FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Wrażenia po Castle Party 2005
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 01-08-2005, 21:34    Post subject: Wrażenia po Castle Party 2005 Quote selected Reply with quote

No i już po tegorocznym Castle Party.
Wypowiadajcie się na temat wrażeń, jakie odnieśliście po tegorocznej edycji tego festiwalu.
Ja z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że skład był słabiutki i nie przyciągnął publiczności. Pierwszego dnia (DJ's Night) podobał mi się występ DJ NoName oraz DJ Marka Jacksona z VNVNation, który to nawiązał genialny kontakt z publiką.
Z dnia drugiego urzekł mnie przede wszystkim występ Holendrów z Epica - niesamowity show jaki zaprezentowali przypłacam właśnie pisząc te słowa sporym bólem karku. Zresztą panowie (i pani) są bardzo mili, a ponieważ lało jak z cebra i nie bardzo chciało im się ruszać z zamku, miałem okazję porozmawiać dobre dwie godziny z basistą Yvesem Huts'em. Po nich miał wystąpić The Cruxshadows, ale występ musiał byc przerwany ze względu na burzę. Camouflage - gwiazdy sobotniego wieczoru - nie wystąpili w ogóle. Reszta zespołów tego dnia nie zwróciła mojej uwagi, a wysłuchałem każdego po kawałku. Zwłaszcza Lahka Muza nie popisali się w ogóle...
W niedzielę bardzo pozytywnie zaskoczył mnie zespół, który otwierał koncerty festiwalowe tego dnia - Forgotten Sunrise - piekielnie dobra elektroniczno-metalowa muza z powalającym wokalem. Podobnie zresztą jak Strommoussheld, którzy również pozytywnie mnie zaskoczyli. Dla mnie gwiazdą tego wieczoru był holenderski Grendel - i nie zawiedli mnie ani troszkę! Spociłem się jak cholera w młynie, który był pod sceną. Potężny beat i poskręcany głos niepozornego wokalisty rozruszały publikę na dobre! Scream Silence nie zrobili na mnie żadnego wrażenia i po 5 minutach oddaliłem się od sceny. Renatę Przemyk słuchałem będąc przy bramie (już wcześniej rano podczas swojej dwugodzinnej próby zanudziła mnie na smierć). Pierwsze 20 minut jeszcze jak ci mogę, ale dalej to już prawdziwa droga przez mękę. Torturowała tak moje biedne uszy przez 70 minut! Coś niby w stylu Massive Attack, ale tak po polsku (przepraszam Massive Attack za to porównanie)... Wolfsheim słuchałem już będąc z moją panią w namiocie na zamku... Nie dość, że się pół godziny spóźnili z rozpoczęciem koncertu, to smędzili straszliwie. Obejrzałem tylko końcówkę, po czym pomogłem im spakować sprzęt, aby jak najszybciej opuścili zamek...

Ogólnie festiwal uważam za najgorszy, na jakim byłem. Nudne, nieciekawe zespoły (za wyjątkiem Epica, Grendel, Forgotten Sunrise i Strommoussheld) nie mogły przyciągnąć wielkiej publiki. Festiwal wiele w tym roku stracił na swojej magii. To mój szósty raz na Castle Party i zdecydowanie pod względem muzycznym najgorszy...

A jakie są Wasze odczucia?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Mannequin


Offline 



Joined: 03 Aug 2005
Posts: 1

PostPosted: 03-08-2005, 22:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Napiszę to co wcześniej...jestem zachwycony tą niepowtarzalna atmosferą, życzliwymi ludźmi, no ale przede wszystkim Wspaniałą zabawą (pokochałem dark eleckro, w co sam nie mogę uwierzyć:))Myślę, że jeszcze nie raz tam wrócę
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 03-08-2005, 22:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

Mannequin wrote:
Napiszę to co wcześniej...jestem zachwycony tą niepowtarzalna atmosferą, życzliwymi ludźmi

nie powiem bylo sympatycznie w wiekszosci momentow ( to co mi sie nie spodobalo zawarlem w relacji z imprezy), ale boli mnie to ze niektorzy ludzie pojechali tam tylko po to aby sie pokazac... pozatym impreza wydaje sie mocno snobistyczna, a szkoda bo to chyba jednak czesciowo wina ludzi ( widowni ) ze probuja taka otoczke tworzyc.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 04-08-2005, 12:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

No i bardzo dobrze ze pojechali sie pokazac, bo przeciez na codzien nie maja na to okazji. A ze ktos lubi dobrze wygladac nie znaczy, ze nie pojechal tam takze dla samej muzyki.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 04-08-2005, 12:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

PePe wrote:
No i bardzo dobrze ze pojechali sie pokazac, bo przeciez na codzien nie maja na to okazji. A ze ktos lubi dobrze wygladac nie znaczy, ze nie pojechal tam takze dla samej muzyki.

nie twierdze ze nie pojechal dla muzyki, twierdze ze niektorzy tak robia i towidac.

A niby czemu na codzien nie moga ? ja na codzien wygladam tak jak mi sie podoba, nawet do pracy tak chodzilem jak mi pasowalo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Gakasha


Offline 

Age: 45
Zodiac: Scorpio
Joined: 04 Apr 2005
Posts: 153

PostPosted: 04-08-2005, 12:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

A co stoi na przeszkodzie żeby się pokazywać na co dzień?? Czyż oni poza takimi imprezami przesiadują w domach, czekają tylko na CP żeby wreszcie wyjść i spotkać innuch ludzi?? Powoli staje się to małym wyścigiem kto pokaże się lepiej, kto mocniej zapadnie swoją ekstrawagancją w pamięci innych, muzyka schodzi na dalszy plan. Mnie się wydawało zawsze że od pokazywania się są zloty a festiwale są od słuchania i podziwiania muzyki. Jak tak dalej pójdzie to z roku na rok, takie imprezy będą wyglądały coraz mizerniej pod względem muzycznym, jedynym wyznacznikeie będzie to że wypada pojechac i sie pokazać. Organizatorom będzie obojętne kto zagra, ludzie i tak przyjadą. Szkoda.
Back to top
View user's profile Send private message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 04-08-2005, 13:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie takie coś to nic innego jak pozerstwo...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 04-08-2005, 13:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
A niby czemu na codzien nie moga ? ja na codzien wygladam tak jak mi sie podoba, nawet do pracy tak chodzilem jak mi pasowalo.


Gakasha wrote:
A co stoi na przeszkodzie żeby się pokazywać na co dzień?? Czyż oni poza takimi imprezami przesiadują w domach, czekają tylko na CP żeby wreszcie wyjść i spotkać innuch ludzi??


Nie popadajmy w przesadę. Nie każdy strój nadaje się do pracy. Ja uważam, że te wszystkie stroje (niektóre nawet b. piękne) bardzo pasowały do festiwalu, wręcz uzupełniały go. Naprawdę nie przeszkadza mi słuchać muzyki w otoczeniu tych ludzi. Dla mnie CP jest miejscem gdzie oprócz muzyki, wszyscy ci ludzie mogą śmiało uzewnętrzić swoją fantazję w otoczeniu ludzi podobnych, gdzie powinni być zrozumiani, a nie wytykani palcami i wyśmiewani tak jakby to miało zapewne miejsce w miejscu ich pracy. Z garnituru nikt się nie nabija, wielu facetów lubi garnitur, ale czy każdy musi chodzić w nim do pracy (np. na budowę) żeby zademonstrować, że "w każdej sytuacji jest sobą"? Każdy człowiek potrafi rozróżnić strój codzienny od okolicznościowego, więc nie wyśmiewajmy gotów, że nie chodzą w tych wszystkich ciuszkach do pracy. Fakt, wqrwiające było to, że niektórzy przyjechali wyłącznie po to by się pokazać, ale w sumie mnie to wali, wiem po co ja tam pojechałam i mi to wystarczy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PePe
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Gemini
Joined: 27 Aug 2004
Posts: 623
Location: Rybnik

PostPosted: 04-08-2005, 13:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Saga masz racje, zreszta przy tegorocznym skladzie muzyka mogla schodzic na dalszy plan. A co do ubioru to przeciez nie wyskocze na codzien w gotyckiej meskiej kiecce:P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Saga
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 42
Zodiac: Sagittarius
Joined: 04 May 2004
Posts: 231
Location: Łódź

PostPosted: 04-08-2005, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
Dla mnie takie coś to nic innego jak pozerstwo...


A czemu by tego nie potraktować jako sztukę... hę?
Dlaczego nikt z Was nie wyśmiewa twórców, którzy malują takich ludzi i ich obrazów?
Dlaczego większość z Was wyśmiewa rzeczywistych ludzi, którzy wyglądają jak z takiego malowidła?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 04-08-2005, 13:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szczerze? Dla mnie CP już dawno stalo się po prostu wydarzeniem kulturalnym, nie tylko festiwalem muzycznym. I skoro tak jest, to nie dziwię się, że czasem muzyka schodzi na dalszy plan - jest TYLKO częścią całego wydarzenia. Jak dla mnie jest to po prostu festiwal (sub)kultury gotyckiej, a nie tylko takowej muzyki, stąd też nie można najeżdżać na ludzi, którzy jadą sobie tam się "pokazać", porównać stroje, pobyć w miejscu, w którym procentowo nareszcie ludzie własnego pokroju stanowią większość. Ale jak mówię - to moje zdanie...
Back to top
View user's profile Send private message
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 04-08-2005, 14:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie pozerstwem jest to że raz w roku sie tak przebierają i są tacy rar mroczni i tajemniczy a wracają do domciu odwieszają wdzianko i tak w swoje piękna pastelowe koszulki...mało jest takich elementów?? Niby czemu mam się z nich nie śmiać?? Niby czemu mam się nei śmiać z ludzi którzy boją się na codzień pokazywać siebie a tylko na CP pokazują to swoje mroczne i tajemnicze "ja". Niby czemu mam się nie śmiac z ludzi którzy wstydzą się i boją się samych siebie i odrzucenia?Dla mnie to poprostu wielki fałsz i choćby postacie tam "występujące" w swoich strojach wyglądały wręcz niesamowicie to będzie dla mnie zwykłe oszustwo i błazenada....... Z pewnością nie wszyscy tacy są a to jest oczywiście moje subiektywne uczucie bo znam wielu takich mrrrooocznnych i tajemniczych osobników którzy najpierw rozbią z siebie nie wiadomo co a później heya w swoje szrokie spodnie .......fałsz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Jack the Nipper


Offline 



Joined: 09 Jun 2005
Posts: 192
Location: Uć

PostPosted: 04-08-2005, 15:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z jednej strony masz rację Robert, że to pozerstwo byc mrocznym i gotyckim tylko na takich imprezkach, zeby się pokazac i przypodobać. Z drugiej strony, można to potraktować trochę jak występ teatralny, przygotowują się ci ludzie do roli, przebieraja hak aktorzy w teatrze i wystepują, grając role fanów muzyki. Wtedy to jest aktorstwo nie pozerstwo :) Coś jak przebierańce na koniec karnawału - przeciez to nie pozerzy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 04-08-2005, 15:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak z tym że ja mam ogromny szacunek do muzyki nie nie moge znieść jak ktoś udaje fana metalu, gotyku czy jakiegokolwiek stylu nie potrafie znieść jakoś widoku 1000 naszywek na plecakach małolatów i gołosłowny nie jestem bo gnojstwu z mojej szkoły (byłej chwała mnie że ją skończyłem bo te 3 lata bezsensownej edukacji..ehhh) nie omieszkałem że tak powiem wygarnąć co o nich mysle. Możecie mi zarzucić że tarktuje muzyke nazbyt poważnie ...ja powiem że kocham metal i tyle.

Aha i zaznaczam że osobniki które posiadają owe 1000 naszywek 99.9% większości nie maja zielonego pojęcia o zespołach których naszywki mają poprzypinane co jest pozerstwem


Last edited by Robert.M. on 04-08-2005, 15:56; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Myst


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Capricorn
Joined: 12 Aug 2004
Posts: 770
Location: Jelenia Góra

PostPosted: 04-08-2005, 15:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dokładnie! Castle Party to swego rodzaju święto, a do święta zazwyczaj każdy się przygotowuje, żeby potem celebrować je najlepiej jak potrafi. Stąd ten cały karnawał strojów. Z drugiej jednak strony faktycznie dało się zauważyć w tym roku pewien przerost formy nad treścią, ale przychylam się najbardziej do zdania, że to wszystko wina kiepskiego składu zespołów. Jak nie było czego słuchać to się oglądało stroje, i może stąd właśnie taki efekt.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next »
Forum Index » Rozmowy » Muzyka » Wrażenia po Castle Party 2005

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group