FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Lost Soul - Chaostream (2005)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 05-03-2005, 23:11    Post subject: Lost Soul - Chaostream (2005) Quote selected Reply with quote

Jak wiadomo wszem i wobec Polska death metalem stoi. Jest to pewne, że na świecie nikt nam w tej dziedzinie podskoczyć nie może, i jeszcze długo mógł nie będzie. W tym przekonaniu uświadomił mnie wrocławski Lost Soul, który właśnie wydał swój trzeci krążek – Chaostream. A jak im to wyszło?

Po poprzedniej płycie Ubermensch – Death of God można się było spodziewać, że Lost Soul nie pozwolą o sobie szybko zapomnieć. Króciutka owa płytka, powiem szczerze, narobiła mi niezłego smaka na kolejną. Tak więc czekałem sobie aż tu nagle się pojawiła. Empire Records ponownie ją wydała, a na świecie WIcked World, pododdział Earache Rec. Ale chyba nie to jest najważniejsze. Najbardziej liczy się muzyka i o niej teraz. Otóż Chaostream to 9 kawałków piekielnie szybkiego, extremalnie technicznego i przede wszystkim masakrującego czachę death metalu! Nie doczekałem się tutaj klawiszowych wstawek jak na Ubermensch…, za to otrzymałem siekierą po łbie. Panowie kopią tyłki aż miło, krew leje się strumieniami, z mózgu zostaje mokra plama. Ale kpem jest ten kto myśli, że to zwykli rzeźnicy; bardzo istotne są tutaj teksty, bez których jest to po prostu jeszcze jeden kawałek technicznego death metalu. Czy już powiedziałem o wszystkich plusach? – chyba tak. Przejdźmy zatem do minusów, a niestety takie tutaj też się znalazły… Przede wszystkim mam zastrzeżenia co do produkcji tego krążka; wydaje mnie się ono lekko przytłumione, nie ma tej ostrości, którą chciałbym słyszeć na tego typu wydawnictwach, brak tutaj tej przysłowiowej „siary”. Jakkolwiek jest ono mocne, można by jeszcze wiele wyciągnąć z brzmienia tej płyty. No i jeszcze jeden minus, o którym tak niezręcznie mi troszkę mówić, ale wszystko się porównuje do wszystkiego, więc i ja sobie nieco pozwolę. Mianowicie album ten przypomina mi inny, który niedawno słyszałem… w moich uszach jest on bardzo podobny do Demigod Behemotha, zwłaszcza słyszalne jest to w pracy perkusji. Hmmm… nic więcej nie powiem, powinniście usłyszeć sami, bo wbrew wszystkiemu to bardzo dobra płyta, która często gości w moim odtwarzaczu. A w dodatku cieszy oko grafika, która jest dziełem Setha ze Sceptic Flesh, autora obrazów do płyt między innymi Rotting Christ i Nightfall.

Na zakończenie powiem szczerze, iż Chaostream to płyta bardzo dobra. No co by nie mówić, to panowie nie grają od wczoraj a już ładnych kilkanaście lat i wiedzą jak to się robi. Jest szybko, brutalnie i bardzo inteligentnie. Jednakże nie zachwyciła mnie ta produkcja w takim stopniu jak Ubermensch…. Rzeknę nawet, iż nie jest to specjalnie odkrywcza muzyka – ot po prostu dobra i techniczna. Ale z ręką na sercu polecam ją maniakom ciężkich brzmień. Jestem niemal pewien, że na jakiś czas (a może na zawsze) może się Chaostream stać Waszym „numerem jeden”.

Ocena 7/10



lost soul - chaostream.jpg
 Description:
 Filesize:  45.69 KB
 Viewed:  7564 Time(s)

lost soul - chaostream.jpg


Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
KostucH


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2006
Posts: 6
Location: Dolny Śląsk

PostPosted: 30-08-2006, 11:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ta płyta to jeden z najleprzych krązków jaki tylko mógł się pojawić na polskiej scenie metalowej. Nawet Vader (co przykro mówić) nie dorasta już im do pięt! Obecnie moim skromnym zdaniem to w zeszłym roku tylko dwie kapele pokazały klase: Lost Soul i Behemoth, a szkoda bo nie brakuje nam kapel na rynku.

Odnośnie wrocławskich kapel to chciałbym jeszcze zwrócić uwage na Esqarial, który również prezentuje bardzo wysoki poziom. Kompozycje i niesamowite solówki jakie Marek Pająk układa to istny majstersztyk. Tą kapele zaliczyłbym akurat do progresywnego metalu bo przykleić im etykietke "dm", "bm" lub "hm" to za mało a jednocześnie za wiele powiedziane.

Są to moje osobiste przemyślenia wiec wcale się nie zdziwie jak ktos mi się sprzeciwi.
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 12-10-2006, 00:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dzięki za komentarz. Mnie jednak nie chodzi o porównania, ponieważ tak Vader jak i Lost Soul czy Behemoth to zupełnie inna działka, chociaż w tym samym gatunku. Mnie tylko chodziło o to, że była to płyta nieco uboższa niż Ubermensh, a co do porównań do Behemoth... takie mi się narzuciły... To tylko moje spostrzeżenia :) Pozdrawiam!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Lost Soul - Chaostream (2005)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group