FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Tower - The Swan Princess (1997)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DeadMoon^

PostPosted: 16-05-2004, 16:39    Post subject: Tower - The Swan Princess (1997) Quote selected Reply with quote

"The Swan Princess" jest niczym innym jak genialną, polską produkcją Doom/Folk Metalową. Tower był to jeden z rodzimych zespołów, który choć istniał na scenie bardzo krótko, to jednak (czasy istnienia tego zespołu pokrywają się z istnieniem innej polskiej kapeli doom-metalowej - Sirrah) zdążył wykształcić własny, niepowtarzalny styl, który po dziś dzień może być kojarzony tylko z tą formacją. Na samym początku zaistnieli pod nazwą Gothic Flowers, by tuż po wydaniu pierwszego dema zmienić nazwę na Tower. Zespół powstał z inicjatywy Piotra Kollecka (gitary, śpiew), później dołączyli do niego Mariusz Romańczuk (gitary), Dariusz Ejsymont (klawisze), Magdalena Drozdówka (altówka, chór) oraz Mariusz "Biały" Białecki (perkusja) oraz gościnnie na albumie "The Swan Princess" wystąpiła Marion wspierając Piotra swoim wokalem.
Czym dokładnie jest The Swan Princess? Księżniczka Łabędzi to osobliwe połączenie doom-metalu i folk-rocka.
Muzyka czerpie inspirację bezpośrednio z ciężkiego surowego lecz melodyjnego brzmienia death metalu (Magic Nights) oraz typowo średniowiecznych delikatnych melodii (Scarlet, My Lovely Princess).
Krążek zaskakuje różnorodnością - oprócz utworów ciężkich i szybkich (Magic Nights, Vampire, Shadows, Swan Princess) są na nim też przepiękne ballady - jak typowo akustyczny "My Lovely Princess" czy smutne "Shadows Fall".
Nastrój i piękno każdego utworu niezaprzeczalnie budują altówka i klawisze, a magii całości dopełniają gitary i bardzo ciekawa gra na perkusji.
Teksty - w większości autorstwa Piotra Kollecka i jego growling doskonale pasują do muzyki. "The Swan Princess" to mroczna poezja o miłości, szaleństwie i śmierci.
Wspomnę jeszcze tylko, że jest mi przykro z tego powodu, że zespół ten znalazł uznanie tak naprawdę dopiero po jego rozpadzie. Zespół przestał istnieć w parę miesięcy po wydaniu drugiej płyty "Mercury" (1999).
Tower może posłużyć jako jeden z niewielu przykładów, że polska muzyka z pogranicza Doom/Gothic może być niepowtarzalna i prezentować jak najwyższy poziom.
Reasumując: każdy kto lubi mroczne, ciężkie granie powinien sięgnąć po Towera.

"J come to give a gruesome time, close you're eyes and say goodbye..." - "Magic Nights"

1. Dark Room
2. The Swan Princess
3. Magic Nights
4. Shadows
5. My Lovely Princess
6. Victim
7. Secret Land
8. Vampire
9. Night Of Sin
10. Scarlet
11. The Edge Of Heaven
12. Silent Fall

Tower - The Swan Princess.jpg
 Description:
 Filesize:  7.22 KB
 Viewed:  7588 Time(s)

Tower - The Swan Princess.jpg

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ThoR

PostPosted: 07-06-2004, 20:43    Post subject: Tower - The Swan Princess Quote selected Reply with quote

Ha!!! Piękny i najbardziej chyba niedoceniony (troche przez fanów troche przez wytwórnie) POLSKI zespół!!!!! szkoda że tylko 2 płytki wydali(z tego co wiem;)

PS;
Autora prosił bym jeszcze o recenzje płytki "Mercury" bo też na uznanie zasługuje:)
Back to top
DeadMoon^

PostPosted: 08-06-2004, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Recenzja "Mercury" jest już w drodze ;>
Back to top
seth

Zodiac: Scorpio

PostPosted: 03-07-2004, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

heh szczerze mowiąc to nie wiedzialem ze to polski zespol . dzieki za info. ale i tak zapadl mi w serce od pierwszego przesluchania. super polaczenie folku z deathem. niespecjalnie lubie growling w death metalu ale tutaj robi wrazenie ! obie plytki są swietne.
szkoda ze zespol rozpadl sie zanim ktos go docenil ... naprawde szkoda ...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
DeadMoon^

PostPosted: 05-07-2004, 05:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

seth wrote:
niespecjalnie lubie growling w death metalu ale tutaj robi wrazenie ! obie plytki są swietne.

Hm... Z tego co wiem to Death Metal chrakteryzuje min. Growling... ;>
Back to top
seth

Zodiac: Scorpio

PostPosted: 07-07-2004, 20:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dead Moon. wlasnie wiem ze growling jest charakterystyczny dla deatha - m.in. dlatego nie slucham deatha.
poza nielicznymi wyjątkami ...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Shamoth

PostPosted: 24-01-2005, 15:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

TOWER dali czadu w 1997.
Byłem świadkiem ich koncertu w Grudziądzu. Było to w małym PUBie w Grudziądzu, który już nie istnieje.
Na tych kilku metrach kwadratowych klimatycznej pijalni możnabyło odchodzić od zmysłów w żałobie i szaleństwie jednocześnie. Taki klimat wytworzył
TOWER Byłem pod pozytywnym wrażeniem. Umiejscowione motywy folkowe miały bardzo wielki wpływ na ogólną zabawę biorąc pod uwagę spożytą w dużej mierze witaminę C! Wydawało mi się nawet, że widziałem wtedy PETERA z VADERA!!!
HAIL
Back to top
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Tower - The Swan Princess (1997)

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum