FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups  <strong>Gallery</strong>Gallery  RegisterRegister   ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
INDEX PAGE

Poszukujemy osób, które jeśli mają ku temu ochotę zajęły się publicystyką, recenzjami płyt muzycznych, korektą stylistyczną tekstów, redagowaniem biografii zespołów, newsami oraz wszystkim tym, co wam przyjdzie do głowy, a uważacie, iż powinno znaleźć swoje miejsce na portalu. kontakt: admin@darknation.eu
Ostatnio na forum
1. Forum zdechło?
04-02-18, 04:25 - Piottr
3. Ambient Collage #8
30-11-16, 02:06 - yy28
4. Ambient Collage #7
29-05-16, 21:05 - yy28
5. Mgla (The Mist)
04-05-16, 15:00 - Vexatus
6. Achaja
04-05-16, 14:54 - Vexatus
Forum Index » Rozmowy » Przenikanie sie srodowisk gotyckich i sm ?
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Post new topic   Reply to topic
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ergo
Administrator

Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 41
Zodiac: Taurus
Joined: 11 Apr 2004
Posts: 1714

PostPosted: 22-01-2006, 11:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

generalnie chyba moze byc sm bez bondage ale chyba nie bdsm bez sm ( jak sama nazwa sugeruje ) ? pytam o to z ciekawosci bo samemu mnie te zabawy nie kreca.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger Skype Name Tlen login
Abaddon


Offline 



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 7

PostPosted: 22-01-2006, 12:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Możliwe jest BDSM (np. bondage właśnie) bez SM. Elementy typowo sado-masochistyczne, jak np. szpicruty, pełnią często rolę tylko i wyłącznie fetyszu.
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 06-06-2006, 07:03    Post subject: Quote selected Reply with quote

ja tam wole BDSM :>
no ale do pewnych granic...

Na poczatku chcialabym powiedziec, ze w swiecie sm lub bdsm jest najwazniejsze by miec zaufanie drugiej osoby lub osob i to, zeby przedtem porozmawiac o tym i powiedziec to co sie lubi i nielubi, o swoich granicach. To jest bardzo wazne, by cos przyjemniego nie zmienilo sie w cos krzywdzacego.
A to czy srodowisko gotyckie ma duzy zwiazek z sm... Mysle, ze nie. Czytajac rozne strony internetowe typowe o sm i bdsm, nie spotkalam sie aby bylo wogole cos na temat muzyki. A to, ze na roznych smiesznych blogach gotyckich jest zainteresowanie tym, to mysle, ze to jest tylko wynik checi wyroznienia sie. Ktos kto lubi sm moze rowniez sluchac techna i nie ma tu tergoly, ze wiekszosc osob slucha gotyku. Pozatym ludzie ktorzy lubia swiat sm lub bdsm ukrywaja to, nie oglaszaja tego calemu swiatu. Moge sie zalozyc, ze ludzie ktorzy sluchaja gotyku i chodza ubrani w lateksie z kagancami i biczem to na 100% maja tyle wspolnego co z szachista, wiedza co to jest i na tym sie konczy.
A skad sie wzielo, ze wiekszosc gotow lubi sm lub bdsam lub odwrotnie, ludzie ktorzy siedza w srodowisku sm lub bdsam musza suchac gotyku, naprawde nie wiem... EOT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
lamia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 41
Zodiac: Sagittarius
Joined: 09 Jun 2006
Posts: 3
Location: Wawa/Lublin

PostPosted: 11-06-2006, 14:04    Post subject: Quote selected Reply with quote

Quote:
A skad sie wzielo, ze wiekszosc gotow lubi sm lub bdsm

może stąd, że sam strój gothów jest b.często - styl fetish- agresywny seksualnie- lateksy i inne pierdoły+ dodatki- więc jakby inni i oni sami sobie automatycznie przypisują pewne cechy-właśnie upodobanie do bdsm/sm, a poza tym wydaje mi się ze osoby słuchające gotyku sa o wiele czesciej otwarte na nowe rzeczy- doznania, wrażenia- więc po prostu eksperymentują więcej niż inni ;)

a swoją drogą, jeszcze sie nie zorientowałam czy tu jest ktoś z wawy? bo w zeszłym tyg dawni dj'e z kopalni robili impreze i to tyle się wiąże z tematem, że to było połączenie Gothic i Fetish Party- i zaobserwowałam, że rzeczywiście było sporo gotów, ale też osób które się wywodzą ze środowiska bdsm- bo nigdy na żadnej imprezie gotyckiej ich nie widziałam/ a chodzę sporo/ i generalnie zarówno jedni jak i drudzy się dobrze bawili przy dzwiękach dark electro/ebm :)
Back to top
View user's profile Send private message
bestia


Offline 
Gender: Gender:Female
Age: 36
Zodiac: Taurus
Joined: 10 Jun 2004
Posts: 293
Location: otchłań

PostPosted: 11-06-2006, 16:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Jednak kiedy rozmawiam z ludzmi ze srodowiska bdsm to jeszcze nie spotkalam kogos kto by sluchal gotyku. Moze dziwny zbiek okolicznosci?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Tlen login
Shadow_Cat


Offline 



Joined: 08 Oct 2005
Posts: 15

PostPosted: 14-06-2006, 20:45    Post subject: Quote selected Reply with quote

Może i duż o,ale ja nie znam osobiście innych osób, poza mną które by miały pociąg do takich zabaw-z radościa niezmierną bym poznała takowego osobnika :)
Back to top
View user's profile Send private message
D-Vision


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 36
Zodiac: Scorpio
Joined: 20 Jun 2006
Posts: 308
Location: Głubczyce

PostPosted: 24-06-2006, 23:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Abaddon wrote:
Widzę, że zrobiła się dyskusja na temat tego, co jest SM, a co nie jest... Otóż i kajdanki, i łańcuchy, i sznury, i obroże to jest BDSM (konkretnie bondage, czyli pierwsza litera skrótu). Ale raczej nie SM.



Jeśli mogę się wtrącić to chciałem zauważyć że, przynajmniej moim zdaniem, kajdanki to jeszcze nie sm, a już tym bardziej nie bdsm. Ale może się nie znam, bo mnie sm nie kręci. Zresztą, co ja tam wiem...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Piottr


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 50
Zodiac: Aquarius
Joined: 09 Oct 2006
Posts: 124
Location: Warszawa

PostPosted: 28-11-2006, 20:35    Post subject: Quote selected Reply with quote

Dopiero teraz znalazłem ten temat i muszę go odgrzebać, gdyż ciekawy jest.
Nie wypowiadam się na temat pozerstwa, mody, itp. ponieważ całkowicie nie znam "środowiska gotów" (ale co mam nadzieję się w koncu odmieni, nie na darmo tu się próbuję udzielać przecież). Natomiast muszę powiedzieć, że niewątpliwie coś w tym jest, znaczy w związku szeroko pojmowanej muzyki gotyckiej z bdsm.

Natomiast co ciekawe - u mnie zainteresowanie tematyką bdsm w wersji soft, w szczególności emocjonalnym aspektem tego rodzaju związków (polecam książkę "Czekając na miłość. Rzecz o masochiźmie kobiet" S.A. Giessler) pojawiło się dużo, dużo wcześniej, zanim nastąpiło moje pełne nawrócenie na gotyk. Jeżeli chodzi o bdsm, w szczególności zaś "b" to mogę o sobie powiedzieć tylko tyle, że jestem wierzący, niepraktykujący.

Z drugiej strony - na grono.net spotkałem się z tym, że dziewczyna, gotka pełną gębą w profilu miała napisane: Napaleni domini, wyp***, nie jestem uległa. Więc to znaczy ten związek kultury i stylu ubioru gotyku z bdsm jest nieprzypadkowy, i z racji swojego wyglądu dziewczyna była nagabywana.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ataru


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 39
Zodiac: Aries
Joined: 21 Dec 2006
Posts: 139
Location: Lublin

PostPosted: 21-01-2007, 18:27    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nigdy nie ubieralem sie w sposob nasuwajacy moje zainteresowanie kultura gotycka (jak ja nie lubie tego slowa, zbyt czesto sie go naduzywa, no ale...), nawet na CP wygladalem dosc zwyczajnie.

Nie interesuje sie tez BDSM, lecz przyznaje, ze same gadzety uwazam, za bardzo, hm, interesujace? Szczerze mowiac brzydze sie przemoca fizyczna w lozku, poza nim w zasadzie tez. Obecnie. Wiec dziwi mnie porownywanie jednego z drugim.

Na pozor wygladam jak zwyczajny czlowiek, choc preferuje ciemne stroje i szczerze mowiac ukrywam swoja mroczna nature jak potrafie. Nie wiem, czasem mysle, ze powinienem sie tego wstydzic, ale obnoszenie sie z tym tez nie wydaje mi sie najlepsze. Wszyscy, ktorzy mnie znaja blizej, znaja moja pasje, wiedza jakiej muzyki slucham i co mnie ciekawi. Jednak czasem chcialbym poczuc zrozumienie, chcialbym poczuc sie jedna osoba z grupy tzw 'gotow'. Dlatego tez tu jestem. Nie wiem, czy bede mial na tyle zapalu, zeby pisac tutaj dosc dlugo, jednak... E niewazne. Robie juz offtopa.

Ale checi mialem dobre i pisac na temat chcialem ;]

Chcialem tez cos powiedziec ogolnie, co mialo byc najwazniejsze i dlaczego tutaj zaczalem pisac, ale zapomnialem juz calkiem co przez te moje wywody heh.
Back to top
View user's profile Send private message Tlen login
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 23-01-2007, 12:15    Post subject: Quote selected Reply with quote

Tak sobie poczytałem poprzednie posty i pomyślałem że związek pomiędzy środowiskiem sm/bdsm a szeroko pojętą muzyką gotycką istnieje.
Wątpię aby sadyści i masochiści słuchali country czy The Beatles;)
W obu środowiskach istnieje pewnego rodzaju fetyszyzm - zbliżony estetycznie (czarny kolor, srebro czy metal, zamki czy lochy, ciemność, ogień itp).
Nie od dziś wiadomo że muza gotycka to raczej dołujące teksty (albo raczej teksty o dołach) - w pewien sposób aryści-muzycy to sadyści, a słuchacze - masochisci;)))
Trzeba być chyba masochistą żeby słuchać takiej muzy, zamiast pójść na dicho i kogoś poderwać żeby było weselej;)

Oczywiście żartuję. Przesadzam i uogólniam. Ale pewnie każdy z was zna zdołowaną gotkę. Ta subkulturka jest przejawem muzycznego masochizmu (jednak bardzo lekkiej nieseksualnej odmiany;) Słuchać muzyki której wokaliści nie potrafią śpiewać i układać tekstów, muzycy grać na instrumentach i która na dodatek dołuje? Ech... czysty masochizm.
U niektórych jednak pewne stany się wyolbrzymiają, dołerska muza nie wystarcza - potrzeba czegoś bardziej hardcorowego - i już mamy gotowego zboczeńca w skórzanej czarnej masce z suwakiem, i już mamy gotkę która jęczy z bólu polewana gorącym woskiem ze świeczki i popija sztuczną krew.


Mam nadzieje że czytający zrozumieją że powyższy post jest dla jaj;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 23-01-2007, 12:42    Post subject: Quote selected Reply with quote

Panie Tańczący Tristanie. Ja akurat lubię... eee... pewne dziwactwa. O.o Czuję się urażona. ; [


Dobra, żartuję.
Ale zgadzam się, że gotyk ma bliski związek z sm itp.
Gotki kojarzą mi się z latexem i pejczami. ; > Ale mnie się latex podoba...
Back to top
View user's profile Send private message
Polgard


Offline 



Joined: 08 Nov 2004
Posts: 84
Location: Wawa

PostPosted: 23-01-2007, 12:43    Post subject: Quote selected Reply with quote

bestia wrote:

A skad sie wzielo, ze wiekszosc gotow lubi sm lub bdsam lub odwrotnie, ludzie ktorzy siedza w srodowisku sm lub bdsam musza suchac gotyku, naprawde nie wiem... EOT

Uważam, że takie stwierdzenie to duże nadużycie. Ja bym co najwyżej powiedział, że są goci, którzy lubią bdsm i są bdsmowcy, którzy słuchają gotyku, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że i tu i tu jest to zdecydowana mniejszość.
lamia wrote:
Quote:
A skad sie wzielo, ze wiekszosc gotow lubi sm lub bdsm

może stąd, że sam strój gothów jest b.często - styl fetish- agresywny seksualnie- lateksy i inne pierdoły+ dodatki- więc jakby inni i oni sami sobie automatycznie przypisują pewne cechy-właśnie upodobanie do bdsm/sm, a poza tym wydaje mi się ze osoby słuchające gotyku sa o wiele czesciej otwarte na nowe rzeczy- doznania, wrażenia- więc po prostu eksperymentują więcej niż inni ;)

To jest całkiem niezłe wyjaśnienie, tylko nasuwa się pytanie, czy ubieranie się na potańcówy w lateksowe/lackowe/skórzane/itp., ogólnie fetyszopodobne ciuszki, czy też pójście raz na miesiąc na imprezę typu wspomnianej przez Ciebie Fetish Night (btw – jest Wawa jak widzisz, tylko w mojej osobie akurat niezbyt dużo i często się udziela:) ) sprawia, że można kogoś uważać za bdsmowca? Jeśli chodzi o większość ludzi, których znam i którzy odpowiadają temu opisowi, zdecydowanie tak nie jest. W moim przypadku zresztą też nie, chociaż ja aż taki do przodu z ciuchami, jak wiesz, nie jestem. Tak czy inaczej, przebieranie się, czy to na imprezach, czy w domu, w gumowe wdzianka i lanie pejczykami po pupciach jakoś zupełnie mnie nie kręci.
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 23-01-2007, 12:57    Post subject: Quote selected Reply with quote

Comtesse wrote:
Ale mnie się latex podoba...


A ja nie znoszę mości hrabino, ciasno mi w nim i niewygodnie;)

Comtesse wrote:
Panie Tańczący Tristanie. Ja akurat lubię... eee... pewne dziwactwa. O.o Czuję się urażona. ; [


Dziwactwa, hmm. Czemu nie? ;) Więc nie czuj się urażona, ten mój post wyżej to tylko żart.
Ale jeśli chodzi o sprawianie bólu - to z pewnością nie kobietom. A jeśli mężyznom - to w walce, a nie w łóżku. I nie dla przyjemności.
A ból dla mnie? Nie lubię go czuć, czasem trzeba, jednak nie dla przyjemności.
Kajdanki i takie tam. To co co innego;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Comtesse


Offline 
Gender: Gender:Female


Joined: 30 Dec 2006
Posts: 101

PostPosted: 23-01-2007, 13:01    Post subject: Quote selected Reply with quote

A ja mam zapędy masochistyczne... :P

Kajdanki. ; > Nie próbowałam. Nie mam z kim. O.o

A ja mam chore pragnienia. I nie będe się głośno wypowiadać, bo uznacie mnie za wariatkę.
Back to top
View user's profile Send private message
tristancandance


Offline 
Gender: Gender:Male
Age: 44
Zodiac: Aries
Joined: 02 Jan 2007
Posts: 391
Location: Poznań

PostPosted: 23-01-2007, 13:06    Post subject: Quote selected Reply with quote

Comtesse wrote:
I nie będe się głośno wypowiadać, bo zuancie mnie za wariatkę.


Trzeba nowy temat założyć.

Do "moderatorów" - załóżcie jakieś podforum gdzie będzie pytanie o ukończone 18 lat, bo Comtesse chce nam coś ważnego powiedzieć;)))

Comtesse wrote:
ja mam chore pragnienia.


Jak są to Twoje pragnienia to nie mów że chore, trzeba być dumnym z tego co się chce;) Nie ma się czego wstydzić.


O! Coś mi się zdaje że jednak środowisko bdsm i gothów zaczyna się powoli "przenikać" na forum;)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic All times are GMT + 1 Hour
Goto page « Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next »
Forum Index » Rozmowy » Przenikanie sie srodowisk gotyckich i sm ?

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group