FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Narkotyki...
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Edytha


Offline 



Joined: 18 Jul 2004
Posts: 37

PostPosted: 20-07-2004, 09:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
Narkotyki? Nigdy i żadne.

A czemu ludzie biorą? Chyba z ciekawości i z chęci bycia jak towarzystwo, w którym się obracają. Bo przecież "wszystko jest dla ludzi". Tylko, że nie wszyscy ludzie potem są w stanie normalnie funkcjonować. Cóż... Winna jest chyba słabość i uleganie różnym namowom. Tyle.


Wiecie co, chyba kwiększość uważa że jak ktoś bierze, to za niedługo bedzie walił w żyłę. Nic bardziej mylnego, w Polsce panuja okropne stereotypy. Jeśli tak by miało być to duża część społeczeństwa Holandii była by heroinistami. Ja znam tylko z widzenia jednego heroinistę ( i nie jest on moim znajomym) . Moi znajomi których znam i którzy biorą to normalni ludzie, pracują ,uczą się, kochają. Ja od pażdziernika będę studentką. Nie sądzą że po tym "nie jest się w stanie funkcjonować". Ja nie uległam żadnym namową, tylko po prostu sama postanowiłam spróbować, żeby nie gadać że coś jest złe póki tego nie spróbuje ( to tak jak mówić o wspinaniu się na Mount Everest , siedząc na kanapie) . Ja nikogo nie namawiam, jak ktoś chce to niech bierze a jak nie to nie. Tylko nie lubię jak ktoś pisze że to słabość charakteru... Wiele dzieł światowej sławy powstało dzięki podróżom duchowym z narkotykami. Dla mnie dragi są po prostu miła rozrywką raz na jakiś czas.....
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 20-07-2004, 11:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz, nie zagłębiając się, bo nie mam na to za bardzo ochoty, zresztą nie czas i nie miejsce na to - SPORO widziałem... A poza tym zauważ, że za narkotyki biorą się ludzi młodzi, jak Ty, albo jeszcze młodsi. A nie powinni, dopóki ich organizmy się rozwijają. To raz. Dwa - nie chodzi mi o dawanie w żyłę od razu - ale o skutki brania dla osobowości człowieka i jego umysłu - a te są opłakane. No i o fakt, że w człowieku ZAWSZE tkwi potrzeba doznawania nowych, mocniejszych wrażeń - najpierw sięgam po coś, potem po coś mocniejszego, potem jeszcze mocniejszego itede. A w Holandii nie tylu heroinistów z 2 powodów:
a) mocne narkotyki są zakazane i nie każdy decyduje się złamać prawo, które akurat w tym wypadku jest dość surowe
b) istnieje rozbudowana sieć poradni, w których można się leczyć, jeżeli zaszło się za daleko (w Polsce jeśli jest się na samym początku tego ciągu, nie ma się nawet do kogo zwrócić).
Dlatego przykład Holandii jest raczej niepasujący do naszej sytuacji.
Back to top
View user's profile Send private message
Rucok-San


Offline 



Joined: 11 Apr 2004
Posts: 150
Location: Danzig

PostPosted: 20-07-2004, 11:34    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz Edytha nie chcialabys widziec wraka, do ktorego mowisz cos mowisz a on zaraz do Ciebie: Cooo?? eeee yhmm z dziurami w mozgu z ktorym juz w ogole nie idzie porozmawiac, co to za zycie w ogole?? heh zaden juz z niego czlowiek....
Back to top
View user's profile Send private message
Phantasos


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Pisces
Joined: 09 Jun 2004
Posts: 21
Location: lodz

PostPosted: 20-07-2004, 14:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja tam wole naturalny narkotyk jakim jest adrenalina a nie faszerowac sie chemia (coprawda pochodzaca z roslin ale jednak).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Edytha


Offline 



Joined: 18 Jul 2004
Posts: 37

PostPosted: 20-07-2004, 20:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rucok-San wrote:
Wiesz Edytha nie chcialabys widziec wraka, do ktorego mowisz cos mowisz a on zaraz do Ciebie: Cooo?? eeee yhmm z dziurami w mozgu z ktorym juz w ogole nie idzie porozmawiac, co to za zycie w ogole?? heh zaden juz z niego czlowiek....


Widziałam takich, nie sądzę żeby mi to groziło. Uważam dragi za bardzo bardzo bardzo niebezpieczną rzecz, ale dla ludzi mądrzych i z wyobrażnią mogą być przydatne i rozwijające. A dla ludzi młodych ( ja wcale nie jestem taka aż młoda w pażdzierniku 19 lat ;] ) mogą być bardzo grożne i zamiast niesamowitych przeżyć mogą spowodować niesamowite zniszczenie.
Back to top
View user's profile Send private message
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 20-07-2004, 22:33    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
ja wcale nie jestem taka aż młoda w pażdzierniku 19 lat


No coś Ty! ;>

Quote:
Moi znajomi których znam i którzy biorą to normalni ludzie, pracują ,uczą się, kochają


I biorą? Normalni ludzie... Nic bardziej mylnego... (No chyba, że mówisz o marihuanie)...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Edytha


Offline 



Joined: 18 Jul 2004
Posts: 37

PostPosted: 21-07-2004, 11:58    Post subject: Quote selected Reply with quote

DeadMoon^ wrote:
Quote:
ja wcale nie jestem taka aż młoda w pażdzierniku 19 lat


No coś Ty! ;>

Quote:
Moi znajomi których znam i którzy biorą to normalni ludzie, pracują ,uczą się, kochają


I biorą? Normalni ludzie... Nic bardziej mylnego... (No chyba, że mówisz o marihuanie)...


Zioło to teraz co druga osoba pali...
Mówie o kołach i kartonach ( extasy i LSD) , bo to chyba można uznać za prawdziwy drag. Czy wy naprawde nie macie wśród swoich znajomych nikogo kto bierze i nie odróżnia się niczym od innych , ba a nawet jest ciekawszy. Ja mam sporo takich znajomych.
Back to top
View user's profile Send private message
Gothycka Mucha
Moderator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 18 Jul 2004
Posts: 1152
Location: Miasto Kominów

PostPosted: 21-07-2004, 16:25    Post subject: Quote selected Reply with quote

Edytha wrote:
Zioło to teraz co druga osoba pali...


Jakoś nie zauważyłem, zeby to było aż tak powszechne - wliczasz w to dizeciaki i babcie?


Edytha wrote:
Mówie o kołach i kartonach ( extasy i LSD) , bo to chyba można uznać za prawdziwy drag. Czy wy naprawde nie macie wśród swoich znajomych nikogo kto bierze i nie odróżnia się niczym od innych , ba a nawet jest ciekawszy. Ja mam sporo takich znajomych.


Nie, jakoś nie mam. Różnice widać od razu. Nie wiem, czy sama bierzesz, ale jeśli tak, to zapewne dlatego tych różnic nie widzisz.
Back to top
View user's profile Send private message
Edytha


Offline 



Joined: 18 Jul 2004
Posts: 37

PostPosted: 22-07-2004, 09:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Gothycka Mucha wrote:
Edytha wrote:
Zioło to teraz co druga osoba pali...


Jakoś nie zauważyłem, zeby to było aż tak powszechne - wliczasz w to dizeciaki i babcie?

Nie nie wliczam, ale zauważ że prawie całe środowisko skate`ow (przynajmniej w moim mieście), poza tym to bardzo fajni ludzie. Z moich znajomych słuchającej podobnej muzyki jak ja pali średnio ok 30-40%. Nie wiem ile osób pali w innych śrosdowiskach muzycznych , piszę o tym co wiem i czego jestem pewna.Więc sądzę że to całkiem sporo. A w Holandi palą też babcie i dziadki bo tam jest na recepcę(pomaga na jaskrę, reumatyzm, Alzeheimera i inne... Nie chce nikogo z was na siłe przkonywać do swoich racji. Ale prosze nie atakujcie mnie tak ostro , ja tylko chciałam podyskutować, chyba przecież swoimi wypowiedziami nikogo nie obrażam.


Edytha wrote:
Mówie o kołach i kartonach ( extasy i LSD) , bo to chyba można uznać za prawdziwy drag. Czy wy naprawde nie macie wśród swoich znajomych nikogo kto bierze i nie odróżnia się niczym od innych , ba a nawet jest ciekawszy. Ja mam sporo takich znajomych.


Nie, jakoś nie mam. Różnice widać od razu. Nie wiem, czy sama bierzesz, ale jeśli tak, to zapewne dlatego tych różnic nie widzisz.


Ja czasem zarzucam raz na 1 lub 2 miesiące , rzadko częsciej. A mam znajomych takich co biorą i takich co nie biorą kompletnie nic( a nawet takich co alkoholu nie pija), wsród ludzi co biorą zdarzają się kompletni idioci ( ale oni już tacy byli wczesniej nawet gdy nie brali), ale tak samo wsród tych co nie biorą zdarzają sie ludzie tępi którzy wyglądają jakby przez 5 lat ostro zarzucali. Nie ma reguły że jak sie bierze to staje sie warzywem. Zależy co się bierze i czy robi się to z umiarem.
Back to top
View user's profile Send private message
tuchna


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Gemini
Joined: 16 Jun 2004
Posts: 96
Location: Kraków

PostPosted: 24-07-2004, 14:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Cuż wyznaję zasadę żyć szybko, umierać młodo. Lubię badać, próbować, mam duszę małego hedonisty, ale żeby coś dawało przyjemność musi być w odpowiedznich ilościach i z całkowitą świadomością, ale to nie wyklucza fantazji :)
Pozatym na wszystko mósi być odpowiedni czas i miejsce, no i towarzysze (no chyba że gdzieś na łonie natury... tak dla samo kontemplacji). Cuż czasami przyjemność daje oglądanie jak robak sobie wędruje i nieczeba być na rzadnych środkach. Kwestia dozowania przyjemności.
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :)
....Cuż na rok porzucam mój hedonistyczny styl życia, bo mam pewne plany..., a w tym też można odnale nutkę hedonizmu, bo to jest moja decyzja!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Skype Name
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 24-07-2004, 16:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

jakis czas remu bylo cos w tvp ze co 3 student palil marihuane :P ale jak patrze na czesc swoich znajomych to bardzo duza ich liczba baka.i zasadniczo nie bylo by w tym nic zlego, gdyby nie to ze ludzie ktorzy bardzo wczesnie zaczynaja palic, i pala zalozmy dzien w dzien, zaczynaja tracic lekko kontakt ze swiatem, szkola, wtedy wpadaja w amfe, by jakos nadrobic zaleglsoci, a w weekendy siegaja po mocniejsze rzeczy, po trawa dla nich jest jak piffko :) zawsze trzeba uwazac zeby nie przesadzic z tym wszytskim, a czlowiek poki jest mlody nie powinnien sie szprycowac zbyt mocno i czesto dragami...
a co do kwasow i pigul...coz pigula to jest wielkie gowno, ktore zostala wypromowane przez techno mulow i jest zajebiscie szkodliwe, bo czlowiek bardzo latwo zaczyna sie z tym dragiem oswajac i po kilku miechach nie bierze 1 pigsy tylko 2, 3 czy wiecej... jakies kilka lat temu kolesie co wykorkowali po pigule "ufo" byli wlasnie tacy, nie doczekali sie az ich chwyci i zjedli o 1 za duzo..jeden cos kolo 10....a kwasiki, sa cacy tylko powoduja zajebiste dziury i flashbacki, nie mowiac o tym ze trzeba tez z nimi uwazac bo jest prawdopodobienstwo ze ci sie kwas zawiesi :P (co prawda wtedy darmowa kilkudniowa jazda, ale nie zawsze o to ludziom chodzi :P).coz kazdy czasem lubi poszalec, ale mozna zajebiscie poimprezowac bez kwasow, ziela,dragow czy alkoholu, wystarcza dobrzy i fajni znajomi :P
Back to top
View user's profile Send private message
seth


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Scorpio
Joined: 26 Jun 2004
Posts: 87
Location: Dz-Wo / Warsaw

PostPosted: 28-07-2004, 20:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

ludzie [szczegolnie mlodzi] biorą bo chcą sprobowac czegos nowego, pozniej to wciaga itd. inni dla polepszenia mozliwosci intelektualnych ... [np przed egzaminami]

mnie osobiscie to jakos nie ciagnie. nigdy niczego nie probowalem i nie mam zamiaru. nawet glupich fajek nienawidze! chociaz o sprobowaniu ganji moglbym pomyslec ... :p
chodzilem do jednej klasy [w LO] z kolesiami, ktorzy przez caly tydzien mysleli tylko o czwartku czy piatku - kiedy to sobie znowu zajarają .. pozniej palili prawie codziennie. i o niczym innym prawie nie rozmawiali i nie mysleli. co to za zycie w ogole ? zeby tylko wyczekiwac okazji do zajarania ...

mam jedno pytanko do Was [napewno jestescie - przynajmniej niektorzy - bardziej zorientowani w tym temacie ode mnie] : czy od ganji mozna sie jakos uzaleznic? albo miec pociag to mocniejszych dragów np amfy, heroiny itp ??
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
mhethalh


Offline 



Joined: 14 Apr 2004
Posts: 39

PostPosted: 28-07-2004, 20:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

od wszytskiego sie mozna uzaleznic, nawet od kompa :P [shadow=darkred:7b5716f808]wszytsko zalezy od czlowieka[/shadow:7b5716f808]...ale na przykladzie mych kumpli widac ze mozna z ganji przejsc na cos mocniejszego.bo za duzo palenia=problemy ze szkola, a na to przy regurlanym paleniu bylo jedno wyjscie->amfa, a od tego juz sie czlowiek uzaleznia.
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 28-07-2004, 21:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

nie lubie rozmawiac z ludzmi ktorzy dzien w dzen pala ganje poniewaz powstaly im juz luki w pamieci a oni nie zdawaja sobie z tego sprawy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
tuchna


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Gemini
Joined: 16 Jun 2004
Posts: 96
Location: Kraków

PostPosted: 29-07-2004, 07:02    Post subject: Quote selected Reply with quote

z serkami szwajcarskimi, z durszlakami ciężko się rozmawia i nawet nie ma o czym...
oni mimo wszystko są w szarej rzeczywistości ganji, i ganji nie jest ganji'ą tylko klatką dla szczurów, które i tak nie mają jak i gdzie uciekać...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Next »
Forum Index » Rozmowy » Narkotyki...

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group