FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Insphera - Shape (2004)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 29-01-2005, 00:34    Post subject: Insphera - Shape (2004) Quote selected Reply with quote

"Zamysł projektu to wizja świata, świata, który nas otacza, żyje wokół nas, powstaje, świat który nas inspiruje, przeraża i pobudza wszelkie zmysły."
Wydział propagandy BOP właśnie takimi oto słowy zarekomendował to ambientowo/industrialne wydawnictwo.

Chwilka refleksji nad tym, jaki jest świat nas otaczający i CD ląduje w odtwarzaczu. Czy zastanawialiście się, jakie jest codzienne szare życie naszego typowego obywatela? Osobnika, który często cierpi na nerwicę, żyje w ciągłym stresie, porusza się wśród natłoku otaczającej go agresji otoczenia, przemierza betonową dżunglę cywilizacji?

Posłuchajcie Insphery, jest to płyta bardzo stonowana, przemyślana , nie atakuje nas kakofonia przypadkowych dźwięków i szumów. To co płynie z głośników to wizja, portret klaustrofobicznego świata wieku XXI (być może nawet końca), monotonia towarzyszącego nam szumu maszyn, powtarzające się czynności, monotonia świata gdzie każdy jest niewolnikiem. To co w tej płycie mnie urzekło to harmonia... smutku jaka bije z tej płyty. Dźwięki zgrzytu stali o stal, pogłosy pracujących gdzieś w oddali urządzeń elektrycznych, pomruk maszynerii , totalne i ogarniające słuchacza uczucie przytłoczenia przez ten odhumanizowany świat.

Nie jest to muzyka „nachalna”, nie męczy, nie rozprasza, jednak musicie mieć świadomość, iż może ona wpłynąć na samopoczucie osoby dłużej z nią obcującej ( mocno dołująco ) – ale to dobrze bo to znaczy ze ma ona siłę oddziaływania na ludzi.

Powiem jeszcze jedno, płyta ta to perfekcyjny materiał na ścieżkę dźwiękową do horroru, ale nie z serii tych z latającymi piłami mechanicznymi. Tu chodzi o to napięcie, potęgowane przez tą muzykę do samego zenitu. Bardzo udane wydawnictwo.


Ocena 9/10


Płyta zawiera 9 ścieżek :
1 - 9 Shape PartsInsphera - Shape.jpg
 Description:
 Filesize:  6.25 KB
 Viewed:  3125 Time(s)

Insphera - Shape.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Insphera - Shape (2004)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group