FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Muzyczne fenomeny
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 01-02-2005, 12:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

myśle, że ważna jest też kolejność pojawiania sie w muzycznym światku (przynajmniej dawniej), oryginalność tej muzyki
i tak np. kiedyś był modny pudel metal i większość zespołow szła tym właśnie utartym szlakiem, aż pojawiła sie Metallica i zaczeła grać inaczej troche, nie robili sobie na głowie wielkiej tapirowanej szopy (czyli byli i pierwsi i oryginalni w tym co robili :D )

teraz niestety już ciężko o coś nowego więc pozostaje reklama :]
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-02-2005, 16:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale to czuć, czy muzyka robiona jest z potrzeby serca czy z potrzeby kieszeni. Na przykład pierwsze 3 płyty Cradle of Filth to prawdziwa sztuka, która powstała z miłości do muzyki. Niestety już kolejne, co jest bardzo wyczuwalne, to łojenie bo terminy gonią, bo wytwórnia oczekuje, no i ponieważ trzeba pieniążki zarabiać. A co do Dream Theater to jest to wirtuozeria, doskonałe rzemiosło. Ja nie trawię i nie rozumiem takiej muzyki, źle się tego słucha.

I takie jest moje zdanie na ten temat, że tylko muzyka powstała w głębi duszy z prawdziwej potrzebu tworzenia Sztuki przetrwa pokolenia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 01-02-2005, 23:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ale weźcie również pod uwagę fakt, że oni tez mają rodziny i jeść cos muszą. Nightwish tez zaczal sie dobrze sprzedawac ale jakos mi to nie przeszkadza i tak dla mnie zostana fenomenem
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 02-02-2005, 01:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jasne, ale czy za 3 pokolenia ludzie będą pamiętac o Nightwish tak jak dzisiaj pamiętają o Queen czy Black Sabbath? - wątpię w to szczerze...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 02-02-2005, 08:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mysle, ze beda pamietac ale nie w takim stopniu. Zwą na to, ze dzisiaj mamy o kilkanascie albo i kilkadziesiąt razy wiecej kapel niz w latach 70-tych.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Evil


Offline 

Age: 49
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Aug 2004
Posts: 74
Location: Cieszyn

PostPosted: 02-02-2005, 15:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

blaine wrote:
Evil, prawda, o to tez chodzi, ale kazdy ma inna wrazliwosc, wiec to raczej nie to nie to tworzy zespol popularnym ;)

Może trochę niejasno się wyraziłem - nie chodzi mi o to że muza ma oddziaływa na wrażliwość - to też, ale chodziło mi bardziej o czucie muzyki przez artystę. O to czy robi coś z serca czy z potrzeby. Róźnicę słychać.

Faktem jest, że w obecnych czasach trudno już zrobić coś oryginalnego, nowatorskiego i jednocześnie dobrego - zawsze się pamięta pionierów danej gałęzi sztuki. Ale myślę że przynajmniej dla mnie kilka nie-legendarnych dziś zespołów jest wartych tego, by pozostały w mojej pamięci przez lata.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 01-07-2005, 23:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnimi czasy wypływa coś takiego jak fenomenalne kapelki. Jest przykładowo split członków zespołów, które już osiągnęły pewien pułap bycia rozpoznawalnym. Czy do końca to jest spełnieniem? Nie mogę rozpoznać tej fali całkowicie. A co wy na to?
W większości przypadku to chyba KAPUCHA-zarabianie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 05-07-2005, 00:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

I ja jestem tego zdania, że naprzykład takie projekty jak Liquid Tension złożone z ludków z Dream Theater to nic innego jak tylko jazda na kasę. Przecież równie dobrze mogliby to robić w domku, bo szmalu mają w cholerę i jeszcze kawałek, choćby z samych płyt Dream Theater. Bo jak zobaczyłem, że "zestaw fanowski", który będzie sprzedawany przed polskim koncertem Dreamów kosztuje $200, to się mało nie przekręciłem. I jeszcze Liquid Tension potrzebny? Śmieszne...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 13-07-2005, 10:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tym gorzej chyba jeśli split członków kapel graja to samo co w macierzystych bandach.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 13-07-2005, 10:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

O i tu racja przeciesz Dies irae to nic innego jak Vader!! Mam nadzieje że się z Deicide nie zrobi Vital Remains przez Suzukiego ani Cannibal Corpse przez Owena jak zostaną tam na stałe!! aaaaaaa!!!! cholerny świat!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 13-07-2005, 12:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bardziej wydaje mi się, że to z Vital Remains zrobił się już poniekąd Deicide za sprawą przede wszystkim wokalu Bentona. Przynajmniej ja takie odnoszę wrażenie po Dechristianize... Zresztą już się nie moge doczekać 27 października, kiedy to Vital Remains zawitają do Wrocławia! :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 13-07-2005, 13:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

No to ciekawe !! Może i ja zagoszcze :D O_O :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kekkai


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 20 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 11-02-2006, 01:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja zawsze sądziłąm i zawsze będę sądzić, że metal jest bardziej "wykwintny" od jakichś tam popów i klip klopów. Bardziej skomplikowany czyli trafia do mniejszej ilości osób, tych, co umysłami są trochę ponad przeciętną.
Dla przeciętnego polaka metal to tylko jakiś tam hałas bez ładu. Nie rozumieją. I w ogóle patrzą jak na jakichś dziwnych, narwanych, stukniętych, nie z tej ziemi...
Naroody, nawet nie wiecie jak moi uczniowie na mnie oczy wybałuszali jak im powiedziałam, ze słucham metalu od 10 lat.
Reklama też ważna. No, chyba, że sądzicie, że jak jest mocno reklamowane, to jakaś szmira musi być, bo tak tez się zdarza..
Na przykład Slipknot. Podoba mi się kilka ich utworków z Iowa, większość nie w całości. A jak idę ulicą to... wszędzie Slipknot.
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 11-02-2006, 01:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kekkai wrote:
Ja zawsze sądziłąm i zawsze będę sądzić, że metal jest bardziej "wykwintny" od jakichś tam popów i klip klopów. Bardziej skomplikowany czyli trafia do mniejszej ilości osób, tych, co umysłami są trochę ponad przeciętną.

nie uwazam ze zaden gatunek muzyczny jest lepszy od innych, wcale nie widze powodu dla ktorego mialabys sie wywyzszach od tych ktorzy sluchaja britney. Skad przekonanie ze sluchacze metalu sa umyslami ponad przecieta ?? bardzo mylne i snobistyczne myslenie moim zdaniem.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Kekkai


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 20 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 11-02-2006, 01:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hehe. Tak, zwykli śmiertelnicy... Patrzę ne was z góry... Muhuhahaha...
No ale dobra, może z inteligencją trochę przegięłam. Nie chciałam nikogo urazić. Słuchasz Britney = masz papkę zamiast mózgu - nie to miałąm na myśli, choć z Mandaryną to już bym się kłóciła. Still, metal jest skomplikowany.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Muzyczne fenomeny

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group