FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Teledyski
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ather


Offline 

Age: 33
Zodiac: Cancer
Joined: 05 Oct 2005
Posts: 5
Location: Gdańsk

PostPosted: 12-10-2005, 20:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

jak na mnie to największe zainteresowania wzbudził teledysk Cradle of Filth-From cradle to enslave:D nie ze względu na samą akcję teledysku;)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
Mistya


Offline 



Joined: 29 Aug 2005
Posts: 5
Location: Wrocław

PostPosted: 19-10-2005, 21:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

a mi sie podoba Project Pitchfork - Existence i ostatnio Goethes Erben- Rotleuchtende einst weiße engel .. oprocz tego wspominany juz Tool, no i Malice Mizer ze wzgledu na fajny klimat:)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Istil


Offline 



Joined: 17 Oct 2005
Posts: 17

PostPosted: 20-10-2005, 14:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba wszystkie teledyski Bjork... Cudo jak dla mnie...
Back to top
View user's profile Send private message
Lux in Tenebris


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 05 Feb 2005
Posts: 164
Location: la France

PostPosted: 22-10-2005, 09:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

hmm.. ja sobie ostatnio obejrzalam teledysk Toola, Sober... i sie przyznam ze nie spodziewalam sie czegos takiego.. dziwne to, ale fajne;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 30-10-2005, 22:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio to Kamelot mna leciutko wstrząsnął. Z March of Mephisto z Shagrathem w roli głównej. Lekkie wypasiątko. Kto by pomyślał.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 01-12-2005, 13:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cóż...powtórzę niektóre wymienione już typy, między innymi Mobyego, Bjork i Rammsteina (ostatni teledysk do "Benzin" jest świetny :)). Lubię też teledyski Queen - mam do nich duży sentyment :) Od siebie dorzucę klip zespołu Zero7 do "Distractions", Air do "Playground Love" (ta śpiewająca, przeżuta guma jest rewelacyjna :)) i teledysk zespołu Blur do "Coffe&TV". W przeciwieństwie do większości nie lubię teledysków Tool. Nie podobają mi się też klipy Within Temptation. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka, ale nic nie przychodzi mi aktualnie do głowy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 04-12-2005, 10:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

VADER - This is the War. Wszak nie tak teledysk jak muza mnie rozwaliła. Tak delikatnie mówiąc. Choć teledysk to komputerowa grafa potrafi nieźle współgrać.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 04-12-2005, 11:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatnio - Korna 'Twisted Transistor" ze snoop dogiem :P. Mają kornowcy poczucie humoru :)))
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
+po prostu Dawid+


Offline 



Joined: 08 Dec 2005
Posts: 10
Location: fiction ( dreams in digital )

PostPosted: 08-12-2005, 15:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tej najwyższej półki to będa to na pewno klipy zespołów: MM, NIN, Tool , Aphex Twin, Orgy [ach...], HIM tylko i wyłącznie "Join Me" [reszta odpada], The Prodigy na pewno zapomniałem jeszcze jakiś ale to tak na ta chwile to wszytko co mi przychodzi do mózgownicy!!!

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:

no i BjoRk ma sie rozumieć...
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 08-12-2005, 22:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ostatni teledysk Rammsteina (do Rosenrot) przebija wszytko - ja jestem nim zauroczony, jest po prostu piękny! Piękne plenery, piękna panienka (zawsze mieli rękę do pań, ale tym razem to miss świata chyba), piękna i bardzo nastrojowa historia - słowem majstersztyk! A już myślałem, że piękna teledysku do Ohne Dich nic nie przebije...
Nigdy nie mów nigdy :)
Back to top
View user's profile Send private message
kuki_p


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 5
Location: dokąd

PostPosted: 12-12-2005, 00:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

TOOL bije wszystko na glowe swoimi teledyskami, ilosc przeslan jak na tak krotki czas jest wrecz niewyobrazalna. Kazdy kto jest zakochany w TOOL'u wie o co chodzi, dlugoby opowiadac.

Manson ma takze ciekawe teledyski, komercyjne okrutnie ale dobre.
Bardzo dobre sa video z metalcorowych koncertow, zazwyczaj bardzo energiczne.
Back to top
View user's profile Send private message
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 12-12-2005, 01:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

...szkoda, że tak mało z was pisze o reżyserach tych teledysków, a to przecież ich zasługa... widać większość ma głęboko w dupie rzeczywistych twórców;) (bo ich przecież nigdy nie widać;))... a niektóre posty są tak napisane jakby ktoś sugerował, że to zespół sam sobie nagrał klipy (choć w przypadku TOOL'a się zgadza, bo jeden z członków zespołu robił wszystkie klipy;))...

...wg. mnie najlepsi twórcy klipów to:
...Chris Cunningham (m.in. Bjork - "all is full of love" i klipy Aphex Twin)...

...Michael Gondry (m.in. Radiohead - "knives out", Bjork - "army of me" i "human behaviour", Foo Fighters - "everlong")...

...Mark Romanek (m.in NIN - "closer" i "perfect drug", Jay-Z - "99 problems")...

...Walter Stern (m.in. Prodigy - "breathe", Massive Attack - "teardrop", NIN - "into the void")...

...Spike Jonze (m.in. Beastie Boys - "sabotage")...

...Jonathan Glazer (m.in. Radiohead - "karma police" i "street spirit", U.N.K.L.E. - "rabbit in your headlights", Massive Attack - "karmacoma")...

...Anton Corbijn (m.in. Depeche Mode - "barrel of a gun" i "in your room", Nirvana - "heart shaped box", Rollins Band - "liar", klipy Front 242)...

...Floria Sigismondi (m.in. Sigur Ros - "untitled #1", Marilyn Manson - "beautiful people" i "tourniquet")...

...i to by było na tyle...
...proszę, nie oceniajcie klipów po wykonawcy, bo to ignorancja... to ważne, aby klip współgrał z utworem, ale jest to osobna dziedzina sztuki i w ten sposób powinno być to oceniane... najważniejsze, aby wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za to co się nam podoba (lub niepodoba;))...

...pozdrawiam ciepło...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Severus


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 53

PostPosted: 13-12-2005, 18:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

jednym z moich ulubionych jest klip Pain of Salvation "Ashes" - niesamowity obraz no i oczywiscie muzyka
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 13-12-2005, 23:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
proszę, nie oceniajcie klipów po wykonawcy, bo to ignorancja.

No przesadziłes troszkę tutaj, przecież zespół /wykonawcy godzą się na to jak bedzie wygladał klip , wiec mają swiadomość co to będzie. Mogą pomylić się w odbiorze ,bo na innych nie mają wpływu ,ale sami chyba kontrolują w pewien sposób klip. I jedni zgadzają się na badziewie albo wtórność a inni ryzykują.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
:scheuermann:


Offline 



Joined: 20 Nov 2004
Posts: 111
Location: :stettin:

PostPosted: 14-12-2005, 08:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Quote:
proszę, nie oceniajcie klipów po wykonawcy, bo to ignorancja.

No przesadziłes troszkę tutaj, przecież zespół /wykonawcy godzą się na to jak bedzie wygladał klip , wiec mają swiadomość co to będzie. Mogą pomylić się w odbiorze ,bo na innych nie mają wpływu ,ale sami chyba kontrolują w pewien sposób klip. I jedni zgadzają się na badziewie albo wtórność a inni ryzykują.

...raczej rzadko zespół ma wpływ na wygląd klipu... reżyser wykonuje swoją pracę i on najlepiej wie co ma zrobić, więc rozsądny zespół nie będzie się wtrącał i zaufa talentowi i wizji reżysera... tak to zazwyczaj wygląda, gdy klip robi znany już w tym przemyśle twórca... zespół najczęściej dostaje jakiśtam ogólny zarys pomysłu na klip, choć czasami nawet tego nie wiedzą przed kręceniem... oczywiście, czasami wykonawca ma jakiś wpływ na wygląd klipu, tak jak w przypadku współpracy Chrisa Cunningham'a i Richarda James'a (Aphex Twin), ale to wyjątek, bo oni są dobrymi kumplami:)... jednak zazwyczaj wykonawca ma na to minimalny wpływ... większy wpływ ma już wytwórnia, która daje na produkcję klipu pieniążki, więc interesuje ich na co zostaną wydane...

...a wtórności i badziewia raczej nikt nie chce, bo nikt na tym nie zyskuje... ani zespół, ani wytwórnia, ani reżyser...

...natomiast co do oceniania klipu po wykonawcy miałem na myśli taką sytuację, gdy ktoś nie potrafi docenić klipu tylko dlatego, że jest to klip wykonawcy bardzo mainstreamowego... albo, gdy ktoś z góry zakłada, że klip jest beznadzejny (choć nigdy go nie widział), bo nie lubi tego wykonawcy...
...oczywiście klipy są ściśle związane z muzyką (bo przecież po to są robione;)), ale podczas oceny całości powinno się obiektywnie oddzielić pewne aspekty, wg. tego kto był za to odpowiedzialny... to tak jakby ktoś oceniał źle cały film, bo nie lubi aktorów, którzy w nim grali i nawet nie bierze pod uwagę pomysłów, montażu, pracy kamery itp.... nie uważam, że ludzie na tym forum tak się zachowują, tylko zachęcam do zainteresowania się, kto zrobił klip, który nam się podoba...

...mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem;)...
...pozdrawiam...

Dodano po 15 minutach 13 sekundach:

Athe wrote:
(...) Air do "Playground Love" (ta śpiewająca, przeżuta guma jest rewelacyjna :))

...zrobiła go Sofia Coppola... ta znana córka, tego znanego reżysera;)...

Athe wrote:
i teledysk zespołu Blur do "Coffe&TV".(...)

...a ten klip zrobił Garth Jennings, który całkiem niedawno miał swój debiut fabularny na dużym ekranie - "Autostopem przez galaktykę"... :)...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Teledyski

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group