FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Anime
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 30-03-2005, 15:40    Post subject: Anime Quote selected Reply with quote

Temat wycięty poniekąd z tematów o bajkach i kreskówkach. Macie jakieś ulubione anime? A może nie odpowiada Wam ten rodzaj kreskówek? Nie oglądam namiętnie każdego anime jakie się nawinie, ale jest kilka, które zapadły mi w pamięć. Są to Hellsing, Vampire Hunter D, Cowboy Beebob, Ghost in the shell i Vampire princess (chociaż to ostatnie akurat najmniej ze wszystkich wymienionych).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Aventya


Offline 



Joined: 16 Nov 2004
Posts: 71
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 30-03-2005, 16:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oglądałam kilka odcinków Hellsinga :) Ogólnie to nie przepadam za anime ale teledyski Hellsinga do np. E Nomine i Korna powalają na kolana ;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Kojot


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 50
Location: Kraina Ozz

PostPosted: 30-03-2005, 18:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aventya wrote:
Oglądałam kilka odcinków Hellsinga :) Ogólnie to nie przepadam za anime ale teledyski Hellsinga do np. E Nomine i Korna powalają na kolana ;)


Hellsing jest świetny! kiedyś zaglądałem na niemieckim ale zbrzydło mi sie nic nierozumienie no i se załatwiłem na płytach w oryginalym jęzku ale za to z napisami :D
i teledysk Hellsinga do "Voices" - Disturbed jest przekonkretny:]
Back to top
View user's profile Send private message
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 31-03-2005, 09:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nienawidze ani mangi, ani anime pod zadna postacia. Nie moge zniesc tego. Uwazam ten sposob animacji za wybitnie nudny i wtorny. Mimo to wiem, ze sa ludzie ktorzy to lubia mocno, wiec OK. Niektorzy tez nie lubią Blind Guardian (chociaz tego to juz kompletnie nie rozumiem, jak mozna nie lubic Blindów). Sorki za offtopa :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
domino


Offline 



Joined: 06 Feb 2005
Posts: 57
Location: Brzeg

PostPosted: 31-03-2005, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

moje najlepsze to Vampire Hunter,Ghost in the shell i przede wszystkim Wonderfull Day's - normalnie zajebiste :D
Back to top
View user's profile Send private message
cyphelf


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 24 Jul 2004
Posts: 142

PostPosted: 15-04-2005, 16:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gladwyn, nie wszyscy lubią mangę tak samo jak nie wszyscy lubią Blindów. A co do mangi i anime - tego pierwszego raczej nie czytam, a jedyne anime jakie oglądałem to neo genesis evangelion, gits, pokemon i muminki - i wszystkie mi się podobały.

Ps. Żeby nie było nieporozumień - Blindów uwelbiam :P.
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 18-04-2005, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

he he...pokemonów nie lubię, ale muminki też oglądałam dawno dawno temu jak jeszcze na dobranockę leciały :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 18-04-2005, 21:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmmm poniekad interesujacy temat idotyczy on poniekad mnie:] pozwolcie mi ze sie wypowiem na ten temat, anime interesowalem/interesuje sie od malego pamietam jak byl swietej pamieci kanal Polonia 1 a na nim puszczane byly tego typu bajki jak: Kapitan Daymos i ta skrzydlata rasa, do dzis pamietam ostatni odcinek i smutna i bolesna, z posmakiem goryczy smierc zatwardzialego wroga ziemian, ktory sie poswieci w ich obronie:], Yattaman hehehe i slynna banda drongo czy jakos tak:P z podtesktami erotycznymi... i to dzieci w wieku 8 lat ogladaly:P albo Captin Tsubasa hehehe gdzie jednego gola strzelali przez 3 odcinki i tak czekalem i czekalem:P potem byly inne Anime z reszta kazdy wie ze na owe czasy to bylo duzo ale ja jako fanatyk chcialem wiecej i wiecej i wreszczie przyszedl nasz miszczu Akira Torijama i dwa arcydziela Dr.Slump oraz slynny Dragon Ball, tego drugiego to normalnie wszystkie odcinki ogladalem i to az po 4 razy na tvn siedem:] a najbardziej lubie serie Z i walke na planecie Nameczan o smocze kule... dobra troche za duzo lania wody:P powiem tak raz uslyszalem taki tekst od kumpla: "Manowar mozna pokochac albo zneinawidzic za to jaki jest" moim zdaniem tak samo jest z anime albo sie je kocha za przekaz, za widowiskowosc i nadmiar emocji albo poprostu sie tym brzydi i tyle...

P.S. tak w ogole to to jest moj powrot na strefe, witajcie starzy i nowi znajomi....
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 18-04-2005, 22:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rucok-San wrote:
Kapitan Daymos i ta skrzydlata rasa, do dzis pamietam ostatni odcinek i smutna i bolesna, z posmakiem goryczy smierc zatwardzialego wroga ziemian, ktory sie poswieci w ich obronie:], Yattaman hehehe i slynna banda drongo czy jakos tak:P z podtesktami erotycznymi...


Ci skrzydlaci to byli Wamisjanie, a trójka była Drombo :)

Rucok-San wrote:
P.S. tak w ogole to to jest moj powrot na strefe, witajcie starzy i nowi znajomi....


Welcome back!
Back to top
View user's profile Send private message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 18-04-2005, 22:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

no patrz cholera pamieta:P hehehehe ale i tak anime to piekna sprawa, o zroznicowanej tematyce od tzw. wyciskaczy lez, poprzez wszelkiego rodzaju sensacje na sci-fi konczac, niektore sa tak wybitnie fabularnie i artystycznie skonstruowane ze to mnie czasem az przeraza, jak takie cos pobudza mnie do myslenia i sklania do refleksji cos nadzwyczajnego poprostu.... od takich romansidel typu Love Hina poprzez Oh! My Goddess, roznego rodzaju Berserki czy to nie Berserki z jakimis Tenchi Muyo, Ranmy 1/2 i inne cuda ktorych nie pamietam bo tego mam troche hehehe szczerze to powiem wiecej to jest nawet lepsze niz wiele filmow chociaz, filmy japonskie sa tak samo stonowane niektore lepiej niektore gorzej przykladowo Azumi....
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 18-04-2005, 22:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Witaj Rucok ponownie!!

A co do tematu:
Ja mam uczucia względem anime sprecyzowane dokładnie. Nie podoba mi się ta kreska, sposób w jaki filmy są robione i w ogóle same animacje. Natomiast bardzo podoba mi się przekaz tych filmów. Hmmm... chodzi mi też nie o wszystkie filmy a o konkretny ich gatunek, i chociaż nie wiem jak to nazwać to powiem o jakie tytuły mi chodzi. Biega mi głównie o Akira oraz Ghost in the Shell. W zasadzie mógłbym tylko słuchać dialogów i monologów i nie oglądać tego. Nie wiem czym jest spowodowana moja awersja do anime, mangi a nawet hentai (wiem, to może się wydawać dziwne), ale poprostu nie podoba mi się sposób animacji, zwłaszcza najbardziej denerwują mnie momenty gdy jest wielka akcja i nieruchoma postać np. w wyskoku jest zastygła w wielokolorowej plamie symbolizującej niesamowitą prędkość, z jaką się porusza. To doprowadza mnie do szewskiej pasji!

A jedyny film anime, który łykam bez zmróżenia oka to Księżniczka Mononoke - bez kitu! A najbardziej rozwalają mnie Gruziołki (tak nazwałem te małe przezroczyste duszki, które żyły w tym lesie i prawie płakałem, jak one umierały gdy wielki dzik zatruwał lasy... chyba jakoś tak to było).

A co do Manowar to uwielbiam ich muzykę miłością wielką, ale patrzeć na nich nie mogę :)
No Blindów też lubię... jedną płytę :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 19-04-2005, 10:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

moja ulubiona to: Sen to Chihiro no Kamikakushi (Spirited Away) to jest poprostu najlepsza bajka na świecie!...ah..no i pamiętam oczywiście jak zachwycałam się Czarodziejką z Księżyca :D
Back to top
View user's profile Send private message
Kojot


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 50
Location: Kraina Ozz

PostPosted: 26-04-2005, 06:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rucok-San wrote:
Kapitan Daymos i ta skrzydlata rasa, do dzis pamietam ostatni odcinek i smutna i bolesna, z posmakiem goryczy smierc zatwardzialego wroga ziemian, ktory sie poswieci w ich obronie:], Yattaman hehehe i slynna banda drongo czy jakos tak:P z podtesktami erotycznymi... i to dzieci w wieku 8 lat ogladaly:P albo Captin Tsubasa hehehe gdzie jednego gola strzelali przez 3 odcinki i tak czekalem i czekalem:P


łoj stady też to wszystko pamiętam może Daymosa mniej ale ten odcinek który tu przytoczyłeś to hehe na serio był wzruszający:) Yattaman też był konkretny, jak mieli te swoje Yattaroboty, Yattapsy, Yattakangury i Yattapelikany :D jak zdolnie przebierali sie w swoje bojowe ciuchy w powietrzu:P i jak banda Drombo zawsze dostawała po dupie to na koniec jeszcze Dokurobej rzucał tym swoim słynnym tekstem; "Na kolana! jestem Dokurobej! zostaniecie ukarani!" hahaha i potem mieli rózne niemiłe sytuacje:)
Co do Capitana Hawka czy jak kto woli Tsubasy to też pamiętam jak piłka leciała po tym jak Tsubasa w nią przywalił z kopyta przez boisko spłaszczona i powyginana jak banan:P aż w końcu za tydzień okazało sie że gdy piłka juz doleciała do bramki to przed bramkarzem stanęło 4 zawodników z jego drużyny żeby piłka nie trafiła w bramke a i tak wszystkich ich wpychała siła uderzenia do bramki i jeszcze robiła dziure w siatce :D No i jeszcze pamiętam że była taka bajka Sally Czarownica czy jakoś tak w kazdym razie w jej ojczystym języku nazywała sie Sally La Maga:) (łamaga:P) tez fajna bajka i jaka wciągająca:] potem jeszcze był Yattodetaman zerżnięty na wpół od Yattamanów z Pawiem Kosmosu, Księzniczką Niedzielą i pokazem Października w każdym odcinku z roli głównej:P no i oczywiście był ten mały zboczuch Gigi (la trotola):P który zaglądał się laskom pod kiecki, grał w tenisa, piłke nożną i kosza chociaż miał 40 cm wzrostu:D i to były konkretne bajki na które zawsze czekało sie z niecierpliowością :]

Rucok-San wrote:
oraz slynny Dragon Ball, tego drugiego to normalnie wszystkie odcinki ogladalem i to az po 4 razy na tvn siedem:]


oj tego to juz w ogule nie gadam bo też widziałem 4 razy całą nigdyniebrzydzącą się serię i mam w cholere odcinków na kasteach wideo:] (Szatan Serduszko rządził:D)


Rucok-San wrote:
a najbardziej lubie serie Z i walke na planecie Nameczan o smocze kule...


ja tam wolałem całą sagę z androidami, Trunksem z przyszłości no i Komórczakiem:)))
Back to top
View user's profile Send private message
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 19-05-2005, 10:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szmanka wrote:
moja ulubiona to: Sen to Chihiro no Kamikakushi (Spirited Away) to jest poprostu najlepsza bajka na świecie!


Właśnie wczoraj miałam okazję obejrzeć i jestem po prostu zachwycona. Już dawno nie oglądałam równie świetnego anime. Bogowie, czary, smoki to coś dla mnie :) A najbardziej mi się podobały te małe czarne co nosiły węgiel ;) Świetna była też postać Boga Bez Twarzy. Gorąco wszystkim polecam. Twórca tego filmu musi mieć niesamowitą wyobraźnię :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Shadow_Cat


Offline 



Joined: 08 Oct 2005
Posts: 15

PostPosted: 18-10-2005, 19:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja ostatnio w kinie byłam na ''Ruchomy zamek Hauru'' -bardzo mi się spodobał, pomimo nawet dubbingu polskiego(swoja drogą juz wolę polski niż niemiecki dubbing-strasznie wkurwiający) .Hmm, ''Sailor moon'', też namietnie ogladałam i swego czasu zachwycałam się losem wojowniczek.Potem szał z ''Dragon Ball''(ach,ten wspaniały Szatan Serduszko:>)Jeszcze z anime bardzo podobał mi się ''Angel sanctuary'' i ''Hellsing '' oczywiście:) A no i ''Vampire hunter D''(chlip, strasznie wzruszający)
P.S Czy ktos z was oglądał ''Neon Genesis Evangelion''?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Anime

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group