FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Kto to jest 'Tru '?
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 08-09-2005, 13:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

To chyba dobry punkt widzenia.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 08-09-2005, 19:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dla mnie całe rozwodzenie się na temat kto jest true a kto nie jest głupi z samego założenia. Jak już ktoś powiedizał, Cico mówia że są 'true' mają w sobie jakiegos bufona i są cholernie pompatyczni i snobistyczni twierdząc że to oni są zajebiści bo są true a nikt inny im do pięt nie dorasta...

True jest ten który true się czuje, a nie walnie sobie corpse painta i lata z toporem (jak to u Super Hiper Mega Extra Pagan Nordic Fuckin Metali) albo ubierze się w czarny ciuszek, obwiesi łańcuchami, ćwiekami, pomaluje twarz białym pudrem i udaje mrocznego martwego gotha...

Ja się w to nie bawie, true zapewne według wielu nie jestem, bo jeżdże na rowerku mtb i robie wiele innych rzeczy które true nie są... Ale śmiało mogę się za gotha uznać skoro juz mam się klasyfikowac... Słucham takiej a nie innej muzyki, ubieram się tak a nie inaczej bo to lubię etc....

Po prostu jestem sobą a to chyba najbardzoej w tą strone się skłania. Do, what you want. Be, who you want to be...

I tu się mój wywód kończy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
rybak


Offline 



Joined: 09 Aug 2005
Posts: 2
Location: Żywiec

PostPosted: 11-09-2005, 14:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

w parze z byciem TRU idzie tez czesto niewiedza. Zacytuje tutaj kindermetali na imprezie electro-gotyk: Ale techno tutaj puszczaja.
Co to leci
the cure
ale kicha, a co to jest the cure?

Ja lubie poslucha tego typu tekstow i sie posmiac.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Shamoth


Offline 



Joined: 05 Jul 2004
Posts: 418
Location: Bartenstein

PostPosted: 14-09-2005, 14:18    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jestem sobą!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Baby Grace


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Leo
Joined: 29 Aug 2005
Posts: 128
Location: Lublin

PostPosted: 14-09-2005, 20:11    Post subject: Quote selected Reply with quote

Shamoth wrote:
Jestem sobą!!!

I to jest właśnie najważniejsze i tu możnaby całą dyskusję zamknąć....

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nastepny odcinek sponsorowany przez literkę 'ź' i cyferkę '7'...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 06-02-2007, 11:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

jestrem tru.. i nie moge poradzic sobie sam z tym problemem ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 07-02-2007, 22:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ergo wrote:
jestrem tru.. i nie moge poradzic sobie sam z tym problemem ;-)

Wreszcie sie przyznaleś, ciężko było i droga ciernista , ale oto mamy Admina Tru. Gratulacje i uściski :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 07-02-2007, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

i buzi ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 07-02-2007, 23:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Na temat truskulu to nawet piosenka jedna polska powstała, bodajże hiphopowca Tedego.

Szczerze to nie znam za dużo osób które tego określenia używają.
Częściej się słyszy oldskul, troszkę rzadziej - nuskul.

Oldskul jako coś pozytywnego, czyli dobra klasyka, dotyczy to głównie hip-hopu czy techno (a więc gatunków które rodziły się na przełomie lat 70-tych i 80-tych, tzw prekursorzy-oldskulowcy), ale nie tylko - na dobrą sprawę można podpinać ten zwrot do metalu, gothic-rocka czy innych gatunków...

Nuskul oznacza coś buntowniczego wobec oldskulu. Nie zawsze ma to budzić jednak negatywne skojarzenia. Choć w ustach oldskulowca brzmi to jak obelga;)

To zależy czy akurat jest "moda" na nowości w danym gatunku czy na "starą szkołę" i jej kontynuatorów/kopistów. Tą modę kreują głównie media.

Gdzie jest tru? Po stronie oldskulu czy nuskulu?
Jeden powie że oldskul jest tru (bo klasyka, bo "mistrzowie", bo nowe "to już nie to")
Drugi powie że to nuskul jest tru, że łamie stare schematy, że rozwija gatunek.
I obaj będą mieli rację moim zdaniem. To kwestia gustu (wiadomo - wszyscy chcą uchodzić za znawców albo przynajmniej wielu chce być "czystych gatunkowo";)

Mnie to nie dotyczy.

Mnie kwestia bycia tru o tyle nie bawi - że słucham różnej muzyki, nie utożsamiam się natomiast z żadną subkulturą muzyczną. Entuzjazm odczuwam wobec wielu rzeczy z różnych klimatów i dekad (szczególnie nowości jednak bardziej ekscytują - co nie oznacza że nie mam szacunku dla oldskulu, bo wszystko z niego pochodzi przecież)

Może z tzw kulturą taneczno-elektroniczną? Ale to na szczęście bardzo szerokie pojęcie...
a czy jestem tru taneczno-elektroniczny? Nigdy w życiu! ;)))

Kwestia tru-ubioru;)
Czarne spodnie dresowe-bojówki (są takie, uwierzcie;) lub czerwone dresowe z prowokacyjnym paskiem z jednego boku sugerującym duży poziom agresji (bo tam karateke mam;) + ciemna bluza z kapturem + czarna bejsbolówa + kurtka zielona wojskowa + leciutkie buty sportowe;) + chusta w klimatach arafatki lub długaśny szalik

Czy to reprezentuje jakąkolwiek subkulturę? Jakikolwiek klimat?
Fuzja stylów.
Muzycznych, ubraniowych. Wyłamywanie się ze schematu. Grzebanie we wszystkich muzycznych szufladach na raz.

Więc zdecydowanie nie-tru;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1UNAtic


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 06 May 2004
Posts: 167
Location: Gomorrha

PostPosted: 08-02-2007, 01:31    Post subject: Quote selected Reply with quote

teraz juz wiemy iz w podrecznikach trzeba dopisac nowego wybitnego socjologa :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
ahenathon


Offline 



Joined: 08 Jan 2007
Posts: 182
Location: Barteinstein (Rosenthal)

PostPosted: 08-02-2007, 08:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Oldskul jako coś pozytywnego, czyli dobra klasyka, dotyczy to głównie hip-hopu czy techno (a więc gatunków które rodziły się na przełomie lat 70-tych i 80-tych, tzw prekursorzy-oldskulowcy), ale nie tylko - na dobrą sprawę można podpinać ten zwrot do metalu, gothic-rocka czy innych gatunków...


...jak i do wszystkiego co istnieje już od jakiegoś czasu i przez ten okres trochę ewoluowało z racji nadejścia następnego pokolenia.

A ja nie dość, że jestem true to również necro grim satan i to Black Metaluchem i jestem dumny :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 08-02-2007, 10:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

1UNAtic wrote:
teraz juz wiemy iz w podrecznikach trzeba dopisac nowego wybitnego socjologa :)


Zebyś wiedział;))) Zresztą mediami/socjologią wizualną się głównie zajmuję - taka specjalizacja studiów.

Ale to co napisałem post wyżej - to moje osobiste przemyślenia na tematy muzyczne, okołomuzyczne i zjawisko "bycia tru", badań ankieterskich nie przeprowadzałem na ten temat jednak;)

Ciekawe jest to, że wielu ludzi uważa się za tzw bardziej "tru" od innych (chodzi mi o uczestnictwo w subkulturze muzycznej albo raczej o pozycję w niej). Walka o prestiż?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 08-02-2007, 22:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

tristancandance wrote:
Ciekawe jest to, że wielu ludzi uważa się za tzw bardziej "tru" od innych (chodzi mi o uczestnictwo w subkulturze muzycznej albo raczej o pozycję w niej). Walka o prestiż?


Zgadzam się , ale to chyba raczej kompleksy, ewentualnie ubarwienie swego zwyczajnego życia ;P, przecież każdy jest taaaki indywidualny dziś. Prestiż przychodzi jak cię na imprezie wszyscy znają, przejdziesz selekcję i mozesz osobiscie pozdrowić DJa ;p;p;p

Znamienne jest natomiast , że ekipy prowadzące portale i fora o muzyce independent ( ze skrętem na dark) mozna poznać na imprezach po braku ekstra tru ubiorów...;p
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 09-02-2007, 10:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
Prestiż przychodzi jak cię na imprezie wszyscy znają, przejdziesz selekcję i mozesz osobiscie pozdrowić DJa ;p;p;p


To fakt. Nie znoszę imprezek z selekcją (rzadko też na takie chodzę - wolę mniej napuszone kluby), chociaż na szczęście tyle ciuchów w szafie że dałbym rade dopasować się do każdej mody...

Czasem wkurza to, że w klubach z selekcją leci fajna muza, a tu na przykład kolegi nie chcą wpuścić z ekipki.
Raz polazłem do zupełnie "studenckiego" klubu - a barman nie chciał mi piwa polać, ale nie ze względu na "wiek" ale z powodu "ubioru". No cóż - nie wyglądam jak "tru-student";) Bardziej jak "nu-dres";)
Jak mu rzuciłem 2 legitki na bar i opierdzieliłem to dopiero mu rura zmiękła;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 16-02-2007, 00:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

Byice "tru" to tak, jak napisał już ktoś wcześniej, bycie sobą i pozytywne odczucia odnośnie swojego postępowania. Odnośnie całej "bufoniady" orajt, ale nie można popadać z kolei w kolejny schemat typu "ooo, ten to bufon jakiś co sie z a tru uważa bo się tak gotycko/cyber/metalowo ubrał".

Quote:
Znamienne jest natomiast , że ekipy prowadzące portale i fora o muzyce independent ( ze skrętem na dark) mozna poznać na imprezach po braku ekstra tru ubiorów...;p


Oczywiście, rozumiem to, ale jeśli ktoś miałby taki "ekstra" (a kto wie, czy nawet nie "super" :P) ubiór, to automatycznie ma znaczyć, że nie interesuje się i nie zna na danej kulturze? Że jest pozerem?

Nie można tworzyc kolejnego podziału, z którego wynika że "tru" nie są "tru" bo "tru" sa ci, którzy nie wygladają na "tru. Należy oddzielić jedynie pozerstwo od czegoś, co robi się ze szczerych chęci i z czym człowiek czuje się dobrze i nie robi tego na pokaz (kolejny raz podkreślam, że ubranie sie na imprezę w sposób klimatyczny jest od razu strzelaniem jakiejś pokazówy).
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Kto to jest 'Tru '?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group