FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Czy czujesz się dyskryminowany?
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 21-04-2006, 08:26    Post subject: Quote selected Reply with quote

Eee ja tam jakos nie dostrzegam "dyskryminowania" subkultur takich jak gotyk, metal, punk. W zasadzie sa one juz dosc mocno przytulane przez mass-media i nie znajduja sie na "indexie kultur zakazanych". No chyba, ze ktos uwaza zdziwione spojrzenia starszych babulek za przejaw dyskryminacji.
Oczywiscie - w ciuchach ostro punkowych (typu irokez, kolorowe gacie, podarta skora etc.) to juz moze byc gorzej, ale tez juz stosunkowo rzadko... No, w kazdym razie to juz nie jest zaden tam "bunt przeciw swiatu"... ;-)

Jak ja sie w "mlodziezowym" (szkolnym, studenckim) towarzystwie pojawiam we flyersie, T-shircie Legionu albo czarnej czy brazowej koszuli, to z kolei zdarza mi sie, ze skadinad "tolerancyjni" punkowcy, metalowcy etc. podejrzliwie sie patrza, albo dopytuja, czy jestem "nazi" etc. A potem ja musze im tlumaczyc, ze nie, ze moje poglady w ogole nie sa NS, ze wpinka z Orlem Bialym to nie jest faszyzm, ze to, tamto... I i tak nie dowierzaja.
Podobnie, swoja droga, kiedy zapuszczam komus - troche dla przekory - np. elektroniczny noise czy power electronics - "O Chryste, ty tego sluchasz....? Przeciez to jest k***a sam halas, to jest chore, aaaa...."

Oczywiscie co do drechow - no to oni moga sie za doslownie byle co przyczepic, ale na ogol to jednostrzalowcy.... ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
cold


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 50
Zodiac: Libra
Joined: 27 Sep 2005
Posts: 13
Location: Wrocław

PostPosted: 24-04-2006, 07:08    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nigdy nie czułam się dyskryminowana.Ani w szkole,ani na studiach ,ani w pracy.
Nawet moi znajomi,którzy wyglądali o niebo dziwniej ode mnie (w ogólniaku) też jakos nie odczuwali niechęci czy dyskryminacji ze strony nauczycieli,innych uczniów czy rodziców.

Dresiarze,którzy mieszkają w mojej kamienicy zawsze mowią mi grzecznie "dzień dobry".
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Szary


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Virgo
Joined: 14 Nov 2005
Posts: 52
Location: Her room...

PostPosted: 24-04-2006, 07:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Ja też nigdy nie czułem się duskryminowany. Oczywiście czasami zdarza mi się, że ludzie się na mnie dziwnie patrzą, bywało, że jakieś babcie wyzywały mnie od satanistów, lucyferów, belzebubów... No cóż, zawsze grzecznie dziękowałem za komplement.
Obecnie studiuję i zauważyłem, że jestem swego typu ciekawostką na roku. Jakoś tak wyszło, że wszyscy oscylują w klimatach techniawkowo - hop-siupowych i można powiedzieć, że wyróżniam się z tłumu. Od początku było dość zabawnie, chyba wszyscy mnie znali i co chwilę słyszałem stąd czy z inąd "Cześć!" a mało kogo kojarzyłem. Szczególnie religijny osobnik przybrał sobie mnie na cel i od jakiegoś czasu usilnie próbuje mnie nawrócić na wiarę chrześcijańską... Jakoś kiepsko mu to idzie, jeżeli można wogóle powiedzieć o jakimś postępie. Ostatnio chyba mu się już znudziło, może stwierdził, że to prędzej ja jego nawrócę, niż on mnie. W każdym razie bywa zabawnie, a chyba o to chodzi, prawda?
A co do dresiarstwa to faktycznie, z nimi to dość śmiesznie bywa czasami, ale jakoś nie miałem "nie"przyjemności zostać przez jakiegoś zaczepionym.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 24-04-2006, 21:47    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dyskryminowana - nie, lekko wyalienowana - czasami... i dobrze mi z tym, nawet coraz lepiej z biegiem lat :D
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Severus


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 53

PostPosted: 25-04-2006, 07:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

kiedys malowałem paznokcie na czarno na studiach, ale to było przejawem pewnie młodzieńczego buntu i chęci wyróznienia sie. Też mnie każdy kojarzył na roku hehe.. ale to rarej mija z biegiem lat. Czy się czułem dyskryminowany? nie. Bo dziwne spojrzenia i pytania co by to oznaczało trudno uznać za dyskryminacje.

I jeszcze takie małe spostrzezenie, jak sie osoba robi starsza co raz mniej uwagi przywiązuje to całego "image". Muzyka mnie trzyma nawet o wiele bardziej niz kiedys, natomiest otoczka odchodzi w niepamięc. nIe zalezy juz na tym po prostu.


i jeszcze jedno, moge się założyć że każdy drugi "czarny" (zwłaszcza w tym wieku buntowniczym) czuje sie lepszy z powodu tej muzyki co słucha czy swojego wyglądu lepszy od innych "zwykłych" ludzi.. i jeszcze duzo gada o dyskryminacji :)
Back to top
View user's profile Send private message
Szary


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Virgo
Joined: 14 Nov 2005
Posts: 52
Location: Her room...

PostPosted: 25-04-2006, 09:23    Post subject: Quote selected Reply with quote

Severus wrote:
i jeszcze jedno, moge się założyć że każdy drugi "czarny" (zwłaszcza w tym wieku buntowniczym) czuje sie lepszy z powodu tej muzyki co słucha czy swojego wyglądu lepszy od innych "zwykłych" ludzi.. i jeszcze duzo gada o dyskryminacji :)


Ha ha, sporo w tym prawdy. Dorzuciłbym jeszcze, że często "czarny" zaczyna czuć się lepszy od "normalnych" po dłuższych dyskusjach z nimi. Zainteresowania większości "normalnych" są dość ograniczone, można je zamknąć w wąskich ramach, często powtarzającym się schemacie. W naturalny sposób prowadzi to do podwyższenia samooceny "czarnego". Chociaż to też nie jest regułą. Czasami można spotkać kogoś na prawdę na poziomie wśród "normalnych".
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
Severus


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 53

PostPosted: 25-04-2006, 10:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Szary wrote:
Severus wrote:
i jeszcze jedno, moge się założyć że każdy drugi "czarny" (zwłaszcza w tym wieku buntowniczym) czuje sie lepszy z powodu tej muzyki co słucha czy swojego wyglądu lepszy od innych "zwykłych" ludzi.. i jeszcze duzo gada o dyskryminacji :)


Ha ha, sporo w tym prawdy. Dorzuciłbym jeszcze, że często "czarny" zaczyna czuć się lepszy od "normalnych" po dłuższych dyskusjach z nimi. Zainteresowania większości "normalnych" są dość ograniczone, można je zamknąć w wąskich ramach, często powtarzającym się schemacie. W naturalny sposób prowadzi to do podwyższenia samooceny "czarnego". Chociaż to też nie jest regułą. Czasami można spotkać kogoś na prawdę na poziomie wśród "normalnych".


i tu się mylisz, zainteresowanie większości normalnych są szersze od światopogladu niejednego "czarnego", który nie wie że świat nie kończy się na metalu/gotyku/czarnej szmince/.... i pod tym kątem ocenia innych ludzi. Stad się biorą takie poglądy. Bo jak ktoś nie lubi muzyki altermatywnej czy w ogole nie interesuje sie muzyka to jest niby ograniczony? Własnie w wązkich ramacz najczęściej są zamknięte zainteresowania "czarnych".
Back to top
View user's profile Send private message
Szary


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Virgo
Joined: 14 Nov 2005
Posts: 52
Location: Her room...

PostPosted: 25-04-2006, 16:21    Post subject: Quote selected Reply with quote

Severus wrote:
i tu się mylisz, zainteresowanie większości normalnych są szersze od światopogladu niejednego "czarnego", który nie wie że świat nie kończy się na metalu/gotyku/czarnej szmince/.... i pod tym kątem ocenia innych ludzi. Stad się biorą takie poglądy. Bo jak ktoś nie lubi muzyki altermatywnej czy w ogole nie interesuje sie muzyka to jest niby ograniczony? Własnie w wązkich ramacz najczęściej są zamknięte zainteresowania "czarnych".

Mhm, po raz kolejny wychodzi, że jestem jakiś inny, żyję w innym świecie. Większość ludzi ma jeden wybrany gatunek muzyki, który szczególnie na niego działa. Nie znaczy to wcale, że zamyka się tylko na ten jeden gatunek. Niedawno byłem na tańcach latynoamerykańskich i też się świetnie bawiłem, podobnie jak moi "czarni" znajomi. Ubieram się tak jak lubię, muszę dobrze się czuć, a że akurat czerń jest moim kolorem... Nie wydaje mi się, że "czarni" mają bardziej ograniczony światopogląd od "normalnych". Wielu "czarnych", których znam ma bardzo szerokie zainteresowania, od zagadnień technicznych, poprzez nauki przyrodnicze, humanistyczne, szeroko pojętą sztukę, okultyzm, itd. "Czarny" a "czarny" to też jest różnica, podobnie jak "normalny" a "normalny". Każdy człowiek jest inny, nie ma dwóch takich samych ludzi. Jeżeli już przyjęliśmy podział na "czarnych" i "normalnych" to z przykrością muszę stwierdzić, że znacznie więcej znam "czarnych" o rozbudowanych zainteresowaniach niż "normalnych". Niestety większość "normalnych", z którymi miałem i wciąż mam styczność interesuje się wyłącznie sprawami bardzo błahymi i przyziemnymi. Są to jednakże moje osobiste spostrzeżenia, nie bazujące na żadnych statystykach czy też tekstach książkowych. Jeżeli w Twoich stronach, Severusie, spotykasz więcej twórczych "normalnych", to nie znaczy to, że gdzie indziej też tak jest. Cieszę się jednakże, że przynajmniej Ty możesz się poszczycić otoczeniem ludzi "normalnych" - inteligentnych, o szerokim kącie widzenia.

A co do mnie to wcale nie uważam się za lepszego. Uważam się za innego niż wszyscy. Zawsze cieszyłem się, że nie można mnie wpisać w żadne ramy.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
Severus


Offline 
Gender: Gender:Male


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 53

PostPosted: 25-04-2006, 19:50    Post subject: Quote selected Reply with quote

ogólnie trudno się nie zgodzić z tym co piszesz, nie kazdy "czarny" jest taki sam, to samo dotyczy ludzi zwykłych. Mam wielu przyjacioł z "klimatu" jak i sporo w ogólne nie mających styczności z "dark music" :) i ci i tamci są bardzo fajni. Osobiście sam nie trzymam się kurczowo jednej stylistyki: dziś zasłuchuje sie takim np. Suicide Commando a jutro leci death metal :) i o to chodzi..

ale chodziło mi głownie o to że czesto słuchanie metalu/gotyku jest dla wielu (głownie osób nastoletnich, i pisze to bez zadnego sarkazmu - kazdy taki byl) sposobem na dowartosciowanie sie. Z tym się chyba zgadzasz. Ale oczywiście ze nie mozna generalizować.
Back to top
View user's profile Send private message
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 25-04-2006, 22:41    Post subject: Quote selected Reply with quote

He he, a ja dzisiaj na koncercie Job Karmy i Moan we Wrocku bylem jednym z bardzo niewielu nie ubranych na czarno, tylko w niebieskie dzinsy i bialy T-shirt kapeli Legion... ;-)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Szary


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Virgo
Joined: 14 Nov 2005
Posts: 52
Location: Her room...

PostPosted: 25-04-2006, 22:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

W tym przypadku z Tobą trudno się nie zgodzić. Ta muzyka zawsze mnie energetyzuje. To chyba jedyna rzecz, od której jestem uzależniony.
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
Aaricia_de_Goth
Redaktor

Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 47
Zodiac: Cancer
Joined: 13 Aug 2004
Posts: 810
Location: Scunthorpe UK

PostPosted: 25-04-2006, 23:38    Post subject: Quote selected Reply with quote

ATW wrote:
No, w kazdym razie to juz nie jest zaden tam "bunt przeciw swiatu"... ;-)


A jest dziś wogóle jakiś bunt przewidziany i praktykowany ?
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
ATW


Offline 



Joined: 14 Nov 2005
Posts: 35

PostPosted: 26-04-2006, 12:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chyba tylko "contro il mondo moderne" (Evola) - rewolta przeciw wspolczesnemu swiatu z pozycji konserwatywnych. Bunt hipisowski, punkowy, anarchistyczny, ateistyczny, nihilistyczny etc. juz sie przejadl i w istocie opanowal instytucje wladzy.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Szary


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 38
Zodiac: Virgo
Joined: 14 Nov 2005
Posts: 52
Location: Her room...

PostPosted: 26-04-2006, 13:17    Post subject: Quote selected Reply with quote

A EZLN? Oni cały czas się buntują i to zbrojnie. http://www.ezln.most.org.pl/ Dla tych, którzy nie są w temacie. No pasaran!
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name Tlen login
Vampirella


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 25 Jun 2005
Posts: 315
Location: krypta na cmentarzu

PostPosted: 29-04-2006, 22:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

------------------------------------------------

i tu się mylisz, zainteresowanie większości normalnych są szersze od światopogladu niejednego "czarnego", który nie wie że świat nie kończy się na metalu/gotyku/czarnej szmince/.... i pod tym kątem ocenia innych ludzi. Stad się biorą takie poglądy. Bo jak ktoś nie lubi muzyki altermatywnej czy w ogole nie interesuje sie muzyka to jest niby ograniczony? Własnie w wązkich ramacz najczęściej są zamknięte zainteresowania "czarnych"

-------------------------------------------------------------
I tu bym się zgadzała w stu% , ja sama niejednokrotnie miałam okazję się o tym przekonać,słyszałam nieraz jak "czarny" wyraźnie dawał do zrozumienia że jeśli ktoś nie słucha ich muzyki to się nie liczy..ale już nie o samą tu muzykę chodzi,często jest podkreślane jakoby "czarni" są the best,nie raz się słyszy że jak nie słuchasz takiej muzy, to się poprostu nie liczysz, to jest oczywiście najczęściej spotykane wśród bardzo małoletniej grupie "czarnych"
Back to top
View user's profile Send private message Skype Name
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies. All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4  Next »
Forum Index » Rozmowy » Czy czujesz się dyskryminowany?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group