FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » HIM - obciach czy jednak zespół? (wydzielone)
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-06-2005, 11:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czyli dalej z tego co widzę wszystko co jest komercyjne i bardzo popularne. Ale nie można się z Tobą nie zgodzić, Gladwyn. Nie widziałem jeszcze nigdy, żeby ktoś po rozstaniu z HIM zaczął słuchać np: Opeth czy Satyricon. I mimo popularyzacji sceny black metal pozostaje ona jednak zamknięta dla ogromnej większości ludzi. Ja jednak twierdzę, że jest to bardzo dobre z jednej strony, gdyż niepowołani ludzie nie tykają się tego, czego nie powini. Jak tu ktoś ładnie napisał o rozpuszczonych mózgach - mogła by taka muzyka wywołać wśród nich nieodwracalne zniszczenia :)

Czyli z tego co widać przeciętny słuchacz HIM nadal zostaje wśród swojej komercyjnej papki, tylko nieco klimaty zmienia...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 08-06-2005, 12:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

2Myst - ale mowilismy juz o tym, jak coś jest popularne nie musi być od razu kiepskie. Ja wychodzę z założenia, że bycie troo jest śmieszne. Moją (chyba) ulubioną kapelą jest Nachtwunsch. Widziales jak ludzie teraz na nich plują? Nawet fani już nie mają takiego respektu do nich. Powiem tak - mnie gówno obchodzi, gdzie się kapela pokazuje, w jakiej telewizji i gazetach. Czy sprzedają kubki zew swoimi fotami itd. Póki muza mnie kręci wszystko jest spoko. I ja mimo, że wyrosłem zdecydowanie z muzyki lat 70-tych (Sabaci, Zepy, Purple i inni) to nie mam problemów, żeby zarzucić sobie Amon Amarth, Kreatora, Samaela, Behemotha czy Deicide. Prog typu Opeth, czy Greencarnation też nie jest mi obcy. I to na tym ma polegać. Uważam, że fajnie, że są takie przejściówki dla małolatów, jak [shadow=orange:cfe7fa71d1]HIM[/shadow:cfe7fa71d1] bo inaczej hip-hop by w życiu w zapomnienie nie odszedł.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-06-2005, 13:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się ponownie! Na przykład wymienione przez Ciebie Behemoth, Vader, Dimmu Borgir czy Cradle of Filth to poprostu genialni muzycy. Jedni z najlepszych, jakich znam. Podobnie ma się rzecz z opluwanym Manowar, który posiada chyba najlepszego basistę jakiego nosiła ziemia (Joey DeMaio)!

I dalej, ja wyrosłem na starym thrashowym syfie (każdy chyba powinien wiedzieć, o co chodzi, nie będe kapel wymieniał) ale potem się rozwijałem wraz z moimi zainteresowaniami muzycznymi. Gdy ja miałem 13 lat toczyła się wojna pomiędzy depeszami a metalami, muzyka była wyraźnie podzielona na gatunki i nie było wątpliwości. Teraz te granice się zatarły, powstały jakies klony, podgatunki, odcienie aż ciężko się połapać. Ale masz chyba rację mówiąc, że przejściówka w stylu HIM jest lepsza niż jakikolwiek hiphop. Jeśli to ma być alternatywą na hooliganów, dresów i hiphopów, to zacznę chyba popierać taką muzę. Ale pytanie rodzi się tylko jedno - czy skoro inna jest muza, mentalność też się zmienia? Bo z tego co zauważyłem poziom inteligencji tych małolatów od HIM nie jest wiele wyższy od tych od hiphop. Może się mylę, może krzywdzę, ale ja tak zaobserwowałem.


Last edited by Myst on 08-06-2005, 14:46; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 08-06-2005, 14:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

małolaty mają to do siebie że nie mają dużo pod kopułą (oczywiście nie wszyscy, ale większość), a to dlatego właśnie, że są młodzi - dopiero się kształtują i wyrabiają (jak to mówią - nie od razu Kraków zbudowano)
wedłg mnie Him nie jest zły, kilku piosenek sympatycznie się słucha (nie znam całego repertuary, nie interesuje mnie, ale zasłyszane gdzie nie gdzie utworki mogą być), a jak dla mnie o wiele przyjemniej niż Vadera czy CoF (znowu wychodzi kwestia upodobań:]
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-06-2005, 14:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ćma wrote:
małolaty mają to do siebie że nie mają dużo pod kopułą (oczywiście nie wszyscy, ale większość), a to dlatego właśnie, że są młodzi - dopiero się kształtują i wyrabiają (jak to mówią - nie od razu Kraków zbudowano)


Nie chodziło mi o to, że są głupsi ode mnie tylko o to, że między sobą niewiele się różnią w odbiorze otaczającego ich świata. Chodzi mi też o to, że te kawałki HIM niewiele się różnią w warstwie tekstowej od popularnej papki tv - to znaczy wszystkie i tak są o miłości, rozstaniach i samotnych nocach bez ukochanego/ej. To miałem na myśli mówiąc o znikomych różnicach pomiędzy inteligencją tych nastolatków.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 08-06-2005, 14:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Nie chodziło mi o to, że są głupsi ode mnie tylko o to, że między sobą niewiele się różnią w odbiorze otaczającego ich świata.


mi też o to chodziło...a ty jak to zrozumiałeś ??
Back to top
View user's profile Send private message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-06-2005, 15:05    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zrozumiałem to w ten sposób, iż starasz się wytłumaczyć mi że dzieci są z początku głupsze a wraz z wiekiem stają się mądrzejsze. Tak wynika z Twojej wypowiedzi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 08-06-2005, 19:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Chodzi mi też o to, że te kawałki HIM niewiele się różnią w warstwie tekstowej od popularnej papki tv - to znaczy wszystkie i tak są o miłości, rozstaniach i samotnych nocach bez ukochanego/ej.


A wyobrazasz sobie tych małolatów jak się dowiadują co to znaczy: "Apo Pantoz Kakodaimonoz"? Stary - teksty na poziomie muzyki i wtedy jest OK. Póki co, niech się małolaty nie dowiadują o czym są teksty Dimmu, Kredek nie mówiąc już o Cannibal Corpse, czy Deicide.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 08-06-2005, 22:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

W sumie masz rację... Jakby któraś z 12 latek zadała sobie trud przetłumaczenia tytułu kawałka Kredek "Gilded Cunt" to mogło by poważnie odmienić jej życie :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gladwyn


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Virgo
Joined: 06 Jan 2005
Posts: 420
Location: Apocalytptic City

PostPosted: 08-06-2005, 22:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokładnie. Póki nie wiedzą, co siedzi tak naprawdę w "Dinner at the Deviant's Palace", niech sobie słuchają "The sacrament" i "Solitary Man" HIMa. Chociaz ja cały czas twierdzę, że ich największy hicior, czyli "Join me" ma zajebiście niebezpieczny i sugestywny tekst. No ale coż, słowami moherów - "Zły czai się wszędzie".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ćma


Offline 



Joined: 01 Jul 2004
Posts: 292
Location: Wrocław

PostPosted: 09-06-2005, 15:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Myst wrote:
Zrozumiałem to w ten sposób, iż starasz się wytłumaczyć mi że dzieci są z początku głupsze a wraz z wiekiem stają się mądrzejsze



Myst wrote:
że między sobą niewiele się różnią w odbiorze otaczającego ich świata



to jedno i to samo (jak na mój gust)...dzieci są jeszcze nie ukształtowane (bo niekoniecznie głupsze..), mają mały bagaż doświadczeń i w dość podobny sposób patrzą na otaczający ich świat
Back to top
View user's profile Send private message
iszta


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Scorpio
Joined: 14 May 2004
Posts: 35
Location: Gdansk

PostPosted: 19-06-2005, 12:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tia.... Moze i sluchajace HIMa nastolatki sa jeszcze niedoswiadczone i maja siano w glowie, ale to wcale nie jest powod by karmic je dalej komercha. Przeciez ich teksty sa do przesady smieszne i w ogole nie maja klimatu. To parodia. Kto wie czy przypadkiem przez dzialalnosc tego zespolu grupa „ambitniejszych nastolatkow ” nie dala sobie spokoju z np: metalem przekreslajac go jako rodzaj ambitnej muzyki.

Przeciez ciezszej muzyki mozna zaczac sluchac po przesluchaniu kilku starych plyt DM albo obejrzeniu czy jakiegos dobrego filmu. Mysle, ze muzyka Pana V.Vallo nie wplywa w jakis niesamowity sposob na gusta rozhisteryzowanych nastolatek. Jak ktos czegos szuka to znajdzie.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 28-06-2005, 01:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Son of The Sun - Therion kojarzy mi się z HIM, w tej chwili nie wiem dlaczego ale tak jest. Może sie mylę?
Respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 15-07-2005, 19:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Czytam sobie te madrosci obu panów szczególnie ( Mr Myst i Gladwyn) i z Waszej analizy Panowie wynika że najpierw mozna zacząć ( łaskawie) od HIM'a , potem można Nighwish, ale paotem to prosta droga do Opeth, Amon Amarth, Vadera itd. Jesli nie , to wyglada jakbym zatrzymałą się w rozwoju....Otóż oświadczam,że poprzez HIM'a doszłam do innych kapel fińskich , poprzez Charona, Nightwish aktualnie do Wednesday13,Notre dame ( niefińskie juz :D) . Z cięzszych to zdzierżę chyba tylko Kredki, sorry. I nie czuje się upośledzona. Nie każdy chce i ma ochotę słuchać Dimmu, cannibal corpse i tym podobnych.
Wydaje mi się mimo wszytsko ,ze lepiej jak taka nastolatka zostanie przy HIMie( i nawet rasmus -mimo ze syf) niz zacznie słuchac rodzimych rockowych ( ;P) typu Brodka, Doda, albo Wilki....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 15-07-2005, 19:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

HIM to dla mnie zespół i tyle
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » HIM - obciach czy jednak zespół? (wydzielone)

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group