FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Magia, okultyzm i takie tam...
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 09-08-2005, 22:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak już pisałem zycie to magia i nie trzeba żadnych szopek ...... mamy więcej zmysłów niż sądzimy....:) wszystko jest częścią magii i wcale nie trzeba szukać jej w rytuałach i obrzędach aczkolwiek nie wątpie że i tam ona może być
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 10-08-2005, 07:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja kiedyś miałem przeczucie, ze w lidze angielskiej Southampton zremisuje z Tottenhamem. Postawiłem u bukmachera i faktycznie wygrałem :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 16-08-2005, 16:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
Okultyzm nie jset zabawą i prędzej czy później to, czym sięposługujesz zażąda zapłaty.W dowolnej nieprzyjemnej formie


zgadzam sie z tym - okultyzm to nie jest zabawa, chociaz wiele osob tak własnie uwaza.... jednak wszystko ma swe granice.... taka zabawa moze doprowadzic do czegos niedobrego
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
v-anity


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 18 Sep 2005
Posts: 55

PostPosted: 21-09-2005, 20:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
Okultyzm nie jset zabawą i prędzej czy później to, czym sięposługujesz zażąda zapłaty. W dowolnej nieprzyjemnej formie. Widziałem to parę razy - i nie jest to nic przyjemnego. Istnieje znacznie więcej, niż sięnaszemu "oświeconemu" światu wydaje i nalezy z tym uważać. Czasem wypowiadane słowa zyskują znacznie większą moc, nuż bylibyśmy skłonni im przypisać...


Każda akcja powoduje reakcje. Jeśl wypowiadamy jakieś słowa w rytułałach musimy się zastanowic nad konsekwencjami, ale nie tylko tymi które czekają nas, ale i innych rozważyć wszystkoe możliwe reakcje na nasze życzenie. Bo czasem to co jest dobre dla nas może nie być dobre dla kogoś innego. Miałam kiedyś kontakt z covenem z Londynu. Oni dali mi ważną radę "uważaj o co prosisz, bo za wszystko o co poprosisz będziesz musiała dużo zapłacić". Ludzie których zrzeszają coveny mają swoje tajemnice, oni płacą za swoje życzenia odpowiednią stawkę. Jaką? Można się dowiedzieć tylko do covenu wstępując, a jest to długa droga, (rok do kilku nawet lat nauk, potem obserwacja starszyzny) dopiero po kilku a nawet kilkunastu latach poznajemy główne tajemnice.
Back to top
View user's profile Send private message
AkkA


Offline 



Joined: 18 Aug 2004
Posts: 20
Location: Myślenice

PostPosted: 08-10-2005, 16:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

też często doświadczam przeczucia... a tak ogolnie myśle że można kożystać z magii ale z głową. Mam znajomą która jest tarocistką i posiada dar jasnowidzenia, oraz dużo czytam na temat magii (ale praktykuje raczej żadko) i chciałabym wszystkich ostrzec przed samodzielnym ukladaniem tarota a szczególnie po spożyciu alkoholu gdyż jest to niebezpieczne! Mimo że wywoływanie duchów czy układanie tarota wydaje się niektórym niewinną zabawą to może to mieć poważne konsekwencje...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Selenka


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 11 Oct 2005
Posts: 3

PostPosted: 11-10-2005, 19:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

luxia wrote:
Magia jest jak taniec na linie... to ryzykowna zabawa, przez którą można wpaść w niezłe bagno. Opanowanie tej sztuki niesie duże mozliwości... ale czasem cena, którą trzeba za to zapłacić jest bardzo wysoka.


i tu sie zgodze...i w sumie niewiele dodam...


Interesująca rzecz...
Magia to poprostu inna nazwa energii którą mamy w sobie... Oby sie nią umieć posługiwac...



Ps. Sama nieraz doświadczam bardzo dziwnych rzeczy więc nie mogłabym powiedzieć że w Magie nie wierze...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Istil


Offline 



Joined: 17 Oct 2005
Posts: 17

PostPosted: 17-10-2005, 18:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kiedyś bardziej mnie to zajmowało, teraz przerzuciłam się na sny świadome i tzw. OB... Mam dość często uczucie deja vu ale to juz taka moja natura i nie mam zamiaru tego zmieniać... Okultyzmu, czy magii postrzeganej jako "czarna" (choć nie lubię tego podziału) unikam jak tylko mogę... To chyba po prostu strach... Zwłaszcza po tym, jak moja siostra rzuciła klątwę miłości na jednego chłopaka i miała z nim problemy jakieś trzy lata... A przez to cała rodzina... Po prostu obsesja!
Back to top
View user's profile Send private message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 17-10-2005, 20:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heh. Co tu duzo mowić. Za duzo wiem by nie wierzyc za malo by w jaki kolwiek sposob prakrykowac. Pamietam ze jak bylem mlodszy to zobaczylem na jednym filmie goscia robiacego mlynki nozem. Chcialem tak samo i zaczalem cwiczyc. Po godzinie miale cale rece pociete. Po tem zaczalem trenowac duza plastikowa linijka. Nauczylem sie paru fajnych rzeczy ktore moge wykonac nozem majac swiadomosc ze sie nie pokalecze. Nie slyszalem jeszcze o plastikowej magii ktora mozna by pocwiczyc. Dlatego sie za to nie biore. Blizny na dloniach mi przypominaja.
Back to top
View user's profile Send private message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 18-10-2005, 16:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też skąd inąd spotkałem się z magia w praktyce... Kiedyś pewna dziewczyna tak mnie oczarowała, że do tej pory nie mogę się otrząsnąć... Dawno to było... Ale było ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Skuld


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Pisces
Joined: 06 Oct 2004
Posts: 114
Location: Slavland :P

PostPosted: 18-10-2005, 20:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

o ile magią to nazwać można ale zajmuje się wróżeniem z run bardzo ciekawe i czasochłonne zajęcie tylko boje sie samej sobie powróżyć :P
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Istil


Offline 



Joined: 17 Oct 2005
Posts: 17

PostPosted: 19-10-2005, 14:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chcę sobie zrobić runy... Mam nadzieję, że dasz mi w razie czego kilka wskazówek?
Back to top
View user's profile Send private message
Skuld


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Pisces
Joined: 06 Oct 2004
Posts: 114
Location: Slavland :P

PostPosted: 19-10-2005, 14:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

pewnie że tak podeśle ci na prv bo tego jest dużo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
v-anity


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 18 Sep 2005
Posts: 55

PostPosted: 19-10-2005, 14:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

To i do mnie wyslij w takim razie :)
Back to top
View user's profile Send private message
Insomnia


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Jul 2005
Posts: 16
Location: Poznań

PostPosted: 25-08-2007, 20:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Przeczucie, które mówi nam , że coś jest nie tak... Jedni tłumaczą to paranormalnymi zjawiskami, okultyzmem, a inni istnieniem Boga i wiary. Wiara też czyni przecież cuda. Były przypadki opętania, dziwnych zbiegów okoliczności i przeczuć i uzdrowień, które zostały dokładnie udokumentowane i są dosyć wiarygodne. To czy tłumaczymy to jako czyny Boga czy cuda, czy jako przypływ magii i różnych, tajemnych mocy.

Jednak ja okultyzm, magię i takie rzeczy lubię wykorzystywać do swych opowiadań lub czerpać z tego inspirację. KRÓLESTWO Larsa von Triera doskonale wykorzystywało te dziedziny. A większość zjawisk "dziwnych" tłumaczę jednak wiarą. Biblia ma większy sens niż książki o okultyźmie czy magii, których jest dużo, i są chyba jednym wielkim chaosem.
Back to top
View user's profile Send private message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 26-08-2007, 12:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niezle spostrzezenie, w koncu magia jest chaosem, szczegolnie gdy praktykowana przez naturszczyków, róznej masci mroczniaków, samozwanczych magów czy osób nadmiernie grajacych w warhammera...;p
Kazdy sobie tlumaczy jak umie, jak mu pasuje do jego wiary...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Magia, okultyzm i takie tam...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group