FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Tomek Beksiński
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  

Czy Tomek Beksiński zasłużył na pamięć następnego pokolenia?
tak
91%
 91%  [ 33 ]
nie
0%
 0%  [ 0 ]
nie mam zdania na ten temat
8%
 8%  [ 3 ]
Total Votes : 36

Author Message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 16-05-2004, 01:24    Post subject: Tomek Beksiński Quote selected Reply with quote

Dobra chciałem się dowiedzieć ilu z was zna sylwetkę Tomka Beksińskiego. Znanego felietonisty i dziennikarza, który w latach 90 prowadził min. w radiowej Trójce audycję "Trójka pod Księżycem" (ilu z was słuchało tej audycji, w tych czasach gdy był to jeden z nielicznych sposobów żeby zapoznać się z twórczością takich zespołów jak Lacrimosa czy choćby Greatfull Dead), popełnił samobójstwo 24 grudnia 1999 w wigilię Bożego Narodzenia, był autorem polskich tłumaczeń do Jamesów Bondów, Monty Pythona czy K2...

Chciałbym spytać co myslicie o tej jakże wybitnej postaci w historii proklamowania "alternatywnej" kultury w Polsce.... O człowieku i życiu. Jak go oceniacie?


Dla niezorientowanych i ciekawskich podaje link skąd mozna ściągnąć jego audycje radiowe w formacie mp3 : http://republika.pl/tbmp3/index2.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-05-2004, 01:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Jamesów Bondów, Monty Pythona

Zabieral sie tez za tlumaczenia XII Stoleci

CO do postaci tomka to wiem ze taka audycja byla, wiem ze zasluzyl....

Samemu nie bylem sluchaczem ... zaluje togo niezmiernie....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Atramentowy


Offline 



Joined: 29 Apr 2004
Posts: 37
Location: Wonderland

PostPosted: 16-05-2004, 09:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tłumaczeń zrobił naprawde wiele... Tomek Nosferatu, no cóz, sam niewiele słyszałem audycji z racji kiepskiej pamięci :/ za to sporo czytałem jego felietonów (szkoda DeadMoon^ że link nie działa :/). Jakos nie moge znaleźć w swej pustej makówie kogoś kto by bardziej zasłużył sobie na szacunek i pamięć ze środowiska muzycznego. Nie jest to podyktowane odczuciem "Tomek nie zyje, był zajebisty, a teraz to legenda" ale realnym wkładem tego człowieka w muzyke, dobrą muzyke. Do tego dochodzą jego przemyślenia, pomysły na zycie :D dość interesujące. Nie można chyba nie zatrzymać się przy tym co zrobił (że już nie wspomne o jego grafikach).


A oto link do stronki (chyba znanej) poświęconej pamięct T.Beksińskiego
http://www.krypta.whad.pl/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Whispie


Offline 



Joined: 09 May 2004
Posts: 12
Location: Astral

PostPosted: 16-05-2004, 10:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tomek Beksiński...Bez wątpienia zasługuje na pamięć kolejnych pokoleń,wątpie,by ktokolwiek ośmielił sie temu zaprzeczyć .Słuchałam zrówno "Trójki pod Księżycem" DeadMoon^ -jestem wdzięczna za link,z przyjemnością powrócę pamiecią ,jak i czytałam felietony.Jego postać była,jest i zawsze bedzie mi bardzo bliska.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 16-05-2004, 11:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Już działa : http://republika.pl/tbmp3/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Atramentowy


Offline 



Joined: 29 Apr 2004
Posts: 37
Location: Wonderland

PostPosted: 17-05-2004, 11:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

dzięki wielkie D.M^
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
RONIN NR 8


Offline 



Joined: 19 May 2004
Posts: 6

PostPosted: 24-05-2004, 14:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uważam, ze absolutnie zasługuje...Nie mowie tu tylko o tym, ze przetłumaczył moich ukochanych Pythonow, ale za całokształt twórczości. Facet stworzył ogromna ilość różnorodnych audycji radiowych, felietonów, przetłumaczył masę filmów(i to baaardzo porządnie) itd. Niestety audycji nie słuchałem...Młody byłem i głupi....Ale jak się taki ludź zapozna z jego życiorysem i dokonaniami to powstaje obraz człowieka, który zdecydowanie wyróżniał się z tłumu. A to, ze miał na tyle odwagi by powiedzieć życiu dość, powinniśmy uszanować...Zgadzam się z Tobą Sanguine, ten człowiek był już legenda za życia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 24-05-2004, 15:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Nie mowie tu tylko o tym, ze przetłumaczył moich ukochanych Pythonow


Ten czlowiek jest wielki dla mnie za tak fantastyczne tlumaczenie Pythonow, w ogole swietne audycje na radiowej 3-ce. Szkoda tylko, ze popelnil samobojstwo mimo to ten akt podziwiam, i wielce szanuje za to mistrza Beksinskiego.
Back to top
View user's profile Send private message
Hexe


Offline 



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 5

PostPosted: 14-10-2004, 19:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

powiem tak-osoby ktore nie znały Tomkowych audycji,nie przezyły tych czasow mogą tego nie zrozumieć
ja dzieki niemu zaczelam inaczej spoglądac na gothic(no nie tylko ja),jego audycje były niczym mesmeryczna podroz,,, genialne felietony,szkoda ze skrócił sobie zycie był młody jeszcze...dla mnie byl i jest wielki -był oddany w calości temu co0 robil,szkoda ze był taki zagubiony,,,,minuta ciszy,,,,
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 14-10-2004, 20:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja z Beksińskim zapoznałem się via "Tylko Rock" i jego felietony do tegoż, a także poprzez recenzje płyt najróżniejsztch w ww. czasopiśmie zamieszczanych. Niestety, byłem zbyt młody/głupi, żeby słuchać Go w radiowej Trójce, teraz bardzo żałuję. Mam jeszcze nagranych kilka audycji jeszcze z lat 80tych, dzięku ojcu za to...

Pomijam celowo tłumaczenia filmów rozlicznych, aby skupić się na felietonach, które wywierały na mnie gromny wpływ z wielu powodów, wśród których był jeden szczególnie dla mnie ważny - czytało się je tak, jakbym to ja sam napisał, jakby to były moje myśli - trafiło mnie to głęboko. Plus jeszcze ta śmierć, w Wigilię, dzień najtragiczniejszy dla samotnych i zgubionych. Co rok poozostawiam Mu pustą stronę w pamiętniku i ne wyobrażam sobie, bym mógł o Nim zapomnieć kiedykolwiek.

Szkoda, ogromna szkoda, ze wraz z Nim znikła tak ogromna i wszechstronna wiedza o naszej muzyce, On był jednym z niewielu, których szanowano i z których zdaniem autentycznie się liczono, był po prostu autorytetem. Bardzo, bardzo mi Go brakuje...
Back to top
View user's profile Send private message
Douvena


Offline 



Joined: 16 Jan 2005
Posts: 139

PostPosted: 16-01-2005, 10:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jego ojciec- Zdzisław jest wspaniałym artystą.. Bardzo cenię jego sztukę.. Tomkowi też się podobały..
Back to top
View user's profile Send private message
Carmilla


Offline 



Joined: 02 Feb 2005
Posts: 3

PostPosted: 17-02-2005, 13:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja słuchałam "Trójki pod ksieżycem" prowadzonej przez Tomka i uważam,że to był wyjatkowy człowiek:niebanalna osobowość i znakomity dziennikarz.Żaden ze znanych mi prezenterów radiowych nie potrafi wytworzyć takiego klimatu w swoich audycjach, jak to robił On.Artykuły i recenzje w Teraz Rocku byly po prostu doskonale;miał bardzo oryginalny styl wypowiedzi,pisal ciekawie i bez owijania w bawełnę.Fani gotyku zawdzięczaja Mu bardzo wiele;to On wypromował u nas takie zespoły jak Lacrimosa czy XIII Stoleti.Szkoda,że zdecydował się odejść...
Back to top
View user's profile Send private message
chrzanek


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2004
Posts: 42
Location: Środa Śląska / Wrocław

PostPosted: 27-02-2005, 10:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tomka Beksińskiego znałem tylko z felietonów w Tylko rocku. Ogólnie zrobił na mnie pozytywne wrażenie, lubiłem je czytać.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Izis


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Apr 2005
Posts: 90
Location: Polska

PostPosted: 27-04-2005, 18:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

dzięki Tomaszowi Beksińskiemu usłyszałam o wielu wspaniałych artystach, których płyty namiętnie puszczał w swoich programach "Wieczór płytowy" i "Trójka pod księżycem" a także dzięki jego artykułom w "Tylko rocku". Miał wspaniały radiowy głos i nietuzinkową osobowość i myślę że dla wielu był pewnego rodzaju przewodnikiem muzycznym, a może i powinien być nadal dla wielu młodych?
Back to top
View user's profile Send private message
tuchna


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Gemini
Joined: 16 Jun 2004
Posts: 96
Location: Kraków

PostPosted: 27-04-2005, 20:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z audycjami Tomka Beksińskiego zetknełam sie przez przypadek (lub dzieki jakiejś opaczności). To była jeszcze podstawówka... Pamiętam jak wtedy sluchalam dużo dwojki i trojki radiowej. Kiedyś w nocy przez przypadek trafilam na jego audycje i byłam wpelni nieświadoma jej wielkości, ale od tej mojej pierwszej oczekiwałam na każdą następną, aż w pewnym momęci one się urwały... Pozostał wielki niedosyt...a zeby zaspokoić swój głód wyruszyłam sama w nocną podróż...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Tomek Beksiński

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group