FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Uwaga!Teatr ginie!
Goto page 1, 2  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 16-04-2004, 17:49    Post subject: Uwaga!Teatr ginie! Quote selected Reply with quote

Jeśli chodzi o sztuke...to uwazam ze dobrze byloby poruszyc temat jednego z waznych jej elementow mianowicie teatru..Skoro ludzie w dzisiejszych czasach czytaja coraz mniej ksiazek...to co dopiero powiedziec o ginacej sztuce teatru!No bo pewnie....ze teraz wiekszasc wybiera kino..jesli wogole wybiera..Wg mnie jest to i tak nie do porównania..i osobiscie uwazam ze teatr jest miejscem duzo bardziej wartosciawym..ale moze to przez to ze sama gram..i bez sceny raczej nie moglabym sie obejsc..Z drugiej strony moznaby postawic chocby porownanie ceny biletow..i okazuje sie ze bilet na sztuke teatralna kosztuje nieraz kilka razy wiecej od biletu do kina..A poza tym wiadomo ze jak ktos nie lubi jednego..to nie bedzie zmuszal sie do drugiego...Jednak mam nadzieje ze wsrod mlodego pokolenia..znajda sie osoby.."bardziej tradycyjne" :P
A co Wy sadzicie o sztuce teatralnej?? czekam na odpowiedzi :P
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-04-2004, 17:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Teatr.... dawno nie byłem... przyznam, ze załuje szczerze. Ostania sztuka jaką widziałem to było 'Wbijajać czołem gwozdzie w podłoge" ( bodajże ) - Druga część " Sex, prochy & ... " .
Mowisz że ludzie czytają mniej książek , możliwe ale zauważ, internet to jest renesans słowa pisanego.
Wydaje mi się, że bilet do teatru jest drogi z powodu kosztów utrzymania takiego przybytku. Jeśli był by tańszy to i więcej osób częściej odwiedziło by teatr...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Kubolski


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 26
Location: Zgierz

PostPosted: 16-04-2004, 18:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Teatr jest fantastycznym miejscem, jeżeli nie wkrada się tam nuda, rutyna, sztampowe, zachowawcze odgrywanie dobrze znanych sztuk... Kiedyś w Teatrze Powszechnym wystawiono "Skąpca" Moliere'a. Przyjechali aktorzy teatru Ateneum z Warszawy, a główną rolę zagrał Piotr Fronczewski. Coś pięknego. Cała sala trzęsła się ze śmiechu.

Sztuka teatralna to coś bardziej intymnego od kina, które stało się już dawno tanią rozrywką... Naprawdę warto czasem wydać te ciężko zarobione pieniądze na miły wieczór w teatrze, najlepiej z przedstawicielem płci przeciwnej... ;)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Viga


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 15
Location: Łódź

PostPosted: 16-04-2004, 18:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

To nie teatr ale kultura ludzka ginie i to w zawirowującym tempie. Kultura w szerokim tego słowa pojęciu, nawet zahaczyłabym o kulturę osobistą, ale to juz inny rozdział ksiązki, który nie zawiera się w tych stronicach.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 16-04-2004, 19:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja wiem jedno....źle gra sie patrzac na pusta widownie! :P
Back to top
View user's profile Send private message
Sachmet


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 4
Location: TBG

PostPosted: 16-04-2004, 19:56    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja marzę żeby pójść do "prawdziwej" opery.... Wiem, ze jak się uprę to pójdę!![glow=violet:3463db1b36][/glow:3463db1b36][shadow=green:3463db1b36][/shadow:3463db1b36]
Back to top
View user's profile Send private message
RaveN
Guest








PostPosted: 17-04-2004, 14:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja do teatru chodzic lubie ale przyznam, ze przez coraz mniejsze zainteresowanie ta forma kultury zaczyna ona ginac. Dobrym sposobem jest wystawienie czegos naprawde dobrego ( nie wystawianie sztuk opartych na lekturach szkolnych, zeby ktos laskawie przyszedl) i odpowiednie zareklamowanie. Sztuką, ktora zmienila moj obraz teatru byly " Szalone nozyczki". Fakt, ze nie jest to sztuka powazna, poruszajaca powazne dramatyczne tematy ale sposob jej wystawienia i caly jej tok naprawde mnie zaskoczyl. Jesli ktos nie byl w czasach szkolnych polecam sie wybrac. :)
Back to top
Viga


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 15
Location: Łódź

PostPosted: 17-04-2004, 16:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Osobiście moge polecić Teatr Stefana Jaracza w Łodzi. Wszystkie sztuki, jakie tam miała okazje oglądać pozostawiły po sobie miłe wspomnienie. Szczególnie te wystawione na scenie kameralnej. Stwarza się specyficzny klimat, gdy na sali jest nie wiecej jak 30-40 osób. Szczególnie polecam "Seks, prochy i rock and roll" oraz "Czołem wbijając gwoździe w podłogę". Jesli macie okazję, nie zaprzepaśćcie jej...
http://www.teatr-jaracza.lodz.pl
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vision.thing


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 4
Location: Graveland

PostPosted: 17-04-2004, 17:38    Post subject: Teatr Quote selected Reply with quote

Na poczatek dosyc ogolnie: moze to taka przejsciowa moda na chodzenie do kina akurat nam sie zdarzyla w naszym smutnym kraju i teatr na tym traci. Jest jednak tak, a nie inaczej i najwyrazniej ludzie wola aktualnie ogladac filmy niz sztuki. Mowi sie, ze kultura w Polsce jest w zlej kondycji, ze nie ma pieniedzy, itd. A moze brak dobrej woli i checi, zeby to zmienic? Dlaczego nie reklamowac spektakli teatralnych z takim rozmachem jak sie reklamuje superprodukcje filmowe. Oczywiscie nie wszystkie teatry na to stac [a w zasadzie zadne :)]. Ale podobno nie ma sytuacji bez wyjscia...

Inna sprawa jest fakt, ze niestety teatrow jest mniej niz kin i nie kazdy ma do nich tak latwy dostep jak do sal kinowych. To oczywiscie czesto nie tlumaczy faktu nie chodzenia do teatru, ale na pewno jest to tez jakis powod. W mojej krainie nie ma niestety teatru i z tej racji nie bywam tam czesto. Ale to nie znaczy, ze nie mam z nim kontaktu. Mam tylko, ze w innej formie. Przede wszystkim staram sie w miare mozliwosci ogladac telewizyjne spektakle teatralne [jedna z dwoch - oprocz programow informacyjnych - rzeczy, ktore ogladam w TV] oraz od paru miesiecy ponownie odkrywam urok spektakli radiowych. Te ostatnie niesamowicie rozwijaja wyobraznie, a bez tego chyba sie nie da zyc ;)

I taka uwaga na koniec: Byc moze teatr pozostanie miejscem odwiedzanym tylko przez nielicznych i skoro ma tak byc to niech tak bedzie. Ale trzeba dac szanse ludziom, zeby go poznali. W moich czasach szkolnych chodzilo sie na sztuki w ramach poznawania sztuki/kutury i to bylo OK. Nie wszyscy co prawda zainteresowani byli samym spektaklem ale przynajmniej wiedzieli co to jest teatr. Natomiast dzisiaj to juz w wielu przypadkach nie jest takie oczywiste. Ceny biletow, repertuar - wszystko to jest wazne, ale najwazniejsza jest chyba sztuka przyblizania tzw. wysokiej kultury ludziom. Byc moze jesli beda oni miec te swiadomosc, beda np. odwiedzac teatry, galerie, chodzic do filharmonii czy tez czytac wiecej ksiazek...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 20-04-2004, 14:15    Post subject: Re: Teatr Quote selected Reply with quote

vision.thing wrote:

I taka uwaga na koniec: Byc moze teatr pozostanie miejscem odwiedzanym tylko przez nielicznych i skoro ma tak byc to niech tak bedzie. Ale trzeba dac szanse ludziom, zeby go poznali. W moich czasach szkolnych chodzilo sie na sztuki w ramach poznawania sztuki/kutury i to bylo OK. Nie wszyscy co prawda zainteresowani byli samym spektaklem ale przynajmniej wiedzieli co to jest teatr. Natomiast dzisiaj to juz w wielu przypadkach nie jest takie oczywiste. Ceny biletow, repertuar - wszystko to jest wazne, ale najwazniejsza jest chyba sztuka przyblizania tzw. wysokiej kultury ludziom. Byc moze jesli beda oni miec te swiadomosc, beda np. odwiedzac teatry, galerie, chodzic do filharmonii czy tez czytac wiecej ksiazek...

dobra...ja teraz chodze do liceum..i sa organizowane wyjscia do teatru czy do galerii...na wystawy itd.jest to program poznawania kultury i sztuki....
ale prawda jest taka ze teraz baaardzo malo mlodziezy wogole ma ochote tam chodzic...a jak sie juz ich tam zaciagnie..to zachowuja sie..tak jakby ich tam na sile trzymali(bo w pewnym sensie tak jest)..ale poprostu widac..ze takie formy nie przemawiaja do nowego pokolenia..co jest oczywiscie wg mnie bardzo smutne ...
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-04-2004, 14:19    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
dobra...ja teraz chodze do liceum..i sa organizowane wyjscia do teatru czy do galerii...na wystawy itd.jest to program poznawania kultury i sztuki....
ale prawda jest taka ze teraz baaardzo malo mlodziezy wogole ma ochote tam chodzic...a jak sie juz ich tam zaciagnie..to zachowuja sie..tak jakby ich tam na sile trzymali(bo w pewnym sensie tak jest)..ale poprostu widac..ze takie formy nie przemawiaja do nowego pokolenia..co jest oczywiscie wg mnie bardzo smutne ...


Ja sie wcale nie dziwie bo to na co bylem programowo wysylany tez mnie nie interesowalo raczej. Dopeiro jak polonistka zorila nieobowiazkowe wyjscia na dodatkowe sztuki to poznalem dopiero co to znaczy dobrze sie bawic w teatrze.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 20-04-2004, 15:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
Ja sie wcale nie dziwie bo to na co bylem programowo wysylany tez mnie nie interesowalo raczej. Dopeiro jak polonistka zorila nieobowiazkowe wyjscia na dodatkowe sztuki to poznalem dopiero co to znaczy dobrze sie bawic w teatrze.

no...w sumie moze nie wszystkie z wyjsc jakie sa organizowane sa jakies super..ale mi osobiscie wiekszosc bardzo podobala..i bylo tez pare osob ktore myslaly tak samo(zeby nie bylo ze bylam wyjatkiem :P ) chodzi mi glownie w tym wszystkim o to...ze sie poprostu mlodziez zachowac nie umie i jeszcze potrafi przy okazji innym wszystko popsuc!~mogą czegos nie znac..ale bez przesady...chyba nalezy sie choc odrobina kultury i szacunku..chocby dla samych organizatow czy aktorow ktorzy wkladaja duzo pracy zeby potem jakies "bachory" Ich wysmialy bo np nie pojmuja lub nie rozumieja przeslania zawartego w sztuce... :/
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-04-2004, 15:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
ze sie poprostu mlodziez zachowac nie umie i jeszcze potrafi przy okazji innym wszystko popsuc

Jak widze polska zlota mlodziez, to mam ochote wziasc ich na buty.

Polska mlodziez zdechla.... Teraz nie powiem co jest polskie ... ale 75% nie ma u mnie zadnego szacunku.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Szmanka


Offline 



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 31

PostPosted: 20-04-2004, 18:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

[quote="Ergo"]
Quote:

Jak widze polska zlota mlodziez, to mam ochote wziasc ich na buty.
Polska mlodziez zdechla.... Teraz nie powiem co jest polskie ... ale 75% nie ma u mnie zadnego szacunku.

Ja tez nie mam dobrego zdania do Polskiej młodziezy....tylko chyba jestesmy w tym przypadku hmm...jakby to napisac...nie po tej samej stronie..Bo ja jakby na to nie patrzec do tej grupy naleze....i i tak ich nie lubie :P chociaz przebywam caly czas w tym kregu..ale moze mi to kiedys przejdzie... :P
Back to top
View user's profile Send private message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 20-04-2004, 18:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
ylko chyba jestesmy w tym przypadku hmm...jakby to napisac...nie po tej samej stronie..Bo ja jakby na to nie patrzec do tej grupy naleze....


Hm tutaj nie ma stron, pozatym ja sie teoretycznie tez zalikczam do mlodziezy ( jestem za mlody i za piekny zeby placic za *** :P )

A tak powaznie to nie szanuje ludzi ktorzy siebie nie szanuja, ne szanuje rowniez ludzi bez kultury.

Quote:
ale moze mi to kiedys przejdzie...


Przejdzie ci jak nie bedziesz juz "mlodzieza" :P
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next »
Forum Index » Sztuka » Uwaga!Teatr ginie!

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group