FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » High Wycombe - Retoure (2004)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 21-01-2005, 17:22    Post subject: High Wycombe - Retoure (2004) Quote selected Reply with quote

Bardzo lubię muzykę dziwną. Bardzo podobają mi się takie zespoły jak Switchblade Symphony, Ved Buens Ende, czy Nurse With Wound. High Wycombe też jest zespołem dziwnym na swój sposób. Powiem więcej, nawet bardzo zakręconym.

Jest to twór z pogranicza elektro/EBM z dodatkiem dziwnych dźwięków i sampli rodem z jakiejś produkcji noizzowej. Słucha się Retoure z niekłamaną satysfakcją. Muzyka gładko wchodzi w ucho, jest przyjemna i co najważniejsze klimatyczna… do trzeciego kawałka mniej więcej… Dalej zaczyna się droga przez mękę. Ja nie wiem naprawdę, może jestem durny i upośledzony mam ośrodek słuchowy (jak ktoś już to o mnie powiedział :D), ale ja nie znajduję w tej muzyce nic na jej obronę. Niemiecki duet lawiruje na bardzo onirycznej płaszczyźnie muzycznej wprowadzając słuchacza w swego rodzaju trans. Bynajmniej jednak nie jest to trans przyjemny. Wiem, niektórzy są masochistami i lubują się katować dźwiękiem. Ja sam mam kilka takich płyt, które są wybitnie przerażające i pokręcone, że po prostu muszę ich słuchać – to normalne u nienormalnych. Ale High Wycombe jest po prostu niestety… nudny… Tylko to określenie przychodzi mi do głowy. Może ktoś taką muzykę lubi – ja na pewno nie. Jest tam cała masa rzeczy które sprawiają, że jest nie do rozróżnienia jeden kawałek od następnego. Transowy beat oblepiony jest jakimiś niesprecyzowanymi dźwiękami, wśród których przeplata się wokal, czasem mówiony, czasem wrzeszczany,w każdym bądź razie nieszczególny na pewno… Podane jest to wszystko w bardzo przyzwoitej produkcji, o co nie jest trudno w przypadku elektronicznej muzyki (chociaż jak ktoś się uprze to wszystko potrafi spieprzyć). I powiem szczerze, że produkcja i wydanie tego albumu to jedyne mocne jego strony. A reszta, czyli 78 minut „muzyki” pozostawia wiele do życzenia.

Sumując jest to album przeciętny ze wskazaniami na słaby… Słucham go już po raz szósty ale tylko ze względu na to, że muszę napisać recenzje. Normalnie nie wyrobiłbym pierwszego razu. Muzyka dla fanów noizzowo-beatowej papki w średnim sosie z sampli wątpliwej jakości. Jak ktoś lubi to niech słucha, ja z ręką na sercu polecam tylko najbardziej wytrwałym prawdziwym maniakom electro-industrialnej łupaniny spod znaku „eksperymentów”. Ten klops jest wyjątkowo ciężki do przełknięcia.
High WycombeRetoure – dla wytrwałych.


3/10



High Wycombe - Retoure.jpg
 Description:
 Filesize:  42.59 KB
 Viewed:  4458 Time(s)

High Wycombe - Retoure.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » High Wycombe - Retoure (2004)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group