FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Symbole religijne w muzyce
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 25-07-2005, 21:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Oczywiście że nei nalezy zakładac nawrócenia bo i tak do ważnych wniosków i do decyzji o zmianach czlowiek dochodzi zawsze sam ale zaznaczam człowiek.. a inny czlowiek może tylko się po częsci przyczynić do zmiany poglądów lub decyzji w obu przypadkach mówie o ludziach w pełnym słowa znaczeniu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 25-07-2005, 23:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nikt nie ma monopolu na rację, któa jak wiadomo zawsze leży gdzies po środku.

Ponieważ jest to temat o religii w muzyce, powiedzcie jak to waszym zdaniem jest:

Katolicy mają być święci, bo tak wymaga od nich religia, jesli zaś nie zachowują się jak święci (a pamiętajmy, ze błądzić jest rzeczą ludzką), natychmiast ktoś w niewybrednych słowach to wypomni. Nikt zas nie wypomina satanistom różnych zachowań, uznając najwyraźniej, ze skoro otwarcie reprezentują wszelkie złe i niegodziwosci to jest to wystarczające usprawiedliwienie do ich czynienia.
Przkład - jesli jakiś katolik o kims źle się wypowie, zaraz usłyszy "A gdzie Twoje chrzescijańskie miłosierdzie?", jesli zaś satanista nazwie ch.... papieża to wszystko jest ok, no bo to przecież nic osobliwego u satanistów (pomijam już braki w zwykłej kulturze)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 26-07-2005, 09:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wybacz Jack ale nazwanie chu.. papierza jest poniżej mojego dobrego smaku i , że tak powiem inteligencji sądze również, że inny Satanista z krwi i kości a nie jakis tam tani pozerek który chce tylko pokazac jaki on mroczny i tajemniczy przy tym zły nie jest będzie się trzymać z dala od takich sformułowań które z konstruktywnościa mają bardzo niewiele wspólnego. Jack tylko prosze nie myl Satanistów z szatanistami co by najchętniej kościoły palili... Satanista odpowiada za słowa i przed soba ma zawsze moralność i to jak juz mowiłem swoją wypracowaną a nie narzuconą więc ją ceni i nie szarga z błotem...Co do katolików to Jack spójż na większość....Na palcach jednej ręki policzysz pewnie tych swoich znajomych którrzy katolikami są i wiedzą cokolwiek o piśmie świętym i czytają je .....Katolicy przyjmuja również pewne zasady i rozumiem że nie można być ich aniołem stróżem i wytykac błędy ale skoro oni nie szanują swoich własnych zasad to czemu ja niby mam ich szanować i za co?? Bo szacunek nawet dla najbliższych nie powinien być pewnikiem na szacunek trzeba sobie zasłużyć podobnie jak na zaufanie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 26-07-2005, 10:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Już wczesniej wspoinałem, ze całkiem się gubię w nazewnictwie i nie wiem to jest Satanista kto szatanista a kto ateista, kto poganin a kto heretyk. Ile ludzi tyle opcji.

Skoro lubisz Deicide, może kojarzysz jeden z wywiadów Glenna, w którym powiedział, ze może szanować nawet chrześcijan o ile oni jego szanują i nie wchodzą mu z buciorami w zycie. A że mało który chrzescijanin go szanuje to on odpowiada tym samym.

I jest w tym dużo racji, że szanować się trzeba, nawet z wrogami, bo i do wroga trzeba mieć szacunek. Ja wychodzą z założenia, że jeśli ktoś zieje do mie nienawiscią to nie warto odpłacac mu tym samym, bo bardziej takiego zaboli, jesli zwyczajnie go całkowicie zignoruję.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 26-07-2005, 11:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Racja szacunek ważna rzecz, lecz jeśli nei szanuje to równeiż nei musze ziać nienawiścią do takiej osoby po prostu ją często zwyczajnie ignoruje no chyba że mi staną jego poglądy i jego osoba na drodze
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 26-07-2005, 12:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Zgadzam się też z tym, ze nie bardzo daje się szanować tych którzy sami sie nie szanują - najlepszy przykład to narkomani. Może i kiedys taki narkoman był fajnym kolesiem/fajna laska ale to najwyżej mogę miec sentyment do takiej osoby a już nie bardzo szacunek (bo za co??)

Uwaga osobista jeszcze, w zeszłym roku na Merciless po kilku piffkach i całkiem ciekawej rozmowie dowiedziałem się że nawet przedstawiciel NSBM mnie szanuje, choc do ichnich poglądów dalej mi niż stąd do Ziemi Ognistej :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 26-07-2005, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli ktoś jest sobą, potrafi bronić swoich poglądów bo są jego a nie on je przyjął bo musiał i tak mu zostało a do tego jest mądrym sprawiedliwym człowiekiem to czemu mam go nie szanować:) proste ,największy chrześcijanin może być w tym momencie warty szacunku o ile jego religia wypływa z niego jeśli zaś nie to cóż pozostaje mi tylko gardzić :) szacunek nie musi iść w parze ze zrozumieniem bo nigdy na 100% nie jestesmy w stanie zrozumiec drugiego człowieka
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 26-07-2005, 13:14    Post subject: Quote selected Reply with quote

To jest bardzo dobra uwaga, bo może sie zdarzyć i tak, że ktos zostaje chrześcijaninem dlatego, ze sam do tego doszedł a nie dlatego że tak mu nakazało środowisko w którym sie obracał.

Po to człowiek ma rozum żeby myslał, a nie slepo podążał za takim czy owym przywódcą.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 26-07-2005, 13:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

I to jest to ..wszsytko zalezy do człowieka ja w swojej osobie nie moge znieść, że ktoś kto mnie nie szanuje stoi nademną i czeka jeszcze na moją dusze uzurpując sobei do niej wszelkie prawa mimo że niby dał nam wolną wole, dlatego jestem kim jestem inny zas może uznać te bożą niewole za łaske i dar i jeśli to jest z niego a nie od jakis tam przedszkolnych katechtów którzy wyprali mu mózg a w dodatku nie będzie nastawać pustymi frazesami na moja osobe to niech sobie tkwi w przekonaniu o bożej łasce i miłości prosze bardzo jego życie jego dusza jego sprawa:)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 26-07-2005, 15:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mam pytanie - zna ktoś naprawde dobrą kapela grającą tzw chrześcijański black metal? (jakkolwiek by to idiotycznie nie wyglądało)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 26-07-2005, 17:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
najlepszy przykład to narkomani. Może i kiedys taki narkoman był fajnym kolesiem/fajna laska ale to najwyżej mogę miec sentyment do takiej osoby a już nie bardzo szacunek (bo za co??)


Ja ich NIE nie szanuje , bardziej im współczuję , że zeszli na złą drogę , może kiedyś w ważnej chwili nie pomógł im nikt i teraz cierpią ( znam wielu narkomanów , udzielałam się charytatywnie by im pomagać )

Mogę nie szanować , złodzieja , mordercę i gwałciciela , bo ONI nie zasługują na szacunek
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 26-07-2005, 17:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jack the Nipper wrote:
Mam pytanie - zna ktoś naprawde dobrą kapela grającą tzw chrześcijański black metal? (jakkolwiek by to idiotycznie nie wyglądało)

z kapelek grajacych chrzescijanski metal to chyba tylko Pneuma ;-)

a co do symboli religijnych to w samej muzyce to wszystko zalezy od tego jak zostaja one wykorzystane wg mnie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 26-07-2005, 18:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeśli chodzi a chrześcijański black metal to jest to niemożliwe bo jeśli chrześciajński to nie byłby black metalem:) chrześcijaństwo raczej mało mroczne jest :)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 26-07-2005, 21:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

Heh, cieżka sprawa z tym. Bo generalnie muzyka chrześcijańska jest dość nudna jak dla mnie. Jest wiele rzeczy w chrześcijaństwie z którymi sie zgadzam, bo nie są znowu takie głupie i jest kilka które w zasadzie wykluczają mnie z grona kościoła.

Raz, że chrześcijaństwo opiera się na zasadach "Nie rób tak i owak", czy powstrzymywanie się od danych zachowań, działanie wbrew ludzkiej naturze, naturze którą zgodnie z Pismem Świetym wymyślił Bóg jest faktycznie wyrażeniem woli Boga?

Dwa, uszczegółowienie do raz - Bóg stworzył człowieka, i stworzył go seksualnym, czy zatem przykazanie "Nie cudzołóż" nie jest wystapieniem przeciw Bogu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 26-07-2005, 21:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Pismo swięte jest słowem bozym a co za tym idzie to co tam napisali jest tym czego powinien się trzymać chrześcijanin. Skoro zatem tak jest to faktycznie bóg jak już gdzieś napisałem bóg każe nam przeczyć naturze którą sam stworzył! W jakim to go świetle stawia to już również powiedziałem na dodatek okazał się być bardzo złym i nieodpowiedzialnym rodzicem bo wyrzucił nas z raju tylko dlatego że poszliśmy za głosem instynktu wiedzy który tez w nas zaszczepił. Kim jest więc bóg?? każdy myślący człowiek powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie i ajk i również i na to co w takim razie jestesmy mu winni za to wszystko bo moim zdaniem za całośc można go dazyć bynajmniej pogardą
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next »
Forum Index » Rozmowy » Symbole religijne w muzyce

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group