FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Film » Królestwo niebieskie
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 15-05-2005, 21:25    Post subject: Królestwo niebieskie Quote selected Reply with quote

dzisiaj właśnie obejrzałam Królestwo Niebieskie i muszę przyznać, że bardzo mi się podobało - choćby dlatego, że nie był to taki film, jakiego się spodziewałam (a przygotowałam się naprawdę na najgorsze - tandetne romansidło prowizorycznie tylko osadzone w bliżej niesprecyzowanym kontekście odlegle historycznym :P), a tu proszę...

romans co prawda jest, ale bardzo marginalnie i nawet nie razi, realia epoki zachowane w miarę przyzwoicie, sceny walki bardzo przekonujące, ale to co mnie najbardziej urzekło, to sposób w jaki są pokazani krzyżowcy i Muzułmani (którzy w żaden sposób nie przypominają krwiożerczych prymitywnych barbarzyńców, jak to zwykło się ich postrzegać)

jak ktoś jeszcze nie widział, niech ogląda, jak ktoś nie planował oglądania, niech się przełamie, bo warto :)

a co sądzą ci, którzy już widzieli? :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aventya


Offline 



Joined: 16 Nov 2004
Posts: 71
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 16-05-2005, 10:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja obejżałam i jestem zachwycona :) Piekna sceneria i doskonała muzyka i oczywiście film poprawny historycznie :) Jak dla mnie to uczta kinomana. Polecam wszystkim :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
villemo69


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 33
Zodiac: Taurus
Joined: 31 Dec 2004
Posts: 19
Location: Wołów

PostPosted: 01-06-2005, 17:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie film byłby całkiem niezły, gdyby nie Orlando Bloom. Już drugi raz zagrał po prostu fatalnie.
Sceny batalistyczne były świetne.
Back to top
View user's profile Send private message
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 01-06-2005, 20:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

villemo69 wrote:
Dla mnie film byłby całkiem niezły, gdyby nie Orlando Bloom. Już drugi raz zagrał po prostu fatalnie.


hehe... wypadł i tak ze dwa razy lepiej niż w Piratach z Karaibów (gdyby nie Johnny Depp, to nie dałoby się w ogóle na ten film patrzeć) tylko niech on już nigdy przenigdy nie gra kowala... nadaje się na kowala mniej więcej jak ja na zakonnicomodelkę - powinni mu tego absolutnie zabronić :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
villemo69


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 33
Zodiac: Taurus
Joined: 31 Dec 2004
Posts: 19
Location: Wołów

PostPosted: 01-06-2005, 20:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak to dobrze,że ktoś jeszcze zauważył, iż Johnny Depp uratował Piratów z Karaibów. Orlando jako Legolas też był nie najlepszy.
Back to top
View user's profile Send private message
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 01-06-2005, 21:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

villemo69 wrote:
Jak to dobrze,że ktoś jeszcze zauważył, iż Johnny Depp uratował Piratów z Karaibów. Orlando jako Legolas też był nie najlepszy.


w Piratach był... Depp, Depp, Depp... potem bardzo wielka przepaść i jeszcze trochę Deppa :D zresztą może i w tak dennym filmie łatwiej zagrać wielką rolę :) a Legolasa akurat się nie czepiam (właśnie oglądam Powrót Króla na HBO :-))) - rola dość prosta, bo sprowadza się do maksymalnego nieokazywania emocji, a w tym Bloom jest niezły :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 02-06-2005, 08:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmmmm.... a mnie na krolestwie niebieskim spac sie chcialo , ten film jest "nijaki". Niby wszystko poprawne, nie ma wiekszych zgrzytow. ale jakos tak jakby bez serca grani i zrobiony. PO filmie Ridleya spodziewalem sie wiecej. Ten film taki troche o niczym byl, byl sobie koles i obronil jerozolime bo mu sie slusznie wydawalo tak postapic... wlasciwie to jej jednak nie obronil ;P

nudny ten film byl po prostu. Gladiator byl duuzo ciekawszy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Perfect Witch
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Aries
Joined: 13 May 2004
Posts: 187
Location: Zgierz

PostPosted: 02-06-2005, 21:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Ten film taki troche o niczym byl, byl sobie koles i obronil jerozolime bo mu sie slusznie wydawalo tak postapic... wlasciwie to jej jednak nie obronil ;P


a wiesz, że to mnie właśnie najbardziej poruszyło w tym filmie? tak właśnie wygląda historia - jeden człowiek raczej nie da rady jej zmienić i przeciwstawić się całemu światu, choćby nie wiem jak słuszne mu się to wydawało... może po prostu już mam dość filmów w których lonely hero zwycięża całe armie zła i wszyscy żyją długo i szczęśliwie :-)

a film nie jest o niczym - zrobić dzisiaj film, w którym muzułmanie nie są bandą dzikusów, którzy są ostatecznie zmieceni z powierzchni ziemi, to też trzeba mieć odwagę :) czy ja piszę niegramatycznie, czy mi się tak tylko wydaje? :|
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 02-06-2005, 21:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mi "Królestwo Niebieskie" też nie przypadło do gustu. Byłam na tym filmie w kinie z klasą i niektórzy spali. Koleżanka ciągle zmieniała pozycję, bo nie wiedziała jak ma siedzieć żeby było jej wygodnie spać. Po twórcy "Gladiatora" spodziewałam się lepszego filmu. Nie potrafię dokładnie powiedzieć co mi się w tym filmie nie podobało i jak powinno być żeby było lepiej, no ale po prostu nie przekonał mnie. AVE wszystkim
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 24-02-2006, 08:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie najbardziej spektakularne były sceny walki i ta krew, której pełno do okoła. Przelewana krew
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 01-06-2006, 10:40    Post subject: Quote selected Reply with quote

No mi w zasadzie trudno wypowidzieć się o tym filmie, bo podchodziłam do niego z 5 razy i za każdym razem usnęłam (za to dzięki temu Ergo obejrzał ten film o 4 razy za dużo :P). Tłumaczę to sobie tak, że nie było w nim nic specjalnego skoro nie zdołał przykuć uwagi. Ewentualnie jest druga opcja, że jest to film z tych przyciągających uwagę w samej końcówce w nagrodę dla wytrwałych, a ja okazałam sie niegodna :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 01-06-2006, 16:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie masz czego zalowac :) Koniec rownie nudny jak poczatek.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 28-10-2006, 22:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja dopiero dziś obejrzałam - co prawda straciłam jakieś 30 min początku ,ale i tak podobała mi się plastyczność i kolory, sceny wojenne i machiny oblężnicze ( mniam mniam :D ), Saladyn też mniam :D:D a i Orlando z zarostem na twarzy niezłe wypadł ( ale składam to na karb mojego zboczenia w kwestii zarostów na twarzach męskich :D ). Więc mozna powiedzieć, że mi się podobało. :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Adorfine


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Jun 2006
Posts: 121
Location: że znowu

PostPosted: 30-10-2006, 14:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

'Królestwo..' oglądałam spory kawałek czasu temu,ale dobrze wspominam.Pamiętam,że wtedy mi się nawet,nawet spodobało..wtedy.Ciekawe jakby było teraz.
Back to top
View user's profile Send private message
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 30-10-2006, 17:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Orlando marnym aktorem jest:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Film » Królestwo niebieskie

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group