FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Agonised By Love - All Of White Horizons (2004)
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 23-03-2005, 22:03    Post subject: Agonised By Love - All Of White Horizons (2004) Quote selected Reply with quote

Płyta „All Of White Horizons” to najnowsze dzieło polskiego duetu AGONISHED BY LOVE tworzonego przez Rafała Tomaszczuka (wokal, teksty) oraz Mariusza Gryciuka (instr. Klawiszowe).


"All Of White Horizons" to płyta która wywarła na mnie bardzo pozytywne emocje.. słucha się jej bardzo przyjemnie... nie ukrywam ze Agonised By love należy do moich ulubionych wykonawców polskiej sceny dark..


Album zaczyna się bardzo obiecująco. Zróżnicowane brzmieniowo utwory nie nudzą, wszystkie są skomponowane i utrzymywane w podobnym tempie oraz klimacie. Na płycie można usłyszeć wpływy z lat 80-tych, takie jak new romantic z lekkim posmakiem muzyki klasycznej, a także starannie dobrane nowoczesne brzmienia sceny dark-electro-pop Jest to płyta zróżnicowana pod względem nie tyle muzycznym co emocjonalnym.


Na płycie znalazło się czternaście kompozycji (w tym 3 mixy), które pozwalają na wyzwolenie w nas różnych emocji. Otwierający album utwór After Dark (She Came) wprowadza nas w orientalny, mroczny a zarazem zmysłowy nastrój, którego brzmienie moze być dla nas mylące w stosunku do zawartosci całej płyty. Kolejny utwór Silent War wprowadza nas w nieco szybsze elektroniczne a zarazem tak melancholijnie nie sięgające naszego wymiaru dark wave'owe brzmienie. Utwór ten naprawdę świetnie brzmi na żywo (o czym miałam okazję się przekonać). My Sweet November to utwór ze spokojnym elektotronicznym bitem.


More Love-More Suffer to mój faworyt na albumie – zalicza się on do grona tych które zapadają w pamięci na długo...utwór swoim mrocznym przenikliwym brzmieniem wprowadza nas w stan zamyślenia. Kolejne utwory: Frozen In Me, Little Ghost a także Just Perfect Sin wprowadzają w bardzo specyficzny nastrój romantycznego dark-wave. Nastrój romantyzmu przerywa nam Cover My World, który swoimi brzmieniami przenosi nas na scene future-pop. Kolejny utwór przenosi nas w zupełnie inny świat... Soul’s Humanity to bardzo spokojna ballada, z fortepianem, przy której możemy pozwolić sobie na chwile refleksji.

(...)... If You Only Try To Tell Me Truth
If You Only Lie
And Kill Me Deep
If You Only Try!...(...)



Po nieco spokojnym kawałku przyszedł czas na klimatyczny Close Behind You i wreszcie trochę cięższy tytułowy kawałek All Of White Horizons...
Rozpoczynający się od słów:

„W Tobie widziałem samego siebie lepszego, bardziej ludzkiego...(..)”

przenosi nas w całkowicie odmienny świat ... w świat przepełniony ciężkim, ambientalnym klimatem.


I wreszcie przyszedł czas na mixy. Pierwszy Silent War (Rotersand Mix) jak dla mnie jest rewelacyjny – na parkiet nadaje się w 100 % - został on bardziej zeelektryzowany niż My Sweet November (Neikka RPM Mix) a także Frozen In Me (Hungry Lucy Mix).


Myślę że warto poznać tą płytę. Za każdym razem gdy się jej słucha można odkryć coś nowego. Mam nadzieję że Agonished By Love uda się zabłysnąć nie tylko na polskiej scenie dark.. ale także na zagranicznej.



Track-lista albumu:

01. After Dark (She Came)
02. Silent War
03. My Sweet November
04. More Love – More Suffer
05. Frozen In Me
06. Little Ghost
07. Just Perfect Sin
08. Cover My World
09. Soul’s Humility
10. Close Behind You
11. All Of White Horizons
12. Silent War (Rotersand Mix)
13. More Love - More Suffer (Neikka RPM Mix)
14. Frozen In Me (Hungry Lucy Mix)

Ocena: 8/10



Agonised by love - All of white horizons.jpg
 Description:
 Filesize:  27.23 KB
 Viewed:  9911 Time(s)

Agonised by love - All of white horizons.jpg




Last edited by NocturnalGirl on 24-03-2005, 23:14; edited 4 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Skuld


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Pisces
Joined: 06 Oct 2004
Posts: 114
Location: Slavland :P

PostPosted: 23-03-2005, 22:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmmmm........ i co ja moge powiedzieć ta recenzja jest poprostu świetna.......
nic dodać nic ująć........... moja krew :D
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 21-04-2005, 16:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Płytka nie jest zła, niedawno ją dostałem i miałem okazję posłuchać. Nie musimy się w świecie wstydzić. Jedyny mankament to brak własnych pomysłów na muzykę - wszystkie patenty juz ograne, przetestowane i zaakceptowane przez publiczność, więc nie może to być płyta zła. Mnie się nawet podoba - nic odkrywczego, nic po swojemu, ale bardzo poprawnie, miło i profesjonalnie. Jak na debiut - nie chcę zapeszyć - jest OK :)

P. S.
Bo bym zlinczowany został :D - to powyżej to moje osobiste, subiektywne wrażenie po kilkukrotnym przesłuchaniu płyty :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 19-12-2005, 11:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

a mnie ABL nie podchodzi jakos, widzialem na CP i zupelnie mi nie podpasowalo nie dalbym tej plycie wiecej niz 6.... ale to moje zdanie niekoniecznie obiektywne :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 20-12-2005, 09:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
a mnie ABL nie podchodzi jakos, widzialem na CP i zupelnie mi nie podpasowalo nie dalbym tej plycie wiecej niz 6.... ale to moje zdanie niekoniecznie obiektywne :]



ile ludzi na świecie tyle będzie opinii co do tej płyty... jednym będzie pasowała innym nie ;] - no i dobrze ... bo jakby każdy miał taki sam gust to byłoby nudno ;]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Severus


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 53

PostPosted: 23-12-2005, 19:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

bardzo fajna plytka, mila i ciepla. Mam ja oryginalna :)
niby nic odkrywczego, tam zalatuje DoD, tam disco lat 80ch, tam jeszcze czyms... ale slucha sie bardzo przyjemnie :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Recenzje » Agonised By Love - All Of White Horizons (2004)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group