FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » World Coming Down
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 25-07-2005, 11:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak to jest cieszymy się z cudzego nieszczęścia... ja nie czytam gazet nie czytam newsów ja poprostu patrze co się u mnie dzieje na ulicy i nie żadko mam okazje obserwować sceny jak z programów typu "uwaga" jak napisałe Nietzsche:
"Budować się" cudzą niedolą. - Komuś przydarzyło się nieszczęście i oto schodzą się "litościwi" i roztaczają przed nim obraz jego niedoli - w końcu oddalają się zadowoleni i zbudowani na duchu : napaśli się przerażeniem i spędzili dobrze popołudnie. " i dobrze ejst mnie ciesza obrazki z mojej dzielnicy bo po raz kolejny ci wszyscu niby ludzie udowadniają że nie są nic warci i usprawiedliwiają mnie i moją postawe wobec nich właśnie swoim zachowaniem i ich marnym życiem
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 25-07-2005, 17:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

z regóły rzadko czytam wiadomości chyba że coś mi akurat wpadnie w ręce , w mediach przeważa polityka a tym się zwykle nie interesuje bo po przeczytaniu każdej wiadomości wściekałam się , zaprzestałam więc.. czasem pooglądam jakieś krótkie wiadomości w tv i to mi wystarcza

Robert.M. wrote:
Tak to jest cieszymy się z cudzego nieszczęścia...


w tym przypadku Robert ma rację , jak i pozostali , głównie społeczeństwo bazuje na czyimś nieszczęściu :] wystarczy że tylko coś się wydarzy , prasa szybko znika z półek sklepowych a i jest wtedy o czym pogadać :]
Niewiem jakoś się tak utarlo że reagujemy na cudze nieszczęścia :] nie powiedziałabym że to z litości ale z rządzy sensacji ..
wystarczy że gdzieś koło mnie zdarzy się wypadek ( co często się zdarza ze względu na nieprzestrzeganie przepisów drogowych ) to cała rzesza wybiega z domów , widziałam nawet kobiety z łychami w rękach .. pewnie od garów odbiegły .. by tylko nie uszczerbnąć widowiska :]..


Robert.M. wrote:
Komuś przydarzyło się nieszczęście i oto schodzą się "litościwi" i roztaczają przed nim obraz jego niedoli - w końcu oddalają się zadowoleni i zbudowani na duchu : napaśli się przerażeniem i spędzili dobrze popołudnie.


tak tak i potem te tygodniowe komentarze , a po tygodniu się zapomina i czeka na kolejną...
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 27-07-2005, 22:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Odnośnie socjalizmu to do tej pory spłaccamy długi zaciągnięte dla "rozkwitu gospodarki" którego w tamtych czasach nie było.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 28-07-2005, 07:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Własnie. Skoro było tak cudnie za Gierka toskąd się wzięły wydarzenia w 76, Sierpień 80, i krótko po Gierku stan wojenny? Co, ludziom sie w głowach poprzewracało od tego dobrobytu pewnie?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 28-07-2005, 07:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oczywiście szaleli zwyczajnie szaleli....za chlebem
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 28-07-2005, 08:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jack the Nipper wrote:
Własnie. Skoro było tak cudnie za Gierka toskąd się wzięły wydarzenia w 76, Sierpień 80, i krótko po Gierku stan wojenny? Co, ludziom sie w głowach poprzewracało od tego dobrobytu pewnie


zgadzam sie i dodam,ze w 1976 zalamanie calkowite gospodarki,rolnictwa,energetzki itd.Zalamanie eksportu i rynku wewnwtrznego powstrzmano dzieki naplywowi kredytow zachodnich ktore umozliwialz import.W rezultacie gwaltownie roslo zadluzenie Polski.Chodz dane te nadal utrzmzwano w tajemnicy ,globalnz dlug PRL wzrosl z 12,1 mld dolarow do 22,3 mld dolarow ten dlug wynosil tyle do grudnia 1976r :-
W 1976 r stosunek roczny splata rat i odsetek do calkowitego eksportu wzniosl 34%,w 1979 r zas juz 75% i nadal rosl.Gospodarka polska zblizala sie do bankructwa...ehhh i podobno za Gierka byo tak wspaniale..ktos moze powiedziec ze mam poglady prawicowe,ale taka jest historia i czasz propagadz sie skonczylz wiec po co dalej zaklamzwac historie i pisac jaka to bylo wspaniale w tamtzch czasach..pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 06-11-2005, 13:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

Uważam że świat leci ku zagładzie. Zgadza się. Ale czy jest to taka zagłada jak z filmów. Bom ! bomby atomowe , wojny, etc?? Nie wydaje mi się. Dążymy do zagłady intelektualnej. Wszędzie komercja, reklamy, tanie sensacje, społeczeństwo głupieje. Wkrótce zapomni o przeszłości żyjąc tylko teraźniejszością i dając sobą manipulować niewiele mądrzejszym od ogółu....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5
Forum Index » Rozmowy » World Coming Down

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group