FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » tura rura rura czyli czego słuchacie oprócz...
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 14-02-2007, 11:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

muzyka to muzyka, zamykanie sie w jednym nurcie nie ma ma moim zdaniem wiekszego sesnu i i tak wcześniej czy puźniej nadchodzi przynajmniej lekka zmiana. tak czy inaczej nie jestem w stanie powiedzieć czego słucham, jest tego tyle, że nie mam siły pamiętać nazw. znacznie bardziej wolę słuchać spontanicznie, niekiedy z niespodzianką. tak więc podobnie jak Shamoth, słucham tego co wpadnie mi w ucho, wyżucając utwory czy całe grupy które najzwyczajniej w świecie mi sie nie spodobały. jednak zanim wydam werdykt lubie sobie posłuchać wberw (początkowo) sobie danej płyty kilk razy w przeciągu kilku dni, by dać najleprzy werdykt. wiadomo, samopoczucie ma duży wpływ na to co lubimy a czego nie. tak więc staram sie być otwraty na wszytko, o ile to nie będziechciało mnie ograniczyć:)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 17-02-2007, 23:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

ostatnio slucham Fronczewskiego jako Franka Kimono - " King Bruce Lee Karate Mistrz" wymiata

a dzisiaj sie delektowalem ;-)

Wet Fingers - Hi-Fi Superstar

http://www.youtube.com/watch?v=EB6SqaVrn3Y

w sumie proste jak but, ale wlasnie w swojej prostocie bardzo mi sie podoba, genialny kawalek i swietny teledysk :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 18-02-2007, 16:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja lubię posłuchać ska, punka, popu, ewentualnie jakichś rytmów kubańskich itp. Francusko i hiszpańskojęzyczne piosenki również lubię. ; ) Ogółem słucham wszystkiego, co tylko mi wpadnie w ucho.

O, a ostatnio troszkę psychobilly.


Last edited by Comtesse on 18-02-2007, 18:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Yavanna


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Aquarius
Joined: 16 Jan 2007
Posts: 12
Location: Gdańsk

PostPosted: 18-02-2007, 17:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a dzisiaj sie delektowalem ;-)

Wet Fingers - Hi-Fi Superstar


jak widac nie tylko ja mam zapedy w te strone :P
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 19-02-2007, 10:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio doszlo mi troche nowych gatunkow muzycznych ktorych słucham.
Pomocne w tym bylo myspace, ale nie tylko. Wrocilem troche do muzy spod znaku dancehall i dub, troche starego rave (ciagle cos sciagam z dawnych lat) i bradzo satry oldskulowy hip-hop i techno, chyba im starsze tym lepsze.
Duzo muzy tanecznej, wspolczesnej. Zabawowej, np takie klimaty jak meksykanski nortec collective. Za to Wet Fingers i ich "Hi-fi superstar" w sam raz nadaje sie na wesolą imprezke. Oczyweiście także John B, przekleństwo myspace;)
Cos muzyka "mroczna" schodzi z powrotem na drugi czy nawet trzeci plan. Ale wroci jesień, to i mroczność wróci. Na razie szykuje sie na muzyczną wiosne:) - wino, muzyka, taniec i takie tam. Generalnie wesolo, popowo i seksownie ma byc;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Cziki


Offline 



Joined: 23 Feb 2007
Posts: 4
Location: Apocaliptic Rudka

PostPosted: 23-02-2007, 19:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Od niedawna tak sie porobiło, że głowa mała. Zaczełem od metalu wszelakiego rodzaju, później wyłączne "żęglowanie" po ocenie szatańskiego black metalu, następnie wdrażanie w ideologie NS, neopogaństwo i słuchanie nurtów muzycznych z nią związanych, a na koniec industrial, EBM, i pochodne. Moge teraz śmiało powiedzieć, iż słucham tego wszytkiego oczuwiście z największym naciskiem na te ostanie. Niezły pozerski kocioł :>
Back to top
View user's profile Send private message
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 27-02-2007, 00:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a dzisiaj sie delektowalem ;-)

Wet Fingers - Hi-Fi Superstar

Dobra, to znaczy że nie mam się czego wstydzić, jeżeli zdarza mi się słuchać takiej muzyki w samochodzie (Eska) i na DI.FM zapuszczać kanały z techno :-)
W sumie electro w którym się delektuję jest tylko "nieco bardziej mroczne" :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 27-02-2007, 08:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Piottr wrote:
Dobra, to znaczy że nie mam się czego wstydzić, jeżeli zdarza mi się słuchać takiej muzyki w samochodzie (Eska) i na DI.FM zapuszczać kanały z techno :-)

nie widze powodu zeby sie wstydzic sluchania jakiejkolwiek muzyki ;-)
co do dzisiejszego "techno" i kanalow takich jak eska to przyznam sie ze nie slucham bo mnie mierzi muzyka tam puszczana ( duzo ciekawsza byla komercynja elektronika tak z 6-7 lat temu ) ... akurat remix Wandy&Bandy byl naprawde fajny , chociaz to raczej zasluga orginalengo kawalka :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 27-02-2007, 10:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do techno w polskim radiu... hmm, mam wrażenie że to wszystko jest na jedno kopyto. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo lubie techno (szczególnie stare) i lubie się przy takiej muzyce bawić - ale to co puszczają w polskim radiu z techno ma naprawde niewiele wspólnego z tym gatunkiem muzycznym. Bo czy np taki "Kalwi & Remi" to techno? Dla mnie nie... A z drugiej strony ten gatunek się trochę w Polsce "przewartościował" i pod tą pojemną etykietka mamy bardzo rożne rzeczy. I jedne są rzeczywiście "techno", a drugie kompletnie nie.

Techno szanuje, jestem fanem mozna powiedziec - ale tego co pod ta etykietka sie w Polsce (i pewnie nie tylko tu) fałszywie kryje po prostu nie znosze. Trochę to wina wrogów (sic!) muzyki elektronicznej ktorzy wszystko okreslają etykietą techno - np muzykę dance albo trance.
Ale to też polski zaścianek muzyczny...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 27-02-2007, 11:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

sam za bardzo radia nie słucham, ale czasami mi się "zdaża u kogos posłuchać". fakt faktem jak to powiedział Tristancandance techno w radiach typu eska zostało przewartościowane, jednak pewnym ewenementem jest tutaj radio trójka. gdzie zdaza się usłyszeć ciekawe propozycje, bynajmniej nie przypominające dzisiejszej "najebki" że się w ten sposób wyrażę.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 27-02-2007, 13:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

A z Trójką akurat to się zgadza - jeszcze z rok temu słuchałem tam kilku audycji z naprawdę fajnym techno i muszę przyznać że to właśnie Trójka zachęciła mnie do "odświeżenia" tego gatunku i powrotu do korzeni tej bądź co bądź czarnej muzyki;).
"Trójka" jako wyjątek jednak potwierdza regułę... Na szczęście dobrej muzy spod znaku techno można choćby posłuchać na internetowych radiach - polecam radio "samurai.fm"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 27-02-2007, 19:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja sie regularnie katuje slayradio ;-) remixy z C64 . co prawda ja zawsze bylem spektrumowcem, ale i tak pzypomina mi dziecinstwo to ;D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
th


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 12 Feb 2007
Posts: 39
Location: planeta ziemia

PostPosted: 28-02-2007, 19:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

c64?:D kurzy się gdzieś na strychy, komend w danej chwili nie byłbym w stanie sobie przypomnieć... zastanawiam się czy taśmy jeszcze są. ale racja, melodyjki tamtejsze (jak w większości starych gier) mimo iz banalnie proste, swój niezaprzeczalny urok posiadają/ły. michel jarre do dzis mi się kojarzy z melodyjką z loco:)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tomasz


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Jan 2006
Posts: 2571
Location: Bolesławiec

PostPosted: 17-03-2007, 19:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja oprócz słuchania mroków zapuszczam sobie nieraz Maleńczuka, tzn Jego dwie zajebiste płytki pt "Pan Malenczuk" i "Proste Historie" na których są utwory które kiedyś wykonywał na ulicy...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
malwinisko


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Gemini
Joined: 20 Feb 2007
Posts: 9
Location: Kotlina

PostPosted: 28-04-2007, 00:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja osobiscie jestem otwarta na wszelka muzyke, u mnie oprocz "klimatow" czesto leca tacy wykonawcy jak chocby
Jan Garbarek,
Stare dobre malzenstwo,
Jacek Kaczmarski,
the Doors,
Lorena mc Kennit,
Myslovitz,
Phillip Glass,
prodigy,
Raduza,
szanty roznego pokroju,
bjork czy portishead albo massive attack,
nie wspominajac o muzyce klasycznej: Szopen, Bach, Paganini i tak klasyke i nie tylko moglabym wymieniac. Tu przerwe.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » tura rura rura czyli czego słuchacie oprócz...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group