FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Patriota czy kosmopolita?
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 29-10-2005, 14:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

2Aaricia_de_Goth: Hmm może masz i racje... Ale przecież musi być jakiś sposób by życie w tym kraju stało sie lepsze...
Back to top
View user's profile Send private message
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 29-10-2005, 17:53    Post subject: Quote selected Reply with quote

taki pomniejszy OffTopick
hem nie zauważyłem tutaj jakoś tematu o politce, takoż zapytam się: co sądzicie o wyborach (parlamentarne i prezydenckie) oraz obecnej sytuacji na scenie politycznej?
i jeszcze jedna refleksja: w oczy rzuciło mi się iż większosć młodzieżyw w liceach i gimnazjach zapytana o poparcie, odpowiadała (nie pamiętam na ile %, u mnie w szkole było to 93%, w cały Pń bodajże koło 80 ) TUSK. jednak jak patrzę na znajomosć polityki wielu moich znajomków, dochodze do wniosku jakoby głosowali nie NA Tuska, tylko PRZECIW Kaczyńskiemu. czy to dojrzałe popierać kogoś opierając się na tandetnym sloganie państwa policyjnego?

a teraz temat właściwy:
co raz więcej osób z Polski pragnie studiować za granicą, wyjeżdża na stypednia itd. jużnawet w liceum.
ale faktem też jest (tzn. moze nie faktem, ale tak gdzieś czytałem i mi zostało) że niektóre polskie wyższe uczelnie przyciągają również z zagranicy. i nie tylko: licea również, ot chociazby 3 osoby z zagranicy w moim LO

wyjazd za granice kraju wcale nie oznacza przestania bycia patriotą. (BTW - "bycia" smiesznie brzmi, co nie? )
Back to top
View user's profile Send private message
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 29-10-2005, 22:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

Patriota czy kosmopolita? ..... hmmm szczerze powiem ze zycia bym za ten kraj nigdy nie oddała.. ani za żaden inny .. żyję sobie tutaj bo tu się urodziłam... ;] patriotką nie jestem i nigdy nie będę ;] ...


szabla wrote:
co raz więcej osób z Polski pragnie studiować za granicą, wyjeżdża na stypednia itd. jużnawet w liceum.


będąc na praktykach w szkole miałam okazję posłuchać ''zebrania młodych'' na temat: Wyjazdy z Polski.... była tam ankieta... na pytanie czem ludzie w młodym wieku chcą wyjechać z kraju gdzie indziej 90% badanych w szkole która liczy ponad 5000 uczniów odpowiedziało.. bo taka jest moda... każdy wyjeżdza bo tak jest mu wygodniej... [ankieta byla robiona przez tydzien]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 30-10-2005, 11:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

NocturnalGirl wrote:
bo taka jest moda...

wg mnie akurat ta moda wychodzi ludziom na zdrowie. Dobrze jest wyjechać , zobaczyć jak ludzie zyją gdzie indziej, to rozszerza horyzonty wielu osobom..... a nie przychodzi potem taki z tytułem mgr przed nazwiskiem i mysli ze to juz mu starczy za wszytsko ( często się z takim zjawiskiem spotykam z racji pracy,hehe).
sorry za ten offtop
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Athe


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 40
Zodiac: Sagittarius
Joined: 23 Mar 2005
Posts: 400
Location: Poznań

PostPosted: 04-11-2005, 15:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

Kocham ten kraj, tu się urodziłam. Fakt, że polityków ma tragicznych i to przede wszystkim oni go rozwalają, ale mimo wszystko tu chcę mieszkać. Oczywiście marzę aby zwiedzić inne kraje, popracować gdzieś za granicą, ale tylko po to żeby zdobyć doświadczenie. Pracy będę szukać tutaj mimo że jest ciężko.
Nie wyobrażam sobie zostawić rodziny, przyjaciół i wyjechać gdzieś daleko. Tu mam swój dom i moje życie i nie chcę tego zostawiać aby zaczynać od podstaw w jakimś obcym kraju.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Skype Name
szabla


Offline 



Joined: 15 Oct 2005
Posts: 15
Location: wieś

PostPosted: 04-11-2005, 19:22    Post subject: Quote selected Reply with quote

Athe wrote:
Kocham ten kraj


i postawię Ci pomnik
Back to top
View user's profile Send private message
Rambo


Offline 



Joined: 18 Jul 2005
Posts: 58

PostPosted: 09-11-2005, 02:00    Post subject: Quote selected Reply with quote

Aaricia_de_Goth wrote:
wg mnie akurat ta moda wychodzi ludziom na zdrowie. Dobrze jest wyjechać , zobaczyć jak ludzie zyją gdzie indziej, to rozszerza horyzonty wielu osobom.....


Jaka moda co Ty gadasz..młodzi ludzie w wiekszosci jadom za chlebem,zeby sie czegos dorobic,a nie zwiedzac i rozszerzac horyzonty...tragediom jest.ze my młodzi nie mozemy godnie zyc w naszym kraju tylko "zwiedzamy" świat...eh..a tak pozatym pozdrawiam..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
NocturnalGirl
Współpracownik

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 14 Apr 2004
Posts: 1598
Location: Częstochowa

PostPosted: 09-11-2005, 08:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rambo wrote:
tragediom jest.ze my młodzi nie mozemy godnie zyc w naszym kraju tylko "zwiedzamy" świat.


ano jak nie ma pracy tutaj...[w sumie jest trzeba dobrze poszukac ;] - jak ktoś chce to znajdzie wiem po sobie ] - to ''zwiedzają'' inne państewka...

a moda.. sama młodziez tak odpowiada.. tak jak pisalam wyzej w jednej szkole gdzie byla przeprowadzona ankieta większość odpowiedziala wlasnie tak - ''bo taka jest moda''
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 09-11-2005, 20:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie czuję się patriotką nie dlatego że wyjechałam z PL ...
nie wyjechałam też za potrzebą pieniędzy...raczej osobiste problemy...
Pomimo że jest mi tu dobrze gdzie jestem , tęsknię za rodziną , znajomymi jak i za pięknymi zakątkami naszego kraju ( z racji że byłam kiedyś Trampem znam wiele pięknych miejsc )
ale nie poświęciłabym życia za Nasz kraj ..bo nie warto , swoim poświęceniem nie zmieniłabym obecnej sytuacji jaka panuje .
Nie zostałabym na dlużej w kraju nawet ze względu na "kulturę" osobistą większości osób , szczególnie tych młodych ... tu żyję i czuję się przynajmniej bezpieczna nie muszę się obawiać że któregoś dnia wyjdę z domu i nie wrócę..;]
Sama sytuacja finansowa a nawet panująca w naszym rządzie tak mnie nie odstrasza , jak właśnie klimaty jakie panują wśród ludzi...nie tylko obcych ale nawet bliskich... ta zazdośc , nienawiść...i wszystko inne za tym idące..póki się to nie zmieni to myślę że nie ma co liczyć na lepsze , bo moim zdaniem to ma także jakiś wpływ na ogół..bo ważne jest nie tylko to gdzie się żyje ale i to wśród jakich ludzi...
Dlatego uważam że jesli ktoś ma okazję wyjechać gdzieś gdzie czuje się lepiej , to powinien to zrobić nie tylko dla dobra materialnego ale dla dobra duszy..
W każdym kraju mozna żyć godnie i mieć przyjaciół jeśli się tylko chce a do kraju mozna przyjeżdżać tak jak ja , na wakacje :)) wtedy się wszystko wydaje piekne i takie inne :P
ale na dłuższą mete , to bym raczej nie wytrzymała , odwykłam żyć w pl :)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 09-11-2005, 22:29    Post subject: Quote selected Reply with quote

Rambo wrote:
Jaka moda co Ty gadasz..młodzi ludzie w wiekszosci jadom za chlebem,zeby sie czegos dorobic,a nie zwiedzac i rozszerzac horyzonty

Wiesz w srodowisku w którym pracuję tak się składa ze raczej ludzie nie narzekają na brak pracy , wieć jesli jadą to głównie po to by postudiować , poznać nowe zwyczaje ,atmosferę ,ludzi itd.Oczywiscie musza tez odpowienio zarobić, bo bez tego rozszerzanie horyzontów ni e wychodzi:) i pozostaje się na zmywaku cały bozy czas.

Ze studentami lub uczniami liceów tez mam stycznosć codzienną :) i tak, potwierdzają ze to moda ,ale jakoś oni wszyscy uczą się lub ucza i pracują za granica, nie harują....Mówię o programach typu Erasmus i innych ,a nie o wyjezdzie na fizyczną harówkę lub na wakacje by zarobić.I uważam ze to bardzo dobrze , kiedy ja studiowałam nie mozna było prawie niegdzie jechać , a jesli już to za dużą kasę , no i pani na uczelni mnie wysmiała jak się pytałam czy studia tam ( 3 mies)
[zaliczą mi w poczet semestru. Teraz wszystko jest mozliwe i uwżam ze to znakomicie.
quote="NocturnalGirl"]no jak nie ma pracy tutaj...[w sumie jest trzeba dobrze poszukac ;] - jak ktoś chce to znajdzie wiem po sobie ] - to ''zwiedzają'' inne państewka... [/quote]
Coz , więc ja takze zamierzam 'zwiedzać" , mimo ze tu mam świetną i dobrze płatną pracę oraz odrzucam dosć dobre oferty krajowe.
Popieram Vampirellę , nie tylko k a s a powoduje ze wyjezdzam. Ani nawet nie sytuacja osobista , bo jedziemy razem z moim facetem oraz 2 kotami. Zwyczajnie , chcemy pomieszkać gdzie indziej.:)))))

[ Dodano: 10-11-05, 12:06 ]
Vampirella wrote:
Sama sytuacja finansowa a nawet panująca w naszym rządzie tak mnie nie odstrasza ,

a mnie odstrasza :(
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
szary9


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 35
Zodiac: Scorpio
Joined: 13 Oct 2005
Posts: 135
Location: Wiocha koło Poznania

PostPosted: 10-11-2005, 18:36    Post subject: Quote selected Reply with quote

Hmm no coz rzec. Ja takrze na codzień mam styczność z licealistami. Zapytani o to czy i poco chca wyjechać za granice w jednaj trzeciej odparli ze za kasa. Cześć (niewielka chciała sobie pozwiedzać) ale wracając do tematu samego patrotyzmu, na lekcyjii pojawiło się pojęcie lokalnego patryjotyzmu... "Wyjeżdżam z powodow ekonomicznych, ale nadal pamietam o swojej wiosce zapytany o to skad jestem z duma mowie ze z Polski i staram sie by ludzie z mojego otoczenia wiedzieli ze u nas po ulicach nie laza niedźwiedzie:P po za tym wracam do kraju co pewien czas ot na wakacje..." - przykład patryjoty (lokalnego) dzisiaj. Wniosek: wcale nie trzeba tu sedzieć, wcale nie trzeba z berylem wloczyć sie po bezdrożach Iraq wierząc że to dla dobra ojczyzny... starczy zrobić cokolwiek by choćby myślano o niej lepiej... ponoć ludzie z zagranicy tak robia .... (znajomi mojej wychowawczyni ktorzy jada do Polski na jeden dzień z Australi na spotlanie klasowe.... na ten przykład....).
Back to top
View user's profile Send private message
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 15-11-2005, 17:12    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja jestem zdecydowanie patriota - i, uscislajac kryteria polityczne - nacjonalista oraz konserwatysta. Po prostu postawa konserwatywna jest najbardziej naturalna, nie jest proba niesamowitego zmieniania swiata, wyczyniania z nim jakichs cudow, robienia rewolucji i wywracania wszystkiego do gory nogami - tylko jest przejawem przywiazania do uniwersalnych wartosci, wyrastajacych w kazdym spoleczenstwie. Narod, Rodzina, Wlasnosc, Cywilizacja (w sensie: cywilizacja lacinska, bizantyjska etc.) - to sa wlasnie takie zjawiska. Inna sprawa, ze w dzisiejszej zgnilej, dekadenckiej rzeczywistosci wszystko jest poukladane odwrotnie - i stad postawa reakcyjna, nacjonalistyczna, jest najbardziej rewolucyjna.
Subkultury? Gotyk? Nie. NIe jestem gotem, mam raczej pewien sentyment do skinheads, a na tym forum jestem, bo od dluzszego czasu siedze w klimatach neofolk/militarny industrial, a to poniekad pokrewne do gotyku - tez jakies tam mroki etc.
A - co ciekawe - wiele zespolow neofolk wyraza glebokie przywiazanie do tradycji tak swego narodu, jak i cywilizacji europejskiej. Choc oczywiscie wiele stosuje tez taki paramilitarno-imperialny image dla picu, bez glebszego przekazu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 15-11-2005, 22:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

ATW : wspaniały przykład ignorancji lub błędu logicznego :
ATW wrote:
Narod, Rodzina, Wlasnosc, Cywilizacja (w sensie: cywilizacja lacinska, bizantyjska etc.) - to sa wlasnie takie zjawiska

Jestes do tych wartosci przywiazany, tak deklarujesz , kultura łacińska , bizantyjska itd, nie obiło ci się przypadkiem o uszy ze te szanowane kultury dopuszczały homoseksualizm, co więcej , akt homoseksualny był stawiaany wyżej niż akt z kobietą ? Podobnie , w topiku o homoseksualizmie chcialbyś pozbyć się tych 'zboczenców 'i dewiantów , ale zaraz wyszczególniasz jednego ,którego należy oszczędzić. I tak jest zawsze z konserwatywnymi nacjonalisto-patriotami , bardzo często stosujecie relatywizm moralny do swoich spraw i upodobań,jednoczesnie niszcząc innych.....

Ten post powinien być w temacie :homo" ale z powodu cyttatu zaczęłam tutaj pisac...

Oczywiscie masz prawo mieć swoje poglądy , jak najbardziej ,ale wybacz..... jesli już szafujesz takimi pojęciami -symbolami to trzeba robić to przemyślanie.....
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 16-11-2005, 16:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Z tym ocaleniem Douglasa P. to byl taki zart.
W sumie ze spaleniem i wytraceniem wszystkich homosiow to chyba tez.
W kulturze EUROPEJSKIEJ (Grecja+Rzym+chrzescijanstwo) nie bylo tak o pedziach, jak ty piszesz. Chodza sluchy, ze ponoc u Grekow to bylo dopuszczalne, ale ja tu mowie o rozwinietej cywilizacji lacinskiej, cywilizacji Europy od sredniowiecza gdzies tak.

Wiecej sprobuje napisac potem, bo na razie schodzie z kompa ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 16-11-2005, 17:48    Post subject: Quote selected Reply with quote

ATW wrote:
W kulturze EUROPEJSKIEJ (Grecja+Rzym+chrzescijanstwo) nie bylo tak o pedziach, jak ty piszesz

oczywiscie ze było ,zarówno w greckiej ( filozofowie np) i łacińskiej ( cezarowie ,i to nie tylko ci prawdziwi dewianci ,jak Kaligula czy Neron,):)
Tez napisze pozniej ,bo akurat jestem w pracy , a chcę poprzec dobrymi przykłądami :)

o zartach - pojęłam,ale lubię się czepiać czasem:P

[ Dodano: 16-11-05, 17:53 ]
ATW wrote:
cywilizacji Europy od sredniowiecza gdzies tak.


Szanowny Panie ,w okolicach średniowiewcza rzeczywiscie juz tak nie było ,ale w sredniowieczu nie było juz rozwiniętej cywilixzacji greckiej ,szczątkowa łacińska ,a królowała chrzescijańska ( któa czerpała co nieco z łącińskiej owszem ). Ale średniuwiecze tojuz zupełnie inna bajka przecież :)
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3  Next »
Forum Index » Rozmowy » Patriota czy kosmopolita?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group