FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Książki
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sachmet


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 4
Location: TBG

PostPosted: 15-04-2004, 18:15    Post subject: Książki Quote selected Reply with quote

Wiele osób sądzi, ze dzisiaj prawie nikt nie czyta książek. Ale ja się z tym nie zgodzę, choćby dlatego, że ja bardzo lubię czytać (nie licząc lektur typu"Kordian"...) Właśnie zdobyłam moje ulubione kryminały A. Christie i będę się w nich zaczytywać ....dopóki nieskończę:)
A Wy jakie ksiązki lubicie najbardziej??
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 15-04-2004, 18:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie ksiazką wszechczasów jest Diuna, Franka Herberta. Wszystkie cześci, jest to dzieło do którego wracam co jakiś czas, ponieważ jest ono pełne przekazów filozoficznych i religijnych.
Nie wspominając już o bardzo ciekawej, wciągającej fabule.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Kubolski


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 26
Location: Zgierz

PostPosted: 15-04-2004, 18:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmmm... Z lektur serdecznie polecam "Zbrodnię i karę" Dostojewskiego oraz "Folwark Zwierzęcy" Orwell'a. Więcej nie przeczytałem :P

Najbardziej chyba trafia do mnie uniwersalne przesłanie "Małego Księcia". Coś fantastycznego.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 15-04-2004, 18:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kubolski wrote:
Hmmm... Z lektur serdecznie polecam "Zbrodnię i karę" Dostojewskiego oraz "Folwark Zwierzęcy" Orwell'a. Więcej nie przeczytałem :P

Najbardziej chyba trafia do mnie uniwersalne przesłanie "Małego Księcia". Coś fantastycznego.


Wiele lektur bylo ciekawych... Np. Dziady...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 15-04-2004, 18:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja uwazam, ze najlepsze sa ksiazki Paulo Coelho szczegolnie Alhemik, ale popieram ergo w sprawie diuny. Ksiazka dobra, acz ciezka i kazda kolejna czesc coraz trudnijesza w odbiorze i moim zdaniem gorsza.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 15-04-2004, 19:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

DakKon wrote:
Ja uwazam, ze najlepsze sa ksiazki Paulo coelho szczegolnie Alhemik, ale popieram ergo w sprawie diuny. Ksiazka dobra, acz ciezka i kazda kolejna czesc coraz trudnijesza w odbiorze i moim zdaniem gorsza.


Coehlo nie jest zły, czytałem jego wojownika światła, bardzo mi się podobał. Czytałem chyba coś jeszcze ale nie pamietam co :]

Co do diuny to ja bym polemizował z tą słabością... 2 część cyklu jest najsłabsza wg. mnie, ale następne są całkiem ciekawe. Diuna jest o tyle ciężka, że za każdym razem kiedy po nią sięgam widze nowe aspekty całej sprawy i rozumiem więcej niuansów. Wtedy pozostałe częsci też nabierąją blasku.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 15-04-2004, 19:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

wiem ze moge byc w tym przypadku malo oryginalna..ale uwielbiam..Terrego Pratchett'a..i caly jego Świat Dysku...szczególnie "Kosiarz"...a "równoumagicznienie" to poprostu wg mnie cudeńko!!:)
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 15-04-2004, 19:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szmanka wrote:
wiem ze moge byc w tym przypadku malo oryginalna..ale uwielbiam..Terrego Pratchett'a..i caly jego Świat Dysku...szczególnie "Kosiarz"...a "równoumagicznienie" to poprostu wg mnie cudeńko!!:)


Nikt ci nie każe byc szczególnie oryginalnym w tym co lubisz... :-)
Pratchetta tez lubie... Ale nie tylko cykl o Rincewindzie jest ciekawy. Mnie na kolana położył "Dywan".
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 15-04-2004, 19:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Nikt ci nie każe byc szczególnie oryginalnym w tym co lubisz... :-)
Pratchetta tez lubie... Ale nie tylko cykl o Rincewindzie jest ciekawy. Mnie na kolana położył "Dywan".


chodzilo mi bardziej o to..ze wlasnie bardzo duzo ludzi lubi Pratchett'a..tak jak np duzo ludzi lubi i jest zakochanych w Mistrzu Tolkienie, ktrego tez zreszta bardzo lubie i wracam czesto do niego..Ja nawet nie mam potrzeby byc jakas oryginalna..bo jestem jaka jestem..tylko zalezy jak mnie odbieraja inni..ale to mnie w sumie malo obchodzi :P :)
Back to top
View user's profile Send private message
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 15-04-2004, 20:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:

Co do diuny to ja bym polemizował z tą słabością... 2 część cyklu jest najsłabsza wg. mnie, ale następne są całkiem ciekawe. Diuna jest o tyle ciężka, że za każdym razem kiedy po nią sięgam widze nowe aspekty całej sprawy i rozumiem więcej niuansów. Wtedy pozostałe częsci też nabierąją blasku.


Hmmm.... To moze powinienem do niej wrocic po pewnym czasie? Pomysle, ale akurat i tak uwarzam, ze 1 jest najlepsza. :D

Co do Pratcheta to nie uwarzam, aby fakt, ze go rowniez lubie to byl powod do wstydu. jesli to komercyjne to dobrze mi z tym. :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 16-04-2004, 12:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

DakKon wrote:
Ergo wrote:

Co do diuny to ja bym polemizowal z ta slaboscia... 2 czesc cyklu jest najslabsza wg. mnie, ale nastepne sa calkiem ciekawe. Diuna jest o tyle ciezka, ze za kazdym razem kiedy po nia siegam widze nowe aspekty calej sprawy i rozumiem wiecej niuansów. Wtedy pozostale czesci tez nabieraja blasku.


Hmmm.... To moze powinienem do niej wrocic po pewnym czasie? Pomysle, ale akurat i tak uwarzam, ze 1 jest najlepsza. :D

Co do Pratcheta to nie uwarzam, aby fakt, ze go rowniez lubie to byl powod do wstydu. jesli to komercyjne to dobrze mi z tym. :P


Oj powinienes polecam bardzo sam jestem fanem Diuny, cala ta intryga o mesiaszu to jedna wielka polityka a melanz?? ktoz z nasz nie dosuzka sie analogi w naszym wspolczenym swiecie odnosnie przyprawy?? albo fremenii?? fanatyczni wojownicy ktorzy pragna zamienic arrakis dla swojego dobra aby juz nie bylo przyprawy, czy to wam czegos nie przypomina?? Zaprawde wielkim pisarzem jest Frank Herbert a jego 6 tomow porusza problemy uniwersalne... dotyka problem narkotykow wsrod spolecznosci ale takze i innych aspektow bardziej natury politycznej... Ostatnio ogladalem nawet nowa adaptacje filmowa i nie powiem pierwszy tom nie byl fenomenalny az mial cos w sobie, natomiast drugi mnie zachwycil mial w sobie to cos. Dla nie wtajemniczonych to cos to fabula tak pierwszy tom jest tylko poczatkiem tak kolejne sa tylko klockami w calej gorze lodowej lamiglowki. Fakt ze 2 tom jest slaby hmm jest nieco za ogolny... bo Mesjasz Diuny jest tylko potencjalnym zarzewiem do iscie kontrowersyjnej erupcji watkow zartowno filozoficznych jak i psychologicznych:) no coz nie bede tutal swoich wywodow filozoficznych dalej wypisywal bo to nie ma sensu, ta ksiazke trzeba przeczytac, bo naprawde warto:]
Back to top
View user's profile Send private message
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 16-04-2004, 14:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

przeciez prawdziwy metal nie potrafi czytac, wiec po co taki temat?? :PPP
a tak serio to mi przypasowalo kilka autorow, np. Tolkien, Lovercraft, Coelhe czy ostatnio fajnie sie czytalo Pilcha - pod upadlym aniolem... ale kazdy czyta co chce ;]
ps.NItsche tesh fajnie pisal :>
Back to top
View user's profile Send private message
RaveN
Guest








PostPosted: 16-04-2004, 14:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Moze nie wygladam na zagorzalego czytelnika ale bardzo lubie kryminaly "spod piora" wymienianej juz wczesniej A. Christie. Ergo jesli chcesz cos tej autorki to daj znac bo mam troche w e-bookach i chyba wszystko w ksiazkowym wydaniu.
Back to top
Kojot


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 50
Location: Kraina Ozz

PostPosted: 16-04-2004, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mnie osobiście bardzo podobał sie z Dracula Brama Stokera oraz opowiadania Edgara Allana Poe'go...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-04-2004, 16:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

RaveN wrote:
Moze nie wygladam na zagorzalego czytelnika ale bardzo lubie kryminaly "spod piora" wymienianej juz wczesniej A. Christie. Ergo jesli chcesz cos tej autorki to daj znac bo mam troche w e-bookach i chyba wszystko w ksiazkowym wydaniu.


Ja jednak wole troche inne klimaty niz A. Christle, Mam ponad 500 ebookow ktorych nie przeczytam bo mi szkoda moich oczu ( chyba ze sprawie sobie monitor lcd ). Jedyne co ostatnio czytam to sa podreczniki roznego typu , i wcale mnie to nie cieszy :(
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Next »
Forum Index » Sztuka » Książki

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group