FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Magia, okultyzm i takie tam...
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 22-06-2005, 20:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mucha zdaje się, że być może i masz racje. To co powiedziałeś to jedno różne bractwa to drugie. Nie wiadomo do końca czym mogą się zajmować.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 06-08-2005, 21:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myśle że magia jest tylko jedna ale wiele rytów, które do niej prowadzą. Skuteczność rytów i bractw, zajmujących się okultyzmem jest tym skuteczniejsza, im większa wiara adeptów w powodzenie swoich poczynań.
Back to top
View user's profile Send private message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 07-08-2005, 18:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja sądze że magia jest bardziej przyziemna niż się wydaje i nie trzeba jej klasyfikowac, robić szopek ani innych przedstawień.........
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 07-08-2005, 21:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wierzę że istnieje magia , może te prorocze sny , przeczucia.. to też magia . Kiedyś dawno temu miałam dziwny przypadek związany z pewną sytuacją i nie był to przypadek myślę że to była w jakimś sensie magia . Raz byłam też u wróżki , jeszcze nim wiedziałam że wyjadę za granicę ona mi o tym powiedziała i większość jak do tej pory , sprawdziła się.... czekam na dalszy ciąg zdarzeń...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 07-08-2005, 21:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Najważniejsze to dużo szacunku i pokory oraz czytanie i porównywanie wielu, wielu tekstów... I oczywiście nie zajmowanie się czymś o czym nie ma się pojęcia... :)


Dodalabym jeszcze duuuuuużo wiary , przede wszystkim WIARY.....:D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 07-08-2005, 21:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli nic innego jak siły autosugestii
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Cradle_88


Offline 



Joined: 05 May 2005
Posts: 51
Location: Cmentarna Aleja

PostPosted: 07-08-2005, 22:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do magii czy różnych takich czarów to za bardzo nie weirze. Natomiast zgodzę się z wypowiedzią Vampirella jak pisała o proroczych znach, przeczuciach itp rzeczach. Ja jeszcze nigdy czegoś takiego nie odczułem ale wystarczy mi że mam wielu znajomych którzy mają takie przeczucia. Kiedyś jedna koleżanka ostrzegała mnie przed jednym wyjazdem na rowerze, mówiąc że lepiej będzie dla mnie jak zostane w domu, nie chciała powiedzieć ale nie chciała mnie póścić... nie wiedziałem o co jej chodzi i sobie pojechałem. Doszło do wypadku hamulce mi wysiadły i trzasnąłem do samochodu nic mi sie nie stało dzięki temu że koleś przed kierownicą szybko zahamował, ale niestety znalazłem sie na jego masce i byłem troszku poobijany. Jak wróciłem powiedziała mi o swoim śnie w którym zderzyłem się z samochodem...

Ale co do wróżek to nie wierze... sory ale mam takie jakieś nastawienie do nich że niby one sobie są i wysyają z palca jakieś pierdoły, ja nie byłem u wróżki ale kumpel był. Wywróżyła mu że jego życie będzie totalnym dnem, że nie będzie mieć rodziny a zostanie przestępcom... Nigdy nic niekomu nie ukradł i ma zamiar sie pobrać w najbliższym czasie :P Jeśli kogoś uraziłem to sory ale to jest moje zdanie na temt wróżek...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 07-08-2005, 23:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cradle_88 wrote:
Ale co do wróżek to nie wierze... sory ale mam takie jakieś nastawienie do nich że niby one sobie są i wysyają z palca jakieś pierdoły,Jeśli kogoś uraziłem to sory ale to jest moje zdanie na temt wróżek...



Nie masz za co przepraszać, każdy ma prawo do własnego zdania. Zresztą pośród wróżek jak innych speców od paranolmalnych rzeczy, nie brakuje oszustów. Też myśle że prorocze sny i przeczucia zaliczają się niejako do magii. O potędze takich snów przekonałam się już nie raz więc, nie moge nie wierzyć.
Back to top
View user's profile Send private message
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 08-08-2005, 06:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli chodzi o oszustów to przypomniało mi się: kiedyś na pewnej stacji oglądałem jak dwie wróżbitki ukazywały swój fach poprzez łączność telefoniczną ze słuchaczem.
Zabawne było to, że na bierząco pytały się słuchacza o rzeczy które chce wiedzieć wyciągając pokątnie różne dajmy na to tajemnice, na które potem niby karty znają odpowiedź.
Obejrzyjcie sobie na którymś z kanałów, gdzie ciągle dzwonią ludzie pod 700... i coś tam jeszcze.
Respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 08-08-2005, 07:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Celem lepszego zrozumienia magii i wróżb zaleca się przeczytać komiks ASTERIX pt. "Wróżbita"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 08-08-2005, 08:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:

Dodalabym jeszcze duuuuuużo wiary , przede wszystkim WIARY.....:D

Kiedys spotkalem sie ze stwierdzeniem ze magia to poprostu technologia na poziomie zbyt wysokim dla obserwatora i ta definicja mi sie wydaje najbardziej realna.
Dla czlowieka z innej epoki dzisiejszy swiat bylby pelen magicznych zdarzen i kto wie czy kiedys pewne "zdarzenia magiczne" to wlasnie nie byly jakies fajne wynalazki ktore sie zagubily posrod piaskow czasu,
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 08-08-2005, 08:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niezły punkt widzenia. ZAsadniczo można i z tym się zgodzić, jednak można to widzieć na różne sposoby i wykorzystywać na jeszcze inne. Kuglarzy nam w naszym świecie nie brakuje.
Niezła teoria.
Respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
krwawa mary - na


Offline 



Joined: 09 Aug 2005
Posts: 2
Location: metropolia ZUA i rozpusty

PostPosted: 09-08-2005, 22:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

bawilam sie w to kiedys, ale teraz bardzo tego zaluje, bo tym nie mozna sie bawic... wiadomo, wszystko co probowalam zrobic, wrocilo do mnie ze zdwojona sila...tak to juz jest...raczej sie za to nigdy w zyciu znow nie wezme, nie ma mowy!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 09-08-2005, 22:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Okultyzm nie jset zabawą i prędzej czy później to, czym sięposługujesz zażąda zapłaty. W dowolnej nieprzyjemnej formie. Widziałem to parę razy - i nie jest to nic przyjemnego. Istnieje znacznie więcej, niż sięnaszemu "oświeconemu" światu wydaje i nalezy z tym uważać. Czasem wypowiadane słowa zyskują znacznie większą moc, nuż bylibyśmy skłonni im przypisać...
Back to top
View user's profile Send private message
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 09-08-2005, 22:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja może jeszcze powrócę do tego co pisałam tu wcześniej :) Moje kolejne zdarzenie ,: wypadł mi nagły wyjazd do pl a że nie miał mnie kto zawieść , jedynym moim wyjściem było załatwić sobie przewóz Busem do pl , zrobiłam, załatwiłam jak trzeba na ustalony dzień ale.... po kilku godzinach coś jakby mi mówiło by odwołać ten wyjazd hmm zwykle jakby to mi powiedziała jakaśznajoma osoba to bym olała sprawę , aże to przyszło tak od środka ze mnie.. uczyniłam to ...wkońcu nie pojechałam do pl , ale po kilku dniach usłyszałam od znajomych że ten Bus którym miałam jechać , rozwalił się w Niemczech :] to nie był jedyny przypadek , o takich przypadkach -przeczuciach , słyszałam nieraz
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Magia, okultyzm i takie tam...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group