FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Symbole religijne w muzyce
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 21-07-2005, 23:17    Post subject: Symbole religijne w muzyce Quote selected Reply with quote

Czy uwazacie ze niszczenie i znieważanie symboli religijnych (krzyże, obrazki....) podczas koncertów "metalowych" jest na miejscu?? ... a może to świadczy o braku tolerancji i szacunku ...
Jakie macie podejście do takiego zachowania ?? Czy się Wam to podoba??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 21-07-2005, 23:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jak ktos niema szacunku do symboli religijnych i poprze to odpowiednią argumentacja w tekstach wywiadach itp i nie jest tzw pozerem to to mysle i wiem nawet że należy wyrażać co sie czuje sam jestem fanem deicide i cos o takich nieudolnościach wiszących dogóry nogami na uwielbianym przez jakże inteligentych ludzi krzyzu wiem ...Nie nalezy miec tolerancji dla głupoty i fałszu oraz szacunku dla ludzi i symboli ich nie godnych
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 21-07-2005, 23:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Masz Robert racje ale teraz popatrz.... jest koncert kilku zespołów... począwszy od gotyku skończywszy na black'u... (bylem swiadkiem takiego koncertu) .. rozni ludzie impreza mieszana... w srodku koncertu zmiana zespolu.. wychodzi pan na scene... z wymalowana twarza... zaczynaja grac... mijaja 4 utwory ... wyciaga obraz religijny poczym zaczyna wykrzykiwac.... "Szatan jest wielki jebac Katoli" itd.. poczym pluje na obraz i zaczyna go deptac....

Ja wiem jedno ... muzyka jest sztuką a;le nie mozna nazwac sztuka obraze kogos uczuc... zauwaz ze na koncerty przychodza rozni ludzie... poczawszy od 14latkow skonczywszy na starszych osobach.
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-07-2005, 00:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

No cóż eheheheh faktycznie z tym obrazkiem to naprawde wysoki poziom przedstawił ów waszmosć:) Co do obrażania uczuc to moje tez sa obrażane przez katolików więc jakoś mnie mało obchodzą ich uczucia religijne w końcu idac na koncert każdy wie kto będzie grać i jaką przedstawia swoja muzyką ideologie a jesli wie że zostaną jego szlachetne uczcuia obrażone a mimo to idzie no to cóz jego sprawa i tylko pogratulować. Jak juz powiedizałem z mojego punktu widzenia to wygląda dokłanie tak....mam swoje poglądy ( nie będe ich tu wykładac ze względu na chęć zatrzymania dobrej atmosfery na forum no i przede wszystkim na Ciebie) i gdy pierwszy raz włączyłem Insineratehymn Deicide( bo była to ich moja pierwsza płytka) i usiadłem przy tekstach to tej wspaniałej muzyki i przeczytałem...
" Where's your god when you need him?
Beware, he's deceiving
Intimidation, revelation
Wipe my ass on its pages
Fuck your god with good reason
In contempt, holy treason
I desecrate thee, it's amazing
Open wound, he forsakes you
Satan comin', angel shun 'em
Prophet's bludgeoned under his rule
Reach out to hymn, not there again
Free us from this, Satan live
You've been robbed of your spirit
Ain't god's love so endearing
Incrimination, contemplation
Hopeless path of damnation
End of days, you're afraid of
And you thought he forgave us
Infuriating, devastating
Cut your throat, Satan's waiting
Satan comin', angel shun 'em
Prophet's bludgeoned under his rule
Reach out to hymn, not there again
Free us from this, Satan live"

To stwierdzilem jasno iż ten zespół oraz jego muzyka jest uosobieniem nienawiści, niechęci, wrogości, obrzydzenia do religii katolickiej jak również i do chrześcian wogóle , oraz wreszcie do samego boga więc nie rozumiem czemu zespoły jak Deicide czy np Hate nie miałby posługiwac się tymi anty symbolami by ubarwić swoje przedstawienie by sprawic je takim jakiego oczekuja ludzi dla których grają..To jest moje zdanie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 22-07-2005, 00:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
tak....mam swoje poglądy ( nie będe ich tu wykładac ze względu na chęć zatrzymania dobrej atmosfery na forum no i przede wszystkim na Ciebie)


Poglądow jest tyle ilu jest ludzi na świecie i wiem,ze nie warto nikogo przekonywac na siłe....wiem jedno,ze nienawisc rodzi nienawisc i tyle
Robert.M. wrote:

To stwierdzilem jasno iż ten zespół oraz jego muzyka jest uosobieniem nienawiści


A tak na marginesie to mi tez sie nie podoba wszystko w religii katolickiej,ale to nie znaczy,ze mam palic i niszczyc czyjes uczucia religiijne...

Robert.M. wrote:
w końcu idac na koncert każdy wie kto będzie grać i jaką przedstawia swoja muzyką ideologie a jesli wie że zostaną jego szlachetne uczcuia obrażone a mimo to idzie no to cóz jego sprawa i tylko pogratulować.


Pamietaj,ze tam było wiecej kapel o roznym klimacie tak jak napisałem wczesniej

Robert.M. wrote:
Co do obrażania uczuc to moje tez sa obrażane przez katolikó


Wiesz jesli ktos Ciebie obraził to nie znaczy,ze wszyscy są zli :]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-07-2005, 08:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Religia katolicka obraża mnie jako człowieka głosząc swoje idiotyczne dogmaty i hasła w stylu "cywilizacja miłości". Obrażają moja godność nazywając się ludźmi bo osobiście nie spotkałem w życiu jeszcze katolika który zasługiwał by na to miano..chrześcijanin to inna sprawa..Ci którzy sprawują piecze nad kościołem katolickim to sort ociemniałych i zepsutych ludzi którzy występki w swoich szeregach tłumaczą że wszędzie są ludzie źli a przecież ksiądz winien być człowiekiem światłym i bez skazy z prawdziwego powołania bo przecież prowadzi ludzi nieudolnych bez własnego kręgosłupa moralnego i zasad przez tą jakze trudną ścieżke życia...Do tego to co oni głoszą....ehhh to chyba nie miejsce na moje wywody...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 22-07-2005, 09:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rambo wrote:
jest koncert kilku zespołów... począwszy od gotyku skończywszy na black'u... (bylem swiadkiem takiego koncertu) .. rozni ludzie impreza mieszana... w srodku koncertu zmiana zespolu.. wychodzi pan na scene... z wymalowana twarza... zaczynaja grac... mijaja 4 utwory ... wyciaga obraz religijny poczym zaczyna wykrzykiwac.... "Szatan jest wielki jebac Katoli" itd.. poczym pluje na obraz i zaczyna go deptac....

Ja wiem jedno ... muzyka jest sztuką a;le nie mozna nazwac sztuka obraze kogos uczuc... zauwaz ze na koncerty przychodza rozni ludzie... poczawszy od 14latkow skonczywszy na starszych osobach.
Pozdrawiam


byłam na podobnym koncercie.... tylko że to była impreza gotycka... a zespół przyjechał jako niespodzianka ??... tak było na plakatach i powiem jedno... zachowanie panów na scenie jakoś nikogo nie zainteresowało .. po prostu ludzie zaczeli na nich wyzywac i zakonczyli koncert.... i to nie jest tak Robert ze akurat tam gdzie ja bylam wiedzieli ludzie co to za koncert... bo gdyby tak bylo to nawet mnie tam bynie bylo bo ja deathu nie slucham ... a blacku sporadycznie ale tez nie przepadam... wiec nie mow mi ze czasami ludzie wiedza gdzie ida.... zaznaczam ze ten koncert byl jako niespodzianka i nie bylo wzmianki na plakatach i co bedzie grac.....



jak dla mnie takie zachowanie na scenie to beznadzieja... nie rozumiem takiego zachowania...

[ Dodano: 22-07-05, 10:34 ]
Rambo wrote:
Poglądow jest tyle ilu jest ludzi na świecie i wiem,ze nie warto nikogo przekonywac na siłe....wiem jedno,ze nienawisc rodzi nienawisc i tyle

zgadzam sie z tym ... nienawiść rodzi nienawiść.....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-07-2005, 09:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz Nocturnal ale publika wyśmiała owych waszmościów i tak powinno byc bo to akurat onie nie trafili w konwencje tego show na którym byłaś:) Ale jeśli ktoś idzie na Destruction tour (bo tam bodajże gra Hate) i czuje się wielce obrażony to inna sprawa .....Tak btw nalezy tez podzielić takie zachowania jak np dość inteligentny wywód Nergala podczas koncertu behemotha a darcie obrazków przez jakiegoś niedzielnego szataniste który chce poprostu zabłysnąc tym jaki on nie jest mroczny :) Glen tam np nie drze obrazków ani wokal wspomnianej juz przeze mnie grupy Hate którzy w zasadzie tak zwane beszczeszczenie symboli kończy na wywieszeniu swoich flag( Ci w temacie wiedza oco chodzi). Więc nalezy zauważyć że jedno to inteligentnie i na poziomie wyrażanie swoich uczuć i wszystkiego co z nimi związane a drugie to czysta pustota i pozerka...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 22-07-2005, 09:49    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
ale publika wyśmiała owych waszmościów i tak powinno byc bo to akurat onie nie trafili w konwencje tego show na którym byłaś:)


wiem.. koncert przerwal organizator imprezy ;] poza tym i tak nie mieli dla kogo grac bo all opuscili pomieszczenie


Robert.M. wrote:
Ale jeśli ktoś idzie na Destruction tour (bo tam bodajże gra Hate) i czuje się wielce obrażony to inna sprawa

no ale na takie trasy to wiadomo ze jada osoby ktore lubują sie w takiej muzyce a nie innej... ja np już bym nie poszła .. i nie chodze ;]

Robert.M. wrote:
.....Tak btw nalezy tez podzielić takie zachowania jak np dość inteligentny wywód Nergala podczas koncertu behemotha a darcie obrazków przez jakiegoś niedzielnego szataniste który chce poprostu zabłysnąc tym jaki on nie jest mroczny :)

ja mysle ze Rambo mial wlasnie to na mysli gdy zakaldal ten temat...


Robert.M. wrote:
a drugie to czysta pustota i pozerka...



jak dla mnie to jest pozerka... i to wielka ;/ i mi sie osobiscie to nie podoba i tego nie toleruje chociaz jestm osobą tolerancyjna... wiem ze sa różni ludzie i różne zachowania

inteligentne zachowanie to to jak np zachowuje sie vader na scenie.... graja bo kochaja i nie zajmuja sie pozerstwem ..... pozerstwo darcie obrazkow, palenie krzyży czy podobnych rzeczy..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-07-2005, 09:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aha i należy też zauważyć, że wszystko jest w tym momencie również rzeczą gustu bo nawet "fan" zespołu Mayhem może byc urażony, że oberwał na koncercie rozprutą owcą...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 22-07-2005, 09:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
Aha i należy też zauważyć, że wszystko jest w tym momencie również rzeczą gustu bo nawet "fan" zespołu Mayhem może byc urażony, że oberwał na koncercie rozprutą owcą...

oczywiście ze tak...

a powiem tak - takie zachowanie na koncertach to czyste pozerstwo.... chca tym przyciagnac ''młodzież'' - mysla ze w ten sposób będzie większa publika... młodzi są wręcz zauroczeni takim zachowaniem... ;] bo dla nich to jest cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 22-07-2005, 10:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Racja ja osobiście nie jestem zachwycony nad pewnymi zachowaniami niektórych(nalezyt o zauważyć) kapel balckowych i jestem ciekaw czy właśnie takie zachowania to w 100% pozerstwo bo dla mnie zbytkiem jest by wokalista mojegu ulubionego zespołu rzucał jakims martwym ścierwem po scenie wole żeby grali solidna muzyke a jakis wywieszony plakacik czy jakieś ładne płucienko w tle za zespołem tylko nadaje klimatu jednocześnie nie ośmieszając wręcz zespołu...No cóz wszystko rzeczą gustu jak się okazuje a swoją droga to aż "strach" pomysleć, że skoro Mayhem rzuca owcami i świniami po scenie to czym powinni rzucać chłopcy z Cannibali czy Morticiana :D
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 22-07-2005, 22:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja powiem krótko. Mimo tego, ze jestem katolikiem (wierzącym, praktykującym), takie zachowanie mnie ani ziębi ani grzeje. Żyjemy w wolnym kraju, kazdy ma swobodę wypowiedzi, zachowania etc. I każdy za swój czyn odpowiada, przed innymi - tak jak powidziała Nocti - ludzie po prostu wyszli z sali i koniec.
I jeszcze (po raz kolejny jako osoba wierząca) powiem jedną rzecz - wybacz im Boże, bo nie wiedzą, co czynią - nie mnie to oceniać...
Back to top
View user's profile Send private message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 23-07-2005, 08:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Niektórzy wiedza co czynią dlatego czynią......
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 23-07-2005, 10:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tylko im siętak zdaje.. Ale lepiej nie drążmy dalej tego wątku...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Symbole religijne w muzyce

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group