FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » [Dark Electro] Wumpscut - fenomen ?
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 25-06-2004, 20:14    Post subject: [Dark Electro] Wumpscut - fenomen ? Quote selected Reply with quote

Zastanowilo was kiedys czemu muzyka :W: sie nie nudzi nigdy ? Nie odwaze sie jej nazwac ponadczasowa ale czuje sie ten charakterystyczny styl . Niby wszystkie plyty maja wiele wspolnych elementow, a jednak nie nudza sie, nie na sie wrazenia odgrzewanych kawalkow i powtarzania jednego motywu jak to sie nie raz niestety zdarza.

plays "SRPC000X onigiri 10 EXTRA FUTURE DJ ATTACKERZ.mp3 (HARDRAVE.JP RADIO(JAPANESE UNDERGROUND HARDRAVE) )" - from "" - 0 kbps


Last edited by Ergo on 09-12-2005, 15:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
luna.tic


Offline 



Joined: 14 Jul 2004
Posts: 6

PostPosted: 14-07-2004, 15:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

z całym szacunkiem dla muzyki Rudiego R. ale to co on wyprawia "dookoła" swoich wydawnictw to mnie zaczęło straasznie mierzić..... te wszystkie plakaciki, znaczki, pocztówki, bransoletki i nawet prezerwatywa z logo (sic!) i inne pierdolniki dodawane do płyty....
Czyżby szanowny Rudi pobierał wzorce od britnejowskich speców od promocji???

Może niedługo na odpuście na wsi będzie można dostać lizaka z logo.... tfujjj
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-07-2004, 15:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

masz racje z tym ze jesli mialbym wybierac miedzy tym zeby rudy splycal swoja muzyke i coraz bardziej ja lagodzil zeby zyskac wieksze grono odbiorcow ( a co za tym idzie zarabiac wiecej kasy ) , to juz wole zeby zarabial na duperelkach :P

Quote:
nawet prezerwatywa z logo (sic!)

To ja juz wiem co chce sobie kupic :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
luna.tic


Offline 



Joined: 14 Jul 2004
Posts: 6

PostPosted: 14-07-2004, 15:20    Post subject: Quote selected Reply with quote

a nie spłycił już na bone peelerze??

[ Dodano: 14-07-04, 16:22 ]
a jakie są twoje ulubione kawałki ewentualnie płyta???
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-07-2004, 15:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz , wg. mojej opinii to nie. Raczej jest to wynik tego ze Rudy sie zakochal czy cos w tym stylu :]

Dla mnie te kawalki nadal maja jesgo agresje tylko sa mniej "surowe", moze to dlatego odbior tez jest troche inny.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
luna.tic


Offline 



Joined: 14 Jul 2004
Posts: 6

PostPosted: 14-07-2004, 15:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

właśnie o tą surowość chodzi.... a właściwie jej zanik....
już poprzednia płyta pokazała że Rudi idzie w stronę lżejszą i łatwiej przystępną....
ale mimo wszystko :w: jest ok!!
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 14-07-2004, 15:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

nom wazne ze czuje sie ze :W: to jest :W:
To wlasnie swiadczy o tym ze nawet jesli jest troche inaczej to nadal jest to robione z dusza...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-12-2004, 15:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

A mnie Bone Peeler rozbroił in minus oczywiście. Przesłuchałem 2 razy i wywaliłem. Jak dla mnie :W: gdzieś się zapodział na tej płycie i mam obawy co do dalszego ich rozwoju. Poprzednie płyty były znacznie lepsze...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
rosetta twist


Offline 



Joined: 27 Oct 2005
Posts: 4

PostPosted: 27-10-2005, 05:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

wumpscut
o tak!
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 27-10-2005, 09:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

w tej chwili juz po wydaniu najnowszego Evoke - wumpscut NIE !
Z tej plyty to mi malo co pasowalo.. zreszta opisalem w recenzji...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 27-10-2005, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

:Wupscut : to naprawdę kawał dobrej muzyki, ale musze się zgodzic z Ergo co do Evoke. Chyba jeden jedyny kawałek jaki mi podszedł z tej płytki to był 'Churist Churist', ostatecznie moge posłuchac reszty ale jeśli mam do wyboru ta płytkę albo np Wreath of Barbs czy Embryodead chociażby z 'War', który stanowi wręcz esencję projektu Rudiego....

A co do tych dodatków, to to było ciekawe... ale do czasu, niestety...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 27-10-2005, 21:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

a ja :W: nie lubie i nie rozumiem jak to powiedzial ergo "fenomenu" bardziej bym sie zastanowił nad fenomenem front 242, ktorego tez jakos nie czuje. No coz taki ze mnie prostak, ze nie rozumiem "Fenomenów" sceny ;)

np. Funker Vogt(Killing Time Again) - [Killing Time Again (Disc 1/2)] Killing Fields (Killed Mix)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 27-10-2005, 21:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Baby Grace wrote:
jeśli mam do wyboru ta płytkę albo np Wreath of Barbs czy Embryodead

embryodead jest naprawde dobra plyta... chociaz Bunkergate 7 tez bylo niezle, no i nie zapominajmy o eevil young flesh :D uwielbiam :\/\/: wlasnie za nie... mam nadzieje ze dobre czasy jeszcze wroca

[ Dodano: 27-10-05, 22:31 ]
DakKon wrote:
a ja :W: nie lubie i nie rozumiem jak to powiedzial ergo "fenomenu" bardziej bym sie zastanowił nad fenomenem front 242, ktorego tez jakos nie czuje. No coz taki ze mnie prostak, ze nie rozumiem "Fenomenów" sceny ;)

wydawalo mi sie to oczywiste ale skoro nie rozumiesz to ci wytlumacze... takie zespoly jak front 242 to byli pionierzy ktorych tworczosc zmienila cos w muzyce, to wlasnie takie grupy jak oni tworzyli EBM, dziwie sie ze nie rozumiesz tak oczywistej rzeczy. WUmpscut tez robil muzyke wyjatkowa, rozpoznawalna i ciekawa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
DakKon


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 137
Location: Łódź

PostPosted: 28-10-2005, 07:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:

wydawalo mi sie to oczywiste ale skoro nie rozumiesz to ci wytlumacze... takie zespoly jak front 242 to byli pionierzy ktorych tworczosc zmienila cos w muzyce, to wlasnie takie grupy jak oni tworzyli EBM, dziwie sie ze nie rozumiesz tak oczywistej rzeczy. WUmpscut tez robil muzyke wyjatkowa, rozpoznawalna i ciekawa.


no dobra wiem, ze front rozpoczal ebm, ale tez nie dokonca. Mozna zaprotestowac czy to front 242 byl pierwsze czy Die Krupps czy DAF czy... tak naprawde nalezy poszukiwac korzeni ebm w wytworni PIAS (Play It Again Sam), a co bylo juz ebm, a co jeszcze nie? Ciezko wyczuc, wiec stwierdzenie, ze od front 242 zaczla sie ebm, moze popularnosc ebm zaczela sie od front 242 i zespol ten byl i ciagle jest otaczany swoistym kultem. Ale jak mowie zauwazam lepsze kapele ebm, choc do front-u stopniowo sie przekonuje.
Natomiast :W: grajacy nota bene muzyke calkiem inna niz front 242 rowniez ma wielu wiernych fanow, a ich fascynacja przypomina czesci tych funow front 242 ( ciagle na terenie polski mozna znalezc napisy front 242, ja przyznam sie widzialem napisy na scianach 2 kapel: :W: i dm, ale wiem, ze czesto spotyka sie front 242). Natomiast sam nie rozumiem fascynacji :W:. Muzia spoko, ale bez wybitnych cudow. Rozpoznawalna? tak Wyjatkowa? moze jesli uznamy za wyjatkowosc to, ze fani poznaja kawalek odrazu, ja rozpoznaje po pierwszej nucie covenant - call the ship to port, ale nie nazwe tego kawalka wyjatkowym, ot kawal solidnego future popu. Ciekawa? Tu wlasnie polemizuje.

np. Chinese Theatre - [Yet Another Electro Compilation Vol. 2 #07] Breath In Breath Out
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 28-10-2005, 08:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

DakKon wrote:
moze jesli uznamy za wyjatkowosc to, ze fani poznaja kawalek odrazu, ja rozpoznaje po pierwszej nucie covenant - call the ship to port, ale nie nazwe tego kawalka wyjatkowym, ot kawal solidnego future popu. Ciekawa? Tu wlasnie polemizuje.

nie, raczej bym powiedzial ze z wczesniejszymi kawalkami bylo tak, ze nie znajac kawalka jak tylko go uslyszales to wiedziales ze to musi byc WUmpscut.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » [Dark Electro] Wumpscut - fenomen ?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group