FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Rozmowy z diabłem
Goto page 1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 15-08-2005, 13:36    Post subject: Rozmowy z diabłem Quote selected Reply with quote

"Przestaliście we mnie wierzyć,oczywiście wiem o tym.Wiem o tym,a rzecz mi jest obojętna.wierzycie we mnie czy nie wierzycie, to nie moja sprawa,to wasza sprawa i tylko wasza.Jest mi to obojętne bezgranicznie , najzupełniej,albo jesli zaciekawi czasem ,to tak tylko ,jak umysł badacza bywa pociagnięty przez jakies curiosa przyrody.Nie drazni to moje prózności,zde odmawiacie mi istnienia,albowiem nie ma we mnie prózności,nie chcę przecie wydac wam się lepszy niż jestem,ani nawet takiem jakimjestem...Wasza niewiara nie wzrusza moich zadnych pragnień,albowiem wszytskie moje pragnienia są już spełnione.Nie zalezy mi na tym by moje istnienie zostało uznane, zalezy mi na tym,by moje dzieło niszczenia nie osłabło.Wiara albo niewiara w mój byt nie ma wpływu na rozmiar mojej pracy.czasem zastanawiają mnie przyczyny tej niewiary, ot tak zwyczajnie.przygladamsię waszemu żałosnemu sceptyzmowi i zastanawia mnie łatwość z jaką porzuciliście swoją wiarę i zastanawia mnie tez,z ekiedy niewara posuwa się naprzód ,ja pierwszy padam ofiarą.Niewiara zaczyna się ode mnie.Najłatwiej porzucić diabła."

Polecam cały wywód diabelski :D do czytania. Jak się do tego odnosicie ???
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 15-08-2005, 17:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Lucyfer... według tego co wiem bardzo próżny dumny pragnący władzy jegomość . Czemu jeśli jest on taki próżny to nie zalezy mu juz jak jest wyżej napisane na tym byśmy w niego wierzyli. Sprawa jest prosta. To że w coś nie wierzymy nie znaczy, że nie istnieje...Wirusów które mogą nas zabić również nie czujemy nie mamy nawet pojęcia o ich istnieniu i tak dla nich lepiej bo gdybyśmy wiedzieli nauczylibyśmy się z nimi walczyć /przeciwdziałać ale to tylko przykład. On w swojej osobie nie potrzebuje jak sądze tego że uwierzymy że on istnieje jako taki bo oddalając się od boga nieświatomie zbliżamy się do diabła. Goniza pieniądzem i zapominając o bogu idziemy w przeciwną strone... Klękając przed obrazami krzyżami również oddlamy się od boga który nagle po starym testamencie oddał Lucyferowi panowanie na ziemi bo śmierć chrystusa możemy interpretować na wiele sposobów... Później kościół i inne wierzenia waćpan Szandor zauważył jedną dość ważną rzecz( ważna neizależnie od tego co ja sam myśle o tym gwiazdorze:) ) Wszędzie gdzie pojawiału się religie różne od chrześcijańskiej natychniast bogowie tych religii byli uosobieniem Szatana. To zastanwiające ale w istocie szatan według mnie stworzył te religie by dawały ludziom szczęście i oparcie wtedy też nie zależało mu na poklasku. Katlocyzm (uwaga minister zdrowia ostrzega dalej nie czytać jeśli nie masz dystansu i nie potrafisz spojżeć z dystansu) kolejne pole do popisu dla Szatana. "Nie będziesz mieć bogów cudzych przedemną" Ile dobrych rzeczy kościół by nie zrobił ile wybitnie mądrych rzeczy by nie przedstawił to już dawno nie ma tam boga. Jak można szukać boga w miejscu gdzie są łamane jego prawa już od najdawnieszych lat. Krzyże wizerunki to nic innego jak lamanie właśnie tego zacytowanego przeze mnie przykazania więc jak ma to być świątynia boga jedynego skoro ludzie wpatrują się i klękają przed krzyżami wizerunkami oddają cześć kapłaną którzy na nich żerują..
Quote:
Nie zalezy mi na tym by moje istnienie zostało uznane, zalezy mi na tym,by moje dzieło niszczenia nie osłabło.
Czy ludzie uwierzą czy nie to jeśli świadomie nie staną po którejś ze stron barykady jeśli nie wybiorą między zgodą a niezgodą z bogiem to będą częścią planu szatana jak kolwiek by to nie zabrzmiało tak właśnie jest. Ktoś spyta dlaczego... Odpowiem bo bóg nie dał nam wyboru dał nam wolną wole byśmy albo byli z nim albo zginęli w czeluściach bo żaden dogmat nie jest pewny a już napewno nie ten(co jest kolejnym śladem działania Lucyfera) nie dogmat że papierz w swych decyzjach nie popełnia błędów bo nawet dziecko wie że człowiek nie jest nieomylny."Niewiara zaczyna się ode mnie.Najłatwiej porzucić diabła." Najłatwiej odrzucić rzeczy które przynoszą nam szkode jeśli jesteśmy tak niedojzali by podjąc decyzje gdzie stanąć a trzeba się śpieszyć bo nie mamy czasu...Jutro jak jeden możemy juz nie żyć
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 15-08-2005, 18:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
Jak można szukać boga w miejscu gdzie są łamane jego prawa już od najdawnieszych lat. Krzyże wizerunki to nic innego jak lamanie właśnie tego zacytowanego przeze mnie przykazania


Mozesz Robercie rozwinąć ? Dlaczego krzyże wg Ciebie łamią to własnie przykazanie?Zamiast krzyża pownno być wszechwiedzące Oko ( boskie , nie Sauronowe..;P).Albo, nic ni epowinno być by było zgodnie z nakazem Pana?Pytam bo mni e to ciekawi a nie jestem dobra w sprawach koscielnych....

quote="Robert.M."] Ile dobrych rzeczy kościół by nie zrobił ile wybitnie mądrych rzeczy by nie przedstawił to już dawno nie ma tam boga

Skąd to wiesz ??
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 15-08-2005, 19:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

mówie o krzyżach wizerunkach boga obrazach matki bożej do których ludzie bierzą tłumnie którym oddają cześć przed którymi klękają, mówie o tych wszystkich małych figurkach świętych i o samych świętych którym oddają cześć mówie o różańcu do matki bożej ... mówie sumując o tym wszytkim czego być nie powinno z racji na to właśnie przykazanie oddają cześć figurom świętym matce bożej im nie nalezy się cześć w imie tego przykazania mają oni jednego boga któremu cześć są winni a jeśli zaś komu innemu ją oddają i oddają się pod opieke matki bożej jak i oddał nas Jan Paweł 2 to jest jawne łamanie tego właśnie przykazania i pytam zatem w jaki sposób bóg ma być w takiej instytucji. Pytam o święte oficjum, o krucjaty, o inkwizycje to wszytko kościół czy Twoim zdaniem istnienie boga w takiej instytucji jest możliwe?? Bóg kazał oddać sąd jemu a tu krucjaty i nawracanie !! Bzdura i obłuda fałsz i wszytko co najgorsze i tam ma być bóg?? Jest tam teraz tylko wtedy gdy jest tak samo fałszywy co kościół co faktycznie jest możliwe ale raczej stwierdzam że kościół teraz jest domem tego co niesie światło ale niesie je tylko tym którzy chcą widzieć reszta jak owce na rzeź
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 19-08-2005, 20:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robert.M. wrote:
]Pytam o święte oficjum, o krucjaty, o inkwizycje to wszytko kościół czy Twoim zdaniem istnienie boga w takiej instytucji jest możliwe?? Bóg kazał oddać sąd jemu a tu krucjaty i nawracanie !!


Wg mni e jest możliwe :D, w koncu to n nie bog kazał im zakładac oficjum, inkwizycje itd.



[ Dodano: 19-08-05, 21:16 ]
quote="Robert.M."]oddają cześć figurom świętym matce bożej im nie nalezy się cześć w imie tego przykazania mają oni jednego boga któremu cześć są winni a jeśli zaś komu innemu ją oddają i oddają się pod opieke matki bożej jak i oddał nas Jan Paweł 2 to jest jawne łamanie tego właśnie przykazania [/quote]

No tak,ale Maryja nigdzie nie została uznana za boginię ,poki co...

Robert.M. wrote:
Pytam o święte oficjum, o krucjaty, o inkwizycje to wszytko kościół czy Twoim zdaniem istnienie boga w takiej instytucji jest możliwe?? Bóg kazał oddać sąd jemu a tu krucjaty i nawracanie !!


Wg mni e jest możliwe :D, w koncu to n nie bog kazał im zakładac oficjum, inkwizycje itd.

[quote="Robert.M."]Bzdura i obłuda fałsz i wszytko co najgorsze i tam ma być bóg?? [/quote]

No ma być Robercie.... nie myl ludzkich przywar i słabosci z boskimi, bo on nie ma z nimi nic wspólnego....

Zresztą , i tak największym ograniczeniem jest wg mnie zupelny ateizm ( czyli niewiara w żadnego boga czy siłę wyższą ). Z reguły ateisci tłumaczą swiat w bardzo naukowy sposób ,a przecież nie da się tak.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 19-08-2005, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricio to ludzie tworzą ten kościół i nie myle przywar ludzkich z boskimi tylko pokazałem że ludzie którzy do kościoła należą oraz Ci którzy nim rządzą nie mają nic wspólnego z bogiem tak naprawde jak i cała instytucja kościoła która wyciera sobie słowem "bóg" buciki nie od dziś co pokazałem wcześniej a Twoje pytanie wcześniejsze dotyczyło właśnie tego czemu według mnie boga tam dawno niema. Czy zatem papierz który według dogmatów jest nieomylny i ma kontakt z bogiem po lanie popełnił by błąd wysyłania krucjat?? Oczywiście że nie czy stworzono by inkwizycje i święte oficjum gdyby kościół choć w najmniejszej części był z bogiem ?? Oczywiście że nie więc czy tam jest bóg ?? Oczywiście że nie ma tam boga bo jaki bóg byłby w kościele w którym lamie isę jego podstawowe prawa ?? To iluzja stworzona przez szatana kościół był kościołem puki jak napisano smok nie przekazał władzy bestii....bo gdzie jest stolica kościoła ?? Watykan ....w miejscu gdzie żyli Ci którzy nie dopilnowali tego by chrześcijan wybito co do nogi zatem w dzisiajszym świecie pałeczke przejęli Ci którzy udają bo mieczem nie wygrają tej walki z chrześcijaństwem. Szatan więc stworzył iluzje:
Quote:
Wasza niewiara nie wzrusza moich zadnych pragnień,albowiem wszytskie moje pragnienia są już spełnione.Nie zalezy mi na tym by moje istnienie zostało uznane, zalezy mi na tym,by moje dzieło niszczenia nie osłabło.Wiara albo niewiara w mój byt nie ma wpływu na rozmiar mojej pracy.czasem zastanawiają mnie przyczyny tej niewiary, ot tak zwyczajnie.przygladamsię waszemu żałosnemu sceptyzmowi i zastanawia mnie łatwość z jaką porzuciliście swoją wiarę i zastanawia mnie tez,z ekiedy niewara posuwa się naprzód ,ja pierwszy padam ofiarą.Niewiara zaczyna się ode mnie.Najłatwiej porzucić diabła.


Tak samo jest z ateizmem moim zdaniem bo to wbrew instynktowi moim zdaniem myslec że po śmierci nic nie ma człowiek chce przetrwać....Czy podjedą do świata naukowo i czy to wyjaśnie wszytko ?? Czy to wyjaśnie zbiegi okoliczności czy to wyjaśni los czy to wyjaśni przypadki a przecież każdemu zdarza się coś w co sam nie może nieraz uwierzyć

Maryja nie została uznana za boginie?? tak naprawde tak ?? obraz matki bożej też nie został nazwany świętym ?? Aaricio oddaje jej się cześć jak bogu więc chyba nie trzeba nazywać jej bogiem prawda?? Przecież o prawdzie świadczą czyny. NIe bóg kazał zakładac inkwizycje i robic krucjaty dobrze więc skoro nie bóg to szatan im kazał a jesli go posłuchali to znaczy ze się odwrócili od boga dawno temu o prawdzie świadczą czyny !!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 19-08-2005, 20:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wiesz swiętym tez isę oddaje czesc ,a bogami nie są. jdest jeden bóg i tyle. Reszta to stworzone rzeczy dla mas , by lepiej oddac nature boską maluczkim itd.
Dogmaty...tez tworzą ludzie. Dogmat o nieomylnośi papieza jest dlaludzi , jakos trzeba kontrolowac masy i zmusic do posłuszenstwa...Wogóle religia to nie jedynie wiara i bog a cały system społeczny, stad dogmaty, krucjaty , inkwizycje....przeciez koscioł ( każdy) tez potrzebuje tzw przestrzeni życiowej ( zupełnie jak hitler ,co?:) ) by sie roziwjać i umacniac..... to normalne.:)Bog jest jeden. tHERE CAN BE ONLY ONE.( Highlander) :)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 19-08-2005, 21:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie komplikuj w przykazaniach mają jasno jest jeden bóg reszty im nie wolno wyznawać ani czcić nie wolno im oddawać hołdu bo to boga zasługi sprawa jest prosta a diabeł tkwi w szczegułach gdy zaczyna się coś mieszac wiadomo kto za tym stoi kiedyś mieli jednego boga bez szwadronu świętych stary testament to sam bóg jeden i prawdziwy bóg . Kościół powinien zatem ..oczywiście jesli miałby być boży powinien służyć bogu jedynemu nie sobie nie swojej przestrzeni ale bogu.. powinien swoje 5 groszy oddać na biednych i umęczonych żeby nauczać o tym co napisano a nie co sobie wymyślili to o czym napisałaś to wszytko jasno ukazuje również że boga nie ma w tym kościele bóg powinien być w "kościele" czyli w ludziach a tam tez go nie ma bo oddają cześć tej instutucji która nieraz w imie wymyślonych przez siebie zasad zapominała czym jest człowiek...po co sa przykazania kościelne?? tak bardzo przez kościół akcentowane ?? po to właśnie by ludzie zapomnieli o bogu i przyszli do kościoła by oddawać cześć fałszywyk kapłanom w których wiara opiera się o konfesjonał bo sami mają bardzo wiele do zarzucenia samym sobie w końcu tyle lat fałszu...nie dziwie się
... Bóg jest jeden i niech katolicy o tym pamiętają!! niech pamiętają wreszcie że tylko jemu nalezy się pokłon jeśli chcą się chrześcijanami nazwać wogóle i niech nie biegają do kościoła bo tam już boga nie ma proste to jak podanie ręki... Gdzie nie można kochać tam należy mijać... Więc gdzie nie można jego najprostszych praw spełnić tam go raczej nie ma prawda ??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 19-08-2005, 21:13    Post subject: Quote selected Reply with quote

Robercie :) , gdyby tak było jak chcesz to byłaby utopia a nie system religijny :). no i nie wyszłaby z jaskiń a chrześcijan nadal by posądzano o zjadanie dzieci i picie krwi.... ( jak za Nerona).To co proponujesz byłoby piekne ,ale zbyt proste.Nie komplikuje , jedynie stwierdzam fakty- religia to system społeczny , jak każdy inny i stąd skomplikowany.każda religia potzrebuje zinstytucjonalizowania , hierarchii itd , inaczej jest pozostaje jtylko wierzeniami....nawet buddyzm , mimo ze nie ma tak zwizualizowanej hierarchii jak inne religie, posiada swoje pisma ,prawdy ,ściezki i swoje maja,czyli iluzje.fałszywi kapłani są wszędzie , jak swiat swiatem stary....:)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 19-08-2005, 21:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja się zgadzam ale jest możliwa instytucja do bożej podobna była reformacja luter miał racje ale co z tym zrobili przez wieki ?? szopka nic inego Luter dobrze ciągnął jak i jego naśladowcy kościół bez zbędności gdzie najważniejszy jest bóg ale zamieszał na szczęście pan Lucyfer by głupcó na rzeź ciągnąć. Chodzi tylko o trzymanie się zasad tych 10 zasad które w kościele są łamane od pierwszego do ostatniego w różnych jego dziejach i historii. Ten system społeczny o którym mówisz byłby wtedy pozbawiony fałszu, obłudy i wszystkich tych plugastw z których ja się śmieje tylko. Tylo się zastanów odrzuciliby wszytkie figury... spalili by to wszytko do cna...Ci z wyższej półki zaćżęli by żyć wreszcie między ludźmi którym powinni służyć a nie nad nimi panować. Wyzbyliby się głupawych dogmatów a wzięli by wreszcie do ręki biblie skończyliby z modlitwami na wzór inkantacji tylko zaczeli by wreszcie rozmawiać z bogiem znajdując boga w sobei a nie na krzyżu przed którym klękają to takie trudne to by była taka utopia ?? Nadal przeciez by grzeszono nadal byłby wątpliwości ale byłoby to prawdziwe bez tej całej otoczki fałszu bez tych malowideł i figurek bez tych świętych wszytkich bez Marii która była tylko kobietą i zrobiła co miała do zrobienia i na tym koniec jej udziału w zbawieniu świata byłoby bez inkwizycji bez krucjat a kościół byłby daleko od tego wszstkiego nie byłoby sporu o inwestyture bo przecież wysocy kościoła katolickiego nie zajmowaliby się rządzeniem cesarzami ...to byłaby utopia?? Co boskie bogu zwyczajnie co boskie bogu a nie ludzią którzy udają że sa jego ludźmi . Ale nie tak nie będzie umrze kolejny papierz i ludzie nie będą się cieszyć że oto ich pasterz tutaj na ziemi odszedł do ich pana nie będą się radować z wypełnienia jego woli tylko będa płakać bo zmarł im bóg tak jak w przypadku Jana Pawła 2
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 19-08-2005, 21:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byłoby Robercie pieknie. Ale to utopia.:) Jednym słowem:

'Got nothing left inside
Onto the darker side
Into the darkness we ride
On a bullet named Christ'
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 19-08-2005, 22:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Utopią nie jest kościół ...utopią jest chrześcijaństwo utopią są prawa boże nie sa dostosowane to świata w którym żyjemy utopią jest boża miłośc utopia jest szczęście jaką niesie ze sobą ten "wasz" jezus to wszytko tak wielka utopia że niemalże kłamstwo to fałsz który bóg chciał zasiać dawno temu gdy nie chciał byśmy poznali dobro i zlo to złuda zbawienia jakie niesie jezus. Twórcą największej utopii jest bóg bo on stwarzając nas popełnił błąd póxnije chciał nas naprostować nakazami ale one przeczą naszej naturze są więc utopią a w zasadzie nei tyle one co chęć ich spełnienia ale jeśli ich nie spełnisz !! Już Cię niema! bo bóg w imie ponownie swoich zasad skaże Cię na piekło czym kolwiek ono jest ............zatem :

God is the reason we live in dismay
It is his will that this world's suffering
If we do not believe what you foretell
We can expect afterlife will be hell

You are the one who killed his own son
We are the ones you're blaming it on
Lust was created beginning with hymn
When we indulge we are guilty of sin
Torture our lives with confusion and lies
Mass contradiction, religious facades

BLAME IT ON GOD
BLAME IT ON GOD
BLAME IT ON GOD!!! LIAR


Lucyfer stoi zaś za tym by udowodnić bogu że nie ma racji i że odsianie ziarna od plew będzie boga kosztować zbyt wiele ! Sam kościół więc nie byłby utopią również jak twierdzisz Aaricio :) gdyby wszytko co kazał nam czynic bóg nie było utopią gdyby wszytkie jego prawa nie były tak odległe od zycia które mi i nam zsyła codziennie
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 20-08-2005, 12:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ależ dlaczego uważasz Robercie,ze prawa Boga ( chrzesijanskiego) są odległe od zycia czy utopijne? przecież są proste jak drut, 10 przykazan juz prostsze być nie moze. to ludzie komplikują, nie obwiniaj boga.....to nie chcrześcijanstwo czy prawa boze są utopią, to struktury wytworzone przez ludzi ,kapłanów itd staly się niezrozumiałe...ale to naromalne, ludzie są tylko ludżmi.....

Bog poełnił błąd stwarzając nas ,ludzi???? coz za ciekawa teoria...dlaczegóz to? a moze stworzyl sobie ludzi ,jak naukowiec stwarza cos... i patrzy co z tego bedzie?
Swiat w jakim zyjemy ,całe to piekiełko stworzyli i tworzą ludzie ,nie bóg..... :)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Robert.M.


Offline 



Joined: 03 Jul 2005
Posts: 301
Location: Łódź

PostPosted: 20-08-2005, 13:28    Post subject: Quote selected Reply with quote

Bóg stworzył nas takimi jakimi jesteśmy bóg stworzył nas potworami bóg stworzył również szatana i czy twierdzisz że to nie błąd z jego strony ? Co zatem chce osiągnąć tworząc tak potworne istoty tak sprzeczne z jego zamysłem a może chciał stworzyc potwory, dlaczego zatem zabrania nam prawa do bycia sobą i jak nazwać stwórce tak nieodpowiedzialnego za swoje dzieło?Bo gdy tylko poszło coś nie tak to Lucyfera zrzucił nam na ziemie a nas z raju wykopał. Dlaczego prawa boskie są utopijne już gdzieś pisałem ale powtórze miłość do bliźnich nawet do wrogów! Wypełnianie przykazań i nakazów sprzecznych za naszą naturą - bóg stworzył człowieka ale od razu zakazał mu wiedzy jednocześnie wiedział że nasz pęd do niej jest olbrzymi i wiedział że przegra z naszą natuą a mimo to dalej ciągnął nawet gdy już nas z raju wygnał. Czy zatem te prawa nie są utopią ?? jego utopią ?? Jak kochać wroga ?? to sprzeczne z naturą i instynktem człowieka by już nie był na ziemi gdyby szedł za tym przykazaniem człowiek miłujący wszytkich to dopiero utopia z jego naturą to dopiero fałsz a to czubek góry dopiero czubek


aaaaa i na koniec tej wypowiedzi jeśli zaś jego prawa są według Ciebie Aaricio bliskie życiu i takie wspaniałe to czemu ludzie idą za Lucyferem czemu przez całe życie spotkałem jednego chrześcijanina który w dodatku nie potrafił żyć w świecie i wszyscy musieli mu cały czas pomagać bo nie umiał wyżywić rodziny ?? Czemu ?? Bo żył utopią
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 20-08-2005, 15:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dlaczego przystając na prawa boskie dekalogu ludzie-chrześcijanie i tak tego nie przestrzegają. Bo co? Bo mogą pójść do spowiedzi i wszystko zostanie im odpuszczone? Albo może pokażą się w kościele z całą rodzinką wrzucą parę złotników i pokażą bogu jacy są hojni?
Dlaczego nie żyć zgodnie z prawami natury, nie oddziaływać jednak na drugich, nie wywierając na siłę niczego co mogłoby zaszkodzić drugiemu?
Respect
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next »
Forum Index » Sztuka » Rozmowy z diabłem

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group