FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Sztuka » Najgorsze książki
Goto page « Previous  1, 2, 3
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 16-06-2006, 22:59    Post subject: Quote selected Reply with quote

Co do lektur: "Cierpienia młodego Wertera" i "Giaur". Ogólnie większość powieści, czy też opowiadań romantycznych. To się wlecze jak flaki z olejem. Gdyby jeszcze miało jakieś normalne zakończenie, a nie, że gosciu zakochał się w lasce, która jest obiecana innemu i opisuje swoje uczucia, jak cierpi, jakiego ma doła itp. To jest nudne...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 16-06-2006, 23:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

bez przesady...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Mabh


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 35
Zodiac: Aquarius
Joined: 01 Aug 2004
Posts: 112
Location: Poznań

PostPosted: 18-06-2006, 12:37    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może Ciebie to interesuje, ale mnie nie za bardzo. Zapomnialam jeszcze tam napisać, że na końcu tenże nieszczęśliwy kochanek popełnia samobójstwo, albo do końca życia żyje w samotności...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DeadMoon^


Offline 



Joined: 16 Apr 2004
Posts: 196
Location: Rzeszow/Zd-Wola

PostPosted: 18-06-2006, 17:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja swoje zdanie na temat tych 3 tomikow opowiadan Piekary wypowiedzialem. ;> Co do jezyka Piekary, to racja, nie ma w nich bledow stylistycznych, ale nie podoba mi sposob narracji - z punktu widzenia glownego bohatera. Zreszta zbyt czesto odnosilem wrazenie, ze niektore opowiadania sa napisane tylko po to zeby ksiazka miala swoja, moze zakontraktowana "objetosc" ;>
Nie moge sie pozbyc wrazenia, ze autor na sile wciska czytelnikowi antyekumeniczna potrawe, a obiektywizmu naprawde trudno w niej szukac... ;>
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lady mcbeth


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 37
Zodiac: Scorpio
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 41

PostPosted: 22-07-2006, 21:39    Post subject: Quote selected Reply with quote

dla mnie najgorsza ksiazka na swiecie to "Prawo konstytucyjne", której wieksze fragmenty wkuwaBam na pamiec na egzamin z tego okropnego przedmiotu prowadzonego przez Krwawa Baske . Ksiazka ma ok 900 stron, nie pamietam kto ja pisal, ale to nawet dobrze , bo gdybym wiedziaBa to razem z ludzmi z roku podpalilibysmy dom autora :P
Back to top
View user's profile Send private message
Matariel


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Aries
Joined: 08 Aug 2006
Posts: 19
Location: Cyberspace

PostPosted: 08-08-2006, 13:07    Post subject: Quote selected Reply with quote

Książki Amelii Walter Rhodes czy jakoś tak. Strasznie przemroczona podróbka dzieł Anne Rice. Omijać na kilometr, w przypadku kontaktu ze skórą szybko przemyć zakażone miejsce wodą i mydłem oraz skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu!
Back to top
View user's profile Send private message
frigid


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 45
Zodiac: Leo
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 6
Location: Nawrot

PostPosted: 29-08-2006, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja nie polecam horrorów panów H.A.Knight'a czy Guya. N. Smitha. W Polsce wydano mnóstwo takich małych książeczek, których miałam nieszczęście przeczytać parę w młodości. Na szczęście w porę się zatrzymałam...
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
mortycja69


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 34
Zodiac: Gemini
Joined: 02 Aug 2006
Posts: 24
Location: perfect world

PostPosted: 29-08-2006, 22:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

"Przebudzenie śpiącej królewny" A. Rice XD
Większość od razu wie, ze ta pozycja arcydziełem nie będzie. Ja tez wiedziałam, ale chciałam przeczytać Rice, z troche innej półki. I to bolało XD
Nudne niesamowicie. Fabuły prawie żadnej. Miałam nadzieje ze chociaż sceny, na które taka pozycja jest nastawiona, będą fantastycznie wciagające, ale tyż nie.
Tomiku nie skończyłam - poddałam sie w ostatnim rozdziale. I napewno dwóch pozostałych nie przeczytam ;]
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 30-08-2006, 14:51    Post subject: Quote selected Reply with quote

frigid wrote:
A ja nie polecam horrorów panów H.A.Knight'a czy Guya. N. Smitha. W Polsce wydano mnóstwo takich małych książeczek, których miałam nieszczęście przeczytać parę w młodości. Na szczęście w porę się zatrzymałam...

hehe, ale zmuszal ktos ? i to do tgo mnostwa :-)

co do knighta to sie nie zgodze, co prawda czytalem je w szkole sredniej takze pamiec mglista ale przyjemnie zboczone byly :-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 30-08-2006, 20:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

'Goth - identity, style and subculture" by Paul Hodkinson. Nie jest NAJgorsza , ale ze nie ma kategorii pt bardzo srednia to musze zamieścic tutaj. Bardzo mnie rozczarowała ta synteza śrdowiska/stylu/kultury goth.
Powody:

1. jest to praca stricte magisterska ( moze doktorska , nie wiem w sumie) , wiec pełno w niej odniesień do innych autorów , głównie socjologów , gdyż P.Hodkinson studiował Cultural Studies& Sociology. Nudna jak to magisterka ;p;p ;p , bardzo formalna i pełna powtórzeń ciągnących się poprzez strony

2. penetruje tylko i wyłącznie środowisko angielskie , głównie Okolic Birmingham i Manchesteru, w sumie do przewidzenia , ale c o za tym idzie , większość zespołów, grup czy artystów widziałam po raz pierwszy i nazwy ich nic mi nie mówiły

3. język dosć trudny , super formalny, zdania długaśne......ble


Przypuszzcam ze ksiazka moze być ciekawa dla Brytyjczyków raczej, innym nie polecam , choć tak okrzyczana.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
ys


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 23 May 2007
Posts: 1
Location: z dupy

PostPosted: 24-05-2007, 03:30    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jeszcze a propos Sienkiewicza.
Stary dobry Gombrowicz nazwał go kiedyś Homerem dla ubogich.
Więc uwielbiam go już nie tylko za Ferdydurke.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3
Forum Index » Sztuka » Najgorsze książki

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group