a drugi biega po scenie i się wydziera.
<Boshe jaka ja byłam ograniczona!!!??? aaaaa> ;p[/shadow:3b852733b4]
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 27-12-2004, 17:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moje słuchanie muzyki zaczęło się od hard rocka i rocka (AC/DC, Brian Adams, Scorpions itp). Potem przyszedł czas na Metallice, Kreatora itp. thrashowe granie, które z czasem przerodziło się w fascynację death metalem. W międzyczasie też poznałem Manowara, Iron Maiden i Helloween i tak sobie tego wszystkiego słuchałem aż do pamiętnego listopada 1996 roku, kiedy to kupiłem pierwszy nr Mystic Art i poznałem czym naprawdę jest black metal. Tak zaczęła się moja choroba an punkcie black. Odrzucałem wtedy i negowałem wszystko co nie jest true evil of darkness black metal :) i pewnie miałbym tak długo, gdybym nie zaczął pracować na Castle Party. Z początku byłem tam tylko dla znajomych, gdyż zupełnie nie trafiała do mnie ta elektroniczna łupanka, którą nazywałem gównem, syfem itp. Ale w miarę upływu lat i dzięki znajomym powoli zacząłem się przekonywać do tej muzyki, odkrywać ja tak jakby. A wielkim przełomem był ubiegłoroczny CP 2003 i koncerty Diary of Dreams i Umbra et Imago, które poprostu mnie zmiotły z ziemi i uczyniły miłośnikiem gothic/electro i tym podobnych dźwięków. Oczywiście do tej pory słucham i gram black metal i uważam go za najwspanialszą muzykę świata, ale otworzyłem się też na zupełnie inne doznania i uważam, że przez to jestem bogatszy w dźwięki i inspiacje.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
seth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 26 Jun 2004
Posts: 87
Location: Dz-Wo / Warsaw

PostPosted: 27-12-2004, 17:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

heh ciekawy temat ..
ja kiedys nie mialem wcale dostepu do muzyki innej niz ta z tv czy radio. wiec sluchalem to co moglem ... britney itp. troche hh - czasy kiedy liroy swiecil u nas tryumfy ... 7 kl podstawowki

ok 2000 r uslyszalem w tv Metallice - Nothing Else Matters i No Leaf Clover z koncertu S&M .
pozniej pokazali na 2tvp caly koncert (chyba calego nie widzialem) - tak zaczelem sie interesowac wlasnie Metaliką. kumpel (metal) nagral mi kiedys Master of Puppets i to mnie 'oczarowało' . pozniej jakis koncercik (Live shit, binge and purge - Mexico City bodajże) i pozniej dal mi wszystkie plytki w mp3. dalej polecialo juz jak z gorki ... nightwish .. troche rammstein .. i takie tam rozne ...
dopiero jakies 2 czy 3 lata temu wciagnal mnie bardziej tzw. gothic metal .. a dzieki internetowi (od roku) przerodzilo sie to na sam gothic/ electro itd ...

dzisiaj staram sie sluchac wielu roznych gatunkow muzycznych .. nie zamykam sie na 1 the best of all ... tym sposobem lubie sluchac od metalu, goth, przez reggae czy folk do klasyki i wielu innych ...

sentyment do Metalliki zostanie na zawsze .. chociaz nie slucham jej juz tak czesto jak kiedys ...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
blaine


Offline 



Joined: 13 Sep 2004
Posts: 141
Location: Wroclaw/Elblag

PostPosted: 10-01-2005, 01:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

no, ja jak przystalo na zbuntowanego nastolatka zaczynalem od Metalaki, bo przeciez kazdy zbuntowany nastolatek tego sluchal ;) potem przyszedl etap doom metali wszelakiej masci z MDB i TOT na czele, a potem, jakos przed CP2000 przerzucilem sie na electro ;). a teraz to w sumie slucham wszystkiego. od hiphopu poczawszy, przez trance/EBM/pokrewne na black metalu skonczywszy ;) (a, zapomnialbym o Pink Floydach, ktorzy w moim zyciu obecni byli od kiedy pamietam ;))
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Erven


Offline 



Joined: 17 May 2004
Posts: 21
Location: Zduńska Wola

PostPosted: 10-01-2005, 14:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm najpierw punk w podstawowce ... pozniej jakos przez dlugi czas niczego nie sluchalem.. poprostu muzyka mnie malo interesowala.. w sredniej jakos lawirowalem miedzy gatunkami przyjetymi przez ogol spoleczenstwa,, az trafilem na metal.. a teraz lawiruje miedzy gatnkami z pod tej bandery.. plus inne gatunki - mniej slyszalne.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shagrath


Offline 



Joined: 09 Jan 2005
Posts: 4
Location: z twojego snu...

PostPosted: 10-01-2005, 22:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja słucham rocka/metalu od kiedy sięgam pamięcią... mój wujaszek to metal i jakoś tak wyszło ;) natomiast nigdy nie słuchałem metallicy oraz s.o.a.d bo to jakies dziwne jest i mi sie nie podoba ... preferuje black metal (od gorgoroth po dimmu borgir z wyjątkiem kredek ) a teraz przesiadłem sie na melancholijne numery... Gorh rulzz.
Back to top
View user's profile Send private message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 10-01-2005, 23:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

zaczynałam od Elektrycznych Gitar, potem długo długo moim numerem 1 był Rammstein (praktycznie nie słuchałam nic poza tym tak mi sie podobała "Mutter":) a później...różne różności...już nawet nie pamiętam; jeszcze później było krótkie zafascynowanie death'em, a potem pewien ktoś podarował mi Nightwish "Century childe" i spodobał mi sie damski wokal :], potem jeszcze bardziej spodobał mi sie polski Moonlight, z Moonlight'u przeszłam do pożyczonej od kogoś Moonspell'a (mmmrauuu) no i już poszło z górki ;P
Back to top
View user's profile Send private message
Mor


Offline 



Joined: 09 Jul 2004
Posts: 6
Location: Zduńska Wola

PostPosted: 11-01-2005, 01:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co ty masz do CoFu? Nie rozumiem ludzi ktorzy sa metalowcami a szczegolnie blackowymi i nie toleruja Cradle'a. Smutno mi sie robi odrazu. Moze to jest tak dlatego ze CoF jest za bardzo wyobcowany w swojej tworczosci, moze za bardzo poetycki hm... ale przynajmniej stary jak świat i znany na calym swiecie jak cholera. Dlaetgo chociaz wypadlo by go lubiec :))))).

Shagrath wrote:
preferuje black metal (od gorgoroth po dimmu borgir z wyjątkiem kredek )


Jezeli chodzi o zmiennosc upodoban to wedlug mnie jest to problem przywiazania sie do swojej muzyki - muzyki ktora sie kocha itd. Prosty system: sluchasz BM przez 4 lata zaczynasz studiowac i nagle przeskakujesz na HH - to jasne jest wtedy jak bardzo "sluchales" BM i jak wielki wyplyw ta muzyka na tobie wywierala. No i zmiana na HH znajduje uzasadnienie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 11-01-2005, 16:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Co ty masz do CoFu? Nie rozumiem ludzi ktorzy sa metalowcami a szczegolnie blackowymi i nie toleruja Cradle'a. Smutno mi sie robi odrazu. Moze to jest tak dlatego ze CoF jest za bardzo wyobcowany w swojej tworczosci, moze za bardzo poetycki hm... ale przynajmniej stary jak świat i znany na calym swiecie jak cholera. Dlaetgo chociaz wypadlo by go lubiec :))))).


Ech chyba trochę CIę poniosło! - Gusta nie podlegaja dyskusji przecież. Oczywistym jest, że komuś może się nie podobać CoF - to powiedziałem ja - największy fan CoF! :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blacksheep666


Offline 



Joined: 13 Nov 2004
Posts: 7
Location: MIDGARD

PostPosted: 11-01-2005, 19:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

U mnie to cały świat zawirował pod wpływem Metaliki, Red Hot Chili Peppers i Offspring, to było gdzies w 6 klasie podstawowki, potem długo, długo nic (znaczy sie same masowe rzeczy) w gimnazjum wrocił na łaski Offspring, Metalika, Blink, Papa Roach ogolnie granie, które teraz niezbyt mi sie podoba (wykluczajac metalike)
Prawdziwy przełom przyszedł w liceum gdy dostałam w swoje łapki dyskografie Cradle Of Filth, potem zaliczyłam fascynacje death metalem i jego pochodnymi (Death, Morbid Angel, Deicide, Arch Enemy, Children Of Bodom) oraz Credkami, od roku siedze raczej w klimatach typu: Dimmu Borgir, Moonspell, Stoleti, Artrosis, Behemoth, Edguy, Diary Of Dreams, Therion, Kat...) bardziej od elektro interesuje mnie gotyk, symfoniczny black, czasem niektóre piosenki power metalowe; kiedys cieszyłam sie na dźwiek true black metalu czy death metalu, teraz zmierzam w kierunku lagodniejszej, symfonicznej muzy aczkolwiek nadal kocham takie zespoły black/death/trash i co tam jeszcze innego jak: Opeth, Catamenia, Gorgoroth, Entombed, Pantera, Canibal Corpse, Morbid Angel.... wszystkiego i tak nie pamietam i nie jestem w stanie wymienic; rózwnież elektro zaczyna mnie powoli wciągać... widocznie łagodnieje :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
neo geisha


Offline 



Joined: 15 Dec 2004
Posts: 120
Location: 'here in my room'

PostPosted: 11-01-2005, 20:23    Post subject: Re: Zmienność muzycznych upodobań Quote selected Reply with quote

Anya wrote:
Tak samo Eve Of Destiny - śmiać mi się chciało widząc jak jeden wymalowany koleś uderza w kalwisze a drugi biega po scenie i się wydziera.
<Boshe jaka ja byłam ograniczona!!!??? aaaaa> ;p[/shadow]


wlasciwie, to chyba jednak nie bylas - japonczycy maja sklonnosci do przesady jesli idzie o tworzenie swoich imidzow, totez ich wyglad zawsze bedzie wzbudzal u mnie smiech [szczegolnie jesli mowimy o j-rockowcach, bo japonscy goci nie odstaja w sumie za bardzo od 'wygladania jak goci' ze sie tak wyraze x].. z wyjatkiem tych, ktorzy popadaja w gothic lolitizm, ale to juz inna bajka ;p
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 12-01-2005, 14:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Tak samo Eve Of Destiny - śmiać mi się chciało widząc jak jeden wymalowany koleś uderza w kalwisze a drugi biega po scenie i się wydziera.


Ech... no coprawda z Japońców było trochę śmiechu, a zwłaszcza z ich fanek, które ze soba przywieźli, a które darły się niemożebnie. Co do samej muzyki to fajnie całkiem grali z tym, że żaden z nich nie grał na klawiszach. Cały podkład leciał z płyty, tylko jeden wesoły chłopczyk popylał na zakręconej fantazyjnie gitarce a drugi skakał jak małpolud po scenie :)
Ale ogólnie koncercik mieli fajowy :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 13-01-2005, 15:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Eeeee, Ewunia Przeznaczenia fajna jest :]
A co do zbytniej poetyczności CoF - przepraszam, nie mogę, piski i wydzierania się Daniego mają cholernie mało wspólnego z poetyką, przynajmniej dla mnie...
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 13-01-2005, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
A co do zbytniej poetyczności CoF - przepraszam, nie mogę, piski i wydzierania się Daniego mają cholernie mało wspólnego z poetyką, przynajmniej dla mnie...


A poczytaj sobie do tych pisków i darcia ryja jego teksty to będziesz wiedział czemu on tak robi. Tam nie ma nic nieuzasadnionego, żedan dźwięk nie jest przypadkowy. On głosem genialnie przekazuje treść opowieści, a jego teksty sa naprawdę w klimacie wiktoriańskiej poetyki (no przynajmniej te z Vempire i Dusk...).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 14-01-2005, 00:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Teksty może i tak (obiecuję się zagłębić), ale przekaz nie, dla mnie nie... Ale wiadomo - de gustibus...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Zmienność muzycznych upodobań

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group