FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » Common Dream
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 08-10-2005, 13:29    Post subject: Common Dream Quote selected Reply with quote

Common Dream jest jednym z niewielu polskich zespołów, które używają syntezatorów i komputerów, a także jednym z dosłownie kilku, które próbują swych sił w muzyce electro-synth-pop. Zespół, walcząc przez lata z niewiarygodnie brutalną polską rzeczywistością, dążył do nagrania płyty w tak popularnym na Zachodzie i w Ameryce stylu electro-synth-pop. Muzyków i ich utwory można znaleźć w zagranicznych magazynach znacznie częściej niż krajowych. I nic się nie zmienia w tej kwestii nawet na kilka dni przed datą wydania płyty.

Oficjalnie nazwa Common Dream istnieje od kwietnia 1996 roku. Wcześniejsze lata stały pod znakiem nazwy Oxygene, która była użyta tylko podczas kilku konwentów fanów Depeche Mode w Polsce. Oxygene grało głównie covery DM, ale zdarzały się też ich własne kompozycje. Nazwa zespołu została zmieniona z powodu skojarzeń z płytami J. M. Jarre’a.

Trzech facetów z Tarnowa, zafascynowanych elektronicznymi dźwiękami zakłada zespół, a są nimi Konrad Niedojadło, Tomasz Rozowski i Dawid Niedojadło. Ich aktywność muzyczna rozwija się bardzo dynamicznie. 8 czerwca 1996 występują w Krakowie jako support na koncercie zespołów German Machinery Records - Dance Or Die i Static Icon. Pod koniec tego roku grupa przechodzi kryzys. Konrad opuszcza zespół. Złe czasy dobiegają końca w roku 1997 roku, kiedy to zespół wchodzi w kontakt z Davidem Linem z amerykańskiej wytwórni Strangers Thoughts (obecne Synthpop Records). Po otrzymaniu materiału demo Lin decyduje się zamieścić „World of Your Dreams” na składance „Synthpop: the Next Generation” obok takich zespołów jak Neuropa, Red Sector One i Agnes Poetry. Rok 1998 to rok ciężkiej pracy nad nowym materiałem i współpraca z niemieckim magazynem „Synthetics”, oferującym dystrybucję demo Common Dream w Niemczech. W pierwszym numerze „Synthetics” ukazuje się recenzja demo, a w końcu pierwsza płyta demo, zatytułowana „Electroskies” zostaje wydana w 1999 roku. W marcu zostaje ona rozesłana do różnych magazynów i wytwórni w Niemczech, USA, Finlandii i Szwecji. Pochlebne recenzje „Electroskies” ukazują się w europejskich magazynach muzycznych – Prospective, E-lectric, Synthetics. Ostatni z nich prócz recenzji w marcowym numerze w grudniu zamieszcza utwór Common Dream „Taken Aback” na swojej składance. Inny utwór „Hate & Love” zostaje wydany na „Modern Entertainment Sampler Volume II” wraz z utworami Psyche, Dynamic Monsters czy Equatronic.

Rok 2000 zaczyna się od pracy nad coverem piosenki Depeche Mode „If You Want” i nową wersją „With Might and Main”, mających się ukazać na składance utworów polskich artystów niezależnych „MODE.IN.POLAND”. Prócz nagrań zespół gra kilka koncertów w Polsce. We wrześniu ukazuje się ich pierwsze pełnowymiarowe demo CD-R „Virgo”. Znajduje się na nim 11 utworów i 5 remixów, nagranych przez różnych wykonawców niezależnych z Polski. Pozytywne recenzje płyty pojawiają się w wielu magazynach muzycznych i zinach internetowych, takich jak E-lectric, Re-flexion, Prospective. Pod koniec tego roku Commn Dream przygotowuje się do podpisania kontraktu z polską niezależną wytwórnią płytową Black Flames z Poznania. Decyzja ta owocuje już w grudniu, kiedy to Common Dream nagrywa w Ziyo Spectrum Studio cover piosenki The Cure „Bloodflowers” na mający się ukazać polski trybut dla The Cure – „A Tribute to The Cure” (Black Flames Rec.). Jeszcze przed ukazaniem się tego albumu, 1 marca Common Dream podpisuje kontrakt płytowy z polską wytwórnią Black Flames Records na dwa albumy i single.

Grupa zostaje zauważona w Polsce. Pośród koncertów granych w tym okresie, jest również występ w Bolkowie na Castle Party – festiwalu, na którym grały takie sławy jak Das Ich, Endraum czy Legendary Pink Dots.

Praca nad debiutanckim singlem i albumem zespołu poprzedza nagrywanie klipu w Krakowie w lipcu 2001 roku. Reżyseruje go Patryk J. i Wojtek Z. – członkowie zespołu My Favourite Eye. Następnie muzycy udają się do Ziyo Spectrum Studio w Tarnowie i mimo chwilowych problemów zdrowotnych Konrada nagrywają utwór z singla „Someone Could”. A przed końcem roku tytułowy utwór ląduje na konsolach liderów europejskiej sceny synthpop – No Comment, Colony 5, Obsc(y)re i legendy alternatywnego popu tego okresu, polsko-kanadyjskiego duetu Psyche. W grudniu Common Dream pojawia się na dwóch występach w Niemczech jako wsparcie niemieckiego zespołu Melotron i projektu Wave in Head.

Rok 2002 rozpoczyna się kolejnymi koncertami z Melotron, ale tym razem w Polsce (w Łodzi i Krakowie). Podczas tych występów zespół gra już swój nowy materiał. W marcu dobiegają końca prace nad singlem i albumem „Gravity”, wyprodukowanymi przez Krisa Krupę. Przez kolejny rok data premiery zarówno singla, jak i albumu jest odkładana. W końcu, w styczniu 2003 roku Black Flames Label wydaje w Polsce „Someone Could”. Na płycie prócz siedmiu wersji tytułowego utworu i „Bloodflowers”, słuchacze znajdą dział multimediów, a w nim videoklip i zdjęcia promocyjne zespołu. Na przełomie kwietnia i maja singiel ukazał się w Europie. Dystrybucją zajmuje się niemiecka wytwórnia Indigo, mająca swój udział w wydawnictwach takich zespołów jak Wolfsheim, De/Vision, Deine Lakaien czy też Distain.
Album „Gravity”, na który składa się 11 utworów utrzymanych w stylu electro-pop wychodzi na światło dzienne w czerwcu 2003 roku. Dystrybucja w Europie spoczywa na barkach wspomnianego już wcześniej Indigo, a w Ameryce zajmuje się tym jeden z największych promotorów muzyki synth-electro-pop – A Different Drum Records!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Forum Index » Odnośnie Portalu » Biografie » Common Dream

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group