FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Gotyk
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vision.thing


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 4
Location: Graveland

PostPosted: 15-04-2004, 09:10    Post subject: Gotyk Quote selected Reply with quote

Proste pytanie: czym jest w dzisiejszych czasach GOTYK? Czy to tylko nawiazanie do dawnych 'mrocznych' czasow ;-) czy tez moze pewna filozofia zycia i postrzegania swiata? Czym sie charakteryzuje muzyka gotycka? Czy tylko tym, ze jest dostatecznie 'mroczna'? Czekam na glosy w dyskusji...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kubolski


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 26
Location: Zgierz

PostPosted: 15-04-2004, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gotyk to dla mnie coś zupełnie obcego. W pewnym zakresie jest to pewna poza, ukrywanie swojego prawdziwego JA pod czarnym makijażem, kostiumem, "ciemną" muzyką... Wiele osób pewnie nie rozumie symboliki tego, co ma na sobie... Tak mi się wydaje. Jednak jeżeli ktoś się z tym identyfikuje, to jeżeli równocześnie pozostaje w zgodzie z samym sobą i swoimi przekonaniami, to w porządku. Najważniejsze to nie stwarzać pozy przed innymi, ale i przede wszystkim przed samym sobą.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 15-04-2004, 15:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie gotyk jest pewnym sposobem myślenia i postrzegania świata. Makijaz nie stanowi o niczym wg. mnie, pozatym nasi "polscy goci", koniecznie ubieraja sie jak metale ( w przeważającej częsci). Liczy sie to co człowiek ma w głowie i w sercu.
A pozatym coż, ilu ludzi tyle będzie definicji "gotyku".
Na "gotyk", składa się coś więcej niż tylko muzyka której się słucha.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 15-04-2004, 19:35    Post subject: Re: Gotyk Quote selected Reply with quote

Sanguine de'Viant wrote:
Właśnie stworzyłeś najnudniejszy i najbardziej już zajeżdżony temat w historii forów i list dyskusyjnych.
Przyjmijmy dla dobra sprawy,że gotyk to styl architektoniczny i niech nikt nie rozpisuje się o wrażliwości modzie i muzyce,nalegam.


[shadow=red:d90d2a8e77]Krew[/shadow:d90d2a8e77]


Ona nalega :P ( uległa ? )

Architektura gotycka jest ładna :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 15-04-2004, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Popolemizowalbym.... ale się boje :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 16-04-2004, 14:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

a dla mnie gotyk teraz to nuda, albo inaczej gotyk to wszytskei mroczne gothki :)) szczegolnie te co nosza smichowe trumienki na plecach :P
a ogolnie gotyk obecny mnie nie kreci, bo jest NUDNY!
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-04-2004, 14:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

mhethalh wrote:
a dla mnie gotyk teraz to nuda, albo inaczej gotyk to wszytskei mroczne gothki :)) szczegolnie te co nosza smichowe trumienki na plecach :P
a ogolnie gotyk obecny mnie nie kreci, bo jest NUDNY!


Dla mnie nudny jest BM, i nie mowie tego zloslwie bo krytykujesz gotyk czy cos :P . A ta pani co nosi trumienke na plecach jest smieszna buehheh i ona nie gra gotyku , zeby nie bylo niedomowien. :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 16-04-2004, 14:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

BM tesh jest nudny, a co do pani z trumienka na plecach to nie sadze by grala gotyk, ale wygladala na mroczna gotke.. przynajmniej tak uznalismy na metalmanii :)
Back to top
View user's profile Send private message
RaveN
Guest








PostPosted: 16-04-2004, 14:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam bardzo lubie popatrzec lub posluchac " mrocznych goth panienek" kreujacych sie na wampirki lub wiedzmy, piszacych mroczne wiersze na czarnej kartce czarnym dlugopisem :D Nie mozna tez zapomniec o seksownych obrożach skorzanych kieckach :D Ergo pamietasz te dwie piekne mroczne, z ktorymi cie kiedys poznalem? :D
Back to top
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-04-2004, 16:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

RaveN wrote:
Ja tam bardzo lubie popatrzec lub posluchac " mrocznych goth panienek" kreujacych sie na wampirki lub wiedzmy, piszacych mroczne wiersze na czarnej kartce czarnym dlugopisem :D Nie mozna tez zapomniec o seksownych obrożach skorzanych kieckach :D Ergo pamietasz te dwie piekne mroczne, z ktorymi cie kiedys poznalem? :D


Rav , hehehe jak bylem na Pandemonium one tez byly, poszlismy z Azatothem do nich i zaczelismy jezdzic na Mansonie zeby je powkurzac. A jak sie juz obrazily to kleknalem proszac o przebaczenie... obciach jak cholera mialy... za to my ubaw niesamowity :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Viga


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 15
Location: Łódź

PostPosted: 16-04-2004, 19:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hee mhhrrr.. chciałam napomknąć, że tez tam byłam, no ale fakt, ze mnie taka goth'ka, jak i metalówa więc nie mam się co równać i można pominąc taką "drobnostkę" jak ja. Oczywiście, nie mam pretensji, jeśliby to tak ktoś odebrał - nie mam zamiaru kreować sie na kogos kim nie jestem...
Natomiast jeśli chodzi o sam gothic to po:

1. ...szczerze powiem że społeczność ta jest dla mnie niepojęta - istna zabawa w przebierańców. Po co te tysiące łańcuchów, milion falbanek, 20 kolczyków w uszach, mąka na twarzy i pomalowane usta czarną szminką. Na co komu taka kreacja?

2. ...a jesli mowa o muzyce, to osobiście nie mam żadnych przeciwskazań, sama często lubie posłuchać owych mrocznych motywów.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sachmet


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 4
Location: TBG

PostPosted: 16-04-2004, 20:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myśle, że śmianie się z czyiś upodobań i gustów jest infantylne. Ktoś lubi łańcuchy, pieszczochy na rękach i szyi, czarny makijaż,itd., a ktoś swoje znoszone dżinsy i rozciągnięty sweter. To jak ktoś chodzi ubrany, jaki ma styl jest JEGO WYŁĄCZNĄ sprawą!! Może robi to na pokaz (niestety jak wiele osób) albo po prostu taki jest i już. Już starożytni stwierdzili, że na temat gustów się nie dyskutuje i zgadzam się z nimi:)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-04-2004, 20:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja od siebie moge dodać tylko tyle, że jeśli ktoś utożsamia gotyk z makijażem i falbankami to aż sie źle zaczynam czuć, bo nie bardzo jakoś chyba pasuje do tego opisu. Pozatym przypominam wszystkim, że z tego co ja się orientuje to głownie w polsce Goci biegają w falbankach. Proponuje obejrzeć jakieś duże imprezy jak Mera Luna i przyjrzeć się różnorodnodnej publice. A już szczególnie proponuje się przyjrzeć zespołom. "Pieszczochy to nie gotyk :P "
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 16-04-2004, 21:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
OBECNY gotyk jest nudny...a to dopiero,aż się zaśmiałam...nudna jest gotycka różnorodność i wiele podgatunków,racja.Arcynudne są elektroniczne odłamy,darkwave,electro,industrial.Meganudny jest gothmetal i rock gotycki.Heavenly voices też są kichowate,ambient nie wspomnę,a ritual abmient to już w ogóle...
nudne do wyrzygania są festiwale,imprezy i zloty,a zwykłe mroczne potańcówy to już...

no jezeli to wsyztsko co wymienilas to mzuyka gotycka to hehehhe, sorki ale ani ambient, ani dark wave ani czesc z tego co wymienilas to nie jest gotycka muza, pozatym sztuczne jest cos takeigo jak gothmetal, moze kinder mroczny metal? a moze polgoth pol doom metal?
Quote:
popisałeś się młodzieńcze znajomością tematu,gratuluję

no dzieki ze ktos w koncu mnie nazwal mlodziencem :) a kazdy mnie od staruchow wyzywa, pozatym hmmm od takiej mlodej mrocznej gotyckiej osobki jak ty to pewnie komplement.

a co do gotyku to naprawde gotyk jest nudny.. tak samo jak wiekszosc kapel bm, ale coz kazdy ma swe gusty i jedni gustuja w gotyku, inni w bm , a inni maja szerokie horyzonty i sluchaja (procz death metalu:P) roznorodnej muzyki, nie zawsze metalowej.
Back to top
View user's profile Send private message
Viga


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 15
Location: Łódź

PostPosted: 17-04-2004, 08:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Sanguine de'Viant wrote:


Na to,by wyrazić swoje podejście do mody,autokreacji,by podreślić swą przynależność do tej grupy-co w tym kontrowersyjnego?Nie masz potrzeby poczucia plemienności?Zaiste,dziwne,że w 21 wieku nastolatkę dziwią ekstrawagancje innych osób.
A ja za to nie mogę zrozumieć szarych myszek,które są nijakie,których nie da się określić po pierwszym spojrzeniu,które są niedokończone,niewyraźne,mnie tacy ludzie nudzą.


[shadow=red:71be1aac0a]Krew[/shadow:71be1aac0a]


Czyżbym odczytała jakąś nutkę ironii, niezadowolenia i oburzenia? Myslałam że forum służy dyskusji i rozmowom, a nie udawadnianiu komuś iz nie ma racji. Tak jak to podsumowała to Sachmet - o gustach sie nie dyskutuje, ale co w tym złego, że wyrażam swoją opinię, i broń Boże się nie śmieje ani nie mam zamiaru nikogo obrażać, po prostu tego nie pojmuje - ale wolnoć Tomku, w końcu mamy demokrację...
Co do mojej przynależności - staram się z niczym i nikim nieutażsamiać, nie chce należeć do masy ale być sobą - kims orginalnym - nie chcę by ktoś lub coś dyktowało mi jak mam sie ubierać, postepować, co preferować, czego nienawidzieć itp.. Mój styl jest osobisty i indywidualny, również życiu.
A co do tzw. "szarych myszek" - je również mozna nazwać swego rodzaju "grupą społeczną"...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next »
Forum Index » Rozmowy » Gotyk

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group